sobota, 01 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
kirkut

cmentarze łomżyńskie toną w płomieniach tysiąca zniczy, cała Łomża pamięta o umarłych. Kirkuty żydowskie pogrążone w ciemnościach, dlaczego o tych łomżyniakach nikt nie pamięta?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kirkut

... kamienice poŻydowskie dziady kato-nacjonalistyczne zawłaszczyli i temat dla wielu niewygodny
, nie to ,że Żydów popieram sensu stricto w każdej sprawie , ale zmarłym i byłym właścicielom TRZEBA oddać hołd !
- gdzie jest poszanowanie własności prywatnej ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kirkut


Autor: speech- (---.dynamic-ww-12.vectranet.pl)
Data: 01-11-17 22:05

... kamienice poŻydowskie dziady kato-nacjonalistyczne zawłaszczyli

Jak pamiętam po wojnie to komuniści dysponowali majątkiem pożydowskim.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kirkut

barani łbie,
... i właśnie \"zasłużony\" AKowiec , ojciec Kaczyńskich dostał w prezencie willę na Żoliborzu od Bieruta :)))
- gdy , inni jego towarzysze, byli bestialsko mordowani przez komuchów z UB w kazamatach


... czym sobie u komuchów tak zasłużył ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kirkut

To Kaczyński w Łomży willę dostał?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kirkut

Barani łbie, a gdzie mieszkali komuchy UB?
Po drugie jak pamiętam to ta willa nie było pożydowska.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kirkut

... a tylko w Łomży komuchy swoim dawali nagrody za wysługę ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kirkut

to.ty4 barani łbie,
... pożydowska czy tez nie, ZA CO DOSTAŁ ZA DARMO TATUŚ KACZORÓW WILLĘ NA ŻOLIBORZU, odebraną prawowitym właścicielom , przez komuchów ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kirkut

A gdzie mieszkali komuchy i UBeki, pod mostem?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kirkut

idź konfidencie i donieś na mnie do prokuratury, jak to już sam pisałeś, że tak zrobiłeś - kapusto !
... a tak się tym \"szczyciłeś \" kablu :)))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kirkut

to.ja4
zdekonspirowany stary komuch , teraz się nawrócił za emeryturę SBecką stary ORMOwiec i będzie dvpę lizał pislamistom :)))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kirkut

Gdy brak logicznych argumentów to nery puszczają. Zostaw forum i umów się na wizytę u lekarza może jeszcze da się uratować. Szkoda zdrowia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kirkut

... teraz głupa palisz KONFIDENCIE ?
... może to ty byłeś też zainteresowany w tych łomżyńskich, pożydowskich majątkach ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kirkut

Widzisz prostaczku na osiedlu mieszkam tam były pola i to nie żydowskie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kirkut

No masz szansę się wyżyć bo idę spać.

Dobranoc!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kirkut

... za jaką kasę kupiłeś działkę \" na osiedlu\" , czyżbyś był potomkiem roztrząsaczy gnoju z podłomżyńskiej wsi , którzy sprzedali ojcowiznę, by chama do miasta sprowadzić ?

... czy , a raczej z łapówek i machlojek przy dzikiej reprywatyzacji mienia pożydowskiego, kto był wtedy bliżej koryta, ten się nachapał :)))

na Pana mi nie wyglądasz, słoma z butów ci wystaje :))

- widzisz, barani łbie, cham ze wsi wyjdzie , ale już wieś z chama - NIGDY :)))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kirkut

Znów Speech rozpętuje gównoburzę, i mięsem w koło rzuca ;)
A mogłeś znicz zapalić jak widziałeś że nic się nie świeci.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kirkut

Oto Polska właśnie, ja byłem znicz zapaliłem, a Wy ???????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kirkut

ZXC jeśli zaczynasz temat to najpierw sprawdź czy ma on sen nie ma tej tradycji U Żydów ani kwiatów ani zniczy ani zdjęć i innych wynalazków .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kirkut

Tu nie chodzi o tradycję, bo ŻYDÓW w naszej Łomży nie ma. Chodzi jednak o naszą pamięć, o pamięć mieszkańców tych którzy tu byli, wśród nas żyli. Dlatego zapalenie znicza na Kirkutach nie jest niczym złym. Ale..... to też rola władz miejskich, kościoła, organizacji społeczno-historycznych, a nie tylko mieszkańców.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kirkut

Oczywiście że wiem że nie ma takiej tradycji ale tak jak nukat mówi tu nie chodzi o tradycję. Żydzi stanowili ogromną część Łomży i należy o tym pamiętać.
Nie pochodzę z Łomży, mieszkam tu parę lat. Czy mieszkańcy żydowskich domów nigdy nie interesowali się ich historią, nie byli ciekawi? Tu nie chodzi o to że ktoś komuś zabierze dom, że ludzie się boją. Nie o to. Chodzi o fundament, duszę tego domu...
Tam skąd pochodzę też mieszkało dużo Żydów. Ale pamięć o nich jest kultywowana. Ludzie się angażują w różne projekty, poznają historie swojej miejscowości, powstają wspaniałe książki. Kirkut jest zniszczony, została postawiona na nim tablica pamięci osób które spoczywają. I ta tablica w dniu wczorajszym tonęła w kwiatach i zniczach mimo że w mojej miejsowości nie mieszka teraz ani jeden Żyd.
Więc co z tą Łomżą? Czy tylko ja staram się odtworzyć trochę pamięć tych osób których już nie ma? Czy tylko ja bacznie przyglądam się domom na których są ślady po mezuzach i rozmyślam o ich byłych mieszkańcach?
Mam wrażenie że Łomża się boi takich tematów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org