niedziela, 20 października 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
I LO - opinie

Co sądzicie o I LO w Łomży? Proszę o szczere opinie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: I LO - opinie

grzeczne dzieci tam się uczą. Polecam z całego serca swojego z całej duszy swojej i ze wszystkich sił swoich. Dziekuje dobranoc

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: I LO - opinie

gowniana szkola podlizusow

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: I LO - opinie

w I LO jak w kopalni w Afryce.
piach, piach, piach, glina, kamienie, znowu piach, glina...
... i sporadycznie diamenty...

_____________________
one track, one thruth.

the thruth tracker


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: I LO - opinie

Jeśli ktokolwiek mówi, że uczą się tam grzeczne dzieci albo 'podlizusy' (co to za słowo w ogóle ? ;p )to znaczy ze ten ktoś się tam nie uczył, pewnie nawet nigdy tam nie był, wiec NIE MOŻE zbyt wiele na ten temat wiedzieć.

Najcześciej takie opinie biorą się z głupoty tego kto to mówi, albo powtarza, że ILO to szkoła "gówniana". Zazwyczaj jakieś dziecko nie zbyt mądre usłyszy od znajomych równie myślących, że jakaś tam koleżanka kogoś tam uczyła się w ILO i musiala się przepisać, bo beznadziejne osoby i nauczyciele i wszystko do bani. To znaczy, że ta osoba była zbyt denna na taką szkołę ;)

Ale oczywiscie wszystkim tak to się tłumaczy, że jeśli komuś nie wyszło to wina szkoły. No na pewno tak nie jest, ale ta pożal się Boże opinia idzie dalej i rozszerza się wsród ludzi z bardzo małymi ambicjami, którzy raczej nie myślą nad tym co mowią.

Nie wiem jak można uważać ILO za złą szkolę. Jeśli chodzi o naukę i wyniki wszystkich konkursów, olimpiad i matur to są ZAJEBIŚCIE dobre. Kiedy ktoś uczy się w ILO to praktycznie może być pewny, że zda mature, nie wie tylko jak dobrze. Fakty mówią same za siebie. Nauczyciele są normalni. Uczniowie nie są "grzeczni" tylko w wiekszosci ( bo jak wszedzie są wyjątki ) ambitni, zdolni i MYŚLACY, czego nie mozna powiedziec o tych którzy na ILO gadają zle. I wyobrażcie sobie, że uczniowie ILO wcale nie uczą się 24/7 ;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: I LO - opinie

glowa ci odpadnie od tej paplaniny

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: I LO - opinie

Popieram cię sosweetnick!!!Skończyłam tą szkołe 6 lat temu i wiem że opinie o tej szkole nie mają wiele wspólnego z prawdą.To fakt że jest tam wysoki poziom ale z tą grzecznością to już lekka przesada.Nie wiedzą co mówią...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: I LO - opinie

no własnie przykład rozumnego człowieka ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: I LO - opinie

dziewuchy z czerwonymi paskami z podstawówki, z sukcesami z olimpiad, z najlepszych uczelni teraz... a chętniejsze od innych były.
natura nie idzie w patrze ze "szkiełkiem i okiem" humanizmu (!). te opinie o I LO są błędne i prawdziwe zarazem. szkoła skrajności: godzi hedonizm i rutynę.

_____________________
one track, one thruth.

the thruth tracker


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: I LO - opinie

rzetelny pewnie tam chodzi to widzisz co mu z bani zrobili....cytuje:
piach, piach, glina, kamienie, znowu piach, glina...
Tak wiec zastanow sie...

Ziemia jest piekłem innej planety.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: I LO - opinie

sorry trackone za sciage ale nie moglem sie powstrzymac..... ;)

Ziemia jest piekłem innej planety.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: I LO - opinie

Chętniejsze od innych były? No to to już chyba nie świadczy o szkole ;] Niestety ŻADNA szkola teraz tego nie nauczy, bo jesli ktoś bedzie chciał być chętniejszy to będzie, nie zależnie z jakiej jest szkoly

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: I LO - opinie

no to, m.in., chciałem przekazać, sosweetnick.

Balthazar: luzik. ;]

_____________________
one track, one thruth.

the thruth tracker


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: I LO - opinie

yhym Piłsudski z obrazu na koniu wyjedzie jak 1LO ukonczy dziewica...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: I LO - opinie

sztywne dziewczyny z LO

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: I LO - opinie

ooo to kasztanka pogalopuje bo rzetelny ukonczy.....

Ziemia jest piekłem innej planety.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: I LO - opinie

po niej, nie ma zawodu w rekach!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: I LO - opinie

Sapir ^^ wszystko sie zgadza tylko to jest Kościuszko na koniu, ale mimo wszystko nie zanosi się na to, aby pojechali gdzieś razem... Opinie o szkole szczególnie te złe są zazwyczaj wydawane przez osoby, które nie mają żadnej styczności ze szkołą i osobami z niej... choć sam czasem lubię postraszyć ;p... a tak, jako ciekawostkę powiem, że na jednej z 1 lekcji języka polskiego mieliśmy temat dot. stereotypów I LO

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: I LO - opinie

aa haha ;d dobre ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: I LO - opinie

heh coś wiem o tej szkole przereklamowana że ... dlatego wiekszość uczy się tam z wynikami dobrymi , są cały czas pod presją rywalizują ze sobą o oceny,lecz zdarzały sie wyjątki a co chodzi o sapir to on całkowicie ma racje ... reszty nie będe kończył %%%bo zaraz będzie....
ten post nie miał na celu nikogo obrazić czy zareklamować więc nikt nie powinien czuc się obrażony

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: I LO - opinie

http://www.1lo.lomza.info/pliki/liceum/wyniki%20matury%20w%20woj.%20podlaskim%202009.doc - szukajcie innych łomżyńskich ogólniaków.


Wyjawiam tajemnicę tej szkoły:
dobre narzędzia + dobry surowiec = dobry produkt końcowy


A zabawić się to potrafią czasami aż za dobrze...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: I LO - opinie

Wszystko zależy od tego na jakich nauczycieli trafisz, jedyne czego możesz być pewien/pewna to to, że w klasie lub szkole znajdzie się spoko ekipa do %%% =D

Ogólnie polecam ze względu na przyjazną atmosferę (między uczniami :D), nie wiem jak jest w 2 LO, ale jest to według mnie szkoła również warta rozważenia.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: I LO - opinie

ZObaczyłem te wyniki - fajnie widzieć, że pierwszy się trzyma :) Ja uczyłem się tam za czasów Zdanowicza, wspominam szkołę dobrze. Fakt, zależy na jakich nauczycieli się trafiło, ale teraz ze starej kadry zostało niewiele, największe kosy to już legendy (a i na nie też był sposób :)). Atmosfera miła. Nie było potem problemów z dostaniem się na studia. Teraz zmienił się system, trochę pewnie inaczej to wygląda. Tylko jeśli pytać się o opinie o szkole, to najlepiej tych, którzy się tam uczą, a nie tych, którzy widzieli, słyszeli i wiedzą najlepiej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: I LO - opinie

ja wspominam czas spędzony w tym liceum jak najlepiej :) co prawda było to już kilka lat temu, ale nie żałuję wybrania tej szkoły:) Wspaniali ludzie wspaniała atmosfera tak było kiedyś:):)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: I LO - opinie

mozesz pocalowac' kolezanki na ulicy jak spotkasz, dobrze ci to zrobi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: I LO - opinie

Też mi się wydaje, że większość osób wypowiadających się na ten temat, nigdy nie miała styczności z I LO. Wyniki mówią same za siebie o poziomie nauczania. A atmosfera? Według mnie, wyjątkowa. Mity o kujonach itd... jest w nich trochę prawdy. Ale ludzie siedzący dniami i nocami w książkach to jednostki. Nawet z najlepszymi uczniami i najbardziej utytułowanymi olimpijczykami można spojojnie porozmawiać, iść na piwo, poimprezować. Ja nie żałuję, że się tam uczyłam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: I LO - opinie

szczebiotka powiedz co Ty skończyłaś i co teraz robisz, bo chyba za wysoko nie zaszłaś sądząc po Twoich wypowiedziach. Twoja wypowiedź, że po niej nie ma zawodu w rękach wprawiła mnie w konsternację jeżeli te liceum skończyłaś, że taki człowiek się tam znalazł, a jeżeli nie to jedynie ubolewam nad Tobą. Liceum nie daje żadnego zawodu, technikum owszem. Po liceum to tylko studia i to też takie które zapewnią zawód (temat rzeka więc ucinam).

Szkoła jak szkoła, ludzie są tacy jak wszędzie, można się pobawić można pogadać można się zaprzyjaźnić w sumie wszystko ok choć chyba teraz z nikim nie utrzymuje kontaktu ze swojej byłej klasy (ale ludzie to tylko ludzie, ciągle się zmieniają). Nauczyciele są nieźli. Szkoła najlepsza bez wątpienia w Łomży, ale w skali kraju niczym się nie wyróżnia, jest po prostu dobra. Jakbym miał iść jeszcze raz to na bank uciekłbym do Warszawy do Liceum gdzie kadra pozwoliłaby się rozwinąć. W I LO przygotują do matury i do pierwszych dwóch tygodni na studiach (zależy kto gdzie pójdzie), ale nic poza tym. Jeżeli masz jakieś wybitne zdolności to wiej z tego miasta. Jeżeli zależy Tobie tylko na tym aby dobrze zdać maturę i dostać na studia to wybierz I LO bo żadna inna szkoła w Łomży Tobie tego nie zapewni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: I LO - opinie

przede wszystkim jest to szkoła bezpieczna, a od innych możesz się dużo nauczyć czy podpatrzeć co robią i czym się zajmują

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: I LO - opinie

panuje tam niesamowity wyscig szczurow, uczniowie sa pod wieeelką presją...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: I LO - opinie

Jak chcesz to możesz się ścigać...w każdej szkole jest taki wyścig tylko grupka szczurów mniejsza... a presji to ja tam żadnej nie odczuwam...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: I LO - opinie

powiem wam tak o:

uczę się tu.
nie pierwszy rok.
żyję. mam się dobrze.
mam czas na inne rzeczy niż tylko nauka.
atmosfera jak wszędzie - zróżnicowana. przynajmniej jest pewność ze nie dostanie się tutaj "za twarz" w ryjek.
mało kto się ściga bo - nie wiem czy mi uwierzycie - ale są uczniowie którzy dostają jedynki!
a to dość popularne.

żeby się tu dostać nie miałam czerwonego paska
nie lizałam dupy nikomu ani w podstawówce ani w gimnazjum.

(uprzedzam że dostałam się legalnie. z pierwszej listy. no cóż. egzamin gimnazjalny, konkursy i troszeczkę oceny - to cała magia)

Jeśli rodzicom nie odwala
i nie zmuszają dzieciaka do nauki,
rozumieją ze 3 to dobra ocena, która zapewni zdana maturę
nie mają większych ambicji niż własne dziecko
to POLECAM.

taka jest tylko MOJA OPINIA... ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: I LO - opinie

zdrowe podboje wlasnej slabosci w zaleknionych dzieciakach,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: I LO - opinie

elytarne liceum

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: I LO - opinie

Do moja opinia:Masz całkowitą rację.W 100%się z tobą zgadzam.Ubra laś w słowa to co ja myślę na temat tej szkoły.Polecam to liceum.Wszyscy moi znajomi którzy ukonczyli ILO dostali się na wymarzone studia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: I LO - opinie

nie wiem czy elitarne???, jezeli dzieciaki potak sumiennym przykladaniu sie do nauki, nie znajda cieplego krzesla w dobrej firmie,to- gdzie jest satysfakcja???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: I LO - opinie

szczebiotka a po jakim liceum chcesz dostać ciepłe krzesło? na maturę? dzisiaj to chyba nie wystarczy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: I LO - opinie

Wielu z nas kończyło ILO i tak naprawdę tylko Ci, którzy tam się uczyli mogą się wypowiedzieć na temat tej szkoły. Tutaj nie ma nic do ukrycia, znam ludzi, którzy skończyli ten ogólniak i drugi raz w życiu już by tam, nie poszli, ale to są i zawsze będą tylko poszczególne jednostki. A cała reszta? Cała reszta dziękuje Bogu, że skończyła tą szkołę, bo teraz są tam, gdzie zawsze chcieli by być w przyszłości.

Mity o nauczycielach to też nie do końca prawda. Owszem, były równie wybitne jednostki, ale tak jak już ktoś wcześniej pisał, były i na nich sposoby, trzeba było sobie radzić w życiu. Teraz większość kadry jest "wymieniona" na nowsze modele. Czy to dobrze? Nie wiem, bo już się tam nie uczę kilka lat.

Mówicie, że ludzie z "Pierwszego" to tacy grzeczni, ciągle się uczą, nie wychodzą z domu, a szkołę opuszczają późnym wieczorem. A nie słyszeliście takich opinii, że ludzie z Bernata to największe chlory? Tutaj nie ma się czym chwalić, ale z powietrza to się nie wzięło. Wiem, jak było, zapewne jest i będzie dalej. Wyniki w nauce swoją drogą, a szeroko rozumiana integracja między uczniami i dobra atmosfera to druga strona medalu. Wszystko można połączyć, trzeba tylko chcieć i umieć to zrobić, a widać w ILO tak potrafią, i o to zawsze toczy się ta cała batalia.

Pozdro dla wszystkich Ziomali, którzy tam się uczyli, skończyli, którzy tam się uczą i też skończą i dla wszystkich tych, którzy mają wątpliwości, którą szkołę wybrać :)

________________________________________
Life is brutal and full of zasadzkas and ...
Sometimes kopas w dupas? No, always!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: I LO - opinie

dobrze, że wypowiadają się osoby, które uczyły/uczą się w ILO.

Co do Wielkiego Wyścigu Szczurów to totalna bzdura. Zgadzam się, że są pojedyncze osoby ( a takie są w kazdej szkole ), które nasłuchały się chyba opinii osob nie zwiazanych z ILO i teraz za wszelka cenę chcą przypasować się do stereotypu tej szkoły. Ale to chyba swiadczy tylko o ich dosc dziwnym pojmowaniiu rzeczywistosci ;)

Co do Ciepłego Miejsca w Dobrej Firmie O Którym Tak Marzy Szczebiotka, to chyba jesteś osobą która totalnie nie pasowałaby do ILO, bo Twoje wypowiedzi świadczą tylko o tym, że nie interesują Cię studia, które dla uczniów ILO są ważne. I nie tylko ILO, bo jak wczesniej już ktoś powiedział KAŻDE liceum daje 'tylko' maturę, jeśli ktoś sie na takowe decyduje, to nie oczekuje Ciepłego Miejsca W Dobrej Firmie tuż po ukonczeniu szkoly średniej,a dostania się na studia. Każdy o tym wie, co daje a czego nie daje liceum. I jesli ktoś pyta o opinie o ILO, to zapewne zdaje sobie sprawę z tego, że nie bedzie miał po nim Tego Ciepłego Krzesła,bo to nie Zawodówka ani TEchnikum, a więc pytanie brzmi : dlaczego tak się tego uczepiłaś? I jaka jest wartość tej twojej opini 'na temat I LO' ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: I LO - opinie

Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że rok albo dwa lata temu ILO w którymś z rankingów (chyba Perspektyw) było wyżej niż warszawskie liceum Batorego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org