wtorek, 07 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Zakup mieszkania-formalności

Hej,
Czy ktoś kto w ostatnim czasie kupował mieszkanie mógłby opisać jak wyglądają te wszystkie formalności i bieganina po urzędach?
Prosiłbym o opisanie wszystkiego jak to wygląda od momentu podpisania umowy przedwstępnej do momentu odbioru mieszkania. Fajnie byłoby też jakby ktoś opisał koszt wszystkich formalności, np. notariusza albo ile się czeka na rozpatrzenie wniosku przed bank itp.
pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania-formalności

W lipcu 2013 kupiłam za gotówkę.Przed podpisaniem aktu sprawdziłam z właścicielem w spółdzielni,czy nie ma zadłużeń,w ratuszu--kto jest zameldowany(czy przypadkiem nie dostanę z lokatorem).Całość trwała od soboty(obejrzenie) do wtorku-podpisanie aktu.
Notariusz wziął nie całe 3 tyś złotych,ale to jest zależne od ceny mieszkania.


Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania-formalności

oj, temat rzeka ...
kupiłem w końcówce 2012 ale za gotówkę, już gotowe do odbioru od dewelopera a to inna sprawa i terminy

rozumiem , że Ty kupujesz z rynku pierwotnego i za kredyt,

"ile się czeka na rozpatrzenie wniosku przed bank itp." - wiarygodne info tylko w banku,

umowa przedwstępna , deweloperska TYLKO u notariusza, coby póżniej nie było niespodzianek, ( koszty umowy podobne u każdego notariusza - koszt dzielony jest pomiędzy dewelopera a kupującego - a pamiętaj, że + tam jest wszystko opisane w załączeniu , moja umowa deweloperska miała coś ok 90 stron po 6 pln za stronę )

po odbiorze : hipoteka - notariusz wg stawek w zależności od wartości,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania-formalności

oburzonamama, to był inny tryb postępowania i umowa cywilno-prawna , kupno za gotówkę z rynku wtórnego!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania-formalności

wclae nie koniecznie od dewelopera bo moze to byc przez nieruchomosci tez podpisuje sie umowe przedwstepna.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania-formalności

pandzia,

a co ty wnosisz nowego do tematu?
wszak Umowę Przedwstępną możesz sobie zawrzeć , nawet i u notariusza jak byś komuś przyrzekła , że mu za jakiś czas sprzedaż i pietruszkę ,

LUDZIE CZYTAJCIE TEKST ZE ZROZUMIENIEM !

czego was tam w gimnazjum nauczyli?

/////////////////////////

jedna nie zrozumiała tematu : oburzonamama - gość WYRAŻNIE pyta o tryb postępowania, terminy i koszta - ALE W PRZYPADKU KREDYTU !
a to tylko na rynek pierwotny! ( nowe mieszkania!!!!)

( można i starać się o POŻYCZKĘ pod zastaw hipoteczny, ale to INNA sprawa i bez tłumaczenia się na jaki cel, ważne zabezpieczenie bankowe! )

druga - też wyjeżdża z rynkiem wtórnym i procedurami umowy cywilno-prawnej !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania-formalności

Chodziło mi o rynek wtórny z kredytem...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania-formalności

Trzeba złożyć wymagane dokumenty do banku, sprawdzić hipotekę, czy nie jest obciążona, kto zameldowany, czy nie jest zadłużone. Zależy czy pracujesz na zatrudnieniu czy na umowę o pracę. To zależy jakie dokumenty do banku. Przeczytaj umowę z bankiem i negocjuj jak najlepsze warunki dla siebie. Jak pójdziesz do notariusza to on dużo sam sprawdzi. Powodzenia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania-formalności

To notariusz nie jest od tego aby sprawdzić ewentualne zadłużenie czy kto jest zameldowany itp. !?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania-formalności

nie sam sprawdzasz w jeden dzien zalatwic mozna wsztstko notarjusz zalatwia sady i skarbowke

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania-formalności

egzorciu ty mnie nie musisz uswiadamiac co ja moge u notariusza bo bylam tam nie raz. umowe podpisywalam.

do tematu nie wnioslam faktycznie nic nowego.

chcialam tylko zeby os.sprecyzowała od kogo konkretnie ma mieszkanie byc. bo w kazdym przypadmu wyglada to na poczatku inaczej.

od dewelopera na kredyt to wiesz sam ze placisz w transzach.
procedura kupna mieszkania z rynku wtórnego na kredyt wyglada jeszcze inaczej.
a mieszkanie kupione przez posrednikow to tez inna bajka.


pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania-formalności

Sprawdzenie księgi wieczystej zajmuje chwilę. Można to sprawdzić przez neta. Co jeszcze oprócz tego?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania-formalności

Roboty nie jest dużo - kwestia zweryfikowania kilku papierów. Zerknijcie jeszcze na to https://tabelaofert.pl
Ale lepiej mieszkanie kupować bez pomocy agenta - spore oszczędności. No chyba że po prostu nie macie czasu na zajmowanie się tym samodzielnie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania-formalności

Jeżeli jest możliwość popytać jacy są sąsiedzi bo będziesz mieć z nimi do czynienia x lat a na pewno nie chcesz mieć lokatorów mieszkania komunalnego, którzy nadużywają alkoholu i szczają po klatce. Zwróć uwagę czy jest komórka lokatorska (przyda się na przechowywanie sezonowych rzeczy), czy jest dostępna tzw wózkarnia/rowerownia jeżeli chcesz trzymać w bloku rowery czy dziecięcy wózek i gdzie się ona znajduje (u moich rodziców w bardzo długim bloku jest w pierwszej klatce a oni mieszkają w ostatniej ). I przeczytaj uważnie regulamin spółdzielni
https://infobudownictwo.pl/domofony-urmet-dlaczego-warto-je-wybrac/
Warto jest również sprawdzić czy nieruchomość ma dobry domofon.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania-formalności

Długo szukałem porad odnośnie kupna mieszkania, a Wam mogę polecić sprawdzić stronę, gdzie znajdziecie bardzo interesujący artykuł w tym temacie - https://innt.waw.pl/wynajem-czy-kupno-mieszkania-podpowiedzi/ . Czym Wy się kierowaliście podczas zakupu nieruchomości?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org