poniedziałek, 03 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

zwracam sie z prosba do rodzicow. mój półroczny synek od trzech miesiecy ma ciagle biegunki, nawet co kilka dni. lezal w szpitalu mial robione badania i wszystko ok. nie ma rotawirusa, bakteri w moczu, robakow. Pije NUTRAMIGIEN tylko.
mOZE KTOS MIAL PODOBNY PROBLEM. Moze znacie dobrego specjaliste w lomzy albo w bialymstoku ktory zajalby sie pozadnie tą sprawą. oczywiscie prywatnie też. poprosze o namiary i z góry dziekuje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

Może to od mleka, próbowalaś zmienic na inne. Być może któryś ze składników nie jest tolerowany przez układ pokarmowy np. laktoza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

http://pl.wikipedia.org/wiki/Celiakia

Klid

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

A CZEMU pije nutramigen???
Na jakiej podstawie i kto mu go przepisał?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

Po pierwsze idz do DOBREGO lekarza, który z byle powodu nie zaleca radykalnych środków. Polecam Dr Wysocką - przyjmuje na Makowej.
Po drugie zweryfikuj ten Nutramigen. ( od kiedy go pije i od kiedy są te biegunki, co dziecko jadło wcześniej i jak reagowało) Jak dziecko nie ma alergii to po co dawać takie mleko? Nie rozumiem. Jak ma refluks to wystarczy tylko zagęszczać, np mleko AR ( z kleikiem ryżowym), lub Nutritionem. Ale to już najlepiej z lekarzem skonsultować sposób postępowania
A po trzecie, to TYLKO zdrowy rozsądek.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

AH i jeszcze jedno - nie lekceważ tego, bo biegunka u niemowlaka to poważna sprawa. Jakieś zalecenia ze spzitala? Jakieś rozpznania? Nic?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

Może faktycznie skoro dziecko pije Nutrmigen to spróbujcie przejść na Bebilon pepti ( skoro pije Nutramigen, to wskazuje to na alergie pokarmową).
Nam bardzo pomógł dr Antosiuk z Białegostoku, przyjmuje tylko prywatnie, dzwonić trzeba do niego między 20-21, te: 85 675 46 68. Moje dziecko ma bardzo dużą alergię pokarmowa i bardzo nam pomógł, ( jest specjalistą ogólnie od pediatrii), na każdym spotkaniu dziecko jest bardzo dokładnie badane, ma robione usg brzuszka i wszystkich narządów jakie tylko można zbadać, ma ogromną wiedzę więc myśle że przynajmniej warto zadzwonić i przedstawić swój problem i spytać czy mógłby pomóc lub czy zajmie się Twoim dzieckiem.
Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka dla synka;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

Tak, ale coraz częściej spotykam się z tym że dziecko "chyba" ma alergię więc od razu daje mu się mleko takie i spokój. Dokładna diagnoza!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

Jesli nie przeprowadzono elsploracji glutenu to nie można podejrzewac cekali bym nie podejrzewała bo problemy zaczęły się po 3 mies. a gluten wprowadzany jest po 5-6 mies życia dziecka bez wzgl czy karmi się piersia czy MM. Domienny jest tylko czas wprowadzania.
Może to jakiś zespól nadwrażliwości przewodu pokarmowego, ale bardziej obstawiała bym nietolerancję laktozy (nie wiem czy podawane mleko jest jej zupełnie pozbawione) poczytaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Nietolerancja_laktozy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

Ja polecam dr Antosiuka jak wyżęj pani mozna rownież do niego dzwonić miedzy 12 a 13 ja również lecze swoje dziecko u dr Antosiuka w Białymstoku

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

nr na komórke do dr Antosiuka 601807100

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

wspolczuje naprawde! a moze to skaza bialkowa? jesli dziecko nie toleruje mleka? to tylko moje domysly.

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

Półroczne dziecko i Nutramigen? ...czyżbyś nie miała piersi? ... a może obawiasz się, że Ci obwisną???


--------------------------
Anoni.m
http://www.pixelpc.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

zostaw na razie ten nutramigen i zanim udasz się do lekarza jakiegokolwiek podawaj dziecku dicoflor 30 na zmianę z lactoralem - dodajesz to do mleka , na początku można nawet 2 razy dziennie.
poczekaj ok tygodnia, dwóch na efekty.
mojemu dziecku chcieli robić bardzo inwazyjne badania, uniknęłam tego, dziecko miało biegunki i traciło na wadze. lekarze chcieli diagnozować celaklie lub gorsze rzeczy a pomogły te właśnie probiotyki w podwójnych dawkach.
w Łomży i Białymstoku wszystkie dzieci mają refluks :)
jakaś nadrozpoznawalność choroby u nas.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

Nurtamigen robiony jest na bazie mocno uczulającego białka soi ... jeśli na dodatek dziecko ma alergię na białko mleka krowiego, to pozostaje karmienie piersią - mocno niepopularne szczególnie wśród młodych matek.


--------------------------
Anoni.m
http://www.pixelpc.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

nie mialam pokarmu i zaczelam dawac zwykle bebiko, w szpitalu nadal kazali podawac bebiko i lakcid. prz nastepnych biegunkach lekarz kazal przejsc na bebilon pepti po ktorym rowniez biegunki. Teraz nutramigien, własnie za wzgledu na podejrzenie nietolerancji laktozy ale to chyba nie to bo nic nie pomaga a biegunki coraz czesciej (nutramigien nie zawiera laktozy wogóle) i daje tez dicoflor 30 jedna saszetke dziennie. a na biegunki marchew ze słoiczka bo tylko ona go "zapycha" i orsalit nawadniajaco. ale kupy nadal wodniste ze sluzem a nawet taka piana...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

a jeszcze dodam ze nawadze nawet dobrze przybiera, teraz ma 8 kg. tylko widac ze brzuszek go boli bo jęczy ciągle i oczy ma takie dziwnie zamdlone

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

równiez polecam Antosiuka zadzwoń i umów się a napewno niepożałujesz :) napewno pomoże maluszkowi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

przepraszam ... pomyliło mi się z tym Nutramigenem - jest na bazzie mleka krowiego ... u mojej córki było podobnie ... przeszliśmy na ProSobee i wszystko minęło.

"ProSobee jest odżywką bezmleczną, pozbawioną laktozy i sacharozy. Zawiera białko soi, wzbogacone L-metioniną, syrop z kukurydzy, olej kokosowy, olej kukurydziany, witaminy oraz minerały. Preparat powoduje normalizację stolca oraz poprawę stanu chorego. Zastosowanie ProSobee stosuje się w nietolerancji mleka krowiego, nietolerancji laktozy i sacharozy." (opis skopiowałem z ulotki).


--------------------------
Anoni.m
http://www.pixelpc.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

Autor: teji (---.87.techtel.pl)
Data: 15-09-11 12:12

w Łomży i Białymstoku wszystkie dzieci mają refluks :)
jakaś nadrozpoznawalność choroby




tejli - refluks jak refluks, każde prawie ma bo to fizjologia, ale u nas panuje ogólny trend do "leczenia" alergii.... niestety;/
Porozmawiaj z lekarzem, ale nie tym swoim. Jeżeli masz wątpliwości co do zasadności stosowania Nutramigenu, zmień mleko! i zrób tak jak tejli radzi. Ale oczywiście po konsultacji lekarskiej. Zresztą Dicoflor nie zaszkodzi.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

a ja polecam skontaktować się z dr Maksimowiczem-z pewnością Ci pomoże.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

taaak jaaasne. Dietą wszystko-wykluczającą! Skontaktuj się z dr Wysocką lub z Dr Głębicką!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

przewlekła biegunka u dziecko może być objawem mukowiscydozy ale kazdy noworodek ma robione badanie także moze to być alergia pokarmowa która objawia sie w ten sposób myśle ze własnie lepiej dawać mleczko zageszczone kleik ryżowy probiotyki smekta orsalit zeby dziecko sie nie odwodniło .

mariusz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

Jedyny sposób to zmienić mleko.Mój syn miał wymioty po tym g...ie.Przestawiłam go na Humana i problem natychmiast zniknął.
Co do lekarza--to dr.Pisowodzka(lekarz marzenie)zawsze przyjedzie,kiedy do niej zadzwonisz.Przyjmuje na Reymonta w przychodni .Powodzenia:)


Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

juz umówiłam sie z doktorem Antosiukiem dziekuje za namiary. mam nadzieje, ze pomoze...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

Kurcze szukasz w Bstoku, umów się w Łomży za darmo! Przecież są tu dobrzy lekarze!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

to ty jeszcze czekasz berta???!!!!!!!!!!na co kuva???

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

skoro lekarze z Łomży nie pomagają ( dziecko leżało w szpitalu i miało robione różne badania i nic mu nie wykryli) to czemu ma nie skorzystać z pomocy innego lekarza? Może u nas są dobrzy lekarze, ale nie zawsze umią pomóc, najczęściej dają różne leki na zasadzie "może pomoże, proszę spróbować" a dziecko to nie jest królik doświadczalny na którym testuje się różne leki.
Może za mocno tu napisałam, ale w momencie kiedy mam porównanie wizyty u lekarza rodzinnego a u lekarza w Białymstoku, który o wszystko dokładnie się wypytuje i na podstawie badań stawia trafną diagnozę, a także zmienia od razu dziecku leki po których widać 100% poprawę, myślę że warto zasięgnąć opinii innego lekarza.
A dla matki najważniejsze jest aby jej dziecko było zdrowe i aby ktokolwiek mu pomógł:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

Ja proponuję dr. Śliwecką. Przyjmuje w przychodni na Ks. Janusza w Remedium. Tam podadzą Ci do Niej numer tel. Moje dziecko kiedy ząbkowało <a już w 3 msc miało 1 ząbek> to załatwiało się bardzo często, po 3-4 stolce dziennie. Nie były to biegunki, ale stolec był luźniejszy. Czasem bywało tak że robiło kupę nawet po każdym posiłku. Po ok roku problem znikł, kiedy to miał całą gębę zębów. Niby śluz odpowiada temu że dziecko na alergię, u mojego dziecka też bywał śluz, a alergii nie miało i nie ma. Możesz sama sprawdzić czy dziecko Twoje ma np alergię pokarmową. Za uszami zbiera sie żółta wydzielina, ktora po wytarciu przez rodzica powraca . Dziecko może mieć biegunki z powodu glisty ludzkiej. Musisz w laboratorium poprosić o konkretne badanie związane z glistą ludzką, bo badanie na pasożyty< owsiki> u małego dziecka nie wyjdzie. Dodam jeszcze że u dziecka małego nigdy nie zobaczysz w kupie<na pampesie> owsika i tak jak wczesniej wspomniałam w badaniu też nie wyjdzie, czasem są napawdę wyjątki że badanie udowodni że coś tam jest. Weś miekki papierek, najlepiej taki szary, lub inny kolor ciemny. Jak dziecko wstanie ci ze snu<musi być rozgrzane>nie przecieraj pupu tylko włoż papier w odbyt<nie głęboko, tylko tak aby papierek się przykleił do odbytu> i wtedy będziesz mogła zobaczyć czy na papierku pozostałe takie białe malutkie plamki <jaja pasożyta>. ZROWKA DLA DZIECIĄTKA!A TOBIE CIERPLIWOŚCI! :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

a na tradycyjną biegunkę dla zainteresowanych, moja stara babcia parzyła Kobylak czyli koński szczaw - http://www.garnek.pl/siaska/16712186/kobylak-czyli-konski-szczaw

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

Mojemu dziecku żaden lekarz nie potrafił pomóc w Łomży tylko trafiali w leki może ten może ten żadnej poprawy w końcu trafiłam na dr Antosiuka i od tamtej pory problem znikł. U nas w Łomży nie ma dobrych lekarzy ile osób znam to leczą swoje dzieci w Białym lub w Wawie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

Dziękuje wszystkim za porady...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

i?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

jutro mam wizyte w bialym . dla zainteresowanych napisze w srode czy lekarz powiedzial mi cos konkretnego, bo juz mam dosc "Łomżynskich Gwiazd",

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

A ja ci mówię zmień mleko na normalne, ewentualnie AR zagęszczane może być enfamill .... i nie jestem lekarzem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

a Nutramigen nie byl prztypadkiem wycofany kiedys? Ja w pierwszej kolejnosci zmienilabym mleko wez podaj bebilon pepti tez jest dla alergikow

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

wracając do tematu:) jeśli można spytać, jak wizyta u dr Antosiuka? zadowolona jesteś? czy lekarz podjął jakieś kroki w rozpoznaniu co dolega Twojemu synkowi? pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

mamy zrobic posiew kału. ma alergie na "cos" bo ma szrstka i zolta skore za uszami. ponadto zapalenie jelit. ma dalej pic nutramigien i brac leki kreon wspomagajacy trawienie i ketotifen WZF czy cos takiego

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

Super - alergia na coś;)))))) Ciekawe na co skoro pije TYLKO nutramigen:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

Ja polecam dr.Śliwecką.Wysocka taka sobie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

Poczytajcie sobie tutaj na ten temat - https://www.zaufane-apteki.pl/blog/rozwolnienie-u-niemowlaka-136.html. Ktoś naprawdę dobrze napisał artykuł, dużo przydatnych porad.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

Zdecydowanie Smecta, tylko trzeba lek wybrać zgodnie z ulotką.
Nie na zasadzie - ustało, to daję sobie spokój.
Lek powinien być wybrany do końca - wtedy wirusa powinno się udać wyeliminować. I dopiero wtedy możecie oczekiwać świętego spokoju.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

A sprawdzałaś nietolerancje pokarmowe, np laktoza? Moja młodsza ma po mężu nietolerancje właśnie i praktycznie przez pierwsze 6mc ciągle biegunka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

W wielu przypadkach może być to wina tak zwanej skazy białkowej. Polecam zajrzeć sobie na stronę:
https://bialkowa.pl/skaza-bialkowa/objawy-skazy-bialkowej/

W artykule opisane są objawy skazy. Są to:
zaczerwienione policzki
krosty
sucha skóra
złe samopoczucie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nawracajace biegunki u niemowlaka pomocy!!!

A co z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi? Zostaly wykluczone? To może to niedojrzała flora bakteryja? Próbowałas podawać probiotyki? Active flora baby można podawać już od 1 dni życia.

pozdrawiam :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org