piątek, 26 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

Może zna ktoś mechanika który na prawdę zna się na samochodach byłam u 6 w Łomży i u kilku po za Łomżą i każdy wymienia coś innego ale i tak ten problem jest nadal nikt nie wie co to jest konkretnie tylko przypuszczają była też podłączana pod komputer .. Każdy mechanik rozbierał sprawdzał i nic wymienił część i jego słowa "Powinno być dobrze " ale nie jest dobrze

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

Jaki samochód i w czym problem?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

a po za Łomżą gdzie byłeś?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

Na ul. Spokojnej spoko jest.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

Oj chyba jemu nie chodzi o naprawę Poloneza?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

Ja ci powiem tak: poczytaj, poszukaj z necie, zainteresuj się i postaraj sam naprawić. Serio. Ewentualnie zrób jw., i pojedź do mechanika ze wskazaniem, co ma zrobić. Odkąd tak robię, samochód działa sto razy lepiej :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

Oj chyba chodzi o diesla pewnie. Też u paru naprawiałem tak że sprzedałem auto

Doszedłem do konkluzji iż ewenement jest ewidentnym paradoksem konstruktywnej rekapitulacji skolidowanej na adekwatnych arkanach pryncypialnej dystrybucji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

sumiennie Ci sprawdzi napewno vis a vis wjazdu na Wyszynskiego wjazd w podworko. Wporzadku gosciu i nie zdziera jakos ja tam u niego robie samochody

Łomża leży na Mazowszu !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

Też myślę ,że chodzi o TDCI lub DCI

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

Pipi jak u tylu majstrów byłeś to zaraz Ci autko naprawimy.Rozumiem ,że masz pompowtryski już wymienione,oczywiście po regeneracji,turbina też już druga,przepłewomierz zAllegro oczywiście już Ci zamontowali.Pompa wtryskowa rownież wymieniona.Przelewy na wtryskach sprawdzili.No napisz czego jeszcze nie wymienili.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

Chodzi o HONDĘ Benzyna + GAZ byłam na spokojnej wymienili mi 4 termostaty twierdząć że się zacinają na trasie jest ok ale wjadę w miasto i koniec temp rośnie przegazuje i jest dobrze przez jakiś czas Stała w Nowogrodzie w Piątnicy na krasce na sosnowej na nowogrodzkiej na polowej teraz stoi w piątnicy u P.Mocarskiego jeden że korek wymieniłem i nic drugi termostat wymieniony 4 razy i nic następny ze coś z komputerem podłaczali i nic ze się zapowietrza że uszczelka pod głowicą ale oleju nie ubywa czysty jest w płynie też wszystko ok i jak by była usczelka to przez rok do tej pory by ja wysadziło z tamtąd

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

Świece są w porządku cały rozrząd był wymieniany
Byłam u Gazownika podłaczał z jego strony niby wszystko ok
Filtry powymieniane

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

to ja bym podejrzewal pompe wodna lub .... pomysle jeszcze i jak wpadne na jkis pomysl to podpowiem

CACPER___

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

może pompa wody klęka powoli

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

to jak wymieniany byl rozrząd to pewnie i pompa wodna

CACPER___

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

Męcze się tak rok czasu w zime było wszystko ok ale był wymieniony termostat na inny bo się wolno grzała i nie przełaczała się na gaz długo się rozgrzewała wymienili na drugi było elegancko szybko się grzała przyszły ciepłe dni koniec płyn wywalało ze zbiorniczka aż sie gotowało więc wymienili na stary termostat i co wyszło ze płynu nie wywala tylko nie ma dobrego obiegu i temp rośnie ale tylko w mieście na trasie jest spoko

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

Pompa wody była wymieniana w listopadzie razem z rozrządem to chyba by nie padała tak szybko

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE


Jaka honda i silnik.??
Oznaczenie silnika podaj.

Zadzwoń, cos sie wykombinuje 509733020

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

Accord 1.8i

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

Dziś zostawiłam u mechanika na cały dzień zadzwonił wieczorem i mówi że sprawdzają wszystko ale że nie wie dokładnie co jest i nie chce głupot mówić i tyle że jeszcze jutro będzie sprawdzał



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

a plynu nie czasem nie ubywa, bo moze walic z cylindrow do boku i powodowac wysokie cisnienie i wyrzucanie plynu ze zbiornika

CACPER___

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

No teraz jak siedzi ten drugi termostat to nie wywala płynu ani nie ubywa tyle że jeden przewód jest zimny tak jak by termostat nie puszczał i zasyna przewody ..



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

taj jak wyżej podjedz do chłopaczków visa vi wyjazd z wyszynskiego. Jedz prosto i bedzie taki w okularach. tam robia zajebiscie i tanio. i na bank dojda na co jest chora Twoja hondzia. pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

Może masz zajebaną chłodnicę albo sprawdz czy parownik ci nie zamarza...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

Chłodnica była wymieniana dokładnie 1,5 roku temu na nową i chłodnica odpada
Wacek19 Jak odbiorą auto i nic nie znajdą to przejadę sie tam co polecasz zobaczymy co mi powiedzą moze tam znajdę pomoc
jeszcze tu wrócę podejrzewane rzeczy to termostat korek i uszczelka pod głowica chyba że gdzieś przepuszcza powietrze parownik był sprawdzany u gazownika jak w zimę wyłączał się gaz podczas jazdy w trasie bocos przymarzało

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

wiesz kiedys mialem podobnie w audi 80 po wymianie termostatu na nowy i kilka nastepnych sie grzal i w koncu stary wlozylem i byl niedogrzany ale jezdzil nawet do Niemiec pojechalem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

mysle ze przyczyna byl nietypowy wyciek na zewnatrz z pod uszczelki pod glowica i sie zapawietrzal i szczelny termostat nie puszczal , olej i plyn tez byl czysty wyciek zauwazylem po jakims czasie niebieski zaciek na silniku auto mialo ponad 500tys. ale jeszcze 100 zrobilem dolewajac plyn w niewielkich ilosciach moze to sprawdz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

a może to na zimówkach jeżdzisz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

Akurat Pana Mocarskiego z Piątnicy można śmiało polecić. Zna się na robocie, w ciemno nie strzela, warto czasem zostawić auto na dłużej, a dojdzie. Sam u niego robię swoje auta.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

jest zostawione dzis rano i stoi zobaczymy może dojdzie mam nadzieje że dojdzie bo psycha siada od takiego czegoś chce sie zrobić auto zeby było dobre a tu nikt nic nie wiem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

jak masz stary termostat jak nic nie pomoga fachowcy to wloz a jak nie masz wcale bez pojezdzij zobacz co sie bedzie dzialo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

było jezdzone wskazówka lezała nawet sie nie podniosła teraz siedzi stary termostat ten co niby na nim było dobrze wcześniej ale wolno sie auto grzało jak pogoda była minusowa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

kolego polecam ci sprawdzić wiskoze albo silnik wentylatora może się nie załancza to normalka że jak lecisz po trasie to silnik jest dobrze chłodzony, w mieście jak nie pracuje dobrze wiskoza albo wentylator to będzie się grzała

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

kolego kolego a ona Wam pisze że "była" tu i tam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

Nagrodzki w Konarzycach, jak jedziesz w kierunku Wa-wy, to po lewej stronie(jest napisane na czerwonym tle Perfect Serwis). Gość dobry, ale drogi. Jak tańsi mechanicy nie byli mi w stanie pomóc, to on zawsze załatwiał sprawę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

Wentylator tez był sprawdzany i jest w porządku..
No nie tacy tańsi bo na krasce tani to nie jest nie mówie o Serwisie Hondy w Olsztynie tam to za sam wjazd 500zł więc szukam Pomocy gdzie się tylko da nie ważne za ile aby znalazł się taki który by to zrobił i żebym miała święty spokój z tym autem Z takim czyms to nawet ciężko sprzedać bo głupi by zobaczył że cos jest nie tak ..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

Tylko nie N. z Konarzyc. Będzie wymieniał Ci wszystko co potrzeba , czy nie. Na dodatek zdzierca.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

ja polecam warsztat przed stacją lotos po tej samej stronie ulicy



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

czyli to samo co u mnie kiedys w Audi dalem sie na spokoj jezdzilem na starym termostacie w zime chlodnice zastawilem i tak za 2 lata sprzedalem jak chcesz zeby bylo dobrze to uszczelka pod glowice i to dobry fachowiec potrzeby

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

Happy odebrałam dzisiaj auto jest Ok mam nadzieje ze nie wróci to co było lepiej nie zapeszać ... Pomógł mi jedyny z jedynych P. Mocarski

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

to w takim razie super

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

pipi14106:

Masz na 99,5 % przedmuch na uszczelce pod głowicą (pewnie płynu też ubywa), tylko, jeśli motor ma znaczny przebieg, należy poddać regeneracji też głowicę bo przy poprawie uszczelnienia może wyrzucać olej na popychaczach zaworów.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

PAPLIK głowice w Hondzie to jest rzadkość żeby miały przedmuchy i były do wymiany uszczelki Mechanik powiedział że uszczelka pod głowica to by była OSTATNIA rzecz którą by podejrzewał ponieważ w tych samochodach to jest bardzo rzadko spotykane i mówił że nie było by sensu sie do głowicy dobierać popieram go bo jeden mechanik zapytał co jest i nie brał pod uwagę nic innego typu termostat chłodnica zapowietrzenie korek tylko od razu chciał dobierać się do głowicy dobrze że w porę zabrałam auto z tamtąd :) :) . Płynu od roku nie ubywało ani oleju i uważam że przez pare tyg by z tamtąd uszczelkę wywiało :) nie mówie przez rok to by się nie dało jezdzić

problem został usunięty :) Banalna sprawa a dla tylu mechaników to był problem i wymieniali wszystko co się dało ..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

ona ma przebiegu 150tys moim zdaniem to jest dobry przebieg jak na Honde

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

W Konarzycach za naprawę byle czego bierze o 40- 60 % więcej niż w innych zakładach, także ja też nie polecam, ceny irracjonalne, nawet w autoryzowanym serwisie bywa taniej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

Moje auto stało 1.5 dnia i Pan nie chciał nic jak bedzie dobrze to na pewno zajade do niego dam na porządną flache :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

I to jest mechanik, bo mu nie zależy na tym żeby zgarnąć kasę jak N... , tylko na tym, żeby wiedzieć co jest, człowiek uczy się przez całe życie. Nieświadomie zapewne zrobiłaś mu reklamę :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

Nie nie chce robic mu reklemy tylko po protu sie cieszę że jezdziłam rok z tym problemem i nikt nie wiedział co jest Pan Gazownik powiedział żebym podjechała do niego nie znałam człowieka ale zostawiłam tam samochód z nadzieją że rozwiąże problem z którym tylu mechaników nie dawało sobie rady i fajnie że znalazłam takiego który ma głowę na karku i to zrobił znalazłam mechanika który sie interesuje tym chce sie uczyć więcej a nie taki który otworzy warsztat nie zna się prawie nic tylko pewnie jak zbudowany silnik i kase drze no nie stety ale takich mechaników jest co raz więcej ..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

Pojeżdzisz dłużej to się okaże. Jeśli masz Hondę wyprodukowaną w Anglii to częściej w nich zdarzają się awarie termostatu i uszczelki pod głowicą.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

Wyprodukowana i serwisowana w Niemczech

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

W Niemczech produkowano Hondę? w jakiej fabryce?





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

Deutschland GmbH Am Gallborn

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

Tam robią sprzęt gospodarstwa domowego , no i może takie małe hondki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

Chyba się pomyliłeś bo jak na książkach od Hondy razem z wszystkimi papierami mogą podać dane gdzie produkują sprzęt zastanów się hehe :p śmieszne

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

Podobnie miałem w Audi 80. Na trasie OK, po miescie płyn wyrzucało przez korek zbiorniczka i grzał się. Sprawa prozaiczna, nie zawsze włączał się wentylator chłodnicy. Wariował włącznik (czujnik) wentylatora, który jest wkręcony w chłodnicę. Zapłaciłem 15 zł wymieniłem i po sprawie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

A u mnie była taka sprawa że grzała się tylko w mieście na trasie nie . Nic więcej sie nie działo a co to było jak było wymieniona 1.5 roku temu chłodnica była zle odpowietrzona i tak przez ten czas sie wszystko paskudziło korki były wymieniane termostaty i te inne ale nic nie dawało po prostu trzeba było ja porządnie odpowietrzyć Pan mechanik powiedział że ciężko było mu nawet ją dobrze odpowietrzyć ale jest ok :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DOBRY MECHANIK !!!!! POMÓŻCIE

Fajnie, że polecacie mechaników, ale ja swoje auto naprawiam razem z moim facetem. Swoją drogą, wiecie gdzie kupię części Ferrari? Postanowiliśmy odrestaurować wóz dziadka, ale potrzebne będą części. Przyznam szczerze, że nie wiem gdzie je znaleźć. Ktoś, coś?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org