poniedziałek, 17 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
CB RADIO / Krótkofalarstwo !!!

Moi drodzy cofnijmy się 10 lat wstecz a nawet wiecej. Jak kazdy z nas pamieta ludzi na radiu CB nie brakowalo.
Kazdy komu CB sie znudzilo poniewaz jest tzw. "cisza" badz tez "chamstwo" ... polecam zrobienie licencji w pasmie 2m (144-146MHz) badz tez pasmo 70 cm (430 - 440MHz)

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do czerpania informacji z internetu czym jest to hobby itd.

Polecam nasluchowcom sluchania pasma 2m oraz 70cm.
Ludzie z terenu po zdobyciu licencji, przybywaja co roku w gronie krotkofalowcow łomżyńskich.

Egzaminy w Białymstoku !!! Naprawde warto ... łączności satelistarne, łączności z całą polską, kultura, wymiana doświadczeń itd.... to nieliczne i z grubsza wymienione przykłady.

4lomza.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: CB RADIO / Krótkofalarstwo !!!

Wiesz, tyle ze kierowcy w wiekszosci siedza na 27MHz, wiec zakup innych sprzetow raczej sie nie oplaca w dobie internetu.

-.-.-.-.-.- (podpis na urlopie)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: CB RADIO / Krótkofalarstwo !!!

Uhh... dobre czasy były kiedyś

Alfa Bravo Foxtrot 51 i QSL-ki z całej europy, a nawet i z USA się trafiła kiedyś. Oczywiście na wstegach US, chociaż raz na AM z mobilkiem który jechał po autostradzie w niemczech się QSL-kę dostało

Radyjko President HR 2510 -- piekny sprzęt ponadczasowy, podkręcony do 40 W + dopałka 100 W i to na 5/8 fali :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: CB RADIO / Krótkofalarstwo !!!

Mam dziwne wrażenie że wiem o czym mówisz, autostrada w niemczech i póżniejsza QSLka. Było to dobre 15 lat temu, aktywnie działałem na CB i ktoś o tym wspominał, chyba nawet Ty sam. Zresztą o takich rzeczach się wiedziało - takie to było społeczeństwo... O ile mówimy o tym samym.
Wydaje mi się że obecne, w dobie internetu, krótkofalarstwo straciło swój "romantyzm". Jedno kliknięcie myszki i rozmawiasz z kimś w Hiszpani np. A dawniej: wieczorne opowieści o daaaalekich łącznościach, legendy, droczenia... Chwilowe skoki propagacji, zazwyczaj poburzowe, i od razu niesamowite połączenia - raz na moim 4Watowcu rozmawiałem ze Słupskiem. Dla mnie gówniarza wtedy był to szok.
Panda
:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: CB RADIO / Krótkofalarstwo !!!

A ja pozdrawiam wszystkich ktorzy posiadaja cb radio i z niego .....sa zadowoleni tak jak Ja

mustang

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: CB RADIO / Krótkofalarstwo !!!

cześć Mustang-stare,dobre...czasy z Jordanem i Zielonym Stasiem w tle i nie tylko...pozdrawiam MEGI

Człowiek jest jak szkło,dopiero go poznasz,gdy się nim skaleczysz...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: CB RADIO / Krótkofalarstwo !!!

w chwili obecnej uzywa sie sprzetow profesjonalnych typu Yaesu, Kenwood do telegrafii lub transmisji cyfrowym po globie.


CB to dobre ale w acie czy drogowka nie stoi gdzies ;)


Pozdrawiam Pande

4lomza.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: CB RADIO / Krótkofalarstwo !!!

Cytat:

CB to dobre ale w acie czy drogowka nie stoi gdzies ;)


I tutaj kolego sie mylisz. Pasmo CB to nie tylko miśki. Tak samo jak ty na swoim sprzecie KF mozesz rozmawiac z calym swiatem, tak samo i ja na pasmie CB moge rozmawiac z calym swiatem przy dobrej propagacji. Oczywiscie to kwestia gustu: mnie np KF nie kreci. A to ze wszyscy pouciekali na KF to sie z tym zgodze :-(



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: CB RADIO / Krótkofalarstwo !!!

Ciekawy temat! Zmagam się z nim od ponad 40 lat... :-(
Myślę sobie tak; i krótkofalowcy z licencją państwową Urzędu Kontroli Elektronicznej i wolni CB-radiowcy znajdą swoje miejsce w eterze. Lepiej moim zdaniem - mają licencjonowani ale i CB ma swoje niewątpliwe uroki. Wszystko zależy co, komu i do czego jest potrzebne...

Jeśli tylko jako hobby i do zmagań z nowoczesną techniką no KF i UKF są bezmiarem możliwości, od telegrafii, przez SSB do ATV. No a cała gama technik DIGI to nawet oddzielna dziedzina!

Na CB jednak takie pole do eksperymentów jest wąziuteńkie i wręcz zabronione! Zapewne słusznie... (?)

Gdy czasem słucham stacji w paśmie 11-metrowym robi mi się smutno, że można tak odbiegać od ducha krótkofalarstwa.... Ale to już inna historia...

A tak a' propos - 10 lutego walne zebranie Łomżyńskiego Stowarzyszenia Krótkofalowców! Pamiętaj Marku! QTC 145.250 MHz, 20:00 MEZ

73!

H.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org