piątek, 26 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
MIESZKANIE OD DEWELOPERA

Chcę kupic nowe meszkanie w Łomży i zastanawiam sie nad kupnem mieszkania od dewelopera. Bardzo podobaja mi się bloki na Sybiraków. Ciekawa jestem jak to jest z ta wspólnotą. Jakiej wysokosci są czynsze i czy wszystko jest ok. Bardzo prosze o opinie ludzi, którzy odebrali już swoje mieszkanka.

Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MIESZKANIE OD DEWELOPERA

Znajomy tam remontuje mieszkanie i już narzeka że, bo zaczynają się dziać jakieś dziwne rzeczy :

To pilot od bramy 1000 zł, ( mnożąc przez ilość mieszkańców głupia brama będzie kosztowała około 80 tyś !!! ) gdzie jej faktyczny koszt to okolo 2 tyś. Już wielu mieszkańców się na to nie zgadza

to jakieś opłaty za nie wiadomo co...

Moja rada jest taka żeby najszybciej powołać swoją wspólnotę wsród mieszkańców i wtedy kupij śmiało, bo miejsce jest ok

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MIESZKANIE OD DEWELOPERA

Najlepiej kup w SM Perspektywa !!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MIESZKANIE OD DEWELOPERA

witam
ja akurat zajmuje się wykończeniówką i teraz pracuję w tych nowych blokach na kazańskiej. Spotkałem wczoraj znajomą ktora kupiła tam mieszkanie dwupoziomowe i z tego co mówiła moja koleżanka i ten Pan u którego robię że jest ok i nie ma żadnych jakiś tam problemów. Najlepiej sama zdecyduj gdzie chcesz mieszkac:) a jak już coś kupisz i będzie trzeba nad remontem popracować to zapraszam : adriano19892008@wp.pl

adriano

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MIESZKANIE OD DEWELOPERA

Ta - w perspektywie po 23,00 raczej zapomnij o myciu w ciepłej wodzie .

Jężeli podobają ci się bloki na Sybiraków będziesz miała jeszze jeden problem

Blok od bloku jest w takiej odległości że sasiad będzie nie tylko wszystko widział a jak zasłonisz okno to i tak będzie słyszal...np. chrapanie

Projektanci tych bloków to jacyś debile byli. Tynki odpadały z bloku zaraz po oddaniu do uzytku

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MIESZKANIE OD DEWELOPERA

Bloki na sybiraków kuszą ale: dewelper może jebnąc taki czynsz w następnym miesiącu że od razu się humorek nieco pogorszy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MIESZKANIE OD DEWELOPERA

po pierwsze czynsz z tego co wiem jest staly. W pewnym bloku mieszkalnym w lomzy deweloper bierze 1zł za m2 czynszu.


Zacznijmy od tego ze to sa wspolnoty mieszkaniowe, wiec wlasciciel bloku nie ma nic do kasy ktora wplacamy na konto.

CCo do tynkow otd , wiadomo jaki kierownik takie odbiory. A u nich odbior pewnie od razu po zrobieniu tynku ejszcze na mokro kwotowal jako zrobiony hehehe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MIESZKANIE OD DEWELOPERA

Fakt bloki na Sybiraków te od dewelopera i ze spółdzielni to masakra!!!!!!!!!!bez rolet nie wprowadzaj się wogóle ,blok na bloku ze nie ma czym oddychac,na dodatek zero parkingów ,ciasnota jak nigdzie w miescie!!!!!!!!!zero przestrzeni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!nie polecam!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MIESZKANIE OD DEWELOPERA

Słyszałam własnie o tych pilotach i moim zdaniem to przesada, tym bardziej, że miejsc parkingowych na podwórku jest malutko.

Wczoraj doszły mnie słuchy, że własciciele mieszkan dostali jakies duze rachunki za wywóz śmieci. - Czy to jest prawda??

Chyba coś jest nie tak z tymi blokami!!
Co z wspólnątą??
Został wybrany jakis zarząd??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MIESZKANIE OD DEWELOPERA

Poszukaj lepiej mieszkania w ŁSM.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MIESZKANIE OD DEWELOPERA

nie polecam ani od dewelopera ani od ŁSM.poza tym nie polecam wogle mieszkania w bloku.tak samo jak w szeregowkach.zero prywatnosci wiecznie marudzacy sasiedzi itp.najlepiej to wlasny domek nawet maly ale wyrobisz sie w kasie ktora chcesz wylozyc na mieszkoanko.(no jeszcze zalezy jakie)

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MIESZKANIE OD DEWELOPERA

Wystarczy że jeden mieszkaniec się nei zgodzi na ta bramę i musi być otwarta, nie może nikt blokować dojazdu do domu to jasne, a jak nie to niech developer stawia straznika i otwiera bramę mieszkańcom którzy się nie zgodzili na jej zamknięcie, pilota czy cokolwiek

1000 zł za pilota !!! na tylu mieszkańców to niezła sumka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MIESZKANIE OD DEWELOPERA

http://darmowe-doladowanie.org/index.php?c=viral&m=index&id=f49bf09de128dfef67f8216aa1271835

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MIESZKANIE OD DEWELOPERA

Rozróżnijcie bloki od developera od bloków stawianych okno w okno przez Perspektywę na Sybiraków. O pilocie za 1000 złotych nie słyszałem, ale zapytam znajomego jak się sprawy mają. Z tego co mówił to standard dosyć wysoki i jakichś problemów większych nie było - ale to do momentu przyjęcia lokalu, nie wiem jak teraz z opłatami i sprawami administracyjnymi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MIESZKANIE OD DEWELOPERA


To pilot od bramy 1000 zł, ( mnożąc przez ilość mieszkańców głupia brama będzie kosztowała około 80 tyś !!! ) gdzie jej faktyczny koszt to okolo 2 tyś. Już wielu mieszkańców się na to nie zgadza

widać kolego że jesteś nie w temacie, bo 1000zł to nie za pilota do bramy tylko za kompletne ogrodzenie: no ale jak to na forum bywa jest dużo mądrych głów które swoje wiedzą i piszą ( trzeba się dobrze upewnić co jak i za co ,a nie bajki z palca wyssane wypisywać). a tak po za tym to najlepiej nic nie płacić i mieszkać. Pozdrawiam i polecam developera.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MIESZKANIE OD DEWELOPERA

Ja mieszkam w nowym bloku od dewelopera i troche smieszy mnie co tu ludzie wypisuja. Po pierwsze to nikt mi w okna nie zaglada- po jednej stronie mam ulice i fajny widok na pola(fakt, niedlugo bedzie ciut gorszy, bo spoldzielnia blok buduje), po drugiej stronie widok na podworko, plac zabaw itp, nie mam problemu z parkingiem bo pomyslalem o wykupie miejsca parkingowego a swoja drogą to nie znam osiedla, zwlaszcza wśród gęsto zaludnionych typu "poludnie", gdzie nie ma problemu z zaparkowaniem i jakos sie ludzie nie oburzaja na tym forum z tego powodu. Aha i po trzecie 1000 zl to nie jest za pilot od bramy, tylko za koszt ogrodzenia i bram itp. Nie mam zludzen, ze deweloper na tym nie zarabia. Osobiscie uwazam, ze koszt jest zbyt wysoki.Deweloper nie bedzie jednak niczego robil charytatywnie. Niestety takie mamy czasy. Pamietam tylko, ze fakt ogrodzenia za 1000 zl byl powszechnie wiadomy i jakos ludzie te mieszkania kupowali ze swiadomoscia tej wlasnie kwoty . A teraz jak przychodzi do placenia to jest nagle szok i oburzenie.
aha i jeszcze jedno- czynsz jest dużo niższy niż w spółdzielni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MIESZKANIE OD DEWELOPERA

o boziu tylko kupowac u dewolopera!takie wszystko super to dlaczego tyle mieszkań jest wciąż pustych tzn.nie wykupionych>?????????????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MIESZKANIE OD DEWELOPERA

80 tysiaków za ogrodzenie? to chyba ze złota, bez przesady..........są granice rozsądku. Nie mieszkam u developera, ale w bloku spółdzielni, jednak to o czym piszecie powoduje u mnie strach i przerażenie w oczach nad ludzką........( w tym przypadku developera) "pazernością"?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MIESZKANIE OD DEWELOPERA

A mnie się podoba, bardzo fajne bloki i miejsce. Miejsc parkingowych jak na razie nie brakuje. Czynsz wynosi ok 5 zł za m, w tym wliczona jest zaliczka na wodę. Co do ogrodzenie - owszem trzeba zapłacić 1000 złotych, ale o tym wiedziałem w momencie kupowania mieszkania i była to świadoma decyzja. W blokach utrzymywany jest porządek, na bieżąco jest sprzątane, zielenią zajmuje się zewnętrzna firma. Jest spokojnie , nie ma postronnych osób , ani psów błąkających się pod blokiem. Administracja jest na miejscu i do dyspozycji do wieczora. Mnie zależało na szybkim zamieszkaniu, szukałem mieszkań na rynku wtórym w Spółdzielni, ale po obejrzeniu kilkunastu zdecydowałem , że kupuję nowe od Developera. I była to bardzo dobra decyzja.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MIESZKANIE OD DEWELOPERA

Minusy mieszkania na osiedlu Sybiraków i innych podobnych w tak bliskim skupisku-- warto to przeczytac !!!

1. Stały hałas (dzieci !!!) - jest ciasno, narazie jest spokojnie i cicho bo nie wszyscy sie wprowadzili, jedyny hałas to remonty. Zobaczycie później jak młode małżenstwa ktorzy stanowią wiekszosc w tych blokach zaczną rodzić i wychowywać dzieci. Hałas wrzeszczacych dzieci od rana do wieczora, nie bedzie mozna otworzyc okna bo z podwórka bedzie słyszalny ciągły halas bawiacych sie dzieci. Możliwe ze z innych mieszkan ten halas bedzie slyszalny. Wiem poniewaz mieszkalem na takim nowym osiedlu, na poczatku wszystko ok, spokój i cisza. Zaczeło sie po 3, 4 latach od momentu oddania bloku. Krzyki, płacz bawiacych sie dzieci powodowaly bark jakiej kolwiek ciszy. Ta sytuacja wystapi na Sybirakow po 3 latach. Jest tam ciasno i bedzie bardzo głosno.
2. Pożar-bardzo mało przestrzeni, brak prywatnosci, ciezki wyjazd z osiedla- a co w przypadku pożaru jednego z mieszkan !!?? Samochody stojace na parkingu uniemozliwią wjazd duzego samochodu straży pożarnej !!! Jest za mało miejsca na przeprowadzenie akcji.
3. Znajomy robił tam wykonczeniówke, krzywe sciany w niektorych mieszkaniach, to samo z podłogą, trzeba było robic ciągłe poprawki
4. Brak dróg dojazdowych do osiedla co spowoduje ogromne korki na ulicy i skrzyzowaniu (juz teraz jest tu duzy problem z wyjazdem) w okolicach kosciola Krzyża Św.
5. Duże kolejki w sklepach osiedlowych :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MIESZKANIE OD DEWELOPERA

6. Bardzo mało miejsc parkingowych, zauważcie ze teraz w prawie kazdej rodzinie jest wiecej niz jeden samochod, miejsca parkingowe byly liczone 1 samochod na jedno mieszkanie. a co w przyadku gdy bedzie 3 lub 4 samochody w rodzinie, bedzie walka wspolnotowa i kłotnie o miejsca parkingowe. Samochody trzeba bedzie stawiac na innych osiedlach bo jedna rodzina moze zajac kilka miejsc parkingowych. Przemyslcie to wszystko zanim zdecydujecie sie na kupno mieszkania. Ja to przerabialem i przestrzegam tylko innych ze "nowy" nie znaczy dobry. Bo życie w starym bloku moze byc bardziej przyjemne niz w tym nowym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MIESZKANIE OD DEWELOPERA

Nie przesadzaj że w rodzinie może być 3 lub 4 samochody !!!
To nie ameryka. 2 to może i się zgodzę..... a to i tak nie w każdym przypadku.
A co do dzieci to normalne. Na każdym osiedlu , w każdej rodzinie są, były i będą dzieci.
Nie rozumiem co miał na mysli Marcinekkk.
Co tobie dzieci przeszkadzają?
Zawsze wrzeszcza na placu zabaw. I co z tego?
A ludzie będą nadal się rozmnażać.
Jesli tobie to przeszkadza to zawsze możesz zamieszkać np.tam gdzie większość to emeryci i rencisci.
Po twoim poście zastanawiam się ile masz lat.

Nie Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MIESZKANIE OD DEWELOPERA

ktoś15
1.Dwa samochody to już jest problem i osoby na stale mieszkające w bloku nie maja gdzie parkowac. a co powiesz w przypadku gości ? Bedziesz kazał im postawić samochod z 500 m od bloku. Przerabialem to i bedzie straszny problem z samochodami. W Polsce nie musi byc Ameryka zeby miec 4 samochody !!! Te 3 lub 4 samochody mozna kupic w cenie jednego, na Łomżę wystarczy mały, słaby samochod, wiec tych samochodow za klika lat bedzie wiecej na tym osiedlu. Tak jak to sie dzieje w calej Łomzy.
2. Dzieci mi nie przeszkadzaja, tylko mowie ze na tak malej powierzchni osiedla, zachowanie tych dzieci bedzie poprostu bardziej uciazliwe. To są minusy mieszkania w takim miejscu. Wiem bo mieszkałem na nowym osiedlu gdzie po kilku latach tak było. poprostu uświadamiam innych ludzi ktorzy lubia spokój i cisze. rozumiem to że dzieci hałasują to jest normalne ale niektórym mogą przeszkadzac.
3. co do wieku to lat mam wystarczająco aby tak pisać

Nie pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MIESZKANIE OD DEWELOPERA

No tak masz rację można kupic 3 auta w cenie
jednego ale po co komu 3 zdezelowane np. polonezy?
To taka moja opinia.

Nie Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MIESZKANIE OD DEWELOPERA

podzielam zdanie Marcinkka (prawie w 100%)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MIESZKANIE OD DEWELOPERA

Witam

ja zakupiłam mieszkanie od dewelopera i jestem bardzo zadowolona. Nie jest prawdą, że za pilota 1000 zł, ale za całe ogrodzenie z 4 bramami wjazdowymi. Ponadto za 90m płacę 330 zł czynszu, czyściutko, administrator również super. zasady są bardzo przejżyste . jak kogoś nie stać na bramę aby mieć zamknięte osiedle to powinien był kupić mieszkanie NA POZNAŃSKIEJ ???? albo DMOWSKIEGO???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MIESZKANIE OD DEWELOPERA

marcinekk- gdzie logika??? w Twoich wypowiedziach.


1. Stały hałas
Jak siedzisz na dup... i nic nie robisz cały dzień bo żyjesz z zasiłku to Ci i latająca mucha przeszkadza w słuchaniu swojego ulubionego radia.

2. młode małżenstwa ktorzy stanowią wiekszosc w tych blokach zaczną rodzić i wychowywać dzieci"
Według Ciebie ta rodzina ma mieć 4 auta, chyba liczysz razem z wózkami dziecięcymi?

3. Pożar-bardzo mało przestrzeni
Jest coś takiego jak przepisy przeciw pożarowe i nie sądzę żeby ktoś oddał blok do użytku bez spełnienia tych przepisów.

4. Znajomy robił tam wykonczeniówke, krzywe sciany w niektorych mieszkaniach, to samo z podłogą, trzeba było robic ciągłe poprawki.
Robił poprawki pewnie po sobie bo taki z niego fachowiec a na coś musiał zwalić. Jeżeli coś Ci nie pasuje to nie odbierasz mieszkania i prosisz o poprawki developera i po problemie, płacisz wymagasz. To nie komunistyczna spółdzielnia. A dopiero potem wpuszczasz firmę wykończeniową.

5. Brak dróg dojazdowych
Totalna bzdura. taka jak fakt że ma powstać na tym osiedlu linia metra Łomzyńskiego.

5.Duże kolejki w sklepach osiedlowych
Kolejna bzdura. Ale moja rada jest taka rób zakupy na swoim osiedlu i będzie po problemie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MIESZKANIE OD DEWELOPERA

1410
Dobre pytanie zadałeś. Gdzie logika w moich wypowiedziach ? No właśnie sam tego nie rozumiem. To jest życie. Wszystkie te wypowiedzi biorą się z doświadczeń. Kilka lat mieszkalem na nowo oddanym osiedlu i wiem jak to wygląda. Na poczatku wszystko jest w jak najlepszym porzadku natomiast problemy zaczynaja się po 3, 4 latach i tu logika nie wchodzi w gre tylko zachownia ludzi, ktore sa w wielu przypadkach nielogiczne. Szczególnie w takim skupisku bloków. Dlatego o tym pisze.

1. Po pierwsze nie jestem na zasiłku tylko pracuje, po drugie hałas dzieci może przeszkadzac np. osobom pracujacym w domu, uczacym sie studentom innym małym dzieciom, noworodkom itd.
2. To jest zbyt małe osiedle na wieksza liczbe samochodów, a co z ludzmi ktorzy beda wynajmowac tam mieszkanie np. 3 studentów i kazdy z nich bedzie mial samochod, goscie mieszkancow. Ten problem bedzie tu szczególnie duży. Juz teraz to widac.
3. Pożar, co z tego ze sa przepisy. Jesli na parkingu wiele osob nielegalnie lub zle zaprakuje samochody straz nie wjedzie (jeden zle zaparkowany samochod moze uniemozliwc cała akcje). a takich przypadkow zlego parkownaia jest multum. Czy do przepisów ogranieczenia predkosci sie stosujes 1410 ??No wiec gdzie tu logika ?
4. Wykonczeniowka to jedno a wyposazenie mieszkania to drugie. Jesli sa krzywe sciany lub podloga to i krzywo beda stac meble itd.
5. Zobaczymy jak wszyscy mieszkancy sie wprowadza, czy bedzie swobodny dojazd do osiedla bez korków i zawracania
6. Im wiecej ludzi na osiedlu i dzieci tym wieksze kolejki w sklepach.

Wszystkie te sytuacje ktore opisuje przydarzą sie nie teraz lecz za kilka lat !!! Takie jest życie a w życia logicznie sobie nie mozna ułożyc

Nie pozdrawiam :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MIESZKANIE OD DEWELOPERA

A kto jest zarządcą osiedla lub poszczególnych bloków. Czy są to wybrani właściciele mieszkań czy firma zewnętrzna?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MIESZKANIE OD DEWELOPERA

Mam pytanko: nic nie słychac o budowie domów jednorodzinnych w systemie dewelopwerskim?

Jurand

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MIESZKANIE OD DEWELOPERA

Slychac, podobno mają byc budowane na działakch w okolicach wyjazdu na Nowogród albo moze juz cos tam jest. Cos mi sie obiło o uszy ale nie wiem, trzeba sprawdzic oferte łomzynskich deweloperów

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MIESZKANIE OD DEWELOPERA

1000 zł za bramę tak sobie tłumacz, :) a po holere ta brama ? będziesz miała ją w domu że się podniecasz? ,
kod do furtek dzieciaki i ich rodzice z okolicznych bloków znają w 1 dzień, wielkie mi tu osiedle strzezone kazdy łazi przez nie do biedronki i spowrotem ze starych bloków na sybiraków, na szczęście tam nie mieszkam , ale ktoś znajomy

ciekaw jestem jak sprawa się rozwinie, skoro w aktach notarialnych jest że administrator gwarantuje swobodny dojazd i wyjazd a jak ktos nei kupi tego pilota to co nie wjedzie do swojego domu ? wg prawa musi byc swobodny dojazd a jak nie to sprawa do sądu moim zdaniem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MIESZKANIE OD DEWELOPERA

Autor: Patryk (---.lomza.mm.pl)
Data: 27-10-09 09:50

A mnie się podoba, bardzo fajne bloki i miejsce. Miejsc parkingowych jak na razie nie brakuje. Czynsz wynosi ok 5 zł za m, w tym wliczona jest zaliczka na wodę. Co do ogrodzenie - owszem trzeba zapłacić 1000 złotych, ale o tym wiedziałem w momencie kupowania mieszkania i była to świadoma decyzja.





ten pilot to wyciąganie pieniędzy od ludzi. Brama za 80 tyś ( ilość rodzin razy 1000zł) a nie za tysiąc to różnica. Dziwne że ty wiedziałeś, a inni nie wiedzieli bo chyba w aktach notarialnych nie ma o tym mowy?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MIESZKANIE OD DEWELOPERA

a ja tam zawsze bede odradzac kupno od dewelopera przynajmniej ze wzgledu na czynsz, teraz owszem jest niski ale to tylko do czasu, bo jakos kupca zachecic trzeba, poza tym w tych nowych blokach znajomy kupil mieszkanie i jak zaczal je wykanczac to az plakal, jak kladl w lazience plytki to na gorze wyszedl mu dluzszy rzad niz na dole, takie krzywe sciany,komin szedl nie po lini prostej, ale po luku, a w pokoju zamiast kitu w jednym oknie znalazl kawal wcisnietej szmaty, widac robolom zabraklo kitu...
Mimo,ze mieszkanka ladne to ja balabym sie sie kupowac od dewelopera

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MIESZKANIE OD DEWELOPERA

Jakie Wy macie zdanie na temat obecnych cen nieruchomości?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org