poniedziałek, 17 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Takich wspaniałych prcodawców mamy w tym kraju!

Czasami bywam w \"supermarkecie\" XXX w Mysłowicach ale jak wspomniałem tylko czasami, ponieważ jestem górnikiem i co miesiąc otrzymuje z zakładu pracy bony kopalniane na żywność i jestem zmuszony przez kopalnie wydac je tylko w XXX lub równie drogiej sieci sklepów spożywczych XXX.Uważam ,że dlatego tam jest tak drogo w porównaniu z konkurencją, bo wiedza ,że górnik i tak musi do nich przyjść( a jest nas w pobliżu tego sklepu kilka tysięcy pracowników kopalnianych)gdyby kopalnia dawała dodatek do wypłaty zamiast bonów to nigdy bym już nie kupił w XXX lub XXX nawet lizaka mojej córce tylko bym omijał te sklepy szerokim łukiem.Moi znajomi którzy nie dostają ze swoich zakładów pracy bonów twierdza ,że ci co kupują za gotówkę w XXX lub XXX są bardzo bogaci albo nie potrafią liczyć! W dodatku poważnym problemem sieci jak i wszystkich supermarketach jest fakt,że bez przerwy na kasach zasiada nowa niedoświadczona kasjerka, która po prostu z braku doświadczenia nie potrafi szybko i profesjonalnie obsłużyć klienta. Ale nie ma sie czemu dziwić kasjerom.Praca na kasie to stres związany z odpowiedzialnością finansową oraz obsługa wulgarnych i nie wyrozumiałych klientów za co kasjerki po całym bardzo wykańczającym miesiącu pracy otrzymują głodowe wypłaty przez co jest tak ogromna rotacja. Byłem w tym roku w Danii ceny w marketach praktycznie na tym samym poziomie co w Polsce(według statystyk Dania należy do najdroższych pod względem cen żywności krajów w europie). Kasjer tam zarabia w przeliczeniu na złotówki 55zl na rękę ( w Polsce 5zł) i każdy kasjer w Danii jest uśmiechnięty ,zresztą jak całe Duńskie społeczeństwo a w Polsce na kasach same ponuraki , które na twarzach mają wypisane myśli \"robię do dziesiątego i juz nigdy nie wracam na kasę za te grosze\" Można by książki pisac o polskich warunkach pracy w supermarketach ale kapitalistycznych pracodawców i tak to nie poruszy, przeciez oni sa nastawieni tylko na wyzysk ! Moja rada jest taka ! Ze statystyk europejskich wynika ,że w krajach zachodnich przynajmniej raz na 5 lat jest jakiś strajk generalny społeczeństwa przeciwko małym zarobkom. W Polsce od 1989 nie mieliśmy strajku generalnego i pracodawcy maja nas gdzieś , bo nie walczymy o lepsze jutro. Pracodawcy śmieją się ze strajków jakie organizuje np:Solidarność ( sto tysięcy w 38milionowym kraju wyszło niedawno na ulice by zastrajkować).Brak w naszym kraju właśnie tej solidarności spoleczeństwa tak jak to bylo za czasów stanu wojennego. O tej solidarności społeczeństwa jaka kiedyś była opowiada do dziś po całym świecie Lech Wałęsa by dać społeczeństwom świata do zrozumienia ile potrafi zdzialać solidarność narodowa.Tylko ,że Leszek zamiast jeździć i opowiadać za granicą powinien ponownie postawić porozmawiać z polakami by otworzyli oczy i żeby w końcu po ponad 20 latach ponownie wyszli na ulice by zawalczyc o lepsze warunki płacy i pracy!




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Takich wspaniałych prcodawców mamy w tym kraju!

http://hiperwyzysk.pl/handel/mapa#problem-form : tam mnóstwo takich wołań o pomoc!




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Takich wspaniałych prcodawców mamy w tym kraju!

Oczywiście to powyżej to cytat a ja nie robię zakupów w Mysłakowicach




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Takich wspaniałych prcodawców mamy w tym kraju!


ale tego, że na pensje dla tego górnika od wielu wielu lat zrzuca się całe społeczeństwo to już ani ty ani o zgrozo ten górnik nie widzi....
w Łomży za wypłatę 3000 netto z ubezpieczeniem i socjalem i urlopem każdy się da pokroić, takiemu \"biednemu\" górniczkowi za te pieniądze z domu się by wyjść nie chciało,
gdyby do kopalni zastosować zasady wolnego rynku, tak jak jest wszędzie, to ten górnik modliłby się do Boga najświętszego o bony które w piekle mógłby na suchy chleb zamienić ...


każdy widzi tyle ile chce widzieć !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Takich wspaniałych prcodawców mamy w tym kraju!

Jezu znów ten idiota Janek się odezwał... Co za burak!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Takich wspaniałych prcodawców mamy w tym kraju!

Dla całej budżetówki się zrzucamy a oni tylko wyciągają łapy po państwowe a tam w Łomży to i za 1500 bez socjalu dadzą się pokroić bo lubią dawać się dymać!
Zresztą z socjalem to w tym mieście już chyba nic nie zostało no może szpital




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Takich wspaniałych prcodawców mamy w tym kraju!

To czemu ofermo nie pracujesz w budżetówce? Co do Policji nie przyjęli i teraz tutaj żale wylewasz?
Do roboty leniu!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Takich wspaniałych prcodawców mamy w tym kraju!

Mieciu tobie dziękujemy i prosimy o nie wypowiadanie się w tym temacie jeśli normalne kulturalne wypowiedzi są mu obce!
A na obelgi są odpowiednie paragrafy********




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Takich wspaniałych prcodawców mamy w tym kraju!

A jakie paragrafy są na lenistwo i na głupotę???
Nie masz na chleb? Idź pod kościół. Na cholerę chłopie wylewasz tutaj swoje żale!? Idź pod Sejm i politykom wylewaj, a nie tutaj głupoty pleciesz, narzekasz i ciągle marudzisz!
Ogarnij się człowieku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Takich wspaniałych prcodawców mamy w tym kraju!

W Polsce źle? Wypad do Danii! haha. Czego tu siedzisz i narzekasz? Ja będąc na Twoim miejscu to na gałęzi bym się powiesił, bo po co żyć i się męczyć tak jak Ty?????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Takich wspaniałych prcodawców mamy w tym kraju!

No teraz Mieciu to przesadziłeś z tym powieszeniem. Pozwól ludziom się wypowiadać jak chcą i nie krytykuj ich. Można tu pisać co się chce i w jaki sposób.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Takich wspaniałych prcodawców mamy w tym kraju!

Ha!ha! To pracodawcy powinni się ogarnąć!!! Mietkowi dziękujemy i żegnamy!!!




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Takich wspaniałych prcodawców mamy w tym kraju!

Gratka, przesadziłem? Nie, nie przesadziłem! Ja żyję bo kocham życie, dobrze mi się żyje i każdego dnia cieszę się tym życiem! Po co miałbym żyć jak ciągle chodziłbym wkurzony, zdołowany i sfrustrowany, że żyję mi się źle , a w Danii to komuś się żyje dobrze. Bez sensu? Lepiej ogarnąć jakąś dobrą gałąź i się nie męczyć.
Co innego wypowiadanie się, a co innego ciągłe biadolenie o tym samym bez sensu!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Takich wspaniałych prcodawców mamy w tym kraju!

ale nasrane pod deklem ma ten mietek i to pod sam sufit

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Takich wspaniałych prcodawców mamy w tym kraju!

Autor: Jan Zysk nieudaczniku zyciowy przestan ciagle tylko narzekac,co ty soba reprezentujesz?
napisz moze jakie masz wyksztalcenie i umiejetnosci i dlaczego akutat ty masz ciagle klopoty z praca?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org