sobota, 19 października 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Quadem w plener?

Czy ktoś się pisze na wyprawę po lasie albo w inny teren quadem ?


Przyjdzie czas ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Quadem w plener?

*lesie :D sorki za błąd


Przyjdzie czas ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Quadem w plener?

Gratuluję DEBILNEGO pomysłu.

"Miłośnicy quadów, kiedy tylko zrobi się trochę cieplej, ruszają w teren na poszukiwanie wertepów odpowiednich do tego, by można było po nich poszaleć w czterokołowcach. Najczęściej trafiają do lasu, na piaszczyste, poprzecinane korzeniami drogi. Po całym dniu jeżdżenia quadami po leśnych duktach, drogi te nie nadają się już właściwie do niczego. Miłośnicy czterokołowców nie wiedzą o tym i zadowoleni ruszają do domów. Leśne trakty przestają ich interesować.

Leśnicy, a osobliwie strażnicy leśni, są zaprzysięgłymi wrogami miłośników czterokołowców. Wiedzą oni bowiem to, co umyka miłośnikom czterokołowej rozrywki – drogi leśne służą do transportu drewna z odległych nieraz miejsc. Muszą być więc w dobrym stanie, tak aby ciągnik leśny mógł po nich przejechać i dowlec dłużyce na miejsce przeznaczenia. Kiedy droga będzie zniszczona, na pewno nie uda się przeprowadzenie tej operacji. Dlatego właśnie strażnicy leśni urządzają regularne zasiadki na młodych właścicieli quadów.

Pomysłowi miłośnicy motoryzacji mają także inne, lepsze pomysły niż urządzanie zawodów na leśnych szlakach. Ruszają, na przykład, na przełaj przez torfowiska i śródleśne łąki z taką mocą, że aż darń leci spod kół. To, co zostaje po przejeździe czterech quadów na podmokłej polance trudno wprost opisać, ale trochę jest podobne do zdjęć przedstawiających ziemię niczyją w czasie bitwy nad Sommą".

-----------------------------------------------------------
Hańba więc klechom, wszystkim oszczercom,
co lud tumanią i z niego drwią

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Quadem w plener?

A jakiego masz sprzęta i i jakie okolice masz zamiar zwiedzać... ja bym się pisał ale tylko w moich rejonach z powodu braku prawka... na koniec ognisko ;) no i dobrze by było żeby jechało przynajmiej 3 osoby...

sumo/malacha
jeśli tak oceniasz quadowców to się mylisz... inni widzą nas od złej strony i rozumiem to... choć nie wszyscy tacy są... ja staram się czerpać z tego przyjemność a jak mam zamiar się wyładować to mam kilka miejsc na których mogę orać gdyż mam pozwolenie ich właścicieli... i jest spoko... jak byś pojęździł trochę quadem to byś poczół co to znaczy mieć pasję quadowca..
dla porównania taki kto jeździ ścigaczem też jest źle postrzegany przez ludzi... nic tylko hałas, liczne krzyże itp... a jednak wiele osób w to się wciągnęło i to kocha... i wielbicielów coraz więcej przybywa...
więc jak masz oceniać to lepiej zachowaj to dla siebie gdyż nigdy nie wiesz czy sam się w to nie wciągniesz...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Quadem w plener?

Sumo/malaha - może ty rolnik jesteś i "Zaplajoiwali ci pole na 3 palce ?"






matizzo - Yamaha raptor 700cc idealna na szuterek :) okolice działek przy jednaczewiaku, okolice nowogrodu. Znam niezłe skróty i miejsca gdzie można bez problemu lecieć sobie jak się chce.
Jest niezłe miejsce typowo torfowe do ubrudzenia się, skakania :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Quadem w plener?

Sumo/malaha - puki co do tych dobrych dróg to raczej nam ciągniki bardziej wadzą niż my dla nich, Quadem nie robimy kolein takich jak ciągnij to raz, dwa quadem nie niszczymy drzewek, upraw itd.


Naoglądałeś się zbyt dużo TVN o quadach że niszczą, psują, straszą zwierzynę.
Pamiętaj jedno - każda maszyna jest tyle warta ile człowiek który ją operuje, więc nie każdy z nas poczuwa się do tego co napisałeś.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Quadem w plener?

He... to ja nie mam o czym rozmawiać... ;) ja kingway traper 250 (jeden z udanych chinoli) ;) ale pojemność niewiele mówi... liczy się sprawność samego kierowcy ;) ja w strone drozdowa... lasy od drozdowa po rakowo i częściej turystycznie przy narwi na rybkach;) oczywiście quadem w błocie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Quadem w plener?

Sumo/malaha ty to masz coś z leśniczego :]
Ale muszę przyznać Ci rację.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Quadem w plener?

to ile było by chętnych i jaki rejon... jak dalszy od mojego to ja odpadam... I.N.T.E.G.R.A.C.J.A. 2009 Łomża i okolice ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Quadem w plener?

Przypominam,ze jezeli ktos nie posiada quada,a chciałby wybrac sie na jakas wyprawe jest mozliwosc wypozyczenia:) 515141913

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Quadem w plener?

Ja rozumiem wszystko.Każdy ma jakieś zamiłowania pasje.Mam do Was Qadowców prośbę.Nie jeździjcie ludziom po zbożach.Właśnie mi ktoś qadem zawracał w zbożu.Pod samą Łomżą.Nie po to ktoś to sieje by ktoś niszczył.I jeszcze jedna prośba.Coraz bardziej ludzie wywożą śmieci po polach.Jeśli coś zauważycie zareagujcie.Dzięki i pozdrawiam prawdziwych pasjonatów Qadów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Quadem w plener?

"ja bym się pisał ale tylko w moich rejonach z powodu braku prawka... "

A ja jestem myśliwym bez pozwolenia na broń. Chętnie sobie postrzelam do ptaszków w lesie jednaczewskim. Są jacyś chętni?




Co do rozrytych dróg leśnych - te do przewozu drewna to pikuś. Gorzej, że niszczone są dojazdy pożarowe.

Nie wspominam o tym, co wyprawia się na "Bonie", niektórych łąkach oraz filarze starego mostu nowogrodzkiego. Szkoda słów, bo miejsca te są regularnie dewastowane przez domorosłych rajdowców.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Quadem w plener?

Jak wyruszam pod miasto, to włos sie jeży!
Zgadzam sie! - śmieci to prawdziwa zmora! Ludzie, troche kultury!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Quadem w plener?

Jak wyruszam pod miasto, to włos sie jeży!
Zgadzam sie! - śmieci to prawdziwa zmora! Ludzie, troche kultury!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Quadem w plener?

Dobra a konkretnie ? Kto się pisze na Piątek o 17.00 ?
Jak ktoś chce o śmieciach itd pisać tu to niech założy odrębne forum.
Mieliśmy kombinować jak się spotkać





17:00 przy moście w jednaczewie ?


Przyjdzie czas ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Quadem w plener?

Biernaczento to raczej ty masz coś z rolnika, skoro nie potrafisz podziwiać inaczej przyrody, niż tylko z warczącego, i śmierdzącego pojazdu. Przy okazji zakłócając spokój, i przeszkadzając w odpoczynku innym.

Buraku czy ci nie żal!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Quadem w plener?

Nie jestem rolnikiem, a raczej typowym szczurem miejskim (nawet mogę się pochwalić kilkupokoleniowym stażem łomżyniaka - z czego, wbrew wszystkiemu i wszystkim, jestem dumny), ale leśnikiem chętnie bym został, niestety, trochę na to za późno. Jednak irytują mnie plujące spalinami machiny przejeżdżające obok podczas spacerów w lesie czy pod miastem. Ot, kwestia wrodzonej wrażliwości lub jej braku. Racja, że nie każdy quad niszczy środowisko, że wszystko zależy od człowieka, który nim kieruje. Niestety, autor tematu wyraźnie pisze: DO LASU.

Więc pytam: masz własny las? Lub będziesz jeździł po czyimś prywatnym, któego właściciel dał Tobie pozwolenie? Jeśli nie to WON Z LASU.

-----------------------------------------------------------
Hańba więc klechom, wszystkim oszczercom,
co lud tumanią i z niego drwią

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Quadem w plener?

Mam nadzieję, że "prezesowi504" ktoś wpiertoli mandat że się niepozbiera. Kładowcy i młotocykliści WON!

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org