poniedziałek, 17 czerwca 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Kaczyński o katastrofie smoleńskiej: nie ma wątpliwości, że to był zamach

Choroby - pochodzące z psiego kału:

http://www.fakt.pl/Psie-odchody-grozne-dla-zycia,artykuly,99546,1.html

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95190,6401336,Sanepid_ostrzega__psie_kupy_grozne_dla_ludzi.html

http://www.sm.szczecin.pl/aktualnosci/1-nowiny/632-masz-psa-to-bpdf-za-niego-odpowiedzialny

http://radogoszcz.com/psy/toksokaroza.html

http://www.pies.jastrzebie.pl/posprzataj-po-nas/psie-odchody-powoduja-choroby/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kaczyński o katastrofie smoleńskiej: nie ma wątpliwości, że to był zamach

kukulko ileż nienawiści jest w Tobie do czworonożnych stworzeń

Twoje zarobaczone dziecko leczone byłoby na koszt państwa a nie z Twojej kieszeni

wczoraj ubabrany bezstresowy dzieciak wysmarował mi brudnymi łapskami płaszcz i niestety koszt pralni poniosę ja a nie jego mądralińska mama

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kaczyński o katastrofie smoleńskiej: nie ma wątpliwości, że to był zamach

Bezdomnych kotów jest zdecydowanie więcej niż psów.Dokarmiam również koty i wiem.Najwięcej spotykam ich wieczorami pod samochodami na parkingach,w przyblokowych ogródkach.Unikają ludzi,bo są najczęściej dzikie,ale nie są w odludnych miejscach,a wprost przeciwnie.
Torebki nie są tanie.Wydaję na nie miesięcznie około 40zł.Pewnie,że można kupić tanie śniadaniowe.Tylko,że pies załatwia się kilka razy dziennie,przynajmniej mój.Dziennie jest to nawet 6 torebek.Ile torebek rozkładających się setki lat zostawimy naszym dzieciom.Ja kupuję biogdegradalne,a te są dość drogie.
Dlaczego wszyscy mamy płacić.Ja płacę za swoje psy rocznie po 90 za jednego.I raczej właściciele zarejestrowanych psów nic z tego nie mają.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kaczyński o katastrofie smoleńskiej: nie ma wątpliwości, że to był zamach

http://www.youtube.com/watch?v=4z2DtNW79sQ





urbi et orbi !




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kaczyński o katastrofie smoleńskiej: nie ma wątpliwości, że to był zamach

Tereska, ja nie mówię o nienawiści do psów, a braku odpowiedzialności ich właścicieli. Jak ktoś ma dom i podwórko, a na nim psa, to sprząta po nim. Adekwatnie powinno być z posiadaczami psów w miastach na osiedlach.
Poza tym za dziecko płacę ja a nie budżet państwa, bo płacę za siebie składki do ZUS, a ze leki pełnej refundacji tak k woli ścisłości nie ma, więc nie mów, że za mnie płacisz.
Poza tym płaszcz to tylko materiał i da się wyprać, a zdrowie ma się jedno.
Jeśli ktoś nie ma w sobie tyle bezczelności, że lubi zostawiać psie kupy, nie zabierze swoje zwierzę do swojego domu i niech to zwierzę robi mu na dywan.

Jak masz śmieci to też je wyrzucasz na środek ulicy?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kaczyński o katastrofie smoleńskiej: nie ma wątpliwości, że to był zamach

No to Edi zarzuci jedno z fajniejszych połączeń jakie zna i niech hejterzy śmiało hejtują "suchasz guffna", zobaczymy ile osób zhejtuje tych hejterów ;]

http://www.youtube.com/watch?v=vqLFl2obk-o

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kaczyński o katastrofie smoleńskiej: nie ma wątpliwości, że to był zamach

Maruder- Te osoby, które mają ze mną kontakt na co dzień śmiało mogą Ci powiedzieć, że moje zdrowie psychiczne jest ok, skoro taka sceneria Ci nie odpowiada do rozmowy na ten temat, zarzuć własny koncept spotkania, a ja rozważę to i możemy o tym pogadać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kaczyński o katastrofie smoleńskiej: nie ma wątpliwości, że to był zamach

No właśnie kot w piaskownicy zakopie i maluch potem do wiaderka sobie włoży.Więc dlaczego kukułka czepiasz się tylko psów,skoro już o zdrowiu piszesz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kaczyński o katastrofie smoleńskiej: nie ma wątpliwości, że to był zamach

kask napewno by nie zaszkodził i zwiększył szanse przeżycia

Trzy największe nieszczęścia Polski to Bóg , Honor , Ojczyzna, czyli całe kato-PiSlamstwo



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kaczyński o katastrofie smoleńskiej: nie ma wątpliwości, że to był zamach

Te podatki oc są od dóbr które są dobrowolne, nikt nie karze ci mieć psa tak samo jak nikt nie karze ci posiadać samochodu. Na tym polega ich problem że są nierozerwalnie związane z wejściem w posiadanie. Podatku nie zniosą bo to źródło finansowania. Podobnie jak abonament rtv jest od posiadania odbiornika telewizyjnego i nie ma znaczenia że korzystasz z usług dostawców telewizyjnych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kaczyński o katastrofie smoleńskiej: nie ma wątpliwości, że to był zamach

Tobie też nikt, nie karze mieć dzieci, które Ty prowadzasz, narażając je na choroby.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kaczyński o katastrofie smoleńskiej: nie ma wątpliwości, że to był zamach

Nie pojmujesz podstawowej różnicy... OC jest obowiązkowe, bo w razie jakiejkolwiek sytuacji wymagającej wypłaty odszkodowania masz opłacone składki i nikt nie robi łaski... Podatek za psa jest obowiązkowy, ale nie daje Ci żadnych praw. Co innego gdyby pies kogoś pogryzł i za to, że opłacasz podatek wypłacaliby odszkodowania. Wtedy możemy porównywać. Już prościej się chyba nie da.
OC nie jest podatkiem od dóbr dobrowolnych jak to opisujesz.. Wystarczy wziąć na przykład składki OC, które opłacają firmy lub osoby fizyczne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kaczyński o katastrofie smoleńskiej: nie ma wątpliwości, że to był zamach

Skoro oc jest of odpowiedzialności to dlaczego płaci się je od samochodu a nie of kierowcy? W końcu to kierowca powoduje szkodę a nie samochód. Samochód może stać cały czas w garażu ale oc i tak masz obowiązek zapłacić.
Wszyscy płacą zus ale nie każdy korzysta z usług szpitala. Skoro płacę to mam prawo korzystać jak każdy inny człowiek który płaci.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kaczyński o katastrofie smoleńskiej: nie ma wątpliwości, że to był zamach

Chcialbym dowiedziec sie jaka dzialalnosc mozna otworzyc aby dostac pieniadze z UP ( 20.000 w tym roku ) i co najlepiej zakupic za te pieniadza zeby mozna bylo za rok bez problemu sprzedac i za duzo nie stracic? w co warto zainwestowac w jaki sprzet np.(maszyny budowlane? kamere ? komputer, sprzet warszatowy???) itp ???? bardzo prosze o wasze pomysly ... moze jakies sprawdzone przyklady? pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kaczyński o katastrofie smoleńskiej: nie ma wątpliwości, że to był zamach

Już Ci to opisałem... Płacisz OC od auta i składki idą na szkody wyrządzone przez to konkretne auto, nawet jeżeli stoi na parkingu czy w garażu, ktoś może się o nie potknąć i chcieć dochodzić swoich praw do odszkodowania i to jest zabezpieczenie.. Na prawdę nie ubezpieczałaś auta, bo nie masz pojęcia czemu służą podstawowe i obowiązkowe składki oc. Kierowca też może opłacić sobie oc i może mieć działalność w której opłaci oc itd.. OC nie dotyczy tylko samochodów.
Skoro opłacasz zus to masz prawo korzystać ze szpitala i nie powiesz mi, że w razie wypadku karetka nie przyjedzie i nie położą Cię na stół operacyjny?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kaczyński o katastrofie smoleńskiej: nie ma wątpliwości, że to był zamach

Czy ta kukułka jest naprawdę taka głupia?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kaczyński o katastrofie smoleńskiej: nie ma wątpliwości, że to był zamach

Pozostałe ubezpieczenia oc są dobrowolne
. Zabezpieczasz się bo chcesz a nie dlatego że musisz.
Poza oczywiście pewnymi rodzajami ubezpieczeń z tytułu prowadzenia określonych rodzajów działalności.
Gdyby oc od samochodu nie miało charakteru parapodatkowy to mało kto by u nas płacił. Ponad 250000 samochodów nie ma oc.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kaczyński o katastrofie smoleńskiej: nie ma wątpliwości, że to był zamach

Z takim łbem to spiepszaj za granicę!

My będziemy tobie zrzute robić żebyś Ty mógł popajacowac

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kaczyński o katastrofie smoleńskiej: nie ma wątpliwości, że to był zamach

Słyszałem że taki proceder jest wykonywany na większą skalę. Niestety tak wygląda wykorzystywanie większości funduszy unijnych. Drogi i inwestycje infrastrukturalne po przepłacane kilkukrotnie. Odnawialne źródła energii stawiane gdzie popadnie, a okres zwrotu z inwestycji spodziewany za 100 lat. Dotacje na założenie działalności wykorzystywane przez właśnie takich pseudo cwaniaczków jak wyżej. Duża ogromna część środków unijnych wydawana na reklamę środków unijnych i propagandę. To wszystko za nasze pieniądze. Jak ten system się nie rozleci w ciągu kilku lat to będzie cud.

http://videolomza.blox.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kaczyński o katastrofie smoleńskiej: nie ma wątpliwości, że to był zamach

Jeśli ktoś nie rozumie, są gminy które zwalniają z podatku od posiadania psa, ale muszą tak czy owak pokrywać koszty funkcjonowania schronisk. Muszą płacić za sterylizację, muszą zrzucać szczepionki, muszą karmić bezpańskie zwierzęta. Są to koszty ogólnego funkcjonowania gminy i ponosimy je wszyscy. Jeśli dzikie zwierzę wyskoczy ci przed samochód to odszkodowanie płaci państwo jeśli zachodzą odpowiednie przesłanki. Czyli płacimy my.
Trzeba być odpowiedzialnym za swojego zwierzaka. Masz psa to sprzątaj po nim.
Nie rozumiem roszczeniowej postawy posiadaczy psy, że skoro płacą podatki, to miasto mam im wszystko ułatwiać. Masz nieruchomość, to ty dbasz o jej utrzymanie. Te podatki są na utrzymanie gminy. Nie mają charakteru celowego jak zus lub oc.
VAT czy podatek dochodowy, też są podatkami ogólnymi, a wiadomo co się z nimi dzieje. Pretensje można mieć jedynie do rządzących.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kaczyński o katastrofie smoleńskiej: nie ma wątpliwości, że to był zamach

http://www.gminalomza.pl/bip/zalaczniki/art/111214091411.pdf

Rozdział 75616 Wpływy z podatku rolnego, podatku leśnego, podatku od spadków i darowizn,
podatków i opłat lokalnych od osób fizycznych.
Podatki w tym rozdziale oszacowano na kwotę 2 186 200 zł, co stanowi 119,25 %
przewidywanego wykonania w 2011 roku, w tym:
• podatek od nieruchomości 930 OOOzł (112,05%)
• podatek rolny 700 OOOzł (166,67%)
• podatek leśny 88 OOOzł (100,00%)
• podatek od środków transportowych 180 OOOzł (109,09%)
• podatek od spadków i darowizn 30 OOOzł (107,14%)
• podatek od posiadania psów lOOzł (100,00%)
• wpływy z innych opłat lokalnych 100 zł ( 50,00%)
• podatek od czynności cywilnoprawnych 250 OOOzł ( 84,46%)
• odsetki 8 OOOzł (133,33%)

Dział 010 Rolnictwo i Łowiectwo
Zaplanowana kwota w wysokości 254 300 zł / 37,27% przeznaczona jest na sfinansowanie
następujących zadań:
• usuwanie ewentualnych klęsk żywiołowych 7 000 zł
(zakup sprzętu, przeglądy i konserwacja agregatów prądotwórczych)
• wpłaty do Podlaskiej Izby Rolniczej 2% odpisu od uzyskanych
wpływów z tytułu podatku rolnego 13 800 zł
• odbiór padłych zwierząt w celu utylizacji 5 280 zł
• ochrona zwierząt, zapobieganie
ewentualnym chorobom, zakup środków dezynfekcyjnych 5 000 zł
• dopłata do zakupu wody 137 220 zł
• schronisko dla zwierząt / umowa 3000 x l 2 / 36 000 zł
• infrastruktura wodociągowa i sanitarna (inwestycje) 50 000 zł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kaczyński o katastrofie smoleńskiej: nie ma wątpliwości, że to był zamach

Koszty schroniska w 2009 http://lomza-archiwum.hi.pl/index.php?wiad=1528

Wartość podatku od psów to około 80-90 tys złotych a funkcjonowania w 2008 r ponad 150 tys. zł. Czyli płacimy wszyscy i to nie mało. Nie są to pełne koszty, bo ile pieniędzy pochodzi z dobrego serca? A jeśli gmina nie ma takiego podatku?
Nie jestem przeciw zwierzętom a przeciwko nieodpowiedzialnym właścicielom zwierząt, nie tylko psów.Jeszcze raz piszę: masz psa to po nim sprzątaj.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kaczyński o katastrofie smoleńskiej: nie ma wątpliwości, że to był zamach

Kukulka zacząłeś od problemu pasożytów.
Jeśli chodzi o pieniądze przeznaczane na bezdomne zwierzęta i działalność schronisk no cóż,wiem dużo więcej niż statystyki.
Szkoda,że gminy nie interesują się losem psów umieszczonych w niektórych schroniskach.Pieniądze na nie wydane trafiają do kieszeni właścicieli schronisk.A psy często nawet podstawowej opieki nie mają zapewnionej,a warunki w jakich przebywają są poniżej wszelkiej godności.
Albo psy wyłapane w jednej gminie są wypuszczane w innej.I za jednego można zarobić dwa razy.

"Jeśli ktoś nie rozumie, są gminy które zwalniają z podatku od posiadania psa, ale muszą tak czy owak pokrywać koszty funkcjonowania schronisk. Muszą płacić za sterylizację, muszą zrzucać szczepionki, muszą karmić bezpańskie zwierzęta. Są to koszty ogólnego funkcjonowania gminy i ponosimy je wszyscy. Jeśli dzikie zwierzę wyskoczy ci przed samochód to odszkodowanie płaci państwo jeśli zachodzą odpowiednie przesłanki. Czyli płacimy my."
A to chyba żart.To z kieszeni posiadaczy psów mają być pokrywane szkody spowodowane przez dzikie zwierzęta ?

Ja podatek płacę do kasy miejskiej.Miasto zakupi za nie tabletki do odrobaczania dla posiadaczy psów.I będziemy mieć czyste psie kupy,wolne od pasożytów.Nie będą zagrożeniem dla zdrowia.
Problem w temacie rozwiązany.Przypominam taki jest tytuł : "Psi problem a zdrowie".

Jeśli chodzi o pieniądze przeznaczane przez każdą gminę na bezdomne zwierzęta nie zgadzam się w większości z ich założeniami.Rozplanowałabym to inaczej,ale nie taki był temat.
Poza tym każda gmina ma obowiązek w swym budżecie kwotę na walkę z bezdomnością.Dopiero byłby wielkie halo i panika,gdyby po mieście i wioskach chodziły watahy bezdomnych psów.Niestety są bezmyślnie rozmnażane i porzucane przez ludzi.Szkoda,że gminy i miasta nie potrafią tych pieniędzy skutecznie zainwestować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kaczyński o katastrofie smoleńskiej: nie ma wątpliwości, że to był zamach

Masz przerośnięte Ego gamoniu, masz rację z głupim to nie rozmowa, więc najlepiej skończę z Tobą rozmawiać bo naprawdę to nie ma sensu, jakbym napie*dalał grochem w ścianę, choćbym nie wiem jak długo to robił to tak ściana nie runie, tak samo z Tobą, choćbym nie wiem jak Cię przekonywał to i tak wolisz wykłócać się jak dziecko ery gadu-gadu przez forum zamiast spotkać w realu, więc nie zmienię głupiego, no nic pozostało mi życzyć tobie rozumu i abyś zmądrzał bo na razie to widzę, że chyba się z własnych ch*jem na łby zamieniłeś.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kaczyński o katastrofie smoleńskiej: nie ma wątpliwości, że to był zamach

To pies wychodzi z pudernicą na spacer a nie pudernica z psem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kaczyński o katastrofie smoleńskiej: nie ma wątpliwości, że to był zamach

A niech tylko jakiś strażnik miejski się przyczepi, że mój pies się zesrał na trawniku, a ja nie posprzątałem i że mandat mogę mieć, to śmiało i bez wahania mu powiem: Jak mi da pan torebkę kupioną za podatki od psa to z chęcią posprzątam. Taką akcję powinni zrobić, jak już coś, chodzić z torebkami i dawać ludziom z psem na spacerze, zamiast czaić kto, gdzie i kiedy wyrzucił psie gówno. Może ta pierwsza akcja zmobilizowałaby ludzi bardziej bo przykład poszedłby z góry?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kaczyński o katastrofie smoleńskiej: nie ma wątpliwości, że to był zamach

Mała- Widzę znasz się na rzeczy, te sosy są o 100x lepsze i ostrzejsze niż ostry czy ognisty czy jakiś inny piekielny w łomżyńskich kebabach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kaczyński o katastrofie smoleńskiej: nie ma wątpliwości, że to był zamach

Kukulka dlaczego tak uczepiłeś się psów domowych? Skoro ktoś decyduje się na psa, to go odrobacza, więc jakie pasożyty? Pasożyty mogą roznosić bezpańskie koty, których odchody znajdziesz w piaskownicach i bezpańskie psy.
Kolejna sprawa piszesz, że Twoje dzieci czasem biegają po trawnikach, żeby pokopać piłkę... Z tego co wiem, jest zakaz deptania trawników. Jak Ty te dzieci wychowujesz?
Tematu podatku od psów i oc nie będę poruszać, bo już zauważyłam, że dla Ciebie to temat nie do zrozumienia.

Najłatwiejszym a zarazem najbardziej podstępnym sposobem aby zrobić z kogoś niewolnika to dać mu pieniądze których nie zarobił! Tak dokładnie działa sukinsyńska lewica...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kaczyński o katastrofie smoleńskiej: nie ma wątpliwości, że to był zamach

Kukułeczka- A teraz wyobraź sobie świat bez człowieka, gdzie istnieje sama natura nieskażona industrializmem i zwierzęta żyją obok siebie w "naturalnym łańcuchu życia". Czy zwierzęta przejmowałyby się taką psią czy kocią kupą gdzieś na polanie, czy raczej waliłyby gdzie popadnie oznaczając przy tym swoje terytorium i jakoś nikt o to nie miałby do nich żalu?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kaczyński o katastrofie smoleńskiej: nie ma wątpliwości, że to był zamach

Edward, dlatego pies to tak naprawdę "wytwór" człowieka a nie natury. Tu nie ma mowy o selekcji naturalnej. Dlatego psów jest mnóstwo.
Tak samo jest z kotami, krowami, końmi, owcami itd. Odkąd człowiek zrezygnował z koczowniczego trybu życia na rzecz upraw i hodowli, zwierząt udomowionych przybyło. W oborach, stajniach, czy zagrodach sprząta się po swoich zwierzętach, więc dlaczego właściciele psów nie sprzątają po swoich pupilach w miejscach publicznych jakimi są trawniki, chodniki, ulice a co gorsza niekiedy i place zabaw, bo i takie przypadki się zdarzają.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kaczyński o katastrofie smoleńskiej: nie ma wątpliwości, że to był zamach

drzewko_szczęścia pomagam w odławianiu bezdomnych psów i jakoś dziwnie wychodzi,że znajduję je w miejscach,gdzie są większe skupiska ludzi.Przy sklepach,szkołach.W takich miejscach łatwiej o pożywienie.Dziecko da kanapkę,ktoś wychodzący ze sklepu też coś rzuci.I osiedlowe śmietniki są dobrym miejscem do szukania czegoś do zjedzenia.
Gdyby przebywały w miejscach odludnych nikt by ich nie zgłaszał do odłowienia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kaczyński o katastrofie smoleńskiej: nie ma wątpliwości, że to był zamach

MiYu- Jakoś przeszło to koło mnie szerokim echem, ale potępiam tak samo jak te bestialskie działania w Nowej Zelandii. Zresztą nie tylko tam, co powiesz o Chińczykach, czyli miłośnikach, mięska z psa? Albo pewnym włoskim kucharzu co to w jakimś telewizyjnym poradniku, radził jak przyrządzić potrawkę z kota?

Oto Chińczycy jak traktują psy. (ludziom wrażliwym stanowczo odradzam)

http://img.thesun.co.uk/multimedia/archive/01535/dog-meat-5_1535667a.jpg

http://s4.hubimg.com/u/1269823_f520.jpg

http://www.petaboy.com/wp-content/uploads/2008/11/dog_meat.jpg

http://loscuatroojos.com/wp-content/uploads/2009/04/dogs-in-china.jpg

http://3.bp.blogspot.com/-iqVwGxMXe20/UCriBXRtIyI/AAAAAAAAEPE/AweW2RnGsg8/s1600/060801_chinadog_hmed_1p.grid-6x2.jpg

http://3.bp.blogspot.com/-pnZWvnMwrUo/T_Ij8f2-cqI/AAAAAAAAE-U/fN7lcEYM3ek/s1600/dogs-china.jpg

http://www.bjorkaoddities.com/images/folder%20130/Dogs...%20favorite%20food%20in%20China10.jpg

A ten włoski kucharz to- Beppe Bigazzi

Beppe Bigazzi, jak informują europejskie gazety, w programie ogólnowłoskiej telewizji powiedział ni mniej ni więcej: "Kocie mięso jest bardzo delikatne. Należy je pozostawić na kilka dni pod zimną wodą, a gdy już zmięknie, obsmażyć z cebulą, warzywami i udusić w czerwonym (koniecznie!) winie." Gdy z powodu tej wypowiedzi wywiązała się awantura, kucharz tłumaczył się tym, że jedzenie kociego mięsa było w niektórych regionach Włoch tradycją w latach 30. i 40. ubiegłego wieku.

Tutaj macie linka:

http://www.pawnation.com/2010/02/19/cooking-show-host-fired-for-recommending-cat-stew/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kaczyński o katastrofie smoleńskiej: nie ma wątpliwości, że to był zamach

Gdzie w Łomży dostane tablice korkowe? :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org