poniedziałek, 17 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
UWAGA NA OGŁOSZENIE

UWAGA NA OGŁOSZENIE
NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ

Przyjmujemy pracowników do produkcji opakowań ozdobnych. Prosta praca fizyczna wykonywana w domu, dorywcza lub na umowę, bez kwalifikacji.
telefon: 737575780 e-mail: tecso.office@gmail.com
ogłoszenie dodane 2015-02-18

PONIŻEJ MAIL JAKI OTRZYMAŁAM W ODPOWIEDZI:

Witamy serdecznie

Nowo rozwijająca się Firma \"TECSO\" poszukuje pracowników na terenach całej Polski do pracy przy składaniu opakowań ozdobnych. Praca odbywa się w miejscu zamieszkania pracownika, materiał do pracy dostarczamy oraz odbieramy za pośrednictwem kuriera. Zapewniamy niezbędne narzędzia do pracy oraz szczegółowe instrukcje montażu. Jesteśmy firmą uczciwą i tego samego oczekujemy od naszych pracowników. Praca jest w pełni legalna, w oparciu o umowę o dzieło. Można u nas pracować dorywczo (jako dodatkowy zarobek) lub na stałe.
(.........)
Prosimy także o dokonanie przedpłaty tzw. kaucji na nasze konto w wysokości 16zł lub 24zł.
Kwota 16zł jest to opłata za przesyłkę materiałów do pracy, kwota 24zł obejmuje przesyłkę priorytetowa dostarczana w 1-2 dni, wpłata potwierdza również Waszą tożsamość.
Niestety jest to konieczne, gdyż nasze materiały są drogie i musimy mieć pewność, że NIE ZOSTANĄ ONE WYKORZYSTANE NA PRODUKCJĘ I SPRZEDAŻ WE WŁASNYM ZAKRESIE!!!
Jest to jednorazowa bezzwrotna wpłata z Waszej strony, która po podjeciu pracy szybko się zwroci.
Wszelkie koszty dostarczania i odbierania następnych materiałów przez firme kurierską, pokrywa nasza firma.
Po zaksięgowaniu wpłaty na nasze konto następuje przygotowanie zamówionych materiałów do wysyłki, zgodnie z wpłaconą kwota.
Łączny czas oczekiwania na kuriera to od 3 do 5 dni roboczych (od pon do pt), w przypadku przesyłki priorytetowej jest to 1-2 dni (od pn do so).
Czas na wykonanie pracy to 30 dni (licząc od dnia otrzymania przesyłki). W przypadku ukończenia pracy w terminie krótszym niż 30 dni, można zamówić kolejny pakiet do montażu, wystarczy za każdym razem zgłosić nam wykonaną pracę, i wysyłamy nieodpłatnie kuriera, po odbiór i następną dostawę pudełek. W przypadku przekroczenia terminu 30 dni, rozliczamy się z wykonanej pracy ale nie podpisujemy z Państwem umowy. Można zwrócić zamówione materiały bez podania przyczyny w terminie 14 dni. Zwrócimy wpłaconą kwotę w ciągu 14 dni roboczych przelewem na konto.

Kaucję w wysokości 16zł lub 24zł prosimy wysłać na nasze konto:

39 1090 1216 0000 0001 2958 6564

TECSO
ul. Adama Mickiewicza 13a
70-383 Szczecin

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: UWAGA NA OGŁOSZENIE

Wygląda na to ze rosnie piramidka. A moze jednak ktos z forumowiczow mial juz do czynienia z ta firma??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: UWAGA NA OGŁOSZENIE

jaka normalna szanujaca sie firma chce zeby jej wysylac kase jako jakas zaliczke??


ale na pewno znajda sie frajerzy co wplaca.

moj znajomy przeslal skan swojego dowoduu osobistego i juz kredyt mozna brac.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: UWAGA NA OGŁOSZENIE

Widzę kolejna nazwa, adres do korespondencji i adres e-mail.
Już wcześniej kilka ogłoszeń było od nich.
Za każdym razem inny adres, nazwa i e-mail ale treść ta sama.
Numer konta też ten sam.

PAWEŁ S. DĄBROWSKI

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: UWAGA NA OGŁOSZENIE

ktoś wyżej powinien tym się zainteresować oszustwo i naciąganie ludzi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: UWAGA NA OGŁOSZENIE

B.A.D POPEK - samo życie

\"Chciałbyś zwiedzić cały świat
Ale nie stać cie nawet by dojechać na dworzec
Nie masz siły rano wstać
Bo zapierdalasz na budowie jak buldożer
Żona nie chce Cie już znać
Wyrzuca do śmieci ślubną obrączkę
Jeszcze jej zazdrosny gach
Na odchodne zajebie ci w mordę
Modelka ratuje las
I wjeżdża tam hamerem ubrana w futro z norek
Pod śmietnikiem stary dziad umiera na mrozie
Ale nikt mu nie pomoże
Może za 400 lat
Coś się tutaj zmieni
Ale bardzo w to wątpię
Matka dziecku skręca kark
I zakopuje go jak psa
Razem ze smoczkiem\"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: UWAGA NA OGŁOSZENIE

Sprawdziłam, pod tym adresem znajduje się jakaś szkoła. Nie ma tam żadnej firmy.
W odpowiedzi na miała poprosiłam o NIP i REGON firmy, jednak już nie dostałam żadnej odpowiedzi.

Mam nadzieję, że nikt się nie da nabrać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: UWAGA NA OGŁOSZENIE

Ja też pytałam o NIP i REGON, i odpisali owszem, ale tą samą wiadomością co wcześniej czyli opisem wszystkiego, pewnie w ogóle nie przeczytali wiadomości, tylko z automatu zrobili kopiuj wklej i tyle.
Straszne jak naciągają ludzi. ;/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: UWAGA NA OGŁOSZENIE

szkoda że wcześniej tego nie zobaczyłam.. Chyba się dałam nabrać. Niby to tylko 24 zł ale oszustwo to oszustwo.


Kiedy wysyłaliście zgłoszenia o tą pracę?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: UWAGA NA OGŁOSZENIE

Ja znalazłam ogłoszenie wczoraj. Gdyby ta praca była faktycznie taka jak oferują, byłby to dla mnie strzał w 10. Ale zanim się \"zapiszę\", postanowiłam poszukać o tej firmie jakichś informacji i trafiłam na to forum.

16 czy 24zł to nie dużo, ale skoro piszecie, że to naciągacze to chyba sobie odpuszczę. Praca idealna, ale jak na chałupnictwo to stawki wydają mi się trochę za wysokie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: UWAGA NA OGŁOSZENIE

Po pierwsze, skoro chcą przedpłaty za \"bardzo drogie opakowania\" to powinna być to kaucja zwrotna i nie 16 czy 24 zł, a więcej, po drugie jak już wyciągają od ludzi kasę to niech zaczną od tej ich niby umowy o dzieło. Podpisujesz umowę, więc zobowiązujesz się do wykonania danej usługi. Kurier ma dojechać do Was następnego dnia, od nadania przesyłki, co to za bzdura z wysyłką priorytetową przez kuriera? Myślę, że przydałoby sie to gdzieś zgłosić.

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: UWAGA NA OGŁOSZENIE

Wg strony www.jakitobank.pl podany nr konta został założony w Banku Zachodnim WBK w Słupcy. Czyżby w Szczecinie nie było banków? ;)


Mam nadzieję, że niewiele osób da się na to naciągnąć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: UWAGA NA OGŁOSZENIE

Chyba warto by było jednak gdzieś to zgłosić. Oszuści będą mieli nauczkę...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: UWAGA NA OGŁOSZENIE

...

grzybek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: UWAGA NA OGŁOSZENIE

http://www.tcz.pl/index.php?p=2,4,0,ogloszenia-sprzedam-oferuje¶m=2,641613&title=Zatrudnie-pracownikow-Produkcja


ZMIENILI TAKTYKĘ, podszywają się pod lokalne firmy zmieniając jedna literę w nazwie (przykład TESCO = TECSO , VETREX - VORTEX )
, a reszta wedle schematu poniżej ...


--------------------
Treść ogłoszenia:

Firma zatrudni osoby do produkcji opakowań.Prosta praca manualna dla kobiet i mężczyzn, na umowę lub
dorywczo.Wymagane zdolności manualne i samoorganizacja czasu.Zarobki od 750 do 2200zł
miesięcznie.Zgłoszenia na email.

------------------

PO PRZESŁANIU ZAPYTANIA AUTOMAT ODPOWIADA TAKI OTO LISTEM


Witamy serdecznie

Firma \"Vortex Sp.z.o.o\" poszukuje pracowników na terenach całej Polski do pracy przy składaniu opakowań ozdobnych. Praca odbywa się w miejscu zamieszkania pracownika, materiał do pracy dostarczamy oraz odbieramy za pośrednictwem kuriera. Zapewniamy niezbędne narzędzia do pracy oraz szczegółowe instrukcje montażu. Jesteśmy firmą uczciwą i tego samego oczekujemy od naszych pracowników. Praca jest w pełni legalna, w oparciu o umowę o dzieło. Można u nas pracować dorywczo (jako dodatkowy zarobek) lub na stałe.

Oto nasza pełna oferta pracy:

SKŁADANIE OPAKOWAŃ WEDŁUG ZAŁĄCZONEJ INSTRUKCJI MONTAŻU:

PAKIET NA POCZĄTEK WSPÓŁPRACY - SPRAWDZAJĄCY UMIEJĘTNOŚCI:
- 300 sztuk prostych do złożenia opakowań prezentowych 3 rożnych kształtów z gotowego, wyciętego już szablonu i założenie wstążki (szablon nie wymaga obklejania dodatkowym materiałem jak i dekorowania - wstążka dołączona do zestawu jest już w formie gotowej do założenia - 65gr/szt
- 300 sztuk ozdobnych pudełeczek do złożenia z gotowego, wyciętego szablonu oklejonego papierem ozdobnym oraz przyklejenie kokardki (szablon nie wymaga obklejania dodatkowym materiałem jak i dekorowania - kokardka dołączona do zestawu jest już w formie gotowej do przyklejenia - 65gr/szt
- 300 sztuk pudełek okolicznościowych do złożenia z gotowego, wyciętego szablonu wykonanego z wysokiej jakości papieru czerpanego - dekoracyjnego i przyklejenie aplikacji ozdobnej (szablon nie wymaga obklejania dodatkowym materiałem) Ten rodzaj opakowań wymaga trochę większej precyzji, estetyki jak i staranności - przyklejenie aplikacji ozdobnych w formie sztucznych kwiatów, koralików, tasiemek (aplikacje dołączone są do zestawu w formie gotowej do przyklejenia - 1.20zł/szt

Wymiary pudełeczek po złożeniu to:
4,5cm x 4,5cm
4,5cm x 6,5cm
4,5cm x 8,5cm
Wynagrodzenie naliczamy od każdej złożonej sztuki. Stawki są podane netto czyli na rękę (już po odliczeniach).

ZA PIERWSZY ODDANY W DANYM CZASIE, DOBRZE ZŁOŻONY WG. INSTRUKCJI MATERIAŁ ZARABIAMY NA SAM POCZĄTEK - 750zł !!!
Do każdej przesyłki dołączamy szczegółowe instrukcje montażu, oraz wszystkie niezbędne narzędzia do pracy.
W zestawie dostarczamy:
- wycięte różne kształty szablonów (wystarczy tylko po liniach przerywanych według wzoru złożyć szablon w formę pudełka. Do każdego wzoru dołączone są dokładne instrukcje jak krok po kroku stworzyć określone opakowania.
- gotowe aplikacje dekoracyjne oraz kokardki i wstążki, które są już upięte i przygotowane do umieszczenia na opakowaniu( od spodu każdej aplikacji znajduje się tasiemka z klejem z której należy ściągnąć folię ochronną i zamieścić według instrukcji w danym miejscu na złożonym już pudełeczku)
- instrukcja i materiały do pakowania gotowych pudełek.

Średni czas na stworzenie gotowego pudełeczka: 3-5 min ,
opakowania dodatkowo dekorowane aplikacjami: 5-8 min.
Praca jest bardzo przyjemna, gdyż wszystkie materiały są dostarczone w formie gotowej, co zaoszczędzi nam dużo czasu - nie ma konieczności wycinania szablonów, jak i tworzenia aplikacji, upięcia kokardek, dzięki czemu praca idzie bardzo szybko a pudełeczka powstają nawet w 2,3min. Głównym plusem jest to, że możemy ją wykonywać we własnym domu, w godzinach jakie nam najbardziej odpowiadają.

Jeśli, by przyjąć, że średnio na stworzenie pudełeczka potrzebne nam jest 10min to pracując, bez pośpiechu - 5 godzin dziennie przez 30 dni - zrobimy 900 sztuk opakowań co daje nam 750zł!!!
Po tygodniu składania pudełeczek sami przekonacie się, że 5 min na 1 szt. to jest max! Wówczas pracując - 5 godzin dziennie przez 30 dni - zrobimy 1800 sztuk opakowań co daje nam już 1500 zł!!!

Jak widać warto spróbować się sprawdzić i pokazać na samym początku z jak najlepszym zapałem do pracy!
Po sprawdzeniu się - sam decydujesz ile jesteś w stanie zrobić i zarobić!
Maksymalnie można zamówić 2700 sztuk materiału do złożenia - co daje nam - 2250 zł. - miesiąc !!!

PROCEDURA ROZPOCZĘCIA PRACY:
Aby zacząć pracę w naszej firmie, należy postępować zgodnie z poniższą instrukcją:
E-mailem prosimy wysłać swoje zgłoszenie do pracy na nasz adres: vortex.outbox@gmail.com
ZGŁOSZENIE DO PRACY MUSI WYGLĄDAĆ DOKŁADNIE JAK PONIŻEJ:

\"Ja (imię i nazwisko) zgłaszam swoją kandydaturę i podejmuję się zatrudnienia w firmie \"Vortex Sp.z.o.o\" na stanowisku: monter opakowań prezentowych, praca w systemie zdalnym. Poniżej podaję dane niezbędne do rozpoczęcia pracy:
- Imię i nazwisko
- wiek (Tylko osoby które ukończyły 16 lat)
- dokładny adres zamieszkania
- aktualny telefon kontaktowy lub adres e-mail

Prosimy także o dokonanie niewielkiej przedpłaty na nasze konto w wysokości 16zł lub 24zł.
Kwota 16zł jest to opłata za przesyłkę materiałów do pracy, kwota 24zł obejmuje przesyłkę priorytetowa dostarczana w 1-2 dni od otrzymania zgłoszenia, wpłata potwierdza również Waszą tożsamość zgodna ze zgłoszeniem.
Niestety jest to konieczne, gdyż nasze materiały są drogie i musimy mieć pewność, że NIE ZOSTANĄ ONE WYKORZYSTANE NA PRODUKCJĘ I SPRZEDAŻ WE WŁASNYM ZAKRESIE!!!
Jest to jednorazowa bezzwrotna wpłata z Waszej strony, która po podjeciu pracy szybko się zwroci.
Wszelkie koszty dostarczania i odbierania następnych materiałów przez firme kurierską, pokrywa nasza firma.
Po zaksięgowaniu wpłaty na nasze konto następuje przygotowanie zamówionych materiałów do wysyłki, zgodnie z wpłaconą kwota.
Łączny czas oczekiwania na kuriera to od 3 do 5 dni roboczych (od pon do pt), w przypadku przesyłki priorytetowej jest to 1-2 dni (od pn do so).
Czas na wykonanie pracy to 30 dni (licząc od dnia otrzymania przesyłki). W przypadku ukończenia pracy w terminie krótszym niż 30 dni, można zamówić kolejny pakiet do montażu, wystarczy za każdym razem zgłosić nam wykonaną pracę, i wysyłamy nieodpłatnie kuriera, po odbiór i następną dostawę pudełek. W przypadku przekroczenia terminu 30 dni, rozliczamy się z wykonanej pracy ale nie podpisujemy z Państwem umowy. Zamówione materiały można zwrócić bez podania przyczyny w terminie 14 dni.

Kaucję w wysokości 16zł lub 24zł prosimy wysłać na nasze konto:

39 1090 1216 0000 0001 2958 6564

Vortex Sp.z.o.o
ul. Złota 30
57-400 Nowa Ruda

W tytule przelewu KONIECZNIE prosimy podać swoje dane tj:
- imię i nazwisko
- nr telefonu kontaktowego lub adres email dzięki któremu kontaktowaliśmy się z Państwem do tej pory.

Po zaksięgowaniu wpłaty skontaktujemy się z Państwem telefonicznie lub mailowo w celu potwierdzenia rozpoczęcia pracy.
Zdajemy sobie sprawę że wymagana opłata za pierwszą przesyłkę jest zbyt wysoka i niektóre osoby nie maja możliwości podjecia tego typu pracy. Aby uniknąć opłaty za przesyłkę wystarczy przesłać do nas swoje zgłoszenie do pracy na w\\w adres email, wraz z dołączonym skanem aktualnej decyzji MOPS o przyznanym zasiłku celowym lub świadczeń rzeczowych, dla osób w trudnej sytuacji materialnej. Po przesłaniu tych dokumentów wysyłamy pakiet bezpłatnie.

Umowę spisujemy z Państwem po dostarczeniu gotowego pakietu sprawdzającego. Pierwszy pakiet jest sprawdzającym umiejętności, za złożenie którego otrzymują Państwo 750zł.
Dalsza współpraca i spisanie umowy zależy już tylko od Was. Jeśli dana osoba poradzi sobie z pakietem początkującym zaczynamy dłuższą współpracę i spisanie umowy.
Warunki pracy są proste - Rozliczamy się za wykonane sztuki i to Wy decydujecie czy chcecie z nami współpracować dłużej, czy zakończyć na etapie początkującym.
Wypłata wynagrodzenia następuje również za pośrednictwem kuriera lub na wskazane przez Państwa konto. Za pakiet startowy wypłata natępuje w przeciągu jednego dnia od otrzymania przez nas gotowego produktu, przelewem na konto, lub kurierem przy nstępnym zamówieniu. Po zawarciu umowy wypłaty następują natychmiast po zgłoszeniu wykonanego planu przelewem na konto, lub przez kuriera przy odbiorze. Zniszczone pudełka, głownie podczas transportu, sa wliczane w koszta firmy.

PROSIMY TYLKO O DOBRZE PRZEMYŚLANE I POWAŻNE ZGŁOSZENIA!!!

Pozdrawiamy serdecznie i liczymy na dłuższa współpracę.

-------------

Co ciekawe ... wszystkie tego typy ogłoszenia łączy nr konta - reszta danych jest fałszywa !

nr. KRS - to jakaś fundacja dla chorych dzieci

snajper

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: UWAGA NA OGŁOSZENIE

Moim zdaniem,tą sprawą powinna zająć się policja i to z urzędu ,to jest ewidentne oszustwo.Gdzie jest państwo,które ma obowiązek chronić nas wszystkich.W IV RP żyłem już w kraju kwitnącej wiśni,drugiej Irlandi,na zielonej wyspie,ale do głowy by mi nie przyszło,że będę żył na czarnym lądzie.

zenek

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org