wtorek, 01 października 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Proszę Policję o sprawdzenie biskupa i kilku księży w związku z zatrzymaniem

Wszem i wobec wiadomo, że księża mieli dobre układy z władzami miejskimi (protesty z galeria przy ul. Zawadzkiej, układy układziki z kosciolem przy ul. Wąskiej i z planowanym tam parkiem = prywatne spotkania ks popielskiego z prezydentami.... tak, mieszkancy okolicy widzieli:) imprezy z ks. "biznesmenem" z radio nadzieja no i mistrzem proboszczów roku ktoregos tam, rąsia rąsia, niedźwiadki itd ). Proponuje tez sprawdzic wszelakie ulgi i ulatwienia na rzecz kosciola w Łomży. Fajnie też jest, że prezydent, popierany przez biskupa i ksiezy zostal zatrzymany przez Policje. Zapewne zostanie albo wytlumaczony w najblizszym kazaniu albo kler sie go wyrzeknie. Mam nadzieje, że odpowiednie organy ukrócą władzę kleru w Łomży.

Leszek Tarnowski

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Proszę Policję o sprawdzenie biskupa i kilku księży w związku z zatrzymaniem

Co za zbieg okolicznosci. My tu z kolega powiesc S-F piszemy i podajemy zarys na forum a tu sie okazuje, że podobne rzeczy w Łomży się dzieją. Oczywiście zbieżność nazwisk i miejsc zupełnie przypadkowa!! Doprawdy nie chcieliśmy nikogo urazić i wyrażamy głębokie ubolewanie w związku z naszym powyższym, dość spontanicznym postem. Prosimy o wyrozumienie dla młodych, pełnych mrocznych wizji, literatów.

Leszek Tarnowski

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Proszę Policję o sprawdzenie biskupa i kilku księży w związku z zatrzymaniem

Racja! podpisuję się obiema rękami i nogami :)

"Gdyby nie Internet to bym nie wiedział, że tylu idiotów jest na świecie" S.Lem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Proszę Policję o sprawdzenie biskupa i kilku księży w związku z zatrzymaniem

Popieram zbadać czarną mafię...

Pjotr

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Proszę Policję o sprawdzenie biskupa i kilku księży w związku z zatrzymaniem

Leszek a czy Ty nie masz znajomych? Nie spotykasz się z nimi? I jeszcze jedna mała uwaga, nazwiska piszemy dużą literą!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Proszę Policję o sprawdzenie biskupa i kilku księży w związku z zatrzymaniem

A kto ośmieli się ruszyć plebanów, przecież są nietykalni, poza prawem!?
Wiadomo że z biednym, potrzebującym nie będą trzymać, taka to ich antychrześcijańska posługa.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Proszę Policję o sprawdzenie biskupa i kilku księży w związku z zatrzymaniem

Według was to oni nic nie robią, tylko kasę biorą. Otóż nie, co pewien czas prowadzone są zbiórki żywności, na niektórych plebaniach są świetlice dla młodzieży(zamiast szlajać się po ulicach mogą iść tam). Świetlica itp to nie są małe wydatki, czy taka skromna taca wystarczy na utrzymanie kościoła?Pluć to wy umiecie, że pewnie ludzie to majątki zostawiają na tacach, a to nie jest prawda, proponuję wam przejść się po sąsiadach z tacą, zebrać datki i później się z tego utrzymać, opłacić prąd, wodę itp. Na to wszystko potrzebne są pieniądze. Czy to źle, że księża starają się jak mogą żeby to wszystko utrzymać, że zadają się z bogatymi? To ma jakiś cel. Bogaty może pomóc w tym wszystkim, choćby przeznaczając 1 % swoich dochodów na kościół.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Proszę Policję o sprawdzenie biskupa i kilku księży w związku z zatrzymaniem

A po co takie gmachy nastawiali i to jeden obok drugiego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Proszę Policję o sprawdzenie biskupa i kilku księży w związku z zatrzymaniem

Chyba muszą gdzieś mieszkać! Przeważnie na każdej parafii jest dwóch wikariuszy i proboszcz, praktycznie na każdej plebanii jest miejsce w którym spotyka się schola, są zbiórki ministrantów, musi też gdzieś być kancelaria parafialna. Wystarczająca odpowiedź ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Proszę Policję o sprawdzenie biskupa i kilku księży w związku z zatrzymaniem

Na Wąskiej ma być park?

Moniczka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Proszę Policję o sprawdzenie biskupa i kilku księży w związku z zatrzymaniem

http://www.4lomza.pl/index.php?wiad=20006

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Proszę Policję o sprawdzenie biskupa i kilku księży w związku z zatrzymaniem

To żeby zmieściło się dwóch wikariuszy i proboszcz to trzeba takie gmachy stawiać? Lol... A te świetlice to gdzie są bo słyszałam tylko o tej za Kauflandem... A oprócz prądu gazu i co tam jeszcze to muszą jeszcze przeciez mieć super samochody i za coś w nie nalać nie?

_____________________________________________________


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Proszę Policję o sprawdzenie biskupa i kilku księży w związku z zatrzymaniem

W kościele Boboli jest świetlica, można pograć w bilarda, odrobić lekcje, w przyszłości ma tam też być siłownia. A co do prądu i gazu to tam nie płaci się rachunków tyle co w zwykłym domu, bo tam jest więcej oświetlenia. Zazdrościsz samochodów?? To idź sam na księdza i sobie kup! Plujecie na Kościół, że ma powiązania z biznesmenami? No jasne, że tak. Kościoły zbudują się z waszych "hojnych" tac na które rzucacie złotówki, albo wcale a pomyślcie czy za te tace da się utrzymać księży, plebanię i kościół. Najpierw pomyślcie, a później piszcie obelgi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Proszę Policję o sprawdzenie biskupa i kilku księży w związku z zatrzymaniem

I jeszcze jedno, jak nie wiecie nic w temacie to się nie wypowiadajcie! Słyszałem to słyszałem tamto... Napisz widziałem to i widziałem tamto to będziesz wiarygodniejszy. Akasha słyszałem, że jesteś małą pryszczatą, zezowatą dziewczynką z powybijanymi zębami( nie chcę Ciebie obrażać, tylko staram się wyjaśnić Tobie różnicę pomiędzy słyszeć o czymś a widzieć coś) , a czy to prawda to sama powiedz, bo Ciebie nie widzę. Praktycznie w każdej parafii działa świetlica dostępna dla wszystkich.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Proszę Policję o sprawdzenie biskupa i kilku księży w związku z zatrzymaniem

ty Redaktor a ja codzienie w nocy dokładnie widze jak twoi pupile wyjeżdżają gdzieś z plebanii wiem pewnie napiszesz że jeżdżą na ostatnie namaszczenia prawda????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Proszę Policję o sprawdzenie biskupa i kilku księży w związku z zatrzymaniem

Wielebny klecha Redaktor Napisał:

> >jeszcze jedno, jak nie wiecie nic w temacie to się nie wypowiadajcie! Słyszałem to słyszałem tamto... Napisz widziałem to i widziałem tamto to będziesz wiarygodniejszy...>>>>>>>


Ja na przykład widzę jak ksiądz płaci to zawsze wyjmuje mamonę z koperty (grubej koperty) gdzie raczej przeciętny człowiek nosi portfel

Oczywiście Ty podajesz to z własnego doświadczenia, ale to jak ty utrzymujesz swoją parafie nie wszystkich to aż tak podnieca

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Proszę Policję o sprawdzenie biskupa i kilku księży w związku z zatrzymaniem

Jeżeli chodzi o księży to nie możecie pisać obelg, bowiem musicie więcej się modlić. Czy ktoś z Was daje szczerze na kościół, na tacę co niedziela? Nie albo jak już coś rzucicie to dla odczepnego bo inni patrzą to wrzucacie 1zł? Także macie wiele do powiedzenia na temat kasy, za którą to wystawiane są kościoły, plebanie i inne. Ale jak sobie podsumujecie ile Wy dacie na ofiarę to widzicie, że nie za Wasze! Musimy wszyscy pamiętać, że dajemy nie na księdza tylko na dobro czynione póżniej z parafii, która istnieje może pomagać biednym-patrz parafia Krzyża Św. Jeżeli ktoś jest nieuczciwy z księży to zostanie osądzony jak nie na ziemii to przed Panem Bogiem tak jak każdy z Nas. Jak widzicie na spawie afer prędzej czy póżniej nikt nie umknie karze. Kiedyś w swoim towarzystwie słyszałem plotki o tym, że taki czy inny ksiądz ma dzieci. I zadałem proste pytanie czy leżał pod łóżkiem i wie napewno, że dziecko jest księdza. To dziś już nie mam znajomego. A wiecie dlaczego bo wielu z Nas jest ludźmi słabej wiary. Dlatego wielu musi wrócić z powrotem na dobrą drogę wiary.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Proszę Policję o sprawdzenie biskupa i kilku księży w związku z zatrzymaniem

Poziom dyskusji w związku z przykrą sytuacją w Łomży wskazuje na niekoniecznie wysoki poziom intelektualny respondentów , którzy chcą przy tej okazji załatwiać swoją prywatę . Potwierdza także słuszność G , B. Shawa , który rzekł swego czasu : " Ludzkość cierpi nie na niedostatek wody , ale na nadmiar idiotów " .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Proszę Policję o sprawdzenie biskupa i kilku księży w związku z zatrzymaniem

Imć Redaktor chce nam wmówić, że kler jest jak Janosik: biorą od bogatych i rozdają biednym! Oczywiście sobie nic nie biorą, wszystko rozdają ubogacając nas jeszcze słownie... Koleś widocznie chce z nas zrobić durniów?

Zbych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Proszę Policję o sprawdzenie biskupa i kilku księży w związku z zatrzymaniem

PS: taki sam cel ma też Imć Samuraj- też poniża nas uważając,że jesteśmy durniami! Pisze: "... na temat kasy, za którą to wystawiane są kościoły, plebanie i inne. Ale jak sobie podsumujecie ile Wy dacie na ofiarę to widzicie, że nie za Wasze!"... Oczywiście, że za "nasze"- bo z budżetu państwa idą te miliony- toć nie z tacy ani z Watkanu ( a chore dzieci muszą zbierać datki na leczenie)! Wciska onże nam tu "pozagrobową sprawiedliwość", a my wolelibyśmy tę "ziemską i skuteczną". Następny koles uważa nas za durniów- a to grzech pychy!

Zbych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Proszę Policję o sprawdzenie biskupa i kilku księży w związku z zatrzymaniem

Ci najbardziej wierzący i porządni katolicy są najbardziej mściwi i najbardziej zieją nienawiścią do każdego kto myśli choć odrobinę inaczej niż on...
Redaktor dlaczego porządny miłosierny katoliku mnie obrażasz? Czy ja użyłam wobec ciebie jakiejś obelgi? Czy może po prostu nie spodobało ci się to że mam odmienne zdanie niż ty? Brakuje ci argumentów do kulturalnej dyskusji i dlatego mnie wyzywasz? I po co dodajesz w nawiasie "nie chcę ciebie obrażać"? Gdybyś nie chciał to byś tego nie napisał...
Mogę ci też powiedzieć dlaczego ludzie tyle nie dają kasy na kościół...
1. Nie mają kasy
2. Może nie potrzebują aż tylu kościołów... Gdyby były 3-4 w Łomży a nie jeden przy drugim to na pewno na tacę każdego wpadało by więcej kasy...
Poza tym muszę ci powiedzieć że nie zazdroszczę im ich limuzyn. Mam dobrą pracę swój samochód i wszystko czego potrzebuję. Chodzi o to że ponoć ksiądz ma być skromnym człowiekiem służącym Bogu... Skoro decyduje się na to żeby zostać księdzem to decyduje się też przestrzegać zasad obowiązujących. I nie wiem jak limuzyna ma się do tej skromności...
Byłam kiedyś na wieczernikach misyjnych. Był tam ksiądz, kleryk i siostra zakonna bezhabitowa. Ów ksiądz co wieczór wyruszał swoją limuzyną na bal... Wracał nad ranem stawał przed domem i zaczynał śpiewy pijackie zataczając się przy tym wesoło... I tu pozwolę sobie nadmienić że nie słyszałam tego od kogoś a WIDZIAŁAM to na własne oczy! Niestety takich księży przybywa... I przez to ludzie odwracają się od kościoła a tym samym skoro do niego nie chodzą to też na tacy mniej kasy...
Na szczęście żeby wierzyć w Boga nie potrzeba kościoła... Modlić się można też w domu...

_____________________________________________________


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Proszę Policję o sprawdzenie biskupa i kilku księży w związku z zatrzymaniem

A dlaczego wy mieszacie tych 2 pospolitych przestępców z kościołem?

jarek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Proszę Policję o sprawdzenie biskupa i kilku księży w związku z zatrzymaniem

Moze dlatego, ze oni sie z tym kosciolem mieszali i mieli z nim duzo wspolnego? Moze ze wzgledu na rozne wspolne interesy?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org