piątek, 27 września 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Spotkanie z Kandydatami do PE

A ja lubię pana Zdanowicza i mam nadzieję, jeszcze póki co nie odejdzie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Spotkanie z Kandydatami do PE

...gdzieś niedaleko DaSto. Do tej pory lincze, samosądy i inna tego typu "sprawiedliwość społeczna" kojarzyła mi się z dzikim fanatyzmem religijnym i amerykańskim dzikim zachodem marnych westernów. W każdym przypadku widziałem słońce na błękitnym niebie, piasek, suchy konar drzewa i stado rozjuszonych, wrzeszczących twarzy, rąk i nóg.

Okazuje się, że może byc inaczej. Idąc za info.onet.pl: Rozjuszony tłum w Chicago usiłował dokonać samosądu na kierowcy ciężarówki, winnego śmierci pieszego na ulicy w centrum miasta. - http://info.onet.pl/891503,12,item.html.

Zastanawiam się, czy to jest natura człowieka, czy lokalne "przyzwyczajenie społeczne"? Kilkaset lat temu władza w Stanach Zjednoczonych nie sięgala za daleko i mieszkający w oddaleniu od ośrodków miejskich musieli sobie sami radzić - może im pozostało?

Starożytni Włosi (Rzymianie) wielce lubowali się w imprezach na stadionach, może im też zostało w "pamięci" i w czasie ostatniego meczu na stadionie znów zawrzało. Kibice wyszli na areny i postanowili zlikwidowac gladiatorów w "niebieskich mundurkach".

My Polacy - Słowianie - jeszcze 1500 lat temu nie mieliśmy swojego miejsca, włóczyliśmy się gdzieś po bezdrożach południowowschodniej europy, czy nawet azji mniejszej i w poszukiwaniu wrażeń (albo jedzenia, spokoju) ruszyliśmy w kierunku zachodu. W okolicach VI-Viii wieku nieliczne szczepy, plemiona zatrzymywały się w jakimś urokliwym miejscu (np. na nadrzecznych skarpach pod lasami obfitymi w zwierzyne). W tym momencie stawało się coś dziwnego, bo buńczuczni i wiecznie na koniach wojownicy zaczynali zajmowac hodowla, uprawą, łowiectwem. Wtedy bylismy praktycznie wszędzie w Europie, ślady niektórych plemion Słowiańskich napotkano nawet w obecnym Maroku.
Teraz też tak jest. Pojawia się impuls i ruszamy na zachód, coraz dalej i dalej, by osiąść i założyc nowe plemię.

Genetyczne uwarunkowanie?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Spotkanie z Kandydatami do PE

wieć dziki nie zaglądaj tu. Ty zwyczajnie nie jesteś w stanie tego zrozumieć. Marny umysł , płytkie myślenie.

---
PGG

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Spotkanie z Kandydatami do PE

<b>nie no fajne</b>

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Spotkanie z Kandydatami do PE

Tak jak w temacie....... kogo cenicie? kogo mniej? i dlaczego?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Spotkanie z Kandydatami do PE

Drodzy niedawno na łamach forum 4lomza ktoś opisał, że Multimedia wprowadziła podwyżkę na swoją kablówkę. Zamieszany jest w to ewidentnie "NAPOLEON" Lipski, który tak dba o swoich lokatorów, że do tej pory nie znalazł innego tańszego operatora w spółdzielni. Na ostatnim forum na ten temat prezes "wielki" napisał żeby to forumowicze znaleźli za szanownego pana tańszego operatora. To do k...wy nędzy za co "napoleonie" bierzesz taką niemałą kasę. A tymczasem wielka bogata firma Multimedia zgotowała nam taki los w postaci następnej podwyżki na pakiet średni i najwyższy, tłumacząc się obecnie wzrastającymi cenami na usługi za kablówki w unii europejskiej. To dlaczego abonenci mają ponosić już koszt dziś jak do unii wchodzimy dopiero w maju. To po pierwsze, to może k...a zróbcie co miesiąc podwyżkę. Dla niewtajemniczonych przypomnę, że od początku nowego roku była również podwyżka o 2 zł i obecnie to również jest podwyżka o następne 2 zł. Przypomnę jeszcze, że takie same pakiety w Vectrze kosztują o 13 PLN taniej. Więc Lipski jak uważasz czy Ty działasz dobrze , że na Twoim podwórku dzieją się takie cuda. Czy sądzisz, że jeszcze Tobie zaufamy? Nie zdziw się!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Spotkanie z Kandydatami do PE

Ja tez z niecierpliwoscia oczekuje na rozpoczecie tej wiosennej rundy rozgywek i bede staral sie, choc tak z daleka, obserwowac poczynania tej druzyny, a takze tego utalentowanego mlodego zawodnika, Rafala Boguskiego, ktorego mialem okazje obserwowac na boisku, tu w Stanach.
Oczywiscie zycze im podobnych sukcesow jak w rundzie jesiennej, i aby w nastepnym sezonie znalezli sie juz w III-ej lidze.
Na pewno bylo by to duzym bodzcem nie tylko dla kibicow tej druzyny ale i dla wszystkich Lomzan.
Wychu



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Spotkanie z Kandydatami do PE

Dla mnie jednak niepowtarzalnym byl ten pierwszy widok Lomzy ze wzgorza na polnoc od Piatnicy, ktory ujrzalem wracajac do tego miasta od stron Kolna po 26-ciu latach rozlaki. Ten widok zawsze zostanie w mojej pamieci ...
Wychu



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org