sobota, 20 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Antykoncepcja

Tak jak w temacie. Chodzi o tabletki antykoncepcyjne. Jak je zdobyć? Podobno są tylko na receptę i wymagana jest wizyta u ginekologa. Przybliży mi ktoś jak wygląda taka wizyta? Proszę o poważne odpowiedzi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Antykoncepcja

może powiem jak stara Matka Polka lub "moher".
Ale jeśli pytasz o takie rzeczy na forum to jest to stanowczo za wcześnie na rozpoczynanie współżycia czy zabaw z seksem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Antykoncepcja

demeter napisał(a):

> może powiem jak stara Matka Polka lub "moher".
> Ale jeśli pytasz o takie rzeczy na forum to jest to stanowczo
> za wcześnie na rozpoczynanie współżycia czy zabaw z seksem.


Podpisuję się pod tym, co napisała demeter.
Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Antykoncepcja

Nie ma stu procentowych zabezpieczeń.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Antykoncepcja

idz do ginekologa i popros o tabletki ale tylko pod warunkiem wykonania badań, pamietaj tabletki to nie jedzenie najdrozsze są niestety najlepsze!!!bo zawieraja mniej hormonów, koniecznie spytaj sie o te aaaa i przygotuj sie na recepte ok 50zł, bo jak bedziesz brala jakies swinstwo to bedziesz chodzila gruba opryszczala ospala i z brakiem checi na wiadomo co, a ile ty masz lat tak wogole?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Antykoncepcja

slugger , wizyta - nic strasznego a tabletki antykoncapcyjne to poważna sprawa, dobierane są INDYWIDUALNIE. O wszystkim co z tym związane poinformuje Cię lekarz ginekolog do którego się udasz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Antykoncepcja

zwal konia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Antykoncepcja

slugger

Tabletki przepisuje lekarz jak sama wspomnialas na recepte wiec poprostu musisz sie przejsc do lekarza ginekologa (tylko nie pierwszego lepszego)podpytaj kogos do ktorego lekarza warto isc.

Ja tak jak moje przedmowczynie przypuszczam, ze dopiero zaczniesz wspolzycie jesli juz nie zaczelas ale moze warto sie zastanowic nad tym czy rzeczywiscie warto ??

Ja wychodze z zalozenia, ze decyzje o wspolzyciu powinny podejmowac osoby ktore beda przygotowane psychicznie na mogace sie pojawic konsekwencje tj. ciaze.

Jesli jednak interesuje Cie tylko i wylacznie antykoncepcja to najlepsza metoda jest pewien zabieg przeprowadzany u mezczyzn, ale mysle, ze to nie dla Was...

Jesli chodzi o antykoncepcje to sa tzw. metody naturalne, ale kobieta musi znac swoje cialo i jego funkcjonowanie bardzo dobrze by je z powodzeniem stosowac, a rzadko ktora kobieta tak wnikliwie obserwuje swoje cialo...

Lekarz napewno zapyta sie ciebie czy juz wspolzylas czy nie i wtedy podejmie decyzje o ewentualnym badaniu by wybrac odpowiednia dla Was metode.

Jesli nie chcesz jednak lub wstydzisz sie isc do lekarza to moze zastanow sie czy wogle podejmowac tak wazna decyzje w Twym zyciu w chwili obecnej...??

Bez recepty i bez wizyty u lekarza to jedynie prezerwatywy chyba wchodza w gre... ale ja bym to jeszcze przemyslala...

Powodzenia w podejmowaniu tak waznej decyzji jaka jest wspolzycie...

magia_2

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Antykoncepcja

Skoro pytasz o takie rzeczy to znaczy, ze chyba nie doroslas do tabletek, to nie cukierki, ze bierzesz kiedy chcesz i odstawiasz po tygodniu, poza tym te lepsze kosztuja nawet 50 zl, ale jak przy kazdych hormonach sa skutki uboczne i pytanie, czy nie bedzie przeciwwskazan, wiec sie zastanow - to ma byc Twoja decyzja, ale i Twojego partnera. Poza tym nie pytaj sie tez jakie, bo kazda ma inne i jednej beda odpowiadac tabletki X a innej Y.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Antykoncepcja

Mało kto mi z was pomógł. O swoim współżyciu ja powinnam decydować i temat nie jest założony o nazwie "zrobić to czy nie?" tylko chce się po prostu dowiedzieć co i jak. Głownie chodzi mi o badanie. Lekarz stwierdzi to po rozmowie czy musi... I cena w tej sprawie nie gra roli. Na takich rzeczach nie warto oszczędzać. Często są jakieś powikłania z tym związane? Chodzi mi po spożyciu tych tabletek. Bo nie wiem czy prezerwatywa jest wystarczającym zabezpieczeniem. I jak nie macie nic ciekawego do powiedzenia to nie piszcie nic.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Antykoncepcja

Przy "współżyciu analnym" nie zachodzi się w ciąże. Nie próbowałem, ale jak nie chcesz wydawać kasy to śmiało - próbuj.

Na poważnie to 2gi post powinien rozwiać wszelkie twoje wątpliwości.

;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Antykoncepcja

Znowu post opierający się na niczym. Jest napisane ze decyzja należy do mnie. Wcale się nie decyduje tylko chce po prostu wiedzieć pewne rzeczy!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Antykoncepcja

Dlaczego nie pójdziesz do lekarza specjalisty zajmującego się tymi sprawami czyt. ginekolog ? Oni są od tego i Ci wszystko wytłumaczy, nie ma co się wstydzić i tworzyć tematów na tym forum bo narażasz się tylko na kpiny i głupie żarty. IDŹ DO LEKARZA!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Antykoncepcja

Proste i logiczne, ze powiklania moga byc, ale nie musza, tabletki dobiera sie indywidualnie i po pierwszych nie musisz miec zadnych skutkow, a moze byc tak ze dopiero trzecie zaczna Ci odpowiadac. Najlepiej zrobic badania krwi, badania watroby, hormonalne i zmierzyc cisnienie. Lekarz po rozmowie bez badan krwi bedzie w stanie Ci wypisac tabletki, ale to sama zadecydujesz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Antykoncepcja

http://wpadka.pl/





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Antykoncepcja

Po pierwsze musisz miec 18 lat. Ale skoro zadajesz takie pytania na forum to cos przypuszczam, że nie masz. Nie podobno tylko na pewno są na receptę.
Zapisz się na wizyte do ginekologa i wszystkiego sie dowiesz bo tabletki to każdego indywidualna sprawa.
Chcesz sie na 100% zabezpieczyc to po prostu tego nie rob i tyle. A skoro chcesz sie informowac na forum to moze nie jestes jeszcze na tyle dojrzala aby ponieść konsekwencje tego ? Bo seks to nie zabawa lalkami a potem chodzi tyle nastolatek z brzuchem i czyta na forach internetowych że wystarczy sie podmyc i nie bedzie sie w ciązy (jak to bylo w galeriankach).
Dlatego lepiej nie zadawaj pytan na forum tylko idz do lekarza

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Antykoncepcja

...do księdza!!! nie do lekarza...





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Antykoncepcja

Do szkoly, a nie do seksu! Takie pytania zadawac na forum, matko jedyna. Jak wyglada wizyta? Idziesz siadasz na fotel doktorek zapuszcza swoje rece do srodka bada i wypisuje recepte. Co nie bardzo? Nie podoba sie, ze trzeba z gola **** usiac przed obcym? W takim razie do ksiazek, a nie do seksu dzieciaku

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Antykoncepcja

lauracrow1 :)


Twoje wyjaśnienie jest najlepsze ze wszystkich :):):)




Jeśli obrabiasz mi dupę , to nie zapomnij mnie w nią i pocałować :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Antykoncepcja

"najlepszy środek antykoncepcyjny, to środek du py "

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Antykoncepcja

Ale z Was debile.moim zdaniem dobrze że dziewczyna sie pyta,moze nie ma z kim o tym pogadac.moze i nie ma 18 lat ale tak naprawde kto was bzykal sie po 18 roku zycia?lepiej jak sie zabezpieczy i nie bedzie w wieku 15lat chodzila z brzuchem.
jesli chodzi o tabletki ti zalezy jeszcze jaki lekarz ale przewaznie wypisuja recepty bez okazania dowou:)
i lepiej zeby cie zbadal chociaz tez nie zawsze potrafia dobrac.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Antykoncepcja

Ja bym osobiście nie radziłabym tabletek bo są naprawdę efekty uboczne które póżniej stanowią bardzo poważny problem.Mam znajomą która po braniu tabletek przez wiele lat ma na twarzy straszne plamy w kolorze brązu to wygląda jak opalenizna,jak mocno opalisz twarz i schodzi ci z niej skóra to właśnie tak to wygląda i musiałabyś barzdo dużo kłaść na twarz makijażu żeby choć trochę to zatuszować.Więc nie radzę lepiej założyć spiralkę to jest naprawdę bardzo bezpieczne, uwież mi sama się przekonałam o tym.

;)








Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Antykoncepcja

K** spiralkę u dziewczyny, która jeszcze nie współżyła i nie miała dzieci, nie no pogratulować pomysłowości...
Na wszystkie Twoje pytania odpowie Ci lekarz, jeżeli nie masz 18lat to musisz iść na wizytę z rodzicem, więc i tak czeka Cię rozmowa z mamą. Forum nie pomoże. A co do antykoncepcji to w necie masz tak dużo informacji, że tutaj nawet nie musisz pytać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Antykoncepcja

Plamy na twarzy oznaczaja chora watrobe....wiec nie koniecznie musialy byc skutkiem ubocznym tabletek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Antykoncepcja

AlicjaZKrainyCzarów

Wydaje mi sie, ze sie mylisz z tym wiekiem rozpoczynania wspolzycia ...

Ps. czy tylko ja jako jedyna wierze jeszcze w to, ze tylko ograniczona ilosc ludzi rozpoczyna swe wspolzycie przed 18 rokiem zycia ??

Oczywiscie rozpoczecie wspolzycia powinno zalezec przede wszystkim od dojrzalosci emocjonalnej, a nie fizycznej (ktora osiaga sie dlugo przed ta pierwsza)...dojrzalosci partnerow i ich zwiazku uczuciowego miedzy partnerami...

do autorki tematu

W kazdym razie jesli myslisz powaznie o rozpoczeciu wspolzycia to najlepiej przejdz sie do lekarza to on/ona odpowiedza Ci na pytania dotyczace antykoncepcji przeznaczonej dla Ciebie (dobranej specjalnie dla Twojego organizmu).

magia_2

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Antykoncepcja

nie słuchaj zostań dziewicą, daj mu w kakało

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Antykoncepcja

AlicjaZKrainyCzarów akurat się mylisz w tym wypadku młoda jesteś i mało wiesz na ten temat tu nie chodzi akurat o chorą wątrobę bo ta osoba jest zdrowa jak rydz i żadna cholera jej nie weźmie tylko doprawiła się tak przez antykoncepcję a plamy na twarzy są tak głębokie że można je usunąć dopiero za pomocą lasera a to zabieg tak kosztowny że szkoda jej wydać kasę na lekarza a jest osobą dość majętną.Rozmawiałam z nią osobiście i to nie jest tylko jednorazowe usunięcie za pierwszym razem tego nie da się usunąć w całości no ale czego nie robi się dla...

;)








Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Antykoncepcja

Zastanów się porządnie czy chcesz to świństwo brać ja przez to w szpitalu wylądowałam w ciężkim stanie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Antykoncepcja

O ! Więc jednak.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Antykoncepcja

jak ktos chce ja mam plastry :PMarlen napisał(a):

\' upić się szczęściem, by nie płakać więcej . iść za rozumem, a nie za sercem . \'

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Antykoncepcja

za wcześnie na rozpoczynanie współżycia czy zabaw z seksem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org