niedziela, 27 września 2020 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Re:

Politycy KONFEDERACJI do Dudy : chcemy dekomunizacji, apel o \"doprowadzenie do dymisji\" Stanisława Piotrowicza.


Posłowie Konfederacji: Jakub Kulesza, Dobromir Sośnierz i Michał Urbaniak zaapelowali w piątek (3 lipca) do Andrzeja Dudy o \"prawdziwą dekomunizację\". Chcą, aby prezydent \"doprowadził do dymisji\" sędziego Trybunału Konstytucyjnego Stanisława Piotrowicza i ujawnił aneks z raportu z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych.

\"Politycy popierający prezydenta Andrzeja Dudę stosują szantaż wobec nas, mówiąc, że \"niepoparcie\" Andrzeja Dudy, to jest poparcie środowiska postkomunistycznego. I prawdą jest, że w środowisku Platformy Obywatelskiej funkcjonują politycy o niechlubnej przeszłości PZPR-owskiej, ale prawdą jest również, że tacy politycy funkcjonują w środowisku Prawa i Sprawiedliwości, w otoczeniu prezydenta Andrzeja Dudy\" - oświadczył Kulesza.

Według niego, \"hipokryzję jest przedstawianie tego tematu obecnie w kampanii wyborczej\". \"Możemy wymienić szereg nazwisk członków PZPR, sędziów PZPR, którzy zasiadają teraz w radach nadzorczych największych spółek, byli kandydatami PiS nawet w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego\" - mówił poseł Kulesza.


Ocenił, że \"ukoronowaniem\" tego jest kandydat PiS, który nie dostał się w ostatnich wyborach do Sejmu. \"Wyborcy Prawa i Sprawiedliwości zdekomunizowali listę PiS, ale został mianowany, wybrany do Trybunału Konstytucyjnego i prezydent Andrzej Duda odebrał od niego ślubowanie. Mowa o Stanisławie Piotrowiczu\" - podkreślił.

W imieniu Konfederacji Kulesza zaapelował do prezydenta Dudy \"nie o obietnice\", tylko o to, by \"doprowadził do dymisji Stanisława Piotrowicza\".
Poseł Urbaniak ocenił, że hipokryzją jest, że PiS i PO \"zarzucają sobie nawzajem przeszłość komunistyczną i powiązania z komuną, a przynajmniej częściowo z postkomuny wyrastają\". \"Mamy oczywiście dominację nurtu postsolidarnościowego, jednak oba środowiska nie oczyściły się dostatecznie\" - dodał.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re:

\"Domagamy się ujawnienia raportu\"

Z kolei poseł Sośnierz zwrócił uwagę, że od 2007 r. \"kolejne rządy i kolejni prezydenci najprawdopodobniej nie chcą ujawnienia aneksu do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych (WSI)\".

Według niego, PiS, zamiast rzeczywiście dekomunizować, próbuje wygrywać na swojej wiedzy na temat tych ludzi powiązanych z WSI, próbuje tę wiedzę wykorzystywać\" - ocenił. \"Z agenta zdemaskowanego, to już nie ma żadnego pożytku, z ujawnionych afer nie ma pożytku, natomiast wiedzę o nieujawnionych aferach, powiązaniach, którą ma tylko prezydent, czy jego otoczenie, można wykorzystywać do szantażu, takką wiedzą można sobie załatwiać różne sprawy\" - zauważył.

Sośnierz ocenił, że PiS \"najprawdopodobniej wybrało właśnie taką drogę\". \"Nie ma nawet żadnych usiłowań, żadnych wspomnień, żeby PiS kiedykolwiek zamierzało do tego ujawnienia doprowadzić. (...) Domagamy się ujawnienia tego raportu\" - oświadczył Dobromir Sośnierz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re:

chamie z kownat krowy doiłeś?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re:

Brawo Konfederacja. Bij pisobolszewika !

PiS = PZPR bis !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re:

Prokurator-komuch do tego obrońca pedofila z Tylawy na takim stanowisku to hańba.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0