niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Endoproteza stawu barkowego--jak długo...?

Witam.Czy ktoś z Państwa ma taką protezę?jeśli tak, to jak długo trwa hospitalizacja po operacji,czy później potrzeba jest rehabilitacja??


Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Endoproteza stawu barkowego--jak długo...?

Wg mnie rehabilitacja powinna być również przed operacją w celu zwiększenia ruchomości i oczywiście koniecznie po zabiegu. Bez rehabilitacji będą naprawdę marne efekty.
W szpitalach przeważnie 2-3 tygodnie po zabiegu jest hospitalizacja pacjenta. A gdzie byłaby przeprowadzona operacja ? W jakim ośrodku ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Endoproteza stawu barkowego--jak długo...?

W Warszawie.To co piszesz mnie przeraża.Aż tak długo ??
Ręka na obecną chwilę nie nadaje się do rehabilitacji,dlatego,że w barku jest złamanie wielomiejscowe(nie do złożenia).


Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Endoproteza stawu barkowego--jak długo...?

na Spartańskiej w IR, czy Lindleya ? Dwa tygodnie to nie jest aż tak długo. Zakładam, że na miejscu będziesz miała rehabilitację, pierwsze doby po zabiegu to oswojenie się i obycie z nowym "stawem", obserwacja i kontrola pacjenta oraz implantu przez personel med..

Rozumiem że uszkodzona została k. ramienna. A łopatka i obojczyk ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Endoproteza stawu barkowego--jak długo...?

Odezwę się na pocztę,tutaj nie czuję się komfortowo,aby o tym pisać.


Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Endoproteza stawu barkowego--jak długo...?

odezwij się na maila brz3z@yahoo.pl ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Endoproteza stawu barkowego--jak długo...?

Do: oburzonamama (82.139.184.---)
Jesienią ub. roku miałam operację wstawienia endoprotezy stawu barkowego. Ze szpitala wyszłam po pięciu dobach od operacji (przed wyjściem miałam zrobione zdjęcie rtg, które wykazało, że proces gojenia przebiega prawidłowo). Tuż po operacji miałam założoną ortezę stawu barkowego (kupiłam ją sama, kosztowała 120 zł). Unieruchamia ona staw barkowy i rękę w pozycji zgiętej w łokciu. Nosiłam ją przez 5 tygodni bez zdejmowania. A potem był 6-tygodniowy turnus rehabilitacyjny na oddziale szpitalnym i rehabilitacja (z pewnymi przerwami do tej pory) w poradni po wyjściu ze szpitala.
Pozdrawiam :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Endoproteza stawu barkowego--jak długo...?

Szukam osób po endoprotezie stawu barkowego wykonywanej w Otwocku.
Gdzie była rehabilitacja, jak długo? Czy jesteś zadowolona/y z tej operacji?
Czy zakres ruchu zwiększył się?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Endoproteza stawu barkowego--jak długo...?

Witam
W czerwcu 2023 roku miałam przeprowadzoną operację aloplastyki stawu barkowego. Niestety do tej pory odczuwam ból przez co również mam ograniczone ruchy ręki. Z tego powodu zrobiłam tomografię barku. Opis: Stan po endoprotezie odwróconej barku lewego - osadzenie instrumentarium prawidłowe bez cech zmian osteolitycznych wokół z pasem drobnych zwapnień w okolicy przedniego zarysu głowy protezy.
Co oznacza pasmo drobnych zwapnień? Czy te zwapnienia mogą być przyczyną bólu jaki odczuwam? Czy powinnam skonsultować to z lekarzem, a jeśli tak to z jakim?
Dziękuję i pozdrawiam
KP

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org