czwartek, 02 maja 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Krew mnie zalewa!!!!!!!!!!!!!!!!

a ja polecam kupowanie tam opon... i akumulatorow... wymiane plynow tez... tylko z wywazaniem kol... to mozna je zabijac jak juz z wywazarki sa zdjete... bo wbijanie odwaznikow na maszunie mija sie z celem;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Krew mnie zalewa!!!!!!!!!!!!!!!!

A z ceną, to akurat się zgodzę. Jak szukałem opon na zime to podjechałem też tam, z rana, żeby dowiedzieć się ile kosztuje opona, to wychodziło 190zł, a po południu jak już się zdecydowałem i pojechałem na wymiane nagle "podskoczyło" na 220zł, a Pan mnie zapewniał, że to i tak bardzo dobra cena. Podziękowałem, pojechałem do konkurencji kupiłem taniej(180zł), od razu założyli i jestem bardzo zadowolony.

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Krew mnie zalewa!!!!!!!!!!!!!!!!

ali3ja3@o2.pl
z gory dziekuje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Krew mnie zalewa!!!!!!!!!!!!!!!!

kolega ale będe mieszkac w mieście a za o się płaci. A i rejestracje bedę mieć BL



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Krew mnie zalewa!!!!!!!!!!!!!!!!

szukanie nie boli ! na forum juz jest ten temat

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Krew mnie zalewa!!!!!!!!!!!!!!!!

ale ja niewiem jaki mam w osobówcem,wy niewiecie?:P...nie zwracałem uwagi a teraz wszystkie mają bajery heh to jaki brać?

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Krew mnie zalewa!!!!!!!!!!!!!!!!

maciek1990 dobrze mowisz ;)

Jestem Polakiem więc mam obowiązki polskie
" Wnuk gestapowca z wnukiem UBowca krzyczą faszysta na wnuka AKowca"
"Tyle, tylko tyle i aż tyle" A. Macierewicz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Krew mnie zalewa!!!!!!!!!!!!!!!!

a gdzie się uczysz?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Krew mnie zalewa!!!!!!!!!!!!!!!!

Co proponujesz Adam , rewolucji i tak nie da sie zrobic , wiesc niesie ze sa rozne programy wsparcia i co z tego , to my mieszkancy mamy onie wystepowac , czy wladze Gminy,,,

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Krew mnie zalewa!!!!!!!!!!!!!!!!

Mój drogi, Łomża kulturowo i historycznie to zawsze było Mazowsze. Jedynie od 10 lat administracyjnie jesteśmy w województwie podlaskim.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Krew mnie zalewa!!!!!!!!!!!!!!!!

Drogi aadamussie widzę że musiałeś w szkole podstawowej być kiepski z geografii. Od kiedy Łomża to podlasie? Proszę nie myl z województwem podlaskim, które to jest sztucznym tworem.
A jeżeli chciałbys bardziej szczegółowo zainteresować się z czego składa się obecne województwo podlaskie, wpisz własnie to hasło w wikipedii, a ona prawdę Ci powie ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Krew mnie zalewa!!!!!!!!!!!!!!!!

:) no to teraz ja coś tu napiszę agnesio

ja szanuje kobiety o ile jest tego warta i się pierwsza nie uniesie za wysoko, ta co mi odpali sraki po krótkim czasie znajomości na pewno już u mnie nie zawita chyba że w łóżku :P haha

a miłość to chyba istniała w średniowieczu itd. itp.

i nie szkoda słów na mnie ! nasrajcie na mnie :D

ZŁO i chu.j

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Krew mnie zalewa!!!!!!!!!!!!!!!!

śmieszne za to że będe mieszkał w mieście i miał blache BL to mam płacić 2razy tyle nie dziękuje nie pisze sie na to
ja wogóle jestem ciekawy czy z gminy ktos czyta te forum , czy poprostu mają nas ludzi głęboko w d...... ???

„ Kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości,
Nie jest godzien szacunku teraźniejszości,
Ani prawa do przyszłości.”

Józef Piłsudski

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Krew mnie zalewa!!!!!!!!!!!!!!!!

Większość oferowanych na sprzedaż towarów posiada szczegółowe informacje o produkcie. Są to dane techniczne, kraj produkcji, przeznaczenie, itp. Wśród nich jest również data produkcji, która w przypadku opon została zakodowana w numerze DOT. Numer ten jest umieszczony na ścianie bocznej i składa się z 12 znaków. Jest to ciąg liter i cyfr, z których cztery ostatnie oznaczają datę produkcji, gdzie dwie pierwsze to tydzień a dwie kolejne to rok, np. 4006 – oznacza, że opona została wyprodukowana w 40 tygodniu (początek października) 2006 roku. Na rynku zapewne można jeszcze znaleźć opony wyprodukowane przed 2000 rokiem. W oznaczeniu daty produkcji posiadają one trzy cyfry i znak trójkąta, które czytamy w analogiczny sposób, czyli data 498 oznacza 49 tydzień 1998 r.

Zwróćmy uwagę, że cały czas mówimy tylko o dacie produkcji, ponieważ opony, w porównaniu np. do wyrobów spożywczych, nie posiadają daty ważności, gdyż nie są produktem łatwo psującym się. Opony starzeją się na skutek fizycznych i chemicznych procesów, takich jak promieniowanie UV, wilgotność, ciepło i zimno, itd. Aby przeciwdziałać tym zjawiskom, mieszanki gumowe, z których wykonane są opony zawierają substancje zapobiegające reakcjom, które zmniejszają właściwości użytkowe opon. Dzięki temu mamy gwarancję, że opona składowana w prawidłowy sposób nawet przez wiele lat, dzięki swym odpowiednim właściwościom, zachowuje cechy nowej opony.

Co godne uwagi i warte podkreślenia, gdyż bardzo obrazowo wskazuje, jak małe znaczenie ma wpływ wieku opony ma jej jakość. W przypadku nietypowych rozmiarów opon ultra high performance, na przykład tych przeznaczonych do bardzo drogich samochodów, montaż ogumienia z bieżącej produkcji jest majczęściej fizycznie niemożliwy. Sprzedaż tych aut liczona jest w ciągu roku w sztukach, co za tym idzie opon też. Przyczyna jest prozaiczna - proces produkcyjny wymusza wytworzenie minimalnej ilości produktu. Bywa, że niektóre rozmiary opon produkowane są raz na rok lub nawet rzadziej i nie zmienia to faktu, że montowane po roku czy dwóch nadal spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Zdarza się więc, że dla uzytkowników Porsche, czy Ferrari nie ma opon nowszych niż dwuletnie, gdyż tak zaplanowana jest produkcja.

Według informacji Niemieckiego Stowarzyszenia Serwisów Oponiarskich przygotowanej we współpracy z producentami opon, poprzez pojęcie „właściwego składowania opony” rozumiemy fakt, że opona, która była prawidłowo przechowywana przez maksymalnie 5 lat uchodzi za oponę nową, a co za tym idzie jej zdolność do zastosowania nie zmniejszyła się. Sprzedaż i montaż takich opon z technicznego punktu widzenia nie powoduje żadnych zastrzeżeń.

Zgodnie z Polską Normą PN-C94300-7 „Ogumienie - pakowanie, przechowywanie i transport” opony do 3 lat od daty ich produkcji mogą być swobodnie wprowadzone, magazynowane, dystrybuowane i sprzedawane, zachowując jednocześnie wszystkie swoje parametry w zakresie bezpieczeństwa eksploatacji.” Jednocześnie zgodnie z ustawą (Dz. U. 02.141.1176 z dnia 27 lipca 2002 r.) „ O szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej” oraz w myśl stosownej zmiany Kodeksu Cywilnego, każdemu konsumentowi przysługuje dwuletnia gwarancja na zakupione opony, liczona od daty ich zakupu. W zawiązku z powyższym bezpieczeństwo eksploatacji opony jest formalnie zagwarantowane końcowemu użytkownikowi przez okres 5 lat od daty produkcji opony.

Mając na uwadze satysfakcję z naszych produktów, Continental również udziela na swoje opony 60-cio miesięcznej gwarancji od daty ich produkcji. Chciałbym w tym miejscu podkreślić, że kilkuletnia nowa opona jest pełnowartościowym produktem, który możemy bezpiecznie użytkować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Krew mnie zalewa!!!!!!!!!!!!!!!!

dalej nie napisales wlasnej opinii tylko sie spinasz, wyluzuj ... jasiu smietane tez jesz po dwoch latach od daty produkcji

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org