sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
symbian vs android vs wm

Który system i dlaczego jest dla was lepszy?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: symbian vs android vs wm

Zależy do czego chcesz go używać? Symbian jest przestarzały, Android ciągle się rozwija ale nie ma na niego np automapy jeśli chcesz korzystać z nawigacji, Windows Mobile jest wolniejszy ale za to ma możliwość zainstalowania automapy. Z punktu widzenia kierowcy wziąłbym coś z WM, a z punktu gadżeciarza wziąłbym coś z androidem. Póki co to android chyba najlepiej się rozwija więc pewnie za jakiś czas i na androidzie zagości automapa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: symbian vs android vs wm

To zależy,czy chcesz tel ,czy jakiś mini komputerek . Jeśli bardziej tel,to tylko symbian.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: symbian vs android vs wm

Z tego co czytałem i zdążyłem liznąć bliżej mi do wm.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: symbian vs android vs wm

iOS. Tylko i wylacznie. Android to jedna wielka kradziez. Na dodatek slabo ze stabilnoscia, deweloperzy oprogramowania tez nie zostawiaja na Androidzie suchej nitki.

Głos Rozsądku

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: symbian vs android vs wm

iOS jest tylko na ugryzionych jabłuszkach i jego stabilność raczej wiąże się z tym, że jest przeznaczony tylko dla 1 urządzenia ;) i raczej do zabawy dla pięknych i modnych dzieci a nie poważnego użytkowania :)

pozostałe systemy miałem i moje wnioski:

Symbian (8.1 2nd Edition) - system o bardzo dużych ograniczeniach, każda zmiana ustawień wiąże się z restartem telefonu (sic!), poza tym wolny i zamulony, zdecydowanie nie polecam, ciężko z aplikacjami, a obecnie trup bo nawet nokia przestaje wypuszczać z nim telefony - lepszy już jest telefon z systemem producenta

Windows Mobile (miałem 6.5) - system raczej o charakterze biznesowym ale jeżeli już to tylko dla telefonów qwerty i dla kogoś kto korzysta z aplikacji biurowych :) poza tym faktycznie można wgrać dowolną mapkę na niego bo nawigacje też działają na WM

Android (najnowszą wersję) - dla dotykowców, największe możliwości, dużo darmowych aplikacji na Android Market itd, jeśli telefon z qwerty to też aplikacje biurowe itp., jest też dużo aplikacji z mapami do nawigacji także nie widzę tu problemu z GPSem, obecnie najpopularniejszy i najszybciej rozwijający się system :) zdecydowanie brałbym Androida



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: symbian vs android vs wm

Piszesz o najstarszej wersji symbiana . Symbian jest najbezpieczniejszym systemem i jest odpowiedni na tel . Android jest pełen dziur i nie można czuć się w nim bezpiecznie .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: symbian vs android vs wm

Marlen, a jaki jest najnowszy i jakie sąjego możliwości?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: symbian vs android vs wm

Poszukaj w necie . Wszystko zależy od tego do czego ma Tobie służyć produkt. Jeśli przede wszystkim do dzwonienia coś na symbianie,jeśli do internetu ,to też symbian lub coś z androida. Ale jak pisałem android nie jest bezpiecznym systemem .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: symbian vs android vs wm

Android bądź WM. Symbian to porażka. Zero wydajności, ciągłe zwiechy, nie wielka ilość aplikacji w porównaniu do konkurencji. Sam po ładnych paru latach przesiadłem się z Symbiana na Androida i w życiu nie chcę już mieć Nokii z symbianem w ręku. Niebo a ziemia. No, ale nie jest tak różowo. Android ze względu na to, że jest dostępny dla każdego producenta jest mocno pofragmentowany. HTC, Samsung i reszta producentów, każdy ma własną nakładkę na ten system i w związku z tym aktualizacje systemu często gęsto są opóźnione bądź nie ma ich wcale.
Jak ktoś wyżej napisał jeśli interesuje Cię sprawny internet w telefonie oraz wygodne jego przeglądanie to Android, jeżeli ta wspomniana Automapa ma dla Ciebie znaczenie to na tą chwilę WM. Choć na andka jest masa aplikacji do nawigacji.
Marlen, podaj przykład takiej dziury w Androidzie? Wiesz ile robaków było i wciąż jest na Symbiana? Jakby nie było jest to jeden z systemów najstarszych na rynku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: symbian vs android vs wm

Android w 100% Najlepszy system! ponad 500 tys. aplikacji do pobrania z marketu! suuper sprawa, polecam ;))) Obecnie mam Bade, wczesniej mialam Androida i powiem szczerze, że Bada sie umywa... ;]


pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: symbian vs android vs wm

Było głośno jakiś czas temu na temat właśnie nieszczelności androida. Jest to system otwarty w przeciwieńswie do chronionego zamkniętego symbiana. Ale jak pisałem co kto chce .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: symbian vs android vs wm

Też słyszałem, że symbian w NOKII to była totalne dno. Telefon w dzisiejszych czasach traktuję jako gadzet. Oczywiście nie pomijając dzwonienia, nie może być ''nudny''. Internet to podstawa. Moe jakiđ pryzkad telefonu z androidem..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: symbian vs android vs wm

Jak telefon ,to telefon,a nie gadżet. Miałem nokie i nie narzekałem . Miałem androida i narzekałem .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: symbian vs android vs wm

Marlen, tym myśleniem to ludzie przy 3310 nadal by skakali :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: symbian vs android vs wm

Jak jesteś dzieciakiem,to chcesz się bawić .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: symbian vs android vs wm

Oj dzieci, dzieci, tak Android to cud świata, podobnie jak bożyszcze iOS i trzeba je wychwalać, trzeba stać w kolejkach po nowego iPhone za 4tys zł, i płacić za podstawowe aplikacje, to, że nie mają zasięgu, to wina tego że źle trzymacie telefon w rączkach, a to że nie ma mms, na co to komu? tak samo wysyłanie plików przez bluetooth na inny telefon, przecież to niepotrzebne, ważne że są super ekstra gierki, co tam że Android nieobeznanemu użytkownikowi zje kilkadziesiąt złotych za neta, że potrzebuje kilku rdzeniowych procesorów i gigabajty ramu by animacje płynnie chodziły, ale ma ponad 500 tys. aplikacji, co z tego że 10tysiecy programów to takie same udające latarkę, 300tysięcy szpiegujących aplikacji, a tak symbian to tak przestarzały system,nienadający się do niczego... co to za telefony z symbianem że mają tylko 680MHz procesory,przecież to malutko, bo w androidzie pulpit główny będzie się przycinał... 0.o

. vorarbeiter powinieneś raczej napisać, czego ty oczekujesz od telefonu, co zamierzasz na nim robić, jak będziesz z niego korzystał... Bo taka prawda, że potrzeby każdy ma inne i każdy system nadaje się do czego innego, nie ma czegoś takiego jak najlepszy system, bo to jest ogromne pojęcie względne... dla jednego navi będzie priorytetem, dla drugiego muzyka, dla trzeciego internet, dla kolejnego prostota i wygoda obsługi, dla jeszcze innego gry...

___________________________________________________________
-->>SMSy<<--

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: symbian vs android vs wm

2152 masz rację. Dla mnie priorytetem jeest navi i internet. Druga sprawa to szybkość i niezawodność.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: symbian vs android vs wm

no dobra vorarbeiter, ale jak często będziesz korzystał z tych dwóch rzeczy naraz? Bo jeśli przykładowo głównie navi, czasem internet, to symbian sprawdzi się znakomicie, jeśli głównie z netu to jednak android, bo serfowanie na nim jest naprawdę przyjemnością(IMO), ale żeby system był funkcjonalny musi być częsty dostęp do neta(wifi lub pakiet), jeśli i navi i net w takim samym stopniu to w sumie każdy system powinien pasować; symbian flasha nie obsługuje w przeglądarce, ale świetnie radzi sobie z baterią,gps działa też równie dobrze(polecam garmina),bolączką androida jest fragmentaryczność, w zdecydowanej większości słabe zarządzanie baterią i konieczność pakietu lub wifi, na androida dopiero powstają aplikacje nawigacyjne(niestety google maps średnio sobie radzi-do rzadkich zastosowań jednak się w zupełności nadaje) wm 6.5 jest w porządku choć swoje lata już ma, ale musiałbyś sam przetestować, a WP7 nie wypowiem się, bo krótki miałem kontakt z nim,ale osobiście ten układ kafelkowy mnie nie przekonuje, mam nadzieję że Nokie z WP7 trochę zmienią moją opinię...

Sam czekam aż cena N9 spadnie do przyzwoitego poziomu, wtedy poważnie się nad nią zastanowię ;)

___________________________________________________________
-->>SMSy<<--

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: symbian vs android vs wm

Co to za bzdury wypisujecie o Androidzie i nawigacji ???

Macie nieaktualne informacje, bo od kilku miesięcy dostępna na niego jest polska nawigacja MapaMap, druga w kraju po AutoMapie.

Cytat ze strony producenta:
MapaMap dla systemu Android to kolejna wersja popularnej w Polsce nawigacji, dostępnej od dawna na wiele innych platform sprzętowych, między innymi na przenośne urządzenia z systemem Windows CE, na popularne telefony iPhone czy „Smartphony” z Windows Mobile. Teraz przyszła kolej na platformę o największym potencjale rozwojowym, czyli system Android.



Android to obecnie najszybciej rozwijająca się (bo otwarta) platforma na urządzenia mobilne.

Symbian jest w odwrocie,
iOS jest hermetycznie zamknięty i nastawiony tylko na wyciąganie kasy od użytkownika.
WM nawet nie komentuję. póki co to porażka na miarę Visty.

Jest jeszcze badaOS Samsunga, ale jest b. mało aplikacji na ten system.

Android to wybór każdego użytkownika, który uważa się za osobą świadomą.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: symbian vs android vs wm

Autor: GlosRozsadku (---.packetexchange.net)
Data: 25-10-11 11:40

iOS. Tylko i wylacznie. Android to jedna wielka kradziez. Na dodatek slabo ze stabilnoscia, deweloperzy oprogramowania tez nie zostawiaja na Androidzie suchej nitki.





Teksty rodem z forum iOSa, gdzie kółko wzajemnej adoracji w postaci bandy frajerów nabitej w butelkę przez Appla pociesza się słownie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: symbian vs android vs wm

2152 głównie internet, gps pozniej. W jakich modelach można spotkać adroida?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: symbian vs android vs wm

google nie boli



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: symbian vs android vs wm

xperia....mam x8 i jestem zadowolona...gps net etc dziala mi bez zarzutu,aktualizacje pobiera ci samoistnie....

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: symbian vs android vs wm

Use <a href=\"https://apkclasico.com/\">APK mod Español</a> now to fulfill your needs

apkclasico.com

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: symbian vs android vs wm

Use APK mod Español now to fulfill your needs

apkclasico.com

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org