niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
budowa

czy za 150 000 na własnej działce można postawić dom na jakieś 100m2?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: budowa

Trudno powiedzieć, wymagało by to dużo własnej pracy to może. Dużo same papiery kosztują. Jednak myślę, że ja dał bym radę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: budowa

Zapomnij kolego... chyba ze stan surowy tylko

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: budowa

da się ale systemowo z prefabrykatów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: budowa

myślę, że przy dużym wkładzie pracy własnej SSO bez problemu, jeśli zamknięty to sam kopiesz łopatą, sam towar zamawiasz partiami i sam murujesz no i tniesz koszty na oknach i dachu (a to akurat jest karygodnym błędem i później w brodę sobie będziesz pluł)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: budowa

Całkiem możliwe, musiał by dobrze na spokojnie policzyc, Ważne też jest czy to dom parterowy, czy z poddaszem, można zrezygnować z kosztownego stropu jak by była taka możliwość. Okna też w dobrym stanie można w Ostródzie kupić za pół ceny czy grzejniki,tak że temat rzeka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: budowa

Nie ma o czym marzyć. Chyba, że bez ogrzewania, sanitariatów i prądu. Zresztą, o czym tu deliberować ...


Pozdrawiam
Ile nie karmić faceta i tak cycka szuka.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: budowa

Dwa tygodnie temu robiłem C.O. w pexie na rozdzielaczu i wodę użytkową (kuchnia, łazienka) cały koszt materiałów to 6000 plus 2,500 robota. Prąd w granicach 2000 w tym gniazdka włączniki skrzynka na 10 obwodów. Łazienkę można z kompletować za max 6000 w tym wanna umywalka wc plus baterie. No to mamy już około 17000, pozostaje 133000 Jestem prawie przekonany że da radę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: budowa

Postawienie domu 10-20 tyś, wstawienie okien dachu okolo 20tys, wykonczenie (szpachlowanie malowanie itp kolejne okolo 20tys,) elewacja okolo 30-50zlm/k elektryka moze za 5tys,i hydraulika okolo5-10tyś znajdziesz kogos. Teraz kwestia ile wydasz na materialy i jakie to beda materialy? Jaki chcesz miec koncowy efekt tego domu i czy bedziesz sie sugierowac majsterm najtanszym czy najdroszszym ale srednio za taki metraz se licza. Wiadomo ze majster majstrowi nie rowny. Ogolnnie jest realne wybudowac dom za te pieniadze i go wykonczyc ale bez mebli no chyba ze jakas tania ikea. Powiem z doswiadczenia ze jesli liczysz 150tys licz 30% wiecej, bo wtrakcie bedziesz miec przerobki, strate materialow, oraz sam niejednokrotnie stwierdzisz iz chcesz wziasc cos drozszego lepszego.np kabine czy brodzik czy plytki bo na takich rzeczach sie nie oszczedza chyba ze chcesz za 5lat znow to samo robic jak bedziesz chcial napisz na meila dam pare namiarow na dobrych fachowcow lecz z gory mowie trzeba w klejce sie ustawic napewno doradza gdzie mozna i na czym zaoszczedzic, bo nie sztuka jest oszczedzac a pozniej plakac i placic dwa razy...... takie moje zdanie
jeszcze jedno jak kogos bierzesz wez kogos kto sporzadzi z toba umowe i z ludzmi co daja gwarancje na jakosc wykonywanych prac zaoszczedzisz na nerwach przy reklamacjach a zarazem pieniadze.Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: budowa

Za max 40000 podioł bym takie zlecenie pod klucz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: budowa

Masakra ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: budowa

Gdzieś widziałem tańsze domki, wystarczy pogrzebać w sieci.
http://allegro.pl/projekt-domu-modulowego-dom-jednorodzinny-i3135129913.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: budowa

z tego co czytam mysle ze dam rade. pustaki mam. elektryke też ....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: budowa

to jak masz troche materialu to sie nie zastanawiaja mój znajomy duzo materialow typu styropian welna itp zamawial na internecie ale i na miescie mozna sie dogadac w wielu miejscach

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: budowa

I jeśli to ma być czysty dom bez wykończonych wnętrz to powinno się dać.

W naturze rzeczy leży to, że błąd meble biurowe poznań często bywa lepszy od prób jego naprawienia. W każdym razie dobro od dawna utrwalone jest zawsze bardziej pożądane od tego, co wprawdzie doskonalsze, ale nie ugrun

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: budowa

mysle ze da rade...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: budowa

ciężko powiedzieć, z poddaszem czy bez, podpiwniczony, czy nie

geodeta, mapki ok 1200 zł
plany od 2000 do 10000 zł , zależy jaki dom, kto robi, w necie nieco taniej
koparka, wylanie fundamentów, tez troche kosztuje
podłączenie do kanalizacj+ pompa, 14000+vat, niezaleznie czy dom mały czy duzy
pustaki, cement, moze klej, drewno, drut, nie wiem jaka cena na taki domek
okna, mozesz i tańsze wziąć, ale czy to się opłaca nie mam pojęcia
blachodachówka, krokwie, łaty, gwoździe itp, majster za mały domek zaśpiewał 10000 zł u sasiadów
okna dachowe, czy będą?
drzwi oczywiście wejściowe ii wewntrzne, parapety zewnętrzne i wew
prąd, robocizna od 2500 zł + materiały, + opłaty w elektrowni
tynki od 12-20 zł z m2, posadzki nie pamietam ceny
szpachlowanie,
farby, płytki tu ceny wiadomo różne, chyba gówna nie połozysz
ocieplenie poddasza, 45 zł z malowaniem
schody, barierka 670 zł za m, trepy zależyile ich jest, mi zaśpiewali 7000 zł
panele
armatura do łazienki, kuchni- ceny niekiedy kosmiczne, gniazdka itp
ocieplenie domu tez trochę kosztuje
150 tyś, jesli sam będziesz robił, domek nie duży, bez podpiwniczenia i poddasza, z dachem 2 spadowym hmm raczej cięzko będzie

wydaje mi się żeby taki mały domek wykończyc pod klucz trzeba mieć jakieś 200 000 - 27000 tysi

ale mimo wszystko powodzenia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: budowa

hydraulika i piec, zapomniałem, koszty duże

onaion

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: budowa

Jeśli chodzi o tynki, u siebie przewody wpuszczałem w bruzdy a na ściany pokoju 5x5 wyszły mi 2 worki knaufa i z 5 kg cekolu i jest ok. Tylko przedtem trza sie przyłożyć sumiennie do budowy sciany, a nie liczyć że tynk wyrówna.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: budowa

A to jest w ogóle opcja budowy domu na działce innej niż własna?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: budowa

forciu napisał(a):

> A to jest w ogóle opcja budowy domu na działce innej niż
> własna?

Chyba bez pozwolenia haha ;)


Wracając do tematu głównego - są fajne systemy drewna klejonego, polecam do budowy ta firmę: https://budowa-domu.eu/drewno-klejone



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org