niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
tajemnica mieszkań przy Pepeesie

Jestem zainteresowany kupnem mieszkania przy Poznańskiej (dawne bloki Pepeesu). Z informacji, które udało mi się zdobyć pocztą pantoflową wynika, że odkąd opiekę na ww. blokami przejęła Spółdzielnia Mieszkaniowa Jedność dość znacznie wzrósł tam czynsz i obecnie wynosi nawet 1,5 raza tego co np w Perspektywie. Drążąc temat dowiedziałem się, że jest to związane z przyłączem energii cieplnej, które zostało wykonane po przejęciu bloków przez „Jedność” (na budowę przyłącza wzięty został kredyt i teraz mieszkańcy do spłacają w postaci wyższego czynszu).
Czy ktoś z was forumowiczów (zwracam się z prośbą do forumowiczów, a nie forumowych trolli) wie coś na temat owego przyłącza? Czy jest znany termin kiedy kredyt zostanie spłacony? Czy może już został spłacony a jedynie Spółdzielnia Mieszkaniowa wciąż pobiera zawyżone opłaty?
Będę wdzięczny za każdą informację.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: tajemnica mieszkań przy Pepeesie

Jedno mnie zastanawia, porównujesz cenę do perspektywy a może warto sprawdzić jak to wygląda w spółdzielni jedność w innych częściach miasta...
rozumiem że tańsze mieszkania ale pchać się do tego smrodu...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: tajemnica mieszkań przy Pepeesie

popieram przedmówcę

onaion

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: tajemnica mieszkań przy Pepeesie

Spółdzielnia Perspektywa została podana tu jako przykład, nie znam wysokości czynszów w innych spółdzielniach i u deweloperów, więc wolałem nie parsknąć niewiedzą. Cena mieszkania to około 65-70% ceny identycznego metrażu w Perspektywie. Do tego jest ten zapach, a TIRy jeżdżą dosyć blisko okien. To są minusy, ale coś za coś.

Poproszę o niezmieniane tematu tylko o pomoc w poruszonym w pierwszym poście problemie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: tajemnica mieszkań przy Pepeesie

Informacje, o które pytasz to chyba tylko sama spółdzielnia posiada.
Najlepiej zapytaj u źródła.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: tajemnica mieszkań przy Pepeesie

Daj spokój. to mieszkanie już stoi i stoi

Małe, do remontu i w jakim miejscu.

Sam zastanawiałem się żeby kupić i wstawić tam jakieś ze dwie jędrne studentki ale teraz takie czasy ze metrażu im mało. maks jedna wejdzie.

I cóż robić

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: tajemnica mieszkań przy Pepeesie

Oj, ja też nasłuchałem się kiedyś wiele o tych blokach... Fakt, śmierdzi, ale u mnie (Perspektywa) też cuchnie jak rolnicy walą gnój na pole, od oczyszczalni też wali... Tiry jeżdżą po całej Łomży... A bloki po Peepesie to rzeczywiście wielka tajemnica. Słyszałem, że kredyty (wzięte za czasów tamtejszej Wspólnoty) są już spłacone, tylko spółdzielnia nadal czynszu nie obniża. Ale kto to wie jak jest...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: tajemnica mieszkań przy Pepeesie

Jeśli chodzi o czynszy w Jedności to się nie dowiesz prawdy prezes pewnie tylko zasłania się kredytami bo jakoś nic nie widać żeby cokolwiek robili zostawili bloki samym sobie. Trzeba iść do samego zarządu i się dopytać w kwestii czynszu. Co do smrodu o którym mówili przedmówcy to was zaskoczę nie bardziej śmierdzi niż po wizycie w waszych ubikacjach. PO za tym smród drodzy to idzie w miasto a tam najmniej śmierdzi. Co do tirów to są wszędzie i jakoś innym nie przeszkadzają po za tym jest tam cisza spokój nie łażą podejrzane elementy jak w innym częściach miasta. jeśli bym miała wybierać sobie mieszkanie to właśnie tam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: tajemnica mieszkań przy Pepeesie

Często tamtędy jeżdżę i mogę potwierdzić, że największy smród jest w pobliżu mostku nad Łomżyczką. Jedyny minus to TiR-y i hałas z zakładów pracujących przecież 24/h i może jeszcze wrony :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: tajemnica mieszkań przy Pepeesie

jaki hałas z zakładow ty mi powiedz??? a tiry po calej łomzy jezdza wiec nozmalne a co do czynszu i ogolem to slyszalem i nie moge tego zrozumiec to prezesiana wali ostro w *****

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: tajemnica mieszkań przy Pepeesie

kreatura90, tiry akurat po całej Łomży nie jeżdżą...

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org