niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Meksykańska restauracja

Co o tym sądzicie żeby otworzyć w Łomży restaurację z meksykańską kuchnia?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Meksykańska restauracja

jestem za

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Meksykańska restauracja

Jedna juz jest na Sikorskiego:))))))) zaraz przy barze Kormoran:))))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Meksykańska restauracja

nie ma, byla.........

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Meksykańska restauracja

i to parę lat temu...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Meksykańska restauracja

bardzo dobry pomysł jak będzie dobre jedzenie to będe częstym gosciem :)

Łomża leży na Mazowszu !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Meksykańska restauracja

jestem za

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Meksykańska restauracja

zalezy od jakosci jedzenia, ja osobiscie lubie ostra meksykanska kuchnie, ale pod warunkiem ze jakosciowo beda dobre skladniki i kucharz ktory ma o tym troche pojecia, bo jesli bedzie czerwona fasola w sosie pomidorowym i szyld meksykanska kuchnia to do bani, a jesli zajmie sie tym ktos kto ma pojecie o kuchni to zdecydowanie bylbym za otwarciem takiego lokalu



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Meksykańska restauracja

No ja nawiązałem kontakt z pewną firmą, i mówili że by załatwili wykwalifikowanego kucharza produkty ze stanów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Meksykańska restauracja

Ja tez bym chetnie cos takiego zobaczyl, tym bardziej gdyby to byl lokal z jakims okreslonym poziomem. Nie mowie o jakiejs super eleganckiej restauracji, ale zeby nie wyszla z tego jakas spelunka, czy fast food, bo tego mamy juz pod dostatkiem, a porzadniejszych lokali nadal niewiele. Jesli mialoby to byc cos jak chinszczyzna, z wystrojem baru mlecznego i wpieprzaniem w pospiechu z plastikowych talerzykow, to raczej bym nie skorzystal.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Meksykańska restauracja

jak jadlem to w mexicu to bleeee. ale jesli nie potrafisz (wiekszosc w PL) robic prawdziwego mexico to powinno smakowac ;P

jedyny prawdziwy jasio :}

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Meksykańska restauracja

kwestia gustu jasiu_smietana... ja np bardzo lubie ostre jedzenie... i niektórym moze nie wystarczyc kebab z ostrym sosem;p chca urozmaicenia:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Meksykańska restauracja

A czy jest w łomży knajpa, z psim żarciem?

Zupełnie poważnie.
Przy trasie nr "7" Gdańsk-Warszawa , bodajże "Tokaj" się nazywa, jeśli jesteś z czworonogiem, siadasz przy stoliku i dostajesz swoje, a koło ciebie czworonożny dostaje michę ze swoim żarciem. Tam chyba akurat jakieś puszki Pedigree i sucha karma była. Oczywiście i micha ze śweżą wodą. Jak pies nie przywykły, można było skorzystać ze stolików na zewnątrz pod parasolami.
Myślę, patrząc na trawniki w mieście, że taka knajpa miałaby swoją klientelę.

(........)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Meksykańska restauracja

alfik, mi nie ostrosc chodzi ;) im bardziej pali tym lepiej. jadles chipsy z fasoli? ;P oni do fszystkiego fasolę wsadzą. chleb fasolowy? z sosem fasolowym?

jedyny prawdziwy jasio :}

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Meksykańska restauracja

"alfik89"
Sadze ze ten pomysl nie wypali choc jest dobry!W Łomży nie przyjmnie sie taki lokal-wiekszosci ludziom nie znana jest ta kuchnia z poczatku mozna liczyc na tlumy ale dlugo to nie bedzie prosperowalo!Niestety z zalem mowiac lomzyniacy wola kebab czy mcdonalda sa troche zacofani choc napewno znalezli by sie fanatyce tej kuchni ktorzy nie beda liczyc grosza przy placeniu rachunku.
Pomysl dobry ale ryzykowny!
Zycze powodzenia i chetnie o knajpke jak sie otworzy :))
pozdrawiam

emikarwik

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Meksykańska restauracja

zgadzam sie z przedmowca a do tego kuchnia malo urozmaicona ile mozna jesc taco i burrito i ta czarna fasole a to podstawa tej kuchni. W Juesej jest fastfood z Mexican food i sie zwie Taco Bell i za bardzo tam bialych ludzi nie widac tylko malutcy latynosi, wiec nie mysle zeby sie w Lomzy cos takiego przyjelo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Meksykańska restauracja

a u nas Czeczeni będą stali za barem :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Meksykańska restauracja

hahahahhahahahahaha dobre z tymi czeczenami, tacy polscy latynosi he

restauracja z kuchnia meksykańską ?

nigdy nie jadłem, w meksyku nie byłem, wiec było by to ciekawe, ale wiekszosc ludzi pisze o kuchni meksykanskiej "ze stanów"
przychodzi mi na mysl takie porównanie, ze jak by w meksyku otwierało się restaurację z polskim jedzeniem to przepisy brało by się z Niemiec.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Meksykańska restauracja

Np w Los Angeles jak byłem tam w restauracji to nie tylko sami meksycy tam siedzieli, oczywiścię są fast foody, la emyslałem o restauacji z bardzo uozmaiconym mnu któr bym rozszerzał z czasem o kolejne pozycje o inne kuchnie świata. Ale właśnie też tak myślałem, że na początku tłumy by waliły a potem od niedzieli albo po wypłacie by przychodzili. Eh co zrobić...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Meksykańska restauracja

Alfik89 ja myślę, że bardziej przyjął by się jakiś PRAWDZIWY chińczyk. Bo ten nasz to jak Dran napisał - bar mleczny a i jedzenie jednosmakowe......



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Meksykańska restauracja

Nie ma szansy by taki bar się utrzymał. Na to trzeba specjalnych smakoszy. Dobry chińczyk to jest to.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Meksykańska restauracja

Ale wy gadacie głupoty takie ze szok ;) Jakto by sie nie utrzymał
a każda pizzeria która powstaje jakos sie utrzymuje i prosperuje ? chociaz jest tego mnóstwo
jesli nie ma podobnego lokalu w OKOLICACH nawet to ze spokojem sie utrzyma zwłaszcza ze kuchnia meksykanska jest bardzo dobra wiele ludzi lubi ją i bardzo dużo będzie chciało spróbowac zeby odskoczyc od własnie kebabów pizzy i chinczyka

Łomża leży na Mazowszu !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Meksykańska restauracja

no w sumie zarcie meksykanskie nie byloby glupie !!


TYLKO BEZ AUTOMATÓW !!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Meksykańska restauracja

Ja uwazam, ze mozna by bylo otworzyc taka restauracje (raczej w Łomży, ba w Polsce to nie powstanie, bo drogie w utrzymaniu) w ktorej byly by kuchnie z kilku regionow swiata, chinska, meksykanska, turecka (dla smakoszy kebabu) polska, włoska, wszystko to w jednym, no i oczywiscie, zeby bylo 5 prawdziwych, wykwalifikowanych kucharzy, a nie kucharz, ktory wszystko robi z ksiazki i do tego nieudolnie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Meksykańska restauracja

Mogła by być węgierska , którą osobiście lubię. Jest pikantna.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Meksykańska restauracja

Na pewno Rybkodajnia by wypaliła. Nie ma jeszcze u nas czegoś takiego, a szkoda. Tutaj http://www.rybkodajnia.pl widzę, że można z nimi podjąć współpracę na zasadzie umowy franczyzowej. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to warto się do nich zgłosić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Meksykańska restauracja

A czy ktoś jadł prawdziwą schowarme taką zrobioną przez marokańców?.Myślę ,że 90% kebabów upadłoby z bólem na (ryj)!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Meksykańska restauracja

lepsza by była węgierska :) ale lepszy rydz niż nic, dosyć kebabów

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org