sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
BADANIA PRENATALNE

Hej Dziewczyny :) orientujecie się czy w Łomży robią badania prenatalne? Jeśli tak, to gdzie? (Kogo polecacie i jaka cena takowych badań). Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BADANIA PRENATALNE

Hej. Ale chodzi Ci o badania prenatalne płodu?

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BADANIA PRENATALNE

tak badania płodu :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BADANIA PRENATALNE

W Łomzy mozesz zadzwonić do dr Poppe on według mnie może takie badania wykonywać ale na 100% nie wiem. Natomiast w Białymstoku to w Mastermed ul. Legionowa 9A lok.6 wykonują takie badania oraz wiele innych - bardzo ważnych w trakcie przebiegu ciąży.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BADANIA PRENATALNE

Badania prenatalne wykona Ci każdy lekarz ginekolog z tego co pamiętam robi się je między 11 a 14 tygodniem ciąży(mierzy się wówczas przezierność karkową - wykluczenie zespołu DOWNA i chorób genetycznych), następne badanie jest między 18 a 22 tygodniem ciąży (nie wiem, czy dobrze pamiętam tygodnie) wtedy bada się organy wewnętrzne i głównie serduszko. Ważne jest też USG połówkowe w okolicach 20 tygodnia. Jeśli o te Badania Ci chodzi, to wykona Ci je każdy lekarz. Chyba, że coś podczas badania wyjdzie nie tak, wtedy skieruje Cię na badania specjalistyczne :)

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BADANIA PRENATALNE

Badań prenatalnych w Łomży nikt nie robi. Ze skierowaniem od ginekologa dzwonisz do PSK w Białymstoku i umawiasz się na dokładny termin. Po 35 roku życia kobiety są bezpłatne. Badanie polega na pobraniu krwi oraz badaniu usg, badanie usg jest szczegółowe (badanie przezierności karkowej faktycznie zrobi Ci Twoj ginekolog bo to badanie obowiązkowe u każdej ciężarnej). Wynik badania odbierasz po tygodniu. Jeżeli jest niezadowalający możesz być skierowana na dwa kolejne badania.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BADANIA PRENATALNE

Prenatalnych badąń w Łomży nie zrobisz,musisz jechać do Białego - MASTERMED



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BADANIA PRENATALNE

cena 300zł w mastermed lub ze skierowaniem bezpłatnie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BADANIA PRENATALNE

dzięki, właśnie pewna pani doktor zaleciła mi badania prenatalne co mnie zdziwiło, bo jestem młodą osobą(24 l) pierwsza ciąża. . ale skierowania żadnego mi nie dala tylko wspomniała właśnie o Białymstoku. Natomiast inny lekarz stwierdził że tych badań nie muszę robić ze względu na młody wiek, że zazwyczaj na takie badania kieruje się kobiety w wieku 35 l i powyżej. . tak więc jestem w kropce i biję się z myślami ... choć też myślę, że dla spokoju sumienia powinnam zrobić takowe badania.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BADANIA PRENATALNE

Zazwyczaj, czyli nie zawsze. Jeśli lekarka zaleciła Ci wykonanie takich badań, to musiało ją coś zaniepokoić. Osobiście bym wykonała je dla świętego spokoju, jednak poproś ją by wystawiła Ci skierowanie, to nie będziesz musiała nic płacić.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BADANIA PRENATALNE

Nie denerwuj się dobry lekarz powinien uprzedzić pacjentkę o możliwości wykonania takich badań każdą ciężarną bez względu na wiek i w miastach innych niż Łomża zalecają je prawie każdemu tak na wszelki wypadek. Wykonuje się wtedy USG z oceną przezierności tkankowej NT oraz ocenę pracy serca płodu, dodatkowo pobierana jest krew w celu badania tzw testu PAPP. Badania pozwalają ocenić prawdopodobieństwo wystąpienia niektórych wad genetycznych i warto je wykonać, bo są praktycznie nieinwazyjne. Jedyną ich wadą może być to, że u kobiet poniżej 35. roku życia są nierefundowane (chyba, że masz poniżej 35.rż, ale masz za sobą przypadki wad genetycznych w poprzednich ciążach). Badania najlepiej zrobić w Białymstoku. Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BADANIA PRENATALNE

tak jak poprzedniczka - nie martw sie, ja prowadzę ciążę w białym - lekarz zleca mi duzo róznych badań z krwi i tez test pappa, a ciąża przebiega prawidłowo . w łomży kolezanka nie wykonała nawet połowy tych badań- lekarz nie zlecil mimo ze jest w bardziej zaawansowanej ciazy niz ja. ciesze sie ze łomżyńscy lekarze doszkalaja sie i proponuja pacjentkom badania które w wiekszych miastach wykonuja standardowo co najmniej od 10 lat.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BADANIA PRENATALNE

Mój lekarz prowadzący z Łomży wspomniał, że warto zrobić takie badania. Robiłam je w Mastermed w Białymstoku. Polegało to na wykonaniu USG oraz pobraniu krwi na test PAPPA. po ok. 10 dniach przychodzi wynik. Oczywiście rozbiłam badanie prywatnie- cena 300 zł, od 1.04.2015 już 400 zł. Polecam, warto. Nawet dla własnego spokoju.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BADANIA PRENATALNE

Dziewczyny, USG prenatalne zrobiłam w Białymstoku w poradni Genetics u Leśniewicza, super fachowiec a o wiele taniej niz w mastermedzie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BADANIA PRENATALNE

Najlepiej pierwsze badanie wykonać w 12 tygodniu ciąży. Mi tak akurat wyszło, jak byłam na wakacjach w Częstochowie u rodziny. Więc też tam zapisałam się na takie badanie do doktor Rozmus-Warcholińskiej. Szkoda że tak daleko, bo jak na drugim badaniu bylam już w łomży to nie byłam zadowolona z tego lekarza.. Nie miał jakiegoś super sprzętu, również był małomówny w porównaniu do pani doktor.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BADANIA PRENATALNE

Nie polecam tej pani. A wręcz przeciwnie - odradzam każdemu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BADANIA PRENATALNE

Jankowsky ty i dziecko ? Komu ten kit. Twoja żona Adam nic na ten temat nie wie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BADANIA PRENATALNE

Akurat gdy chodzi o same badania to również bardzo istotną opcją jest to aby każdy z nas tak naprawdę wiedział na czym polega prywatna opieka dla firm. Zdecydowanie dobrze to wyjaśniono w artykule https://chwilrank.pl/prywatna-opieka-medyczna-dla-firm-na-czym-polega-i-co-obejmuje/ i jak najbardziej takie kwestie bywają bardzo ważne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org