środa, 08 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Będzie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej

W końcu nie będzie tych pasiburzuchów :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Będzie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej

nie krzycz hop

.........................................................................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Będzie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej

oby doszło do skutku

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Będzie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej

jak dojdzie to będzie wysoka frekwencja ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Będzie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej


pewnie sobie ta straż zasłużyła, że nikt nigdzie ich nie lubi...
ale mi osobiście nie podobają się pomysły zmian na lepsze poprzez likwidację czegokolwiek...

Nowa Prawica... idioci idą po władzę a główny postulat zlikwidować straż miejską.... głosy wszystkich czerownych nosów z centrum i nie tylko mają już w kieszeni....

kononowicz.... niech nie będzie niczego....

a może tak dodać .... co ze strażnikami, mimo wszystko ludźmi, majacymi rodziny... i jeszcze pracę :-)

nie zazdroszczę !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Będzie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej

wcielić do policji jako dzielnicowych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Będzie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej


to już jest jakiś pomysł i jakieś rozwiązanie ... chociaż wskazuje, że nie chodzi o ludzi (ich nic nie robienie) a o sam mundur.... i żródło finansowania....

jak mówię nie jestem jakoś zorientowany strasznie ... ale w Łomży są pewnie większe dziury którymi kasa ucieka niż ta straż miejska....

bardziej wkur.... mnie rodzinne klany miejsko-urzędowe....
niż tych kilku strażników.... a tą zarazą nikt nie chce się zająć !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Będzie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej

Dobrze że w referendach uczestniczyć mogą tylko pełnoletni obywatele.

Gimby do książek !!!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Będzie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej

Tak tak tak straży brak.
Ostatnio zostałem zatrzymany przez panów z tej niepotrzebnej organizacji w Warszawie ,zostałem ukarany ale tylko ja bo panowie z rejestracją zaczynającą się na W.. jechali dalej. Zapytałem się więc grzecznie czy można prosić o pouczenie , to pan odpowiedział że w żadnym wypadku ponieważ później przełożony karci ich za to że tak mało mandatów wystawili. Ciekawe kto wymyślił nazwę Straż Miejska przecież to tu w ogóle nie pasuje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Będzie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej


nacisk na wynik jest w każej formacji mundurowej i nie tylko mundurowej

zamiast likwidować to im zmienić kompetencje... zabrać uprawnienia kontroli drogowej, zostawić ewentualnie uprawnienia parkingowych .... może np. BLM - y nauczyć, że trawnik w mieście różni się od trawnika na ich własnym podwórku...
karać chamów z miasta i wsi co nie nie umieją parkować w liniach lub parkują na trawnikach...no i oczywiście niech ganiają lumpów i pełnią rolę porządkowych....

a tak to np. ochroniarz w Urzędzie Miasta jest dowodem, że taka Straż Miejska jest naprawdę nieprzydatna miastu....

ale jak mówię.... reformować nie likwidować !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Będzie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej

czerwonych nosów Straż nie tyka.. bo to tylko problem, a mandatu nie dadzą bo przecież i tak menelik nie zapłaci, więc po co ;), tylko roboty, samochód zasmrodzi, same problemy.
na ławce przed Katedrą siedzą non stop, śpią, pija, jedzą, piknik non stop i co?
Na Farnej to samo, na Rynku
Ale ustać i pół dnia stać z radarem to tak...

Właśnie dlatego ludzie tak ich nie cierpią,
nie pilnują porządku tylko nękają ludzi za głupoty, a to trawnik nie skoszony przed posesją, a to babcia z pieskiem szła bez kagańca (co z tego że ratlerek?), albo mandacik za źle postawiony samochód (no to jeszcze jeszcze... bo czasami ludzie stawiają tak że ręce opadają, ale to powinna robić policja).

A do policji ich nikt nie wcieli, bo do policji trzeba skończyć szkołę policyjną, a wcześniej się do niej dostać...;),

Ale masz rację, te konotacje rodzinno - koleżeńskie są udręką... ale nie tylko Łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Będzie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej

Prawidłowo-widzę ich codziennie jak się nudzą i nie wiedząc co ze sobą począć-chowają się pomiędzy garaże.


Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Będzie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej

kto by nie chciał likwidacji Straszaków Wiejskich i tak nie powinno ich być, a do policji się nie nadają, niech cisną na cieciówę gdzieś!!:D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Będzie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej

ciekawe ilu chętnych by było gdyby płacona im ok 900zł i musieli by pieszą chodzić;-) widok bezcenny;-)pozdrawiam.

NINKA88

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Będzie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej

Jak najbardziej jestem za
a jesli chodzi o uciekajaca kase to podatek od gruntu
miasto ma pasy ziemi na osiedlu w różnych miejscach nie sprzata ich i nie chce przekazac wspolnotom mieszkaniowym a jednoczesnie nie dba o te tereny

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Będzie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej

Straży Miejskiej nie powinno się likwidować. Powinno im się tylko zmienić uprawnienia. Należałoby im zabrać możliwość karania za wykroczenia \"fotoradarowe\" oraz kontroli i karania kierowców w strefie znaku B1. W zamian za to SM powinna się skupić na wykroczeniach porządkowych typu spożywanie alkoholu, spalanie śmieci, czystość i porządek itp

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Będzie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej

A frekwencja tego referendum będzie taka że pójdą same rodziny i znajomi tych co pracują w straży.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Będzie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej

Edi nie sadzę, straż nie jednemu zalazła za skórę,zajmując się tym czym nie trzeba, ja osobiście napewno pójdę i zagłosuję jeśli będzie taka możliwość.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Będzie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej

Obrońcy Starży Miejskiej albo są pracownikami tej instytucji lub ich rodzinami, albo są nieświadomi jak ta instytucja funkcjonuje.

Straż Miejska i podejście do podpitych, młodych kiziorów z piwem w dłoni???
Pusty śmiech mnie ogarnia.
Ale kara np. za \"zatrzymanie auta po lewej stronie jezdni o dużym natężeniu ruchu\" (np. przy katedrze) zostanie nałożona niezwłocznie.

Pytanie do \"obrońców\":
Znacie jakiś przypadek, by straż miejska w czymś pomogła obywatelowi?
Instytucja ta służy do ściągania kasy z nas, a kasa trafia na wypłaty dla \"zięcia\" i inne \"niezbędne wydatki\"

--
tomek w.

\"Rzuciłem myśl, że cokolwiek mi się należy\"

\"Żeby mi się chcialo tak, jak mi sie nie chce\"




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Będzie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej

Ja nie jestem pracownikiem SM ani nie mam nikogo w rodzinie kto pracuje w SM ,a mimo tego chciałbym, żeby ta formacja funkcjonowała w Łomży. Sęk tym, że nie w takiej postaci w jakiej jest to obecnie. Należy odebrać SM uprawnienia \"fotoradarowe\", bo na tym skupia się obecnie nasza SM, a pewnie przez to, że nacisk idzie z Ratusza... Wystawiając na godzinę skrzynkę na drogę można łatwo i dużo zarobić. To właśnie nie podoba mi się w SM, bo nie wpływa to w żaden sposób na bezpieczeństwo tylko służy dofinansowaniu miasta...
Jednak w całości popieram karanie mandatami spożywających alkohol czy parkujących gdzie popadnie. Niektórym kierowcom to się dosłownie w głowach poprzewracało i niestety ale musi być bat nad ich głowami.
Oprócz tego jest wiele spraw administracyjnych i porządkowych za które mogłaby się wziąć SM takich jak nielegalne spalanie śmieci, sprawdzanie umów na wywóz odpadów, kontrole posiadania numeru na nieruchomości, kontrole odśnieżania chodników zimą przez właścicieli nieruchomości, holowanie pojazdów z kopert dla niepełnosprawnych, kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych zimą czy legitymowanie nieletnich wagarowiczów spożywających alkohol czy palących papierosy. To są wszystko czynności porządkowe od których SM mogłaby odciążyć Policję w naszym mieście. Należy tylko zatrzymać tą \"fotoradarową\" machinę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Będzie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej

Już wie ktoś gdzie i kiedy można oddać głos na TAK ??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Będzie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej

Też bym chętnie się dowiedziała.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Będzie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej

W którym miejscu można złożyć podpis ZA referendum , bo póki co takiej informacji nigdzie nie uzyskałem ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Będzie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej

Tomuś... powiem i coś. Wszyscy pochodzimy z miasta wsi, więc nie chrzań mi o uczeniu BLM-ów jazdy czy parkowania. Nie wiele różnisz się i Ty i większość z Łomżan od nich. Udajesz rodowitego mieszkańca Łomży, mimo że masz korzenie ze wsi. Nie jeden \"BLM\" mógł by nauczyć Was wszystkich jazdy, bo sami wcale nie jesteśmy lepsi od tych, którzy mieszkają po za Łomżą. Jeśli mieszkają, to dlatego że mają tam gospodarstwa, bez których padli byśmy z głodu, albo dlatego że wybrali ciszę i spokój... więc nie oceniaj ludzi po tablicach, podnieś nieco swoje IQ

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Będzie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej

Po za tym, straż miejska jest zawsze tam gdzie jej nie trzeba. Jeśli jest potrzebna to albo w danej chwili robią sobie przerwę na konsumpcję, albo się gdzieś szwendają bezcelowo. Jeśli zobaczą swoich znajomych, gdy coś przewinią, to co myślicie, że niby spieszy im się do nich, aby wystawić mandat? Mają gdzieś swoje obowiązki, jeżdżą tylko tymi KIA dlatego że jednak jak by nie patrzeć, są zatrudnieni... a czymś czas muszą sobie zająć, więc między innymi robią sobie wycieczki, często zajeżdżając do sklepów spożywczych, bo im się pączki skończyły. Niestety, ktoś musi harować, aby ktoś mógł odpoczywać. Takie jest moje zdanie. Nikt i nic nie zmieni mojego myślenia. Jestem za likwidacją zbędnej straży miejskiej, niech zaczną normalnie, uczciwie zarabiać, o ile teraz będą w stanie ruszyć du... zamiast kasować budżet miasta swoimi wycieczkami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Będzie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej

de
a ty przypadniem nie jestes ta mamusia co bronila swojego synka na lamach forum, ze jej synek dostal mandat za spozywanie na winklu bloku?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Będzie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej

Zmartwię cię, ale mam dorosłą córkę, nie mam dorosłego synka i moja córka nie pija winka, wogle nie lubi alkoholu, ja owszem winko lubię, ale dobre, w miłej atmosferze,a osobiście nie popieram picia na\"winklu\"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Będzie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej

Chrzanowski zlikwiduje tych darmozjadow

Gienia_Smoliwąsowa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Będzie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej

No i wreszcie będzie bang!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Będzie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej

To kiełbasa wyborcza a Chrzanowski mówił o zapewnieniu bezpieczeństwa to jeszcze dołoży im etatów najszybciej.

angella

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Będzie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej

Straż Miejska w Łomży nie spełnia swojej założonej funkcji , jest to twór bezproduktywny i powinien być moim zdaniem zlikwidowany

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Będzie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej

To gdzie zbierają te podpisy?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Będzie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej

Tutaj można pobrać listę do podpisu


https://www.facebook.com/events/1506933846225069/?fref=ts

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Będzie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej

no .. mam nadzieję ,że na Strazy Miejskiej się nie skończy:)zacznijcie już myśleć, na kogo kolejnego zbierać podpisy, też do likwidacji oczywiście...dla mnie to taka durna dziecinada i głupota , ze czytać sie tego nie chce..zamiast zając się swoją robotą i samemu sumiennie ją wykonywać, najlepiej innym wytykać , z zazdrości, z głupoty z zawiści.. alboo z czegos tam jeszcze.Dla mnie to jest właśnie takie głupie wieśniacki podejście.. te cale podpisy itd.. jeden głośniej krzyknie , bo coś go oświeciło niechcący i cala reszta baranów ślepo biegnie za nim bez ładu i składu.. bo skoro drze morde głosno to znaczy ,że wie co mówi...a pewnie ten pierwszy jakoś wyjatkowo zalazł za skóre jakiemuś strażnikowi.. NO nie wiem co ta SM takiego strasznego zawinila ,no normalnie jak Inkwizycja...spala na stosie.. i nie będzie Straży..:):)jest dużo innych fajniejszych pomysłów , w których zbieranie podpisów byłoby szczytnym celem.. np. pomoc jakimś biedakom.. zima idzie.. zimno... a my tu sobie siedzimy zadowoleni ,rozwaleni w fotelu ,wpatrzeni w roziskrzony kominek, i zastanawiamy się jak tu pozbawić kilka osób pracy w SM. no normalnie godne podziwu... Jak coś się nie podoba to się walczy ,żeby to zmienić a nie od razu unicestwia.. :) oj dostać się pod niektórych rządy... to byłyby czasy dopiero trudne.. ale ja i tak czuje coś,że ta Straż Miejska jednak pozostanie na swoim miejscu , z tymi podpisami czy też bez...:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Będzie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej

Czy poza pobraniem listy z internetu jest jakis punkt gdzie mozna ta liste podpisac????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Będzie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej

KK mobilizuje moherowy elektorat!

nawet na stronie głównej ✝Lomza artykuł Odezwa do owieczek :
„Udział w wyborach jest prawem i obowiązkiem wszystkich katolików” - przypomina biskup Bronakowski
http://4lomza.pl/index.php?wiad=37490

WYBORCO pamiętaj :

TY nie pójdziesz ale pójdzie stały elektorat PiSu i wybierze za Ciebie




LUDZIE NIE GŁOSUJĄ NA SLD, PSL czy PO

GŁOSUJĄ PRZECIW PiSowi! WYBIERAJĄC MNIEJSZE ZŁO



niska frekwencja, to 100% wygrana PiSu - oni pójdą na pewno

Z DWOJGA ZŁEGO, TRZEBA GŁOSOWAĆ NA CZERNIAWSKIEGO!

WYBIERZMY MNIEJSZE ZŁO - NIE DLA PiSu!

NIE DLA Chrzanowskiego!








Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Będzie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej

co prawda to prawda.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Będzie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej

Z DWOJGA ZŁEGO, TRZEBA GŁOSOWAĆ NA CZERNIAWSKIEGO!

WYBIERZMY MNIEJSZE ZŁO - NIE DLA PiSu!

NIE DLA Chrzanowskiego!









Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Będzie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej

Wszystkie działania, które zwiększają bezpieczeństwo obywateli mają sens. Tylko, czy straż miejska służy dla bezpieczeństwa mieszkańców, czy jako aparat fiskalny?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org