środa, 26 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Islam

http://www.wykop.pl/link/241192/islam-o-czym-powinien-wiedziec-zachod

Być może ktoś nie wie czym jest religia naszych serdecznych przyjaciół Czeczenów. Czas najwyższy się dowiedzieć , na youtube mnóstwo filmów na ten temat, jeden link podałem u góry.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

tak samo jak nie wiesz jaka jest nasza religia....poczytaj historię od średniowiecza, a o papieżach nawet wcześniej....przyganiał kocioł garowi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

Jak ktoś potrzebuje się dowiedzieć więcej proponuję encyklopedię.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

realisto, tyle wiesz o islamie co łomżyńskie pizzerie o włoskiej pizzy:)))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

http://www.youtube.com/watch?v=kxRCXn-zNHQ&NR=1



.........ich tolerancja wobec naszej?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

http://www.theholyquran.org/?x=s_main&kid=25

w powyższym linku znajduję sie polskie tłumaczenie Koranu kto to przeczyta nawet kawałek zobaczy że ci którzy są jej wyznwcami postepują wg tego więc nie można ich nazwać terrorystami. Islam to religia jak każda inna i nie widze w niej nic złego.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

Nasza religia mordowała ludzi 800 lat temu!!!!
Teraz to Chrześcijanie są mordowani.
Jak ktoś uważ inaczej - proszę o przykład, że to Chrześcijanie mordują

Może za 800 lat Islam przestanie mordować - wtedy chętnie zaproszę ich do Polski, ale nie wcześniej.

Co z tego, że Koran pisze co innego? Marks też miał inną wizję komunizmu a jak wyszło każdy wie.

Tak samo Islam jest przykrywką dla żądnych krwi fanatyków, dzięki religii ciągną za sobą masy prostych ludzi - od małego uczą ich nienawiść - popatrzcie jak Czeczeni wychowują swoje dzieci. W Palestynie są programy dla dzieci o zamachowcach samobójcach i terrorystach.

Islam jest gorszy jak faszyzm - jego głoszenie powinno być zakazane.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

Zgodnie z tekstem Koranu, przemoc wobec niewernych jest pozwolona przy okreslonych warunkach. Przy niektorych warunkach jest obowiazkowa. Ale w cale stosunek do niewiernych jest pokojowy. Chyba przy demokracji mamy podobne podejscie do krajow, ktore nie sa demokratyczne.

Chociaz w spoleczenstwie musulmanskim nie moze byc mowy o rownych prawach dla musulman i niewernych. Ale nie mieszkamy w spoleczenstwie musulmanskim, wiec nie ma o co sie martwic.

Jednoczesnio, to co robia fanatyki z Sudanu, Indonezji i t.p, to jest przestepstwem tez wobec Islamu.

Islam czeczenski wcale nie jest fanatyczny. Chociaz w ciagu ostatnich 2 wojn te rodzaje niebiezpiecznego dla nas Islamu troche sie popularyzowly. Sa wsrod nich czarne fanatyczne owcy, ale nie jest ich duzo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

hungry wolf - JESZCZE nie mieszkamy w państwie muzułmańskim, poczekajmy jeszcze 20 lat. Oni bardzo szybko się mnożą.
Większość Czeczenów w najmniejszym stopniu nie respektuje naszych prawa, w dupie mają nasze obyczje. Każdy Czeczen to kryminalista. U nas może z 10% obywateli ma ciągoty to bycia przestępcą - u nich 95%.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

Aby o czymś mówić trzeba znać temat...Źle można mówić o przedstawicielach każdej religii,nie tylko o muzułmanach....pooglądaj sobie to,jeśli masz na poparcie swoich teorii tylko youtube i tylko tam potrafisz znaleźć poparcie swoich racji...http://www.youtube.com/watch?v=wyFa-RTye3c

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

A kto morduje ludzi w Iraku...przypadkiem nie chrześcijanie????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

Jak jest muzulman w otoczeniu 10-20%, to dobry mam do nich stosunek. Ale jak bedzie ich polowa lub wiecej, to naprawde ciezko bedzie... Nie damy sobie rady przeciwdzialac wtedy ich ekspansji...

Temu trzeba szukac rozwiazania.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

Często ludzie boją sie muzułmanów,bo to słowo kojarzy im się z kimś złym,z kimś kto morduje lub jest terrorystą...ale czy tego właśnie naucza islam???Aby wyrobić sobie prawdziwą opinię należy zagłębić się w Koran i jego przesłanie.


Islam obecnie jest drugą z największych religii świata. Jest też tą najbardziej krytykowaną (gdyby nie liczyć chrześcijaństwa, z głównym naciskiem na Kościół Katolicki), jednakże, czym jest to spowodowane? Odpowiedź prosta i klarowna – dżihad, Al-Kaida, terroryzm… Ale czy aby na pewno jest to aż tak mocno związane z islamem?

Zacznijmy od tego - co znaczy słowo Islam? Są trzy znaczenia. Z całą pewnością, Islam oznacza całkowite poddanie się (taslim) woli Boga i zaakceptowanie Jego przykazań zawartych w Koranie”. Oznacza też pokój (salam) oraz zdrowie (salim). Te trzy elementy, taslim, salam oraz salim, to jest podstawa Islamu. Tymi słowami najprościej jest opisać Islam. Gdzie tu terroryzm?

Dowodem na to, że Islam jest religią pokoju, mogą być cytaty Koranu. W wersecie 208 sury Al Baqara następuje przekaz: “O wy, którzy wierzycie! Wchodźcie w pokoju do Islamu i nie chodźcie śladami szatana! Zaprawdę, on jest dla was wrogiem jawnym.”. Drugi, też dosadny cytat pochodzi z Koran sura Al-Qasas, werset 77: “Lecz poszukuj wśród tego, co ci dał Bóg, siedziby ostatecznej! Nie zapominaj twojego udziału na tym świecie i czyń dobrze, tak jak czyni dobrze dla ciebie Bóg! Nie szerz zgorszenia na ziemi! Zaprawdę, Bóg nie miłuje szerzących zgorszenie!”. Widać więc dość wyraźnie, że Allah zabronił czynić rzeczy odstraszających i odpychających – a taką rzeczą na pewno jest terroryzm. Mało tego, Islam broni tolerancji i wolności słowa a z całą pewnością, nie przymusza do wiary. “Prawość wyróżniła się od nieprawości. I ten, kto odrzuca fałszywe bóstwa, a wierzy w Boga, uchwycił za najpewniejszy uchwyt, niemający żadnego pęknięcia. Bóg jest słyszący” - sura Al Baqara; werset 256. Tak jak i werset 22 sura Al-Ghashiyah głosi: “Przypominaj więc, bo ty jesteś tylko napominającym, a nie jesteś żadnym ich władcą”.

Przyjęcie wiary, nie może pochodzić od przymusu i strachu, ale od dobrej woli i głębi wiary. Tak więc, Islam jest prawdziwie wiarą pokoju, nie terroryzmu. Nie jest winą wszystkich muzułmanów to, że jakaś banda szaleńców opacznie rozumie Koran…

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

Chrześcijanie nie mordują obecnie nikogo w żadnym kraju. Tam gdzie toczą się wojny nie chodzi o chrześcijaństwo tylko o ropę. Nie mylmy ideologii religijnej z rachunkiem ekonomicznym.

Muzułmanie mordują ateistów i chrześcijan nie dla pieniędzy, ale tylko dlatego, że nie wyznają oni islamu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

zgadzam się z IwaSara!!!

nasi katolicy też kiedys palili na stosie uczonych którzy wybiegali poza obszar myslenia (rozumienia wiary przez) jakiegoś nadętego biskupa..........

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

Realista....dla Ciebie mordowanie i okupowanie suwerennych państw dla ropy jest usprawiedliwione???Co za bzdury wypisujesz???Idą Twoim tokiem myślowym morderstwo jest usprawiedliwione,jeśli możesz mieć korzyść materialną,ale naganne jeśli jest popełniane dla jakiejś idei??? Dla mnie morderstwo to morderstwo,nie zależnie kto i dlaczego je popełnia.Uważasz,że tylko muzułmanie są mordercami bo gdzieś na "youtube" to sobie znalazłeś??? Ludzie wszędzie są dobrzy i źli,bez względu na wyznanie czy kolor skóry i tak samo wszędzie znajdziesz dobrych...Ani chrześcijanie,ani też muzułmanie,żydzi,mormoni czy inni,nie są wolni od fanatyków i wykolejeńców.Człowiek sam odpowiada za to kim jest,a żadna religia nie naucza mordowania...Bóg nie cieszy się z nikogo,kto w jego imię czyni zło.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

Nie ma dnia ani godziny, by nic nie zostało powiedziane lub napisane o islamie i muzułmanach. Włączamy telewizor i widzimy krwawe sceny z Iraku czy Afganistanu, włączamy radio i słyszymy płacz i krzyk niewinnych ludzi. Myślimy sobie – znowu ten islam. Muzułmanie w naszej świadomości uchodzą za ludzi agresywnych, zacofanych, ślepo podporządkowanych wyznawanej religii. Wydaje nam się, iż nasze wyobrażenia o islamie są prawdziwe, ponieważ w mediach pełno jest terrorystów, fundamentalistów i ekstremistów. Dzieje się tak, ponieważ lubimy stereotypy, uogólnienia. Arab w naszej kulturze zawsze utożsamiał kogoś gorszego, więc dlaczego teraz miałoby być inaczej.

Nie lubimy słuchać dowcipów o Polaku, który kradnie Niemcowi samochód, ale lubimy anegdoty o muzułmańskich kobietach, zniewolonych i zdominowanych przez mężczyzn. To powszechny stereotyp, który wynika z nieznajomości cywilizacji arabsko – muzułmańskiej. Nieznajomość kultury islamu sprawia, że pogardliwie spoglądamy na muzułmanów i ich zwyczaje. Nasz niewiedza przeradza się w nietolerancję a ta z kolei rodzi nienawiść i agresję.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

zgadzam się z iwasara, najpierw zapoznajmy się z islamem, poczytajmy, a potem osądzajmy, tak samo i z ludźmi najpierw ich poznajmy a potem mówmy.
Nie sztuką jest powielać czyjeś głupie wypowiedzi, zastanówmy się najpierw ile w tym jest prawdy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

a ja sie nie zgadzam z iwasarą ponieważ pier** takie głupoty ze az ręce opadają skopiowała jakis tekst o koranie i muzułmanach z google i mysli ze ma na ten temat jakies pojęcie wystarczy spojrzec jak te bydklaki traktują kobiety szkoda ze iwasara nie mieszka tam napewno przekonała by sie co to znaczy islam spojrzała bym ja innego faceta albo krzywo pierdnęła i jej niewinni arabowie by ją zaje*** kameniami

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

CyberMass....dla Twojej wiadomości,nie muszę kopiować Koranu z google,bo mam pełen tekst w języku polskim,który jest zawsze w zasięgu mojej ręki.Jeśli chodzi o traktowanie kobiet,to zaręczam Ci,że to co masz przyjemność widzieć w mediach na temat złego ich traktowania można porównać do polskich plakatów,pt:"bo zupa była za słona"...Wszędzie są faceci,którzy myślą,że z racji większej siły fizycznej mogą poniewierać słabszymi.Kraje muzułmańskie tak jak i europejskie nie są wolne od kretynizmu,pijaństwa,przemocy czy głupoty,co nie znaczy,że tam wszyscy są idiotami a tu wszyscy inteligentami.W naszym kraju,poniekąd chrześcijańskim w większości,może za ścianą u Ciebie czy innego katolika żona płacze przez swojego oprawcę a dzieci nie mają co jeść.W kulturze europejskiej to również jest stały obrazek i nie przypisujmy tych złych cech tylko muzułmanom,bo naszą codzienną wizytówką widoczną gołym okiem na każdej ulicy i w każdym mieście,jest pijany facet wracający do domu.Większość z tych "wizytówek" ubliża,bije i szykanuje swoje rodziny a wcale muzułmanami nie są.Chciałoby się powiedzieć,że swego widzieć nie chcemy a cudze ganimy!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

chciałabym być tak traktowana jak nie które muzułmanki. Mieć zapewniony dach nad głową i utrzymanie (to obowiązek mężczyzny w islamie) a nie martwić się co dać dzieciom jeść i skąd wsiąść na czynsz bo pan tata zapomniał o alimentach. Kobieta może pracować, ale najważniejsza jest rodzina i dom. O tym u nas też pierdzielą nasi kochani politycy i księża ale nic z tym nie robią. Kończy się na słowach, u nich na czynach. Poza tym chadzają trzeźwi....piękny widok.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

Obowiązkiem muzułmanina jest zapewnić kasę rodzinie. Wiesz jak to robią Czeczeni? Kutasem - produkują coraz więcej dzieci = dostają coraz więcej zasiłków, mają więcej kasy, więc mogą mieć więcej dzieci, zatem dostają większe zasiłki itd.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

jak juz tu mowimy o tolerancji to chcialbym sie zapytac tych fascynatow islamu czemu np. w kraju muzulumanskim nie mozna budowac koscilow? A w kraju katolickim meczety tak? Malo tego jakby zabroniono zbudowac u nas meczet krzyk by sie zrobil na caly swiat ze to dyskryminacja. Ale jak u nich znajduje sie kosciol katolicki lub chce sie wybudowac to wtedy zaczynaja sie demonstracje oraz zamachy na chrzescijan. Powiem wam jedno oni w przeciwienstwie do was sa bardzo wierzacy i za swoja wiare oddali by zycie a wy chodzicie tylko do kosciola i klepiecie nie wiedzac po co te zdrowaski ot tak sobie a jeszcze jak sie znajdzie okazja to sami swoja religie opluwacie i dla tego pewnie za kilkadziesiat moze lat wasze dzieci lub wnuki beda chodzic w jakis tam chustach burkach i beda sluzacymi dla muzulmanow. A na koniec powiem jedno precz z iSLAMEM z POLSKIEJ ziemi!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

haha kuro domowa jak się daje na lewo i prawo i się ma ofiarę pękniętego kondona bo dało się jakiemuś ciulowi, to jak on ma ci zapewnić dach nad głowa jak on nawet nie wie jak ty masz na imię i nawet cię nie pamięta bo był pijany to i alimentów nie chce płacić bo do końca nie wie czyje to

nie które muzułmanki ? do których ciekawe ty byś się zaliczyła, zapewne do tych co się je tłucze jak schabowego haha

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

a i jeszcze jedno nie mam ochoty zapoznawać się z jakimiś koranami islamami i innymi chu..mi mujami bo mi jakieś muzolskie terrory się na ziemie zjechały, zwisa mi ich wiara i czy on jest różowy czy niebieski, są dla mnie nieproszonymi gośćmi, jest jakiś procent ludzi którzy także ich nie tolerują, a to czy z powodu wiary czy koloru czy się nie doczyszczają to już sprawa osobista każdego z nich, ale jedno jest pewne że MY NIE CHCEMY ICH TU, TO NASZ KRAJ !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

kuro domowa chcesz być muzułmanką obejrzyj sobie filmik jak wpadniesz któremuś z nich w oko :) dopiero zamienisz się w prawdziwą kurę

http://www.youtube.com/user/antyradicalislam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

kura domowa chce byc traktowana jak muzułmanki ale jest kurą a więc do kurnika !!! jak chesz byc tak traktowana zapadaj do mnie to mogę cię identycznie potraktowac jak muzułmanin na twoje własne życzenie gwarantuje ci ze nie będziesz zadowolona chyba że lubisz ból
iwasara nie masz pojęcia o czym mówisz wszystko sprowadzasz do jednego - ze wszędzie jest tak samo co z tego ze u nas tez jest przemoc w rodzinach skoro jest to w przypadku powiedzmy 5% społeczensta a u niech jest tego 95% nie wypowiadaj się juz prosze bo pozujesz na oświeconą a masz klapki na oczach

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

Czesio...wypowiadaj się za siebie,tzn:używając słowa"ja" a nie "my"...bo to Ty kogoś nie chcesz a nie my!!!A jeśli wspomniałeś o kościołach,których rzekomo nie ma w krajach muzułmańskich,to jesteś w wielkim błędzie,np:40% egipcjan to Koptowie,czyli chrześcijanie,którzy mają tam swoje kościoły.Algeria ma 37% katolików,to samo Tunezja czy Maroko....
I nie ubliżaj ludziom tylko za to,że mają inne zdanie niż Ty,bo w tym kraju póki co jest wolność słowa i wyznania...a i sypiać też można z kim się chce i jest daleko posuniętym szowinizmem obarczać winą tylko kobietę,bo do tanga trzeba dwojga...nie żyjemy w średniowieczu,więc za pękniętą gumkę też odpowiedzialność wspólna...czasy kamienowania i piętnowania minęły!!!
CyberMass...ty również bardzo upraszczasz,bo nie miałeś osobistego kontaktu z rodzinami muzułmańskimi,nie żyłeś z nimi pod jednym dachem i nie znasz tej kultury od wewnątrz,więc Twoje opinie również opierają się na przeczytaniu,usłyszeniu lub obejrzeniu czegoś w mediach.Media zaś żyją z sensacji i doszukują się wszystkiego z czego można zrobić szum,więc lepiej pokazać jednego drania jak pobił żonę niż milion żyjących normalnie.A to,że mówię iż wszędzie są źli i dobrzy z prawdą się nie rozmija,tak samo jak rasizm.Europa głośno krzyczy o islamizacji i terrorystach,a sama pcha się drzwiami i oknami po ropę do muzułmanów,pod przykrywką czynienia tam dobra...Cały świat jest zakłamany,objęty jakąś dziwną gorączką udowadniania kto mądrzejszy i ładniejszy...muslem-bleeee,ale my-cacy...hehehe...a w czym my jesteśmy lepsi od muzułmanów skoro też jesteśmy krajem"trzeciego świata"w centrum Europy i tak jak oni musimy od lat tułać się po świecie za chlebem i też ludzie z innych krajów różnie nas widzą,wcale niekoniecznie z tej dobrej strony.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

Wśród Muzułmanów są różni ludzie, tak jak wszędzie. Większość z nich to spokojni i porządni, ale można trafić na ekstremistów. Wystarczy pojechać na wycieczkę do Pakistanu, a tam jest pełno band zajmujących się porwaniami i rytualnymi mordami niewiernych. Ile osób w Łomży wie, że już chłopcy przechodzą inicjację zarzynając złapanego gościa z innego klanu.
http://video.google.pl/videoplay?docid=-1659088637829908969&ei=YVfDSo_bDcKu-AaiuuzdBg&q=behead&hl=pl#
Takie sceny to na tych terenach od wieków norma, tam gdzie państwo nie ma kontroli. Co fundamentaliści zrobili z porwanym Polakiem wszyscy wiemy.
Dziś celowo oczernia się Łomżan, że jesteśmy nienawistni wobec Czeczenów, robią to te same gazety, które wcześniej opluwały nas i wyzywały od antysemitów mordujących Bogu ducha winnych żydów. Historia się powtarza, kto wie może ten debil, co pobił Czeczenki miał za to zapłacone i była to celowa prowokacja.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

czy ja debilu napisałam że chcę być muzułmanką? napisałam że chciałabym być traktowana jak muzułmanka. Z resztą Czesio to forumowy idiota więc.....szkoda czasu na czytanie jego bełkotu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

no to kuro domowa, Pan CyberMass już ci zaproponował lekcje "chciałabym być traktowana jak muzułmanka", myślę że nadal aktualne

IwaSara szczerze to nawet nie chce mi się czytać twojego słodkiego pierdzenia, jakie kościoły ?? czy ja coś pisałem o kościołach ?? ogarnij się babo, a do MY to się na pewno nie załapiesz, a czy dajesz czeczenowi czy murzynowi, to już niechaj ciebie o to twoja biedna **** boli, bo mnie nie interesujesz :)

Pozdrawiam MY-jów haha

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

Kuro Domowa, Ty biedna niedouczona kobieto, życzę Ci z całego serca, że ktoś kiedyś potraktuje Cię jak prawdziwą muzułmankę i uwierz mi nie sądze, że będzie to dla Ciebie przyjemne, no ale jak sobie życzysz...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

IwaSara, zgadzam sie z toba, ale wcale.

Islam jest religia pokoju, nie twierdzi o mordowanu niewernych w normalnych warunkach. Chociaz nie jest na tyle pokojowy jak chrzescianstwo - wobec Islamu mordowac nas mozna przy okreslonych warunkach. Naprzyklad wojna przeciw krajow, ktore sa uczestnikami wojn w Afganistanu, Iraku - to wobec islamu prawdziwy dzichad.

Ale problem pojawi sie, jesli spoleczenstwo muzulmanskie stanowi duza czesc spoleczenstwa. Wtedy to bedzie ich pogladem spoleczenstwo muzulmanskie, beda dazyc do ustalenia wtym spoleczenstwie szariatu.

Nie jest ten szariat az tak zly, ale nie chce miec tego w swoim kraju. Do tego, w spoleczenstwie muzulmanskim wedlug normalnego Islamu wszystko jedno prawa "niewernych" sa znacznie ograniczone.

Wiec, niech oni tu zyja, sa dobre ludzi. Ale nie mozna dopuscic, zeby stalo ich tu bardzo duzo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

Poprawka... *IwaSara, zgadzam sie z toba, ale NIE wcale.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

heinecken co do mojego niedouczenia to byś się zdziwił........ciekawe na jakim to poziomie to ty naukę zakończyłeś tumanie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

ogulnie islam jako religia to jedno fielkie scierwo, wienkszosc konfliktuf zbrojnych na nazej kohanej planecie wywołanyh jest pszez tyh pomylencof w pszescieradlah i tórbanah na łbach, jósz ras moj swientej panieci pra pra pra dziadzia Jan Sobieski pokasał tym wysnafcom psierdolnientego Aliego gdzie ih miejsce, spiepszali spod Wiednia asz siem kószyło, gdyby nie dziadzia to calkiem prafdopodobne kóro domowa tfoja zahcianka bylaby spelniona .. mam nadzieje zem nie bede mósiał poftarzac dzieła pradziadzi :(

ciekawe czy meczet pobódójom w lomszy

Tempiem głópote na foróm



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

droga kuro drobiu czy jeszcze jak tam mozna cie nazwac używaj słów jak człowiek cywilizowany a nie jak wyznawca islamu a z tym wykształceniem to cóż.... daj sobie spokój i nic juz nie pisz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

Drogi wyznawco Jezusa, proroka który obiecuję ci że jak nie będziesz dupczył na boku to zasiądziesz w niebie, proroka który każe ci nastawić ryja jak cię w dupę napierdalają, proroka który nakazuję stosunki płciowe z erekcją w pochwę(używasz kondomów- masz grzech), katoliku, członku największej sekty, człowieku który słuchasz się księdza pedofila/pederasty/zboczeńca...określeń na takiego niedorobionego fiuta jak ty jest wiele ale nie będę się przemęczać:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

tak sie składa ze nie jestem katolikiem a w ostatnim poscie rzeczywiscie pokazałas jak inteligentna jestes niedorobiona to jestes ty ale pewnie w twojej rodzinie nie bylo genów z których mógłby powstac ktos inteligentny fiutem mozesz nazywac swojego ojca z racji tego ze popełnił w życiu co najmniej jeden błąd (czyt. spłodził ciebie) pozdrów również resztę rodziny i podziękuj im za geny dzięki którym jestes kim jestes chociaż ja bym na twoim miejscu nie dziękował bo to przez nich jestes niedojebana nie będe cie więcej jechał bo w sumie to nie twoja wina
pozdrawiam :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

Może w Twojej szanownej wierze kazirodztwo jest dozwolone (cytat:"w twojej rodzinie nie było genów z których mógłby powstać ktoś inteligentny")ale w mojej dziecko robi ojciec i matka! Szczycisz się swoimi genami? może geny twoja rodzina ma w porządku, ale z zachowaniem (czyt. chamstwo, smród, bród i ubóstwo) to chyba takim downom nie wychodzi? W przeciwieństwie do twojego starego, mój ma fiuta:) Więc jesteś dzieckiem z probówki? Czy dzieckiem dwóch lesbijek? a sorry...jestem tolerancyjna:)
P.S
Jeśli komuś wytykasz że nie jest inteligentny, czy sam oceniłeś swoją inteligencję? IQ chomika nie czyni z Ciebie Einsteina :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam


jestem z wioski
TO WIDAC !!!
jestem z wioski
TO SŁYCHAĆ !!!
jestem z wioski
TO WIDAĆ SŁYCHAĆ I CZUĆ !!!

no i wydało siem jósz dlaczeko kóry znoszom złote jajka tylko na arapskich farmah

تأخر وضع الدجاج!!!

:)

Tempiem głópote na foróm



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

Czesiek,,,forum jest po to aby ludzie rozmawiali w sposób kulturalny,a jak nie masz kultury to weź widły i wróć do obory...świnie czekają na Ciebie i masz w zupełności rację,że do Twojego MY to ja się zupełnie nie "łapię" i Bogu chwała za to!!! Masz również rację,że to moja sprawa komu daję i tu znów muszę Bogu podziękować,że nie komuś takiemu jak Ty...A baby to na pewno masz w nosie,więc se je wydłub żebyś miał z kim rozmawiać na własnym poziomie...
CyberMass ...można się nie zgadzać z czyimś zdaniem co nie znaczy,że trzeba go jechać za odmienny światopogląd...Kura domowa ma prawo do swojego zdania i to Ty pierwszy pojechałeś po niej jak po błocie a na koniec jeszcze oceniasz jej inteligencję jako brak inteligencji!!!Powiem tak; czasami po prostu inteligencja nie idzie w parze z kulturą a czasami ludzie potrafią pozwolić nam zapomnieć,że powinniśmy mimo wszystko być kulturalni i myślę,że to właśnie prowokacja z Twojej strony a nie wypowiedz "Kury"spowodowała to,co możemy sobie poczytać wyżej...forum zamieniło się w miejsce wymiany wulgaryzmów!!!
To nie jest miejsce na wyzwiska i impertynencje,jak ktoś chce rozmawiać niech rozmawia na poziomie...a nie krzyczy,że Czeczeni to hołota a sam się od niej nie różni,ani nie wykazuje wyższą kulturą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

droga kuro albo nawet i ***** pierwsza zaczełas wyzwiska mówiąc o twojej rodzinie mam na myśli twoich rodziców którzy odziedziczyli geny po twoich dziadkach itd. chyba ze twoi protoplasci nie są przez ciebie uwazani za rodzinę nie wiem czemu wyjechałas z tym kazirodztwem moze u was w domu sie to praktykuje cóż nie wnikam kazda rodzina zapewne ma swoje problemy nie będe sie z tobą licytowac kto jest bardziej inteligentny a kto mnie mysle ze kazdy kto przeczyta twoje posty bedzie w stanie to ocenic

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

cyber poczytaj posty wyżej to ty zacząłeś się mnie czepiać. Sorry nie powinnam używać takich słów i czepiać się rodziny tylko ciebie. Bo to ty docinasz mi.
Wracając do tematu staram się być tolerancyjna, i każdy człowiek nie ważne w co wierzy jest dla mnie człowiekiem. To jest jego. I tak się składa że niektóre zasady Islamu mi się podobają. Pozdrawiam;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

السلام عليك أخي

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

Kuro domowa przeczytaj sobie ten artykuł, jeśli napisałaś że chciałabyś być traktowana jako muzułmanka to może "honour killing" też chciałabyś doświadczyć?

http://www.przeglad-tygodnik.pl/index.php?site=artykul&id=7112



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

co bys juz nie napisała wyszłas na chamkę tyle

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

IwaSara po napisaniu postu zmieniaj majtki :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

Czesio....nick do Ciebie pasuje,nawet w zdrobnieniu :))))))) Czesiek to Czesiek:)))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

Autor: IwaSara (---.elomza.pl)
Data: 02-10-09 08:00

Czesio....nick do Ciebie pasuje,nawet w zdrobnieniu :))))))) Czesiek to Czesiek:)))))


IwaSara zaje....e inteligentna riposta tylko pogratulować.
Tragedia sie tu dzieje jedna rajcuje sie tym co wyczyta w koranie bo ma starego z algierii, a inna chce byc traktowana jak muzułmanka, ale zapewne jak ta muzułmanka której mąż ma szyby naftowe i pełno kasy. Bo nie wydaje mi sie ze by chciał cały dzien wypasać kozy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

vivera ...wszędzie żyją ludzie i taborety,którym w ich ciasnych rozumkach pomieścić się nie może,że ktoś chce żyć inaczej niż oni sami.
Zamiast szukać szczęścia u wielu też se znajdź jakiegoś z szybem naftowym a nie będziesz musiała być kozą,którą każdy ro chce wypasa na swojej łączce.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

vivera

zazdrość cię za d... ściska? że iwasara ma?

heinecken w każdym społeczeństwie są normalni i debile. Chciałabym być traktowana jak muzułmanka tak jak to przedstawia Koran. Ale ty na pewno nie wiesz jak to jest. Wybierasz z internetu sytuacje sporadyczne i się tym rajcujesz. Żal.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

To może teraz przeczyta ten tekst więcej kobiet i wypowie swoje zdanie, zobaczymy czy znajdzie się ktoś więcej poza Tobą, kto chciałby być traktowany jak muzułmanka

"Koran podkreśla różnice między płciami, wyraźnie określając kobiety jako gorsze od mężczyzn:

* Mężczyzna pod każdym względem przewyższa kobietę: ...niewiasty postępować powinny ze wszelką, przystojnością, a mężowie tak samo z niemi, ale mężowie mają stopień wyżej nad niewiastami. (2:228)
* Kobieta jest istotą pustą i bezmyślną: Czyż powiedzą, że Przedwieczny jest ojcem tak wymyślnego stworzenia jako jest córka, której młodość przebiega na ubieraniu się i przyozdabianiu i która zawsze spiera się bezzasadnie? (43:17)
* Kobieta nie jest zdolna do samodzielnego życia bez pomocy mężczyzny: Mężczyźni mają pierwszeństwo nad kobietami, ponieważ Bóg dał im wyższość nad niemi i wyposaża je przez mężczyzn. (4:38)
* Kobieta musi być posłuszna mężczyźnie i może być zmuszona do tego biciem jeśli inne środki okażą się niewystarczające: Żony powinny być posłuszne, zachowywać tajemnice mężów swoich, gdyż pod ich straż niebo je oddało; mężowie doznający ich nieposłuszeństwa, mogą je karać, zostawić w osobnych lożach, a nawet bić je; uległość niewiast powinna dla nich być ochroną od złego z niemi obchodzenia się. (4:34)
* Dozwolona jest poligamia (ograniczona do 4 żon) i współżycie z nieograniczoną liczbą niewolnic: Nie miej więcej, nad dwie, trzy, lub cztery żony, wybieraj takie jakie się tobie podobały. Jeżeli ich uczciwie utrzymywać nie możesz, poprzestań na jednej tylko lub ogranicz się niewolnicami twojemi. (4:3). W praktyce poligamia ograniczona jest możliwościami finansowymi mężczyzny, tylko 2 do 3 % najbogatszych może sobie pozwolić na więcej niż jedną żonę.
* Kobiety muszą zakrywać ciała, a według niektórych interpretacji także twarze: Powiedz wierzącym kobietom, żeby spuszczały skromnie swoje spojrzenia i strzegły swojej czystości; i żeby pokazywały jedynie te ozdoby, które są widoczne na zewnątrz; i żeby narzucały zasłony na piersi, i pokazywały swoje ozdoby jedynie swoim mężom lub ojcom, albo ojcom swoich mężów, albo swoim synom lub synom swoich mężów, albo swoim braciom, albo synom braci, lub synom swoich sióstr; lub ich żonom, lub tym, którymi zawładnęły ich prawice; albo swoim służącym spośród mężczyzn, którzy nie są owładnięci pożądaniem cielesnym; albo też chłopcom, którzy nie poznali nagości kobiet.(24:31)
* Muzułmanka nie może poślubić „niewiernego”, podczas gdy muzułmanin może pojąć za żonę żydówkę, chrześcijankę lub czcicielkę ognia. (2:221)
* Mężczyzna może (poza okresem menstruacji i okołoporodowym) zawsze wymagać od żony współżycia seksualnego: Wasze żony, są to wasze pola, uprawiajcie je, ilekroć wam podobać się będzie. (2:223)
* Kobieta dziedziczy znacznie mniej majątku, niż mężczyzna: Bóg ci zaleca; abyś podzielając majątek swój między swe dzieci, synom dwa razy tyle dawał, co dajesz córkom. (4:12)
* Kobieta ma przed sądami mniej praw, niż mężczyzna: Niech wezmą dwóch ludzi za świadków, albo w niedostatku jednego lub dwie niewiasty, wybrane według waszej woli; jeżeli by jedna z nich pomyliła się przez zapomnienie, druga jej przypomni prawdę. (2:282)
* Żona po śmierci męża dziedziczy tylko niewielką (1/4 lub 1/8) część jego majątku. (4:12)

Szariat

Prawo islamskie wprowadza dalsze uściślenia sytuacji kobiet:

* Na podstawie hadisów Al-Buchariego (które głoszą, że kobieta jest z natury gorsza i niepobożna, nie nadaje się na przywódcę i nie wolno jej rozkazywać mężczyznom) większość społeczeństw muzułmańskich sprzeciwia się obejmowaniu przez kobiety wszelkich ważniejszych stanowisk w polityce, nauce i biznesie.
* Za popełnienie cudzołóstwa muzułmanka (jak również muzułmanin - jednak wobec mężczyzn nie jest zwyczajowo stosowane)może być skazana na śmierć, jednak dopiero jeśli jej winę potwierdzą 4 świadkowie lub pozamałżeńska ciąża.
* Żona-niemuzułmanka nie odziedziczy nic po śmierci męża-muzułmanina.
* Jeśli muzułmanin ożeni się z „niewierną”, może ograniczać jej praktyki religijne (np. zakazywać posiadania książek i symboli religijnych, zakazywać chodzenia do kościoła) aby „nie szerzyła w domu zgorszenia”.
* Prawo do opieki nad dziećmi przysługuje w razie rozwodu wyłącznie mężowi.
* Dzieci z małżeństwa muzułmanina z „niewierną” muszą być wychowywane w islamie.
* Żona może uzyskać rozwód na swoją prośbę (hula), jeżeli przekona sąd o konieczności rozwodu (np. z powodu ciągłego znęcania się męża nad nią).
* Mahr, czyli zapłata za żonę, stanowi zabezpieczenie przed arbitralnym rozwodem na żądanie męża (ponieważ mahr musi być wówczas zwrócony). Z powodu obowiązkowego mahr znacznie więcej muzułmanów, niż "niewiernych' nigdy się nie żeni.
* Wśród szyitów tolerowana jest zakamuflowana prostytucja w postaci tzw. „czasowego małżeństwa” (mut’a), zwykle zawieranego na 1 noc i rano kończącego się rozwodem.
* Kontrakt przedmałżeński (w praktyce rzadko sporządzany) precyzuje wiele dziedzin np. miejsce zamieszkania i zgodę żony na poligamię męża.
* W sferze seksualnej: kilka poważnych hadisów nakazuje mężczyźnie zaspokoić najpierw kobietę, a dopiero potem siebie.
* Kobieta nie może objąć funkcji imama, jeśli w grupie wiernych są mężczyźni.
* Za niezamierzone zabójstwo lub okaleczenie kobiety należy zapłacić połowę grzywny (dija) płaconej w przypadku mężczyzny.

W znacznej większości krajów muzułmańskich (z wyjątkiem Turcji i krajów postkomunistycznych takich jak Albania) prawo karne i cywilne w różnym stopniu inspiruje się szariatem. W niektórych krajach np. w Sudanie i Afganistanie szariat stosowany jest bezpośrednio.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

kura domowa
czytajac twoje posty smiem twierdzic ze jestes sfrustrowaną kobieta z małego miasteczka (Łomża) która co noc przed zasnieciem marzy o lepszym życiu "Chciałabym być traktowana jak muzułmanka tak jak to przedstawia Koran"

Czy to koran czy to biblia to kazde z tych pism karze szanowac kobiete i w kazdym sa przedstawione jej prawa. To ze facet cie nie szanuje i nie płaci alimentów a do tego kopnoł cie w du..e
"...a nie martwić się co dać dzieciom jeść i skąd wsiąść na czynsz bo pan tata zapomniał o alimentach. "
to wina twoich wyborów a nie religii.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

Heinecken...należy cytować całość.
Religia chrześcijańska również nie każe robić niczego złego a jednak ludzie zawsze potrafią ją zinterpretować tak,aby była wygodnym tłumaczeniem ich czynów...Skoro każesz czytać,to też poczytaj:)
* Koran podkreśla, że kobieta jest istotą ludzką, stworzoną przez Allaha: Śmiertelni! bójcie się Pana, który was wszystkich z jednego wyprowadził człowieka, dla którego utworzył niewiastę i okrył ich potomstwem ziemię. (4:1); zakazane jest również zabijanie córek w razie braku pieniędzy na posag lub możliwości utrzymania ich (w czasach Mahometa zabójstwa dziewczynek na Półwyspie Arabskim były bardzo częste).
* Podkreśla wartość wzajemnej miłości małżonków w oczach Allaha: Stworzenie waszych żon ze krwi waszej, iżbyście mieszkali z niemi; miłość i pobożność które położył w wasze serca, głoszą Jego dobrodziejstwa w oczach tych którzy wierzą.(30:20).
* W przeciwieństwie do Biblii Koran nie wspomina imiennie Ewy i całą winą za grzech pierworodny obciąża Adama (20:21-22)
* Koran, obok negatywnych postaci kobiet przedstawia pozytywne, np. o Marii, matce Jezusa, Koran wypowiada się z szacunkiem i czcią: potwierdza jej pobożność, dziewictwo i posłuszeństwo woli Allaha: Anioł powiedział do Maryi: Bóg cię wybrał, oczyścił, jesteś wybraną pomiędzy wszystkiemi niewiastami. (3:37)
* Potępia zabijanie noworodków płci żeńskiej: Przypisują Najwyższemu córki, chwała Jemu! A nie chcieliby mieć je sami. Gdy się z nich który dowie o urodzeniu się córki, smutek zachmurza jego czoło. Kryje się przed ludem z powodu tej smutnej nowiny. Czyż powinien zachować to potomstwo, czy też je o śmierć przyprawić? Te ich mniemania niesąż świętokradzkie? (16:59-61)
* Gwarantowane jest kobietom minimum praw majątkowych i okresowe zabezpieczenie zamieszkania i wyżywienia po rozwodzie, a także utrzymanie przez męża w czasie trwania małżeństwa. Wdowy powinny mieć zabezpieczone zamieszkanie i utrzymanie przez rok po śmierci męża.
* Nie ma różnic między mężczyzną i kobietą w płaszczyźnie czysto religijnej: Wierni obojej płci, którzy strzegą pobożności i sprawiedliwości, są cierpliwi i pokorni, którzy dają, jałmużnę, zachowują posty i żyjąc w powściągliwości, myślą o Panu, przyjemni są niebu, chwalebne nagrody otrzymają za swe cnoty. (33:35)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

A co mówi Biblia o kobietach...
Kobieta wymieniana jest na równi ze zwierzętami i rzeczami. Jako własność mężczyzn. - Bo w świecie biblijnym prawa i obowiązki kobiet przedstawione zostały z męskiej perspektywy.
Wyjąwszy tylko kilka - przede wszystkim Ewę, Marię, matkę Jezusa oraz Marię Magdalenę - kobiety w Biblii stoją zwykle w cieniu mężczyzn
Oto kilka wypowiedzi zacnych mężów kościoła,którzy kształtowali religię chrześcijańską w oparciu o słowo Boże:::
Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wigotnych wiatrów.
św. Tomasz z Akwinu (1225-1274)
ojciec kościoła katolickiego

Kobiety przeznaczone są głównie do zaspokajania żądzy mężczyzn.
św. Jan Chryzostom (349-409)
biskup Konstantynopola

Kobieta jest istotą poślednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga. To naturalny porządek rzeczy, że kobieta ma służyć mężczyźnie.
św. Augustyn (354-430)
filozof i teolog

Wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych i możliwości wykorzystania do prac domowych.
św. Tomasz z Akwinu

Kobieta powinna zasłaniać oblicze, bowiem nie zostało ono stworzone na obraz Boga.
św. Ambroży (340-397)
ojciec i doktor Kościoła

Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj: To diabeł!
Ona jest swoistym piekłem.
Kapokrates, założyciel klasztoru

Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci, temperaturą ciała świadaczącą świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny...
św. Tomasz z Akwinu

Kobiecie przystoi jedynie szata załobna, skoro tylko przekroczy próg wieku dojrzałego, winna zasłonić swe gorszące oblicze, by nie utracić szczęśliwości wiecznej.
Tertulian (ok. 160-220)
ojciec kościoła

W miejscu w którym zatrzyma się ksiądz, nie powinna przebywać żadna kobieta.
synod paryski (846)

Kobiecie nie wolno mieszkać w pobliżu kościoła.
synod w Coyaca (1050)

Księża którzy udzielają noclegu kobietom i doznają przy tym podniety, muszą zostać ukarani.
Kobiety natomiast mają zostać sprzedane przez biskupa jako niewolnice.
synod w Toledo

U kobiety sama świadomość jej istnienia powinna wywołać wstyd.
Clemens Alexandrinus (215)

Kobietom nie wolno we własnym imieniu pisać ani otrzymywać listów.
synod w Ewirze (IV w.)

Cała płeć żeńska jest słaba i lekkomyślna. Uświęcona zostaje jedynie przez macieżyństwo.
św. Jan Chryzostom (349-407)

Kobiety mają na tych zgromadzeniach milczeć; nie dozwala się im bowiem mówić, lecz mają być poddane, jak to Prawo nakazuje.
A jeśli pragną się czego nauczyć, niech zapytają w domu swoich mężów! Nie wypada bowiem kobiecie przemawiać na zgromadzeniu.
św. Paweł, Biblia Tys., 1 list do Koryntian

Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem lecz [chcę, by] trwała w cichości.
Albowiem Adam został pierwszy ukształtowany, potem - Ewa.
I nie Adam został zwiedziony, lecz zwiedziona kobieta popadła w przestępstwo. Zbawiona zaś zostanie przez rodzenie dzieci
1 Tymoteusz - Biblia Tys.(BT)

Musimy stwierdzić, że mąż ma panować nad swoją żoną, tak jak dusza panuje nad ciałem.
św. Augustyn

Grzegorz I (papież) glosił że seks jest "ogrodem grzechu". Po każdym stosunku małżeńskim, który "zakłóca słuszny porządek boski" NAKAZUJE odmowić jako modlitwę pokutną "odpość nam nasze winy"

Zginąła bo ośmieliła się nauczać mężczyzn.
św. Cyryl - po linczu przez podburzony przez niego tłum wiernych na Hypatii

Ich (kobiet) powab składa się z flegmy i krwi, z wilgoci i żółci. Gdyby ktokolwiek zastanowił się, co ukrywa się w dziurkach od nosa, w gardle i w brzuchu, doszedłby do wniosku, że są tam tylko nieczystości. A jeżeli nie możemy nawet czubkiem palca dotknąć flegmy czy kału, jak przeto możemy pragnąć obejmować worek łajna.
św. Odo
opat Clumy


Podsumowanie postawy kościoła już o obu płciach!
**************************************************
słowa Piusa X z r. 1906:
"Kościół jest z natury społeczeństwem zróżnicowanym; zawiera on dwie kategorie osób: pasterzy i trzodę. Jedynie hierarchia kieruje,....co się tyczy pospólstwa, to jego obowiązkiem jest cierpieć, być rządzonym i wykonywać posłusznie rozkazy tych, którzy kierują"
**************************************************

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

Kobieta i mężczyzna w islamie


Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować. Koran uznaje kobietę za istotę bezbronną i potrzebującą wsparcia, dlatego w islamie kobieta ma swego opiekuna – mężczyznę. Obowiązkiem ojca, brata, a później męża jest zapewnienie kobiecie opieki, czuwanie nad jej postępowaniem i ewentualnie korygowanie niewłaściwych postaw. Opieka mężczyzny daje kobiecie poczucie bezpieczeństwa.

Zgodnie z nakazem Koranu, mężczyzna, jeśli odczuwa pociąg seksualny do kobiet, powinien założyć rodzinę i starać się zapewnić jej dobrobyt. Pozamałżeńskie stosunki seksualne, nawet między ludźmi wolnego stanu, są w islamie całkowicie zakazane. Mężczyzna jest głową rodziny, podejmuje najważniejsze decyzje, zarządza pieniędzmi,co nie oznacza,że żona nie ma wpływu na wydatki lub podejmowane decyzje. Cechami uznawanymi za bardzo pożądane u mężczyzny są stanowczość, mądrość, zaradność i zdecydowanie. Swoje kobiety – żonę , córki, siostry, kuzynki – powinien chronić i strzec, gdyż od ich nieskazitelnego, moralnego prowadzenia się zależy jego honor. Cześć kobiety może ucierpieć w kontaktach z obcymi mężczyznami, na zatłoczonej ulicy, w autobusie czy sklepie, dlatego też lepiej, by zawsze był przy niej ktoś, kto może ją ochronić, czyli mężczyzna. By nie narażać kobiet niepotrzebnie, mężczyźni zazwyczaj sami robią zakupy, załatwiają sprawy urzędowe, starają się, by ich córki nie musiały w godzinie szczytu wracać zatłoczonym autobusem z uczelni itp.

Mężczyzna i kobieta mają się uzupełniać i wspierać. Mężczyzna, opiekując się kobietą, zawsze powinien myśleć o tym, co jest dla niej najlepsze. Opieka mężczyzny obejmuje również odpowiedzialność finansową – kobieta nie ma obowiązku utrzymywać się sama czy też uczestniczyć finansowo w utrzymaniu rodziny. Mąż powinien zapewnić żonie nie gorszy status materialny niż ten, jakim cieszyła się w domu rodzicielskim. Nie powinien zabraniać żonie pracy zarobkowej, ale też nie powinien jej do niej przymuszać. Zarobione pieniądze są własnością kobiety i nie ma ona obowiązku włączać ich do domowego budżetu. Kobieta w islamie ma bezsporne prawo do swojego majątku, jeśli inaczej nie przewiduje umowa małżeńska; nikomu, ani ojcu, ani mężowi, nie wolno pozbawić jej jakichkolwiek dóbr materialnych.

W islamie kobieta jest odpowiedzialna za rodzinę i za wychowanie dzieci . Kobieta powinna dbać o męża i dom. Zazwyczaj dom jest dla niej źródłem satysfakcji i dumy. Mąż nie jest jednak zwolniony z prac domowych, powinien żonie w miarę możliwości pomagać w obowiązkach domowych. Mahomet, jak mówią hadisy, sam naprawiał swoją odzież i sprzątał, a każdy muzułmanin powinien brać z niego przykład.

Rola kobiety nie jest ograniczona tylko do spraw domowych; islam wysoko ceni wykształcenie i mądrość; dobra żona i matka to kobieta wykształcona i inteligentna. Doceniana jest też rola kobiet w krzewieniu religii – pierwszym człowiekiem, prócz Mahometa, który przyjął islam, była jego żona Chadidża. Duchowe i materialne wsparcie, jakiego udzieliła ona propagatorowi nowej religii, jest bardzo wysoko oceniane przez muzułmanów. W sprawach wiary panuje w islamie egalitaryzm, z jednym może wyjątkiem – wyżej cenieni są ludzie bardzo pobożni. Pobożność otwiera bramy raju, bez względu na płeć. Teoria, że według islamu kobieta nie ma duszy, jest jednym z nieprawdziwych, choć szeroko rozpowszechnionych, negatywnych stereotypów na temat tej kultury. Islam, inaczej niż stara tradycja w chrześcijaństwie, nie obwinia kobiety o wygnanie pierwszych ludzi z raju. W doktrynie muzułmańskiej Adam i Ewa popełnili grzech odejścia od Boga wspólnie.

Do obowiązków żony należy zaspokajanie potrzeb seksualnych męża, na tyle, by mógł prowadzić moralne życie w poczuciu stabilizacji i aby z tego związku narodziły się dzieci. Dla mężczyzny bardzo duże znaczenie ma to, by żona darzyła go szacunkiem, w przeciwnym razie małżeństwo nie odniesie sukcesu. Mężczyzna zazwyczaj stara się zdobyć autorytet i na szacunek zasłużyć. Autorytet męża może podważyć ignorowanie potrzeb lub próśb żony, toteż mężczyzna stara się je spełniać, jeśli nie przekraczają granic rozsądku. Mężczyzna powinien obdarzać żonę należytym szacunkiem, traktując ją w sposób łagodny i delikatny. Islam dopuszcza kary cielesne w stosunku do żony, ale zaleca traktować je jako ostateczność. Zastrzega się, że w żadnym razie mężczyzna nie powinien bić żony na tyle mocno, by miała ślady owego bicia na ciele. Jest jeden werset Koranu, w którym zezwala się mężowi na stosowanie kary cielesnej, aczkolwiek – co jest ogromnie ważne – tylko w przypadku takich zachowań, które mogą wywołać nushuz, czyli rebelię. Chodzi o aroganckie zachowanie żony wobec męża lub permanentną odmowę współżycia małżeńskiego (nie zaś wyjątkową – spowodowaną złym samopoczuciem żony).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

vivera
ja w przeciwieństwie do niektórych martwię się o dzieci bo je mam, a nie zasponsorowałam utrzymanie willi jednej z naszych ginekologów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

brawo iwasara!!!!!

Właśnie oto mi chodziło, o godne traktowanie kobiety.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

islam - stara, zacofana, nie idaca z postepem cywilizacyjnym religia, opierajaca sie na wywodach jakiegos cpóna mochameda, ktury tfierdzi, ze zabijajonc czlowieka innej wiary zaznamy bram rajó, religia dzie chop moze se dópczyc na prafo i lefo, a byt baby sprofadza sie do siedzenia w domu i bafienia bachorof poczetyh w czasie besmuzgiej orki, religia w ktorej uwasza sie, ze baba nie jest stforzona do "wyzszyh celow", religia w kturej zycie czlowieka gowno sie liczy, religia w ktorej wyznafca na pierwszym miesjcu kieroje sie koranem, dopiero potem mouzgiem, religia gdzie wyznafcu nie wiedzom co to sumienie, etyka i tym podobne wartosci, sekta z ktorej nie da sie odejsc nie przyplacajonc tego wlasnym rzyciem

iwa sara jakiego jestes wyznania ?

kura czasy kiedy chop sie zenil z babom tylko po to by se splodzic potomkow i zasadzic drzewo juz dafno minely, a po tfoich postach dobitnie widac, ze jestes zdania, ze baba nie nadaje sie do niczego innego tylko do siedzenia w domu i od czasó do czasu sprawiania chopowi dobrze i to wlasnie jest blond, ale to josz odczolas na wlasnej skusze

Tempiem głópote na foróm



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

Jasiek ty wcale nie głupi jesteś.............

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

Czytać to ty się Jasiu nie nauczyłeś.....poczytaj sobie posty iwasara, ale dokładnie a nie po łebkach.

"
Rola kobiety nie jest ograniczona tylko do spraw domowych; islam wysoko ceni wykształcenie i mądrość; dobra żona i matka to kobieta wykształcona i inteligentna"

i wcześniej:
" Mężczyzna, opiekując się kobietą, zawsze powinien myśleć o tym, co jest dla niej najlepsze. Opieka mężczyzny obejmuje również odpowiedzialność finansową – kobieta nie ma obowiązku utrzymywać się sama czy też uczestniczyć finansowo w utrzymaniu rodziny. Mąż powinien zapewnić żonie nie gorszy status materialny niż ten, jakim cieszyła się w domu rodzicielskim."
a nie tak jak u nas najczęściej utrzymywać pijaka i obiboka.

więc jasiu jak to z tym blond?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

IwaSara jak juz wyliczasz skrajnosci w religi katolickiej co do traktowania kobiet to jak ustosunkujesz sie do książki
KHADY "Okaleczona"
tu masz delikatne streszczenie bo pewnie nie czytałas
a kura domowa skoro ma tyle czasu to niech tez poczyta a pozniej snuje swoje wywody jak to dobrze jest w islamie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

http://blogmida.pl/2008/03/07/rzez-niewiniatek-mlode-kobiety-w-islamie/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

jasió umie bardzo dopsze czytać, a to co napisala pani sara, a raczej wkleila z innyh zrodeł to tylko ladne i niewinnie wygladajonce zdania, chcesz zobaczyc prawdzife oblicze islamu i jego prafdziwyh wyznafcow to wybiesz sie na wycieczke do filipin, indonezji, sudanu ... riposta pani sary wypaczajaca chrzescujanskie poglady na temat kobiet nie jest zbyd trafna, wiekszosc z tyh załorzen juz od dawna nie obowionzoje i nikt tego nie przestszega, ludzie siem zmieniajom i wiara sie zmienia, i dogmaty sie zmieniaja a islam od wiekof kieruje sie tymi samymi zaloszeniami

wienc kuro, gdybys chciala byc traktofana jak muzumanka od malego to: calkiem prafdopodobne, iz jusz po tfoich narodzinach staruszkowie by wiedzieli za kogo wyjdziesz, mozlife ze bendonc jeszcze mloda dziewczynkom zaznala bys juz prawdziwej milosci z jakims starym dziadygom, jesli tfojemu dziadydze by sie powodzilo zapewne z biegiem czasu pojawila by sie konkórencja w postaci mlodszej, ladniejszej muzółmanki, co wiencej mósialabys jom tolerowac na codzien jak i w jego lozku w nocy, teraz moze plós, zawsze bys miala co zrzec, no chyba zeby mó kasy zabraklo mógłby sprzedac jednom z waszyh corek jakiemus szejkofi, zapewne bys dostawala kase na wlasne wydatki, no ale jak wiadomo w sferze ubioru mozulmankom duszo do szczescia nie tzeba, w sklepah bys se nie poszalala, pozatym to on by tszymal kase, w rasie roswodu tez raczej nie moglabys liczyc na jakis łup, tfoimi znajomymi byliby członkofie rodziny, moglabys dostac w morde i raczej nic by chop za ten czyn nie beknol, mosialabys zyc całkowicie wedlóg koranó, kazda wpadka nafet ta pierwsza moglaby byc tfojom ostatniom, z tom religiom nie ma zartof i co najfazniejze raczej nie moglabys wrzucic zdjencia sfojego ryjoka na naszom-klase, efentualnie tylko oczy :/

Tempiem głópote na foróm



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

już niedługo w Polskiej Republice Muzułmańskiej



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

vivera...tak się składa,że czytałam książkę "Okaleczona" i wiem o czym mówi...ja polecam Twojej uwadze "Klejnot Medyny"Sherry Jones,do nabycia za 39zl w księgarniach,lub przez internet...
Nie wiem czy wiesz,ale wiele spraw przypisywanych religii muzułmańskiej,wcale nie pochodzi z islamu lecz z tradycji zakorzenionych od wieków jeszcze z czasów przed-islamskich.Okaleczanie kobiet opisane w poleconej przez Ciebie lekturze nie jest żadnym rytuałem muzułmańskim lecz bezduszną praktyką,z którą islam nie ma nic wspólnego.
Polecam Ci również portal http://www.arabia.pl/ ,może dowiesz się czegoś u źródła,gdy porozmawiasz z muzułmanami a szczególnie tymi biednymi,muzułmańskimi,tłamszonymi i zniewolonymi kobietami muzułmanów:))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

jasiu‗śmietana...na wszystkie argumenty zawsze są kontrargumenty,dlatego ludzie mają ze sobą o czym rozmawiać...a więc a'propos proponowanej przez Ciebie wycieczki na Filipiny,Indonezję i Sudan a może i jeszcze gdzieś::
Islam "twardy" różni się od "miękkiego" nie mniej niż inkwizycja od ekumenizmu. Islam to zbiór idei i fobii, cnót i grzechów, a także sprzecznych interesów
Muzułmanów na świecie jest miliard z hakiem. Wszyscy są ponoć posłuszni Koranowi, świętej księdze islamu, który - jak twierdzą wybitni islamiści i arabiści - jest religią miłości i nie nakazuje wojen ani rozlewu krwi. Święta wojna, dżihad - jak utrzymują - wcale nie należy do obowiązków muzułmanina. Niektórzy dodają, że islam to jedność wiernych, to umma - solidarna wspólnota. Nic bardziej mylnego - w rzeczywistości istnieje wiele szkół, sekt i odłamów islamu, których nauka dalece odbiega od wzorcowej wersji tej religii. Islam to ogromnie złożony kompleks pięknych idei i okropnych fobii, namiętności, grzechów i cnót oraz często sprzecznych interesów. (jak chrześcijaństwo!)
Niby-muzułmanie
Największe państwo muzułmańskie, Indonezja, liczy 220 mln obywateli. Jawajczycy (ponad połowa mieszkańców kraju) są niby-muzułmanami: popijają arak, słuchają orkiestr gamelanów i oglądają teatr cieni wayang, co muzułmanom nie przystoi. Nie przestrzegają ramadanu ani reguły pięciokrotnej modlitwy w ciągu dnia, a ich panie nie noszą na głowie sakralnych chust i mają nader swobodne obyczaje. Wielu religioznawców uważa, że Jawajczycy wyznają agama Djawa - religię jawajską - miksturę islamu i reliktów dawnych wierzeń animistycznych, buddyjskich i hinduskich.
Inne etniczne grupy archipelagu też nie są przykładnymi muzułmanami. Lud Minangkabau na Sumatrze tkwi w starodawnym matriarchacie; czy prawowierni wyznawcy Proroka przystaliby na babskie rządy? Dla odmiany Acehińcy to wojownicy tak fanatyczni, że gotowi są w każdej chwili zasztyletować niewiernego. Namiętnymi dżihadowcami są członkowie werbowanych m.in. wśród Sundajczyków "szwadronów śmierci", które wyrżnęły jedną czwartą chrześcijańskiej ludności Timoru Wschodniego, oraz tysiące Molukańczyków (także chrześcijan) i Papuasów. Ci krwawi siepacze, podobnie jak jawajscy sybaryci, nie zasługują na miano prawdziwych muzułmanów, przeto od "miliarda z hakiem" trzeba odjąć łącznie jakieś 130 mln.
W Malezji islam jest religią państwową, ale dziwni żyją tam muzułmanie. Bractwa Darul Arqam (Zieloni) i Tabligh (Biali) fanatycznie atakują świątynie hinduskie. Ruch ABIM to dogmatyczni islamomarksiści, podobni do sławetnych irańskich mudżahedinów ludowych. Odpada zatem następne 8 mln - nie są to wszak muzułmanie szczerzy.
Kolejni dewianci to partyzanci i piraci muzułmańskiego Frontu Wyzwolenia Moro na Filipinach, słynący z bestialskiego mordowania porwanych dla okupu niewiernych; to muzułmańskie plemiona Hausa i Fulani na północy Nigerii, wyrzynające ochrzczonych rodaków; to fundamentaliści z Bangladeszu, którzy masakrują małe pogańskie i ochrzczone plemiona w regionie Chittagong. Świat prawdziwego islamu kurczy się o kolejne 25 mln wiernych.
Następnie odliczamy trzy czwarte Albańczyków, muzułmanów ateistów, którzy nigdy nie zaglądają do meczetu, oraz większość Tadżyków i innych narodów byłej sowieckiej Azji Środkowej, którzy dawno zapomnieli, na czym polega islam i boją się jego inwazji z Afganistanu. Tam jedynie Kotlina Fergańska stanowi wylęgarnię fundamentalizmu i w przyszłości może eksplodować nowymi talibami. Z rachunku odpada następne 25 mln.
W świetle coraz częstszych zamachów terrorystycznych dokonywanych przez radykalnych muzułmanów ważnym pytaniem jest, czy motywacją zbrodni dokonywanych przez terrorystów islamskich jest religia, czy też inne czynniki np. polityczne czy osobiste. Niektóre fragmenty Koranu sugerują, iż gniew i zemsta Boga wobec niewiernych i grzeszników w piekle po śmierci realizowana jest również rękoma pobożnych muzułmanów za życia, wywyższając męczeńską śmierć poniesioną w walce z niewiernymi i obiecując poległym nagrodę w raju.

Niechże walczą na drodze Boga ci, którzy za życie tego świata kupują życie ostateczne! A kto walczy na drodze Boga i zostanie zabity albo zwycięży, otrzyma od Nas nagrodę ogromną.(4:74)

To nie wy ich zabijaliście, lecz Bóg ich zabijał. To nie ty rzuciłeś, kiedy rzuciłeś, lecz to Bóg rzucił; aby doświadczyć wiernych doświadczeniem pięknym, pochodzącym od Niego. Zaprawdę, Bóg jest słyszącym, wszechwiedzącym!(8:17)

Część uczonych islamskich uważa jednak terroryzm za zły i sprzeczny z Koranem, opierając się na poniższych fragmentach:

Nie poszukuj zgorszenia na ziemi! Zaprawdę, Bóg nie miłuje szerzących zgorszenie! (28:77)

Bóg nie zabrania wam, abyście byli dobrzy i sprawiedliwi względem tych, którzy was nie zwalczali z powodu religii ani nie wypędzali was z waszych domostw. Zaprawdę, Bóg miłuje ludzi sprawiedliwych! (60:8)

Zwraca się również uwagę, że według hadisów Prorok Mahomet zakazał zabijania kobiet i dzieci, jak również niszczenia miejsc kultu. Inny hadis zabrania zabijania innowierców, którzy podpisali z państwem muzułmańskim traktat pokojowy

"Ktokolwiek zabije tego kto jest objęty porozumieniem ochrony ten nawet nie poczuje zapachu Raju."


Filipiny -- muzułmanów 5%
Malezja -- muzułmanów 60.4%
Sudan -- muzułmanów 70%
Liczbę wierzących w Chrystusa określa się na ok. 2,1 mld ludzi (1/3 ludności świata)
Podstawowym przykazaniem etycznym chrześcijan oprócz przykazań Dekalogu jest przykazanie miłości Boga oraz bliźniego (nawet nieprzyjaciół). Miłość polega nie na akceptacji grzechu, ale nieżywieniu negatywnych uczuć względem źle czyniących, krzywdzących, nieszukaniu odwetu, ale pozostawieniu człowiekowi prawa do wyboru własnej drogi, do wolności, którą każdy powinien szanować, podobnie jak Pan Bóg to czyni względem każdego człowieka. W żadnym wypadku nie oznacza to jednak wspierania człowieka w jego czynieniu zła. Jeżeli jednak zechce czynić dobro, jest bratem, któremu chrześcijanin winien nieść podstawową pomoc w zależności od możliwości, nie zaniedbując własnego zbawienia. To dobro każdy chrześcijanin ma mnożyć w codziennym życiu, w każdym miejscu, w każdym czasie, dając przykład życia uczciwego, mówiąc prawdę, na zło odpowiadając życzliwą stanowczością, pokonując własny lęk, słabość, doskonaląc się w dobroci i życzliwości, odcinając się odważnie od wszelkich złych zachowań, nawet gdyby to miało kosztować wiele.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

Jak wiadomo chrześcijaństwo należy do religii monoteistycznych, czyli takich które oparte są na wierze w Jednego i Jedynego Boga. Sytuacja jednak jest tutaj dość specyficzna, ponieważ Bóg wprawdzie jest Jeden ale występuje w Trzech Osobach: Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Świętego. Islam do zasady Jedyności swojego Boga przywiązuje ogromne, fundamentalne znaczenie ("Nie ma boga prócz Allaha, a Mahomet jest jego prorokiem"). Nie istniej więc tutaj nic co przypominałoby chrześcijański kult świętych, ponieważ jest to według muzułmanów, sprzeczne z zasadą monoteizmu. Także ich podejście do chrześcijańskiego dogmatu o Trójcy Świętej jest bardzo negatywne. Zdarza się tak, że najbardziej surowi i ortodoksyjni w swojej wierze islamiści oskarżają chrześcijaństwo o politeizm. Zupełnie obce są też dla nich ważne w chrześcijaństwie dogmaty o wcieleniu się Boga i odkupieniu.

Kolejną sprawą, która wyraźnie różni te dwie religie jest ich podejście do sztuki. Muzułmanie w obawie przed popadnięciem w bałwochwalstwo i politeizm zabraniają wszelkiego przedstawiania w sztuce postaci ludzkich- ich architektura i zdobnictwo opierają się prawie w całości na motywach roślinnych i geometrycznych.

Starając się porównać oba wyznania spójrzmy też na sposób zorganizowania religii pod względem instytucjonalnym. Kościół chrześcijański jest potężną, rozbudowaną instytucją, z wielka ilością osób duchownych, które tworzą wewnętrzną hierarchię. To zinstytucjonalizowanie Kościoła narosło wraz z ekspansją terytorialna i liczbową chrześcijaństwa- początkowo chrześcijańskie wspólnoty "gminy" tworzyły małe, zwarte społeczności, w których wszyscy byli sobie równi pod względem autorytetu wiary. W późniejszych czasach na ich czele stanęli biskupi, a biskup (nazywany papieżem) jednego z chrześcijańskich miast- Rzymu stał się zwierzchnikiem całego Kościoła chrześcijańskiego. Uznawany za następcę świętego Piotra Apostoła papież jest, od czasów I Soboru Watykańskiego, uważany za nieomylnego w sprawach wiary i etyki.

Islam natomiast nie posiada właściwie żadnej hierarchii duchownej. Nie ma tutaj kogoś kto, jak papież, skupiłaby w jednym ręku przywództwo duchowe. Istniejący w przeszłości kalifowie byli przede wszystkim władcami świeckimi i jedynie strażnikami religii. Poza tym nie ma tutaj osobnej warstwy kapłańskiej, choć istnieje stanowisko imama, pod którego kierunkiem odbywa się piątkowa modlitwa w meczecie. Jednak i tą rolę może pełnić każdy, kto tylko zna kolejność odmawiania modlitwy. Inne jest podejście do świętego tekstu Koranu i Biblii. W islamie każdy może zajmować się interpretacją zawartych w Koranie prawd, w chrześcijaństwie jedną właściwą wykładnię wiary daje Kościół

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

bardzo ciekawy wykład
dziękujemy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

Moi drodzy,
proszę Was, jak będziecie mieli okazję, to porozmawiajcie o koranie z jakimś gościem z Bliskiego Wschodu. Tylko nie z takim, co na dyskoteki chodzi, zadomowił się itp. Pogadajcie z takim, co stoi w grupce z kolegami, i ma błysk w oku, a w swoim sklepie na ladzie koran. Wtedy może część otrzeźwieje i się zastanowi, czy chce być tak "tolerancyjna."

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

kuro ten "wykład" w czesciach:

http://www.wprost.pl/ar/11481/Islam-kontra-islam/?O=11481&pg=1

http://pl.wikipedia.org/wiki/Islam

http://www.bryk.pl/teksty/liceum/pozostałe/religia/14472-porównanie_religii_chrześcijańskiej_i_islamu.html <<< ---- tak dla wiadomosci pani sary , tam na dole pod artykulem czerwonymi literami cos pisze na temat kopiowania tego artykułu bez zgody, a opcji edytuj brak :/ ADMIN DZIAŁAJ, RATóJ KOBIETE !!!

czasami lepiej napisac dfa wlasne zdania nisz kopiowac tone códzyh, no ale co tam, wiekszosc swa madrosc mierzy iloscia i wielkoscia, google som bronia obosiecznom :(

no fiec, jakiego fyznania jestes saro bom dalej chyba tego nie fiemy ...

Tempiem głópote na foróm



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

dalej wklejajcie se debile cytaty z koranu ale kazdy człowiek który ma głowie nie od jedzenia tylko od myslenia ma zdanie takie jak ja

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

Ciągle te wojny religijne. Żyjemy w XXI wieku, a musimy dyskutować na temat średnioweicznych guseł. Każda religia kiedyś potrzebna jako jedyne źródło oświecenia (monopolista), oraz przyczyną wielu wojen i zbrodni trzyma się mocna w naszych czasach. Barbarzyńskie religie w tym chreścijaństwo powinno zostać zdegradowane do roli cichych sekt, które nie powinny miec wpływu na życie społeczne a tym bardziej politykę. Nie twierdzę, że pownna być zdelegalizowana bo jestem liberałem, ale jestem przeciwny aby moje dzieci były indoktrynowane w szkole nagabywane przez wojujących katolików (moherowe berety) cwaniaczka Rydzyka. Co do Czeczenów i innych nacji, jestem przeciwny ich obecności "w moim domu" chyba że zaakceptują w pełni naszą kulturę. Nie chcę mieć tutaj kolejnych wyznawców jakiejś kretyńskiej religii. Wystarczą mi nadmiar świątyń katolickich, prawosławnych itp.
Pytanie z koła fortyny:
Co robią kościoły o 6 rano na Ursynowie.
Odpowiedz:
NAP_ E_DALAJĄ.

Pozdrawiam mieszkańców pięknej Łomży i jeszcze piekniejszych okolic.
Mam tu z żoną mieszkanko i przyjeżdzam na weekendy to wiem co mówię.

janek-10

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

Całkiem bez pojęcia jak sie wzorują na cytatach z koranu a w dodatku trybie "kopiuj" "wklej" Gotowce !!

Żyje By Pakować Pakuje By Żyć

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

jasiu_śmietana
""no fiec, jakiego fyznania jestes saro bom dalej chyba tego nie fiemy ...""
No fiec,odpofiadajoc w tym samym tonie:drogi Jasiu moim fysnaniem iest wiara w czlofieka i f to,co daje innym a nie cy jest katolikiem cy muzulmanem .
Wiara w sfobode ludzkiej mysli a niebzmyslnosc.Wiara w dobro czlofieka a nie pomiatanie nim za kolor skury cy wysnanie.
Myślę,że teraz zrozumiałeś jakiego wyznania jestem i co szanuję,jako wartości ludzkie.
W każdej religii są fanatycy i islam nie jest wyjątkiem.Fanatyzmem chrześcijan jest to,że uważają się za jedynych,którzy rację mają jak i w kogo trzeba wierzyć.Otoczyli się plejadą świętych wymyślonych przez kościół,który to tych "świętych"na żebry puszcza od domu do domu(obraz z zeszycikiem na datki).Stworzyli kult "maryjny",modlą się do Jezusa,gdy w tym samym czasie nauczają,że Bóg jest jeden,ale cóż jeden Bóg bez całej tej teatralnej oprawy nie zapewniłby klerowi tak wygodnego życia jakie dają im ci wszyscy święci.
Każda ceremonia kościelna jest przez wiernych opłacana:rodzisz się-płacą za Twój chrzest,żenisz się-płacisz sowicie,umierasz-inni płacą słono za Twój pochówek,nie wspomnę o bieganiu z tacą na tych płatnych imprezach.W imię dobrze pojętego chrześcijaństwa nic darmo nie ma.Pan Jezus w stajence a księża w pałacach...czy nie wydaje Ci się,że to coś nie tak???Gdzie skromność i umiłowanie bliźniego,o których nauczał Jezus???
Co w kościele zostało z pierworodnego przesłania Bożego???
Wszyscy słyszymy o rozwiązłości kleru,o oszustwach,związkach z kobietami,dzieciach płodzonych pod przykrywką celibatu.Czy to jest wiara???Czy ci wszyscy ojcowie kościoła są wzorcem do naśladowania i odpowiednimi pośrednikami między nami a Bogiem???
Islam może nie jest religią łatwą,bo wymaga od wszystkich wyznawców przestrzegania określonych reguł,lecz w swojej czystej postaci nie niesie wiernym zakłamania.Naucza,że każdy sam odpowiada za to co robi.Nie ma tam spowiedzi,która po puknięciu w konfesjonał uwalnia grzesznika od grzechu.Nie ma tam utrzymywania duchownych przez wiernych,bo każdy imam żyje i pracuje jak inni,ma rodzinę i nie musi świntuszyć na boku.Jałmużnę dajesz potrzebującym a nie meczetowi.Nie płacisz za chrzty,śluby czy pochówek.Modlisz się tylko do jednego Boga i tylko jeden Bóg może Cię osądzić za to jak żyjesz.
Podsumowując,można śmiało stwierdzić,że religia chrześcijańska jest religią wygodną dla jej wyznawców,bo obojętnie co zrobisz to się wyspowiadasz,dasz na tacę albo jakąś mszę i możesz grzeszyć dalej,bo ciągle czeka na Ciebie konfesjonał z rozgrzeszeniem.Tylko pytam po co ma być sąd ostateczny,skoro księża mają moc rozgrzeszania???
Modlitwa mówi""i odpuść nam nasze grzechy,które to i my odpuszczamy naszym winowajcom"",ja rozumiem te słowa jako wyraźne przesłanie do tego,aby pójść z pokorą do tego,komu wyrządziło się krzywdę i to właśnie jego poprosić o wybaczenie a nie na skrzywdzonego się wypiąć bo ksiądz kazał 10 razy"zdrowaś maryjo" zmówić i już po grzechu...
Biblia tak jak i Koran niesie dobre przesłanie do ludzi,naucza dobroci względem innych i samego siebie,ale to my ludzie interpretujemy słowa w tych księgach zawarte,tak jak dla nas jest wygodnie i stąd cała ta nienawiść i nagonka religijna.
Ktoś mądry kiedyś powiedział,że"każdy rodzi się człowiekiem,ale nie każdy człowiekiem umiera,bo człowiekiem być to wielkie wyzwanie i nie każdy może temu sprostać".Jakim człowiekiem jest ten,co nienawidzi innego człowieka tylko za to,że urodził się inny od niego samego?Jakim człowiekiem jest ten,co poniża innego człowieka za jego biedę lub miejsce urodzenia?Jakim człowiekiem jest ten,co nie potrafi zaakceptować drugiego człowieka,bo ten ma inny kolor skóry czy język?Jakim w końcu człowiekiem jest ten,co poniża innego człowieka za wiarę w Boga???
Bóg jest jeden dla wszystkich i tylko on ma prawo nas osądzać ze wszystkiego co robimy a także z tego jak wierzymy i jacy jesteśmy dla innych!!!
Czasem wystarczy tylko otworzyć swój umysł i serce na innych a okaże się,że to są tacy sami ludzie jak my,z takimi samymi problemami i radościami jak nasze własne.
Warto wierzyć w każdego człowieka i nie wyrzucać go po za margines,tylko dlatego,że go nie znamy i z góry zakładamy,że jest kimś gorszym od nas samych.Żaden człowiek nie jest wolny od grzechu i zła tak jak żaden człowiek nie ma patentu na rację i nie jest idealny.Nikt nie jest do końca dobry ani zły,w każdym z nas można odkryć coś pięknego i coś,z czym musimy walczyć aby zachować w sobie dobro.
Bycie człowiekiem nie jest zależne od żadnej religii,bo nie jest to norma świadcząca o tym,że wszyscy chrześcijanie są tylko dobrzy a wszyscy muzułmanie tylko źli.Tu i tu znajdziemy dobrych i złych i każdy świadomy człowiek zdaje sobie z tego sprawę.Nikt nie ma monopolu na rację dlatego tak ważna jest tolerancja względem innego człowieka!
Tak jak nie można zawartości książki ocenić po jej okładce,tak nie można też ocenić człowieka tylko po jego wyglądzie czy religii a tym bardziej wyrażać o nim opinii bez znajomości zawartej w nim"treści".

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

http://wiadomosci.onet.pl/2054585,12,poscig_za_ksiedzem_byl_w_dzielnicy_rozpusty,item.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

IwaSara to wiedźma stara, ona wróży z fusów i wierzy w kult szatana :) mieszka w starej chatce na kurzej łapie gdzieś w lesie i porywa małe dzieci i gotuje je w kotle z pająkami i żabami...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

http://pokazywarka.pl/ksd4sv/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

Czesio...jesteś najlepszym przykładem rozmówcy :))) Inteligentny inaczej z fantazją ziemniaka :)))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Islam

IwaSara dla ciebie zawsze będę inteligentny i z fantazją na twój sposób :)
Ave iwasarske pyry

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org