czwartek, 02 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Podwyżki na basenie

pierwszy dzień wakacji na Parku Wodnym przy ul. Wyszyńskiego w Łomży, wszystkich chętnych popływać przywitał niemiłą niespodzianką - podwyżkami cen.


Jeszcze dzień wcześniej za godzinę pływania na basenie można było płacić nawet jedynie 3,20 zł, lecz nagle wraz z wprowadzeniem nowego cennika - już 10 zł! Podwyżka 3-krotna!


Śmieszne jest uzasadnienie wprowadzenia nowego cennika jakie pojawiło się w mediach społecznościowych MOSIRu: \"Zmiana ta podyktowana jest chęcią rozwijania oferty obiektów MOSiR w Łomży w taki sposób, aby spełnić oczekiwania lokalnej społeczności, jednocześnie utrzymując najwyższy standard usług.\"


Nie wytłumaczono jednak jednocześnie jakie są te \"oczekiwania lokalnej społeczności\" - wątpię, by znaczne podwyżki, nie wytłumaczono jakie plany na rozwiajanie oferty obiektów ma MOSIR (ciekawe zresztą, co w takim Parku Wodnym można jeszcze zmieścić, skoro przestrzeń wydaje się wykorzystana w 100%).


Idźmy dalej: \"Cenniki zostały przede wszystkim uproszczone, dzięki czemu zmniejszone zostaną kolejki przed kasami.\"


Kolejek i tak nie było, gdyż Panie obsługujące kasy znają się na swojej robocie. A uproszczenie polega na tym, że część zniżek przestała być de facto zniżkami i stała się podwyżkami.


I wreszcie na końcu: \"W cenniku Parku Wodnego ujęte zostały ceny biletów wstępu do Letniego Parku Zabaw i sezonowego odkrytego basenu\".


Ale co jeśli mnie te atrakcje w ogóle nie interesują? A chcę tylko popływać dla relaksu i zdrowia?


Jestem ciekaw, czy zmiana cennika nie zniknie tak nagle jak się pojawiła, wraz z końcem wakacji.


W mojej ocenie to tylko skok na kasę - świadczy o tym choćby sam dzień wprowadzenia podwyżek, równoczesne zlikwidowanie stref czasowych, narzucenie dodatkowych atrakcji do ceny bilety i zamknięcie basenu na Niemcewicza.


Ciekawe tylko, czym będzie uzasadniony powrót do poprzednich cen (jeśli w ogóle będzie) - chęcią zwiększenia kolejek i utrudnieniem systemu rozliczania?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podwyżki na basenie

3,20 zł za bilet to trochę mało. Opłacić z tego panie sprzedające bilety, panie sprzątające, ratowników i ich ZUSy itp. Nagrzać wodę, konserwacje i co tam jeszcze o czym nie mamy pojęcia... Ja bym nie wyszedł na swoje.
A ten parking dalej zajęty przez gokarty? Bo odkąd nie ma gdzie zaparkować przestałem jeździć na basen.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podwyżki na basenie

3,20 zł to kwota jaka przysługiwała po zniżce z tytułu Honorowego Dawcy Krwi, od 25 czerwca ta zniżka to cena biletu 10 zł.

Nikt by nie miał pretensji jakby MOSIR uzasadnił tę podwyżkę wprost, że ekonomicznie to mu się nie spina, ale wolał napisać dyrdymały.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podwyżki na basenie

No i jest lato można iść na plażę miejską a nie brudzić wodę w basenie.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podwyżki na basenie

Zapraszam do Warszawy - 20-25 zł za godzinę pływania to standard.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podwyżki na basenie

Mikrofon, a najniższa krajowa w Warszawie to też standard?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podwyżki na basenie

Ta, bo w Warszawie pieniądze na ulicy leżą i każdy myśli, że kokosy mają, a pracują za takie same pieniądze jak każdy inny..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podwyżki na basenie

3,20 zł to kwota jaka przysługiwała po zniżce z tytułu Honorowego Dawcy Krwi, od 25 czerwca ta zniżka to cena biletu 10 zł.
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////


Zawsze uważałam że Honorowi Dawcy Krwi, krew oddają z potrzeby serca a nie dla zniżek na basenie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podwyżki na basenie

Nawet jeśli z oddają krew z potrzeby serca to był to miły gest wdzięczności ze strony miasta. Pokazali, ile jest dla nich to warte

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podwyżki na basenie

Dołączę się trochę do tematu. W 2016 roku na światowych dniach krwiodawstwa w imieniu aktualnego Prezydenta naszego miasta ówczesna zastępczyni Prezydenta złożyła podziękowania od samego Prezydenta za ten cenny dar.

Cytuję\"podczas uroczystości nie zabrakło okolicznościowych przemówień. W imieniu Prezydenta Łomży głos zabrała zastępca Agnieszka Muzyk. - Każdy z nas posiada ten cenny dar, który może uratować życie drugiemu człowiekowi. Państwo tym darem potraficie się dzielić – zwracała się do ludzi oddających krew. Zastępca Prezydenta Łomży przypomniała również, że od 1 listopada, łomżyńscy zasłużeni honorowi dawcy krwi pierwszego stopnia mogą bezpłatnie korzystać z Parku Wodnego, pływalni miejskiej i lodowiska sezonowego, zaś honorowi dawcy krwi drugiego i trzeciego stopnia mogą liczyć na 60 i 30 procentowe zniżki na wymienione atrakcje. - Jest to wyraz naszego ogromnego szacunku i wsparcia dla Państwa działań – podkreślała. - Dzięki Wam, ludziom dobrej woli, chorzy otrzymują iskierkę nadziei – mówiła z kolei posłanka z ziemi łomżyńskiej Bernadeta Krynicka, przytaczając przy tym słynne słowa Anne Frank - \"Tam, gdzie jest nadziej, tam jest życie\".\"- jest to fragment publikacji Urzędu miejskiego w Łomży.

Na tej gali mogliśmy dodatkowo usłyszeć, że są to zmiany na stałe. Tam gdzie jest nadzieja, tam jest życie. Zastanawiające jest to czy to tylko pusty slogan. Cenny dar? Owszem. Widocznie osoby, które się podpisały pod tym nowym\"zarządzeniem\" zmieniającym cennik basenu nie potrzebują tego daru. Albo mają krótką pamięć... Mam nadzieję, że ktoś zastanowi się nad tym całokształtem i \"honorowo\" dokona powrotu tych zniżek dla osób, które rzekomo mają taki szacunek wśród władz miasta. No chyba, że mam rozumieć , że tego szacunku już nie ma? Bardzo bym chciał się obudzić pewnego dnia i przeczytać, że to oddawanie krwi ktoś docenia i daje zachętę innym osobom na podzielenie się tym płynem życia. Pozdrawiam.

Nogi mi się nie zginajq.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podwyżki na basenie

Nie rozumiem o co ta burza ..
Sądząc po zniżkach KOLO BOLO jesteś Honorowym z II stopniem,
Ja jak miałem II stopień to taniej wychodziło mi \"załatwić\" kartę MULTISPORT (sporo firm w Łomży i okolicach daje je pracownikom, a oni nie używają, wystarczy popytać, ja brałem od gościa za 0,5 \"środka spożywczego\")
Ale że masz już II stopień to do I niedaleko i nowa zmiana Ci się podoba, było na 1 h za darmo, jest na 2 h, dla mnie na plus.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org