sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
ekonomiczny miejski samochód

Dzień dobry wszystkim :)

Szukam samochodu. Główne kryteria to niskie spalanie, rocznik po 2000r, stosunkowa mała awaryjność, cena do 10 tysięcy zł, odrobinę wyższy - tak by siedziało się w nim np jak w Pandzie.

Jakieś sugestie ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

Yaris D4D automat

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

Nissan Micra ?

M

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

Może skoda fabia, toyota yaris?

Nie ma czegoś takiego jak mała awaryjność, bo to zależy od tego jak samochód jest użytkowany i eksploatowany przez poprzedniego właściciela. Każdy samochód ma teraz jakieś bolączki, bo części w samochodach są tak produkowane aby w pewnym momencie zużyć się.
Jak ktoś jeździ dużo po mieście to wiele elementów zużywa się bardzo szybko.

Druga kwestia - zapomnij przy jeździe miejskiej o ekonomiczności samochodu, bo zużycie paliwa podczas jazdy miejskiej wynosi nawet o 40% więcej niż na trasie.

Wszystkie podawane przez producentów wysokości spalania są mocno zaniżone. Średnie spalanie po mieście to nawet 13 litrów benzyny.

Samochód na gaz przy jeździe po mieście też nie jest taki ekonomiczny, bo jest potrzebna benzyna na rozruch, a zimą czas przejścia z benzyny na gaz wydłuża się ze względu na zimny silnik.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

VW Lupo,Golf IV

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

Moj brat chce sprzedac vw polo, nie wiem ktory rocznik ale napewno powyzej 2000r

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

Polo tez ok.
A moze Mercedes A jak chcesz wyzej siedziec
tyle ze w tym przypadku koszt utrzymania jest
wyzszy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

Ewentualnie Fiat Punto II FL

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

A Opel Agila? Taki z silnikiem 1.2 np 2004 rok. W benzynie lub gazie? Widziałam, że jeździ kilka po Łomży. Może ktoś z Was ma i podzieli się opinią?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

Ja polecam Skoda Fabia. Są co prawda ostatnio bardzo modne, dużo ich widzę na ulicach. Mało spalają bo 6-7 . Są przyjemne w środku, po prostu pasują do jazdy w mieście według mnie. :). Nowe modele posiadają kilka bajerów dodatkowo.

Witam wszystkich bardzo serdecznie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

Polo nie jest ekonomiczny bo 7 w miescie to minimum
. Corsa,albo panda właśnie, panda jest taniutka w utrzymaniu i pali malo wiec spełnia wszystkie kryteria.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

Chyba ze chcesz wycisnąć sąsiadowi łzy zazdrości to polecam dacie logan oczywiscie kombi:-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

7 w mieście? to polo chyba ma silnik 1,0, bo przy 1,4 potrafi spalić nawet 11 litrów paliwa w mieście

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

Autor: młodamama najlepszy samochod sam go mam sam go pcham :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

To lepiej Pandę czy Agilę ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

wybor nalezy do ciebie- samochody nie w wieku 21 lat. napalona jestes na 1 z 2 dla ciebie nie ma znaczenia kto co nakresli .napisz z tych dwoch co wybierzesz ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

To nie tak, że jestem napalona na 1 z 2. Mam ograniczony budżet, VW jakoś mi się nie podobają, więc za dużego wyboru to chyba nie mam ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

Osobiscie to jako miejskie autko wybralbym Pande.
Po 1 wstawil sekw.LPG a po 2 serwis Fiata jest w Łomzy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

zdecydowanie yaris najlepiej verso. do 10 tys mozna miec cacko

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

ani panda ,ani agila. wez toyotke przynajmniej w naprawy nie bedziez sie bawic. jednak to twoj wybor

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

Tez stawialbym na Yaris ale odpowiedzialem autorce tematu
co z dwoch : Agila czy Panda.
Gdyby bylo Yaris,Panda czy Agila to bez zastanowienia byloby:
1 Yaris
2 Panda
3 Agila

Agila to takie wozidlo bez polotu i wygladu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

Po co gaz do pandy w dodatku do miasta? Jak to pali 5 z litrów.:-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

Posiadamy Pandę z 2011 roku z silnikiem 1.2 69KM kupioną w salonie i obecnie ma przebieg nieco ponad 20.000km , zapomnijcie , że spala 5 litrów :) . W mieście ciężko zejść poniżej 7 litrów szczególnie zimą , latem z kolei również to ciężkie wyzwanie ( włączona klima ) , w trasie owszem , można zejść nieco poniżej 5 litrów ale tylko przy delikatnej jeździe. Przed pandą mieliśmy nissana micrę z 2000 roku z silnikiem 1.0 16v , tu spalanie w ruchu miejskim było niższe niż w Pandzie , opel agila jest całkiem ok ale unikaj silnika 1.0 12v ( trzycylindrowiec ). Ogólnie spalanie w małych autach w ruchu miejskim poniżej 6 litrów jest mało realne , chyba , że jakieś małe autko z silnikiem SDI itp

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

Posiadam Opla Corsę C z silnikiem ctdi. 1.2 72 km. Typowe autko do jazdy w trybie miejskim, trudno znaleźć lepsze. Spalanie na poziomie 4.5-6 litrów (tak, jest to prawdziwe spalanie, kto ma auto z tym silnikiem, to może potwierdzić). Gdyby była Pani zainteresowana to zostawiam tu kontakt mailowy ubz.koniecko@gmail.com

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

Polecam toyote rav. Mały, miejski samochodzik, w zimę niexle daje radę, można jeździć po wysokich krawężnikach i podobno nie którzy próbowali po schodach nią śmigać, i udał im się bez uszkodzeń auta. W systemie jazdy on/off (gasimy, jak lecimy z górki lub na czerwonym swietle) spalanie to 5,5 litra

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

Są autka mieszczące się w 5-6 l cyklu miejskiego.
Yaris-ka,Micra,Swift,Mazda 121 kiedyś,teraz Splash.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

Ze Swiftem to trzeba by było żeby kupić
jakby co to te produkowane w Japonii a
nie na Węgrzech.
Rozpoznaje się oba przypadki po sposobie
osadzenia antenki radiowej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

Polecam auto z grupy VW z silnikiem 1.9 SDI, czyli Seat, Skoda, VW.
Najlepiej wypada z tego POLO ale trzymają cenę, Fabia będzie tańsza ale jakość wykończenia jest gorsza i słabiej wygłuszona.

Silnik 1.9 SDI mega oszczędny - 4,2 w mieście, trasa 3,6 przy 120km/h, a najważniejsze jest to legendarna konstrukcja VW - bezobsługowa i bezawaryjna (tylko rozrząd co 60-90 tyś trzeba wymienić). Ten silnik można brać w ciemno.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

córki Yarek 1.3 - miasto 6,8...7,9 w zależności od ciężkości nogi i lato/zima








Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

Yaris jesli o te bezawaryjnosc chodzi. Tylko regularne przeglady i naprawy musza byc zrobione bo najlepsze auto bedzie awaryjne.

Dzeyson

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

Ktoś wcześniej napisał, że opel agila to takie wozidło bez polotu i wyglądu. Ale to samo można by powiedzieć o pandzie czy yarisie (szczególnie starsze wersje). Samochód miejski nie musi zaraz efektownie wyglądać, tylko mieć inne zalety. Jako były użytkownik agilki mogę to auto polecić, szczególnie dla kobiety. Jest pojemna i wygodna. Jednym ruchem składasz oparcia tylnych siedzeń uzyskując płaską podłogę i dużą przestrzeń (bez problemu przewieziesz pralkę automat). Pozycja za kierownicą jest wysoka i zapewnia dobrą widoczność we wszystkich kierunkach - łatwo zaparkować. Mały silnik potrzebuje niewiele paliwa.
Dobrze jest się wypowiadać o autach, którymi się trochę pojeździło, a nie tylko widziało na zdjęciach.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

Dalej będę twierdzł WOZIDŁO,WOZIDŁO,WOZIDŁO.
Można to nazwać samochodem jak się nie ma nic innego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

Padaczkowóz!!!!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

Chyba z wyglądu ta Agila to samochód jak każdy inny, jednemu spodoba się bardziej innemu mniej. Jednak wygląd nie jest tu naj-naj-najważniejszy, a tak nawiasem, to jeszcze Agili daleko do np Multipli ;) Generalnie założenie jest takie, że to to piękne być nie musi. Powinno być w miarę wygodne, bagażnik ma mieścić wózek, ma mało palić i troszkę wyżej chciałabym siedzieć. Najlepiej benzyna lub z gazem. Wszelkie VW odpadają, te Corsy też tak średnio mi się widzą...
Przeglądam ogłoszenia na olx, allegro, autotrader, gratka,otomoto, czy gdzieś jeszcze powinnam poszukać ? Szkoda, że najwięcej jest ogłoszeń komisowych a chyba lepiej kupić prywatnie ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

Jasne ze o gustach sie nie dyskutuje.
Dla mnie to wozidlo,dla drugich McLaren.
Jako miejska padaka dla kobiety wystarczy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

Ważne, żeby ta padaka nie robiła spustoszenia w kieszeni ;)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

ktoś tu mądrze napisał, najlepiej jakby wypowiadali się byli lub obecni użytkownicy danej marki/modelu, a nie \"eksperci\", którzy tylko takowe gdzieś widzieli
kryteria niska cena zakupu, tani w utrzymaniu, dość pakowny, jak dla młodej mamy, co by wózek ect zapakować i względnie \" nowy\" , tak do 15 latek!
a i czego wymagać za 10 000zł?

siwy, to już wszystkie rozumy pozjadał, wymądrza się na temat 10 modeli, jakby tylko całe życie takimi starymi taczkami jeździł :):)








Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

FAK JU WERY MACZ &Zonk.
Jezdzilem juz roznymi ja ty jeszcze na
ksiedza mowiles ZORRO.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

pisi synu, uwierz mi, samo prawko kat C ( z wojska) mam dłużej niż ty pałętasz się na tym świecie :)








Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

Panowie schodzicie z tematu :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

Za te pieniądze wybrałbym Kię Picanto.
Łatwo trafić na auto z łomżyńskiego salonu z małym przebiegiem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

&Zonk byles w wojsku.Potrzebowali wycior do lufy armatniej i cie wzieli.
Czy w marynarce byles,kotwica?
Kat.C dostales za SKUTECZNE ZASTEPOWANIE GAZNIKA W STARZE?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

Znalazłam jeszcze coś takiego, może jakieś opinie nt tego modelu ? Dużo to będzie palić ?

http://otomoto.pl/peugeot-307-i-sw-2-0-hdi-stan-bdb-C34703236.html



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

Rzyc okiem na lewy bok.
Wyraznie jest robiony.Jest roznica w odcieniu miedzy tylnymi a przednimi drzwiami.
Moge sie zalozyc ze mial nim przygode na lewym boku.Raczej przednimi drzwiami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

a siwy koń jak zawsze się głupio wymądrza!:)
chłopie napisali w ofercie : bezwypadkowy! no może to ściema, bo bezwypadkowy - oryginalny lakier! tylko miał drobną obcierkę ?
łatwe to do sprawdzenia czujnikiem i okiem fachowca

ale jakbyś chciał pomóc, a nie tylko się mądrzyć , to najpierw napisz dziewczynie , że to fajne autko jak trafisz dobry egzemplarz , TYLKO czy ten przebieg 194 000 to fakt, czy już odkręcili ze 150 000 ?
peugeoty słyną z drogiego serwisu,
spalanie też nie rewelacyjne, w mieście pow 8
szczególnie problemy z elektryką/elektroniką
i jak z Danii, to raczej ma filtr fap - dodatkowe koszty
a tu diesel i znane ogólnie problemy z dwumasą

ogólnie fajne auto, jak trafi się dobry egzemplarz, jak masz pecha - worek bez dna , ogólnie powszechna jest zła opinia o \" francuzach\", chociaż nie zawsze się to sprawdza,

żeby uprzedzić głupie komentarze siwegokonia, nie jeździłem, nie testowałem , opinie na podstawie robionego rozeznania wśród znajomych mechaników i na necie - trzy lata temu, jak była to jedna z opcji zakupu miejskiego samochodu dla córki








Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

Baciare miau catso zonk.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

buda !!! trollu !!!

tylko to potrafisz!








Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

Szukasz słomki do oka?
To znalazłeś dieslu pegeerowski.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

Witam wszystkie osoby, które są zainteresowane tematem naszej rozmowy. Jeżeli szukacie firmy, która zajmuje się Awaryjne otwieranie drzwi łódź , mieszkań lub sejfów, to polecam Wam wszystkim sprawdzić ofertę na tej stronie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

Bierz skodę fabię w benzynie, bardzo ekonomiczne auto. Zrobisz jej detailing i będzie wyglądała jak z fabryki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ekonomiczny miejski samochód

Albo Opel Corsa 1.0 , ekonomiczne i bezawaryjne auto.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org