czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
kredyt na mieszkanie

witam planuje wziac kredyt na dom.mam jednak pewne obawy w zwiazku z tym co sie dzieje w tym nasszym kraju ostatnio.moze ktos doswiadczony powie jak to naprawde wyglada.banki tak pieknie zachecaja a 30 lat to jednak spory okres czasu.jest w miare majac taki kredyt mozna normalnie zyc czy sie biede klepie i czeka do pierwszego?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kredyt na mieszkanie

hulasz ile dusza zapragnie.( i dokąd kasy starczy)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kredyt na mieszkanie

jeśli płacisz czynsz za mieszkanie 300zł, to mieszkając w domu nie masz tego kosztu - mozesz przeznaczyć na część raty

jeśli mieszkasz na stancji, to płacisz czynsz 300zł+wynajm 400zł - mieszkając w domu nie masz tego kosztu - możesz przeznaczyć na większą część raty

jeśli mieszkasz z teściową, to nie ma takiej raty której nie da się spłacić

ustaw sobie niską ratę, tak abyś mógł swobodnie żyć i płacić kredyt...
pamiętaj tylko, że przy domu zawsze wychodzą jakieś wydatki - cieknący dach, ogrzewanie zimą (zależy jaka zima) itd

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kredyt na mieszkanie

wszystko się zgadza ale jednej sprawy nie kumam monika chce kupic dom czy mieszkanie . tytuł przeczy tresci posta??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kredyt na mieszkanie

może i nie płaci się czynszu, ale zapłacisz podatek od nieruchomości i opłatę za wywóź śmieci plus koszty remontów domu z zewnątrz i wewnątrz. Nie koniecznie wyjdzie taniej jak za mieszkanie ale komfort napewno nieporównywalny. Szczerze to nie wiem czy podjąłbym się teraz wzięcia kredytu gdzie biorąc np 150 tyś pożyczki pewnie trzeba oddać ok 330 tyś czyli tak jakby tyrasz na drugie mieszkanie dla banku... ciężka sprawa, Sama oblicz czy stać Cię będzie na normalne życie z ratą kredytu (to zależy od zarobków i tego co postrzegasz jako komfort życia).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kredyt na mieszkanie

Zależy jaką masz sytuacje: jaki zawód, czy masz możliwość wykonywania go w innym mieście, kraju, czy obecnie musisz płacić za wynajem mieszkania, jakie masz zarobki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kredyt na mieszkanie

Umów się z doradcą finansowym Open Finance lub z jakimś lokalnym. Oni zazwyczaj mają więcej wiedzy na ten temat niż doradcy w banku po weekendowym szkoleniu;) Doradcy Finansowi zazwyczaj mają ponad 20. banków w ofercie i znajdują Tobie bank za darmo. Ja skorzystałem z łomżyńskiej firmy FUTURA NDF i jestem zadowolony, bo przedstawili mi ofertę kilku banków i załatwili co trzeba w 3. wybranych przeze mnie, a ja nie musiałem wolnego w pracy brać by łazić po bankach. A do tego pokazali mi fajną sztuczkę jak spłacić kredyt wcześniej:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kredyt na mieszkanie

doradcy doradzają różnie, weź symulację rat z banków i raty malejące to łatwiej spłacać, lepiej kupić dom, lepszy komfort życia, a utrzymanie tak drogo nie kosztuje . Koszty trzeba rozliczyć na 12 miesięcy. Domu nie remontujesz całego na raz. powodzenia



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kredyt na mieszkanie

masz obawy nie zakladaj tematu i nie rob z siebie durnia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kredyt na mieszkanie

No ale dobrze jest się zapytać.

Jaki teraz trzeba mieć wkład własny?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kredyt na mieszkanie

My również nie dostaliśmy mieszknia od rodziców. Nie mam oczywiście do nich za to pretensji bo mamy rodzzeństwo oraz rodzice nie należą do zbyt bogatych osób.... Sami zamierzamy wziąć kredyt oraz postarać się o swoje lokum.

Najważniejsza będzie zdolność kredytowa:
https://zysker.pl/artykuly/2018/11/05/zdolnosc-kredytowa-najwazniejsza-przy-zaciaganiu-zobowiazan/

Na stronie jest opisane jak ją podnieść.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kredyt na mieszkanie

Wkład własny musi wynosić min. 20%. I to już od kilku lat.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kredyt na mieszkanie

trzeba powonchac pałe

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org