niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Biuro rachunkowe

Czy korzystając z usług biura rachunkowego mieliście możliwość aby ich pracownik reprezentował Was przed urzędami. Jakiś czas temu trafiłam na biuro, które świadczy takie usługi. Jak wasze doświadczenia z tym?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Biuro rachunkowe

To akurat nic nadzwyczajnego, ja tez upoważniłam tax care do reprezentowania mnie. Można powiedzieć, że właściwie firmę założyli za mnie, bo we wszystkim mi pomagali i za mnie biegali po urzędach i to wszystko w ramach abonamentu.

pozdrawiam :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Biuro rachunkowe

Jasne, zazwyczaj księgowi będą reprezentować Cię przed urzędami, mimo, że nie ma żadnego zapisu o tym w umowie o prowadzenie KPiR. Pamiętaj jednak, żeby skorzystać z usług księgowego lokalnie, do którego możesz zadzwonić i umówić się na spotkanie twarzą w twarz. Zapomnij o księgowości internetowej, a o taxcare to już nawet nie wspominam. Mają kiepskie opinie, ale dobry marketing.

Jestem Paweł. Łomżanin, ale mieszkający w Sopocie. :) Interesuję się odchudzaniem, dietami oraz szeroko rozumianym sportem. Jeżeli ktoś chciałby dowiedzieć się, jak schudłem prawie 40 kg, zapraszam do kontaktu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Biuro rachunkowe

Skąd taka kiepska opinia? Korzystałeś z ich usług? Bo ja po prawie 2 latach nie mam żadnych powód do narzekań. No i tak jak mówisz, mają oddziały chyba w każdym większym mieście w kraju, więc nie ma problemu, żeby się spotkać twarzą w twarz.

pozdrawiam :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Biuro rachunkowe

Tamarilka nie wprowadzaj ludzi w błąd ☺️ Nie da się wszystkiego załatwić za klienta, na przykład można wypełnić wniosek do ceidg ale klient i tak sam musi iść i złożyć go osobiście w urzędzie. Poza tym reprezentować może tylko takie biuro, które prowadzi doradztwo podatkowe. W innym wypadku nie ma prawa w imieniu właściciela działalności stawić się w urzędzie. Co nie zmienia faktu, ze może wysyłać deklaracje i inne rzeczy droga elektroniczna po uprzednio złożonym pełnomocnictwie. Zawsze jest lepiej mieć księgowa na miejscu, skoro zachwalasz usługi przez internet tzn ze jeszcze nie spotkała cię naprawdę kryzysowa sytuacja. Poczekajmy do twojej opinii po kontroli ZUS lub US ☺️
Pozdrawiam.
PS. Piszesz o oddziałach w większych miastach. Hmmm u nas również? Bo jeżeli masz na myśli np Białystok to i bym osobiście podziękowała jeździć tam w razie jakichkolwiek potrzeb, trochę drogo jak za usługę księgowa by wyszło.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Biuro rachunkowe

No i to jest jedna jedyna rzecz, którą faktycznie załatwiałam sama. 5 minut w urzędzie. Pozostałe ZUSy, skarbówki itp załatwiają za mnie, z moim pełnomocnictwem. Poza tym nie napisałam, że załatwili wszystko za mnie, tylko, ze pomagali ;) Kontroli się nie boję, ja pilnuję porządku w papierach, a oni w razie czego mają ubezpieczenie od ewentualnych błędów, więc nie ja za to zapłacę.
PS. W Łomży jest tax care na Sienkiewicza, nie mam żadnego problemu z dojazdem ;)

pozdrawiam :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org