czwartek, 03 października 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Czy PiS wygra wybory?

Kochani!

Zgadzam się, że należy dbać o poprawność językową, ale jeśli chodzi o popełniane błędów to prym wiedzie jednak telewizja. Wystarczy posłuchać co i w jaki sposób mowią prezenterzy TV. Gdzie sa te czasy, że w TV słyszało się poprawną polszyznę i jak to ma się do misji edukacyjnej np. TV publicznej??

Jako przykład, błędu raczej merytorycznego, podam, że jakiś czas temu dowiedziałem się w TV1, że Zambrów leży na Podlasiu. podkreślam: "na Podlasiu", a nie "w województwie podlaskim" O zgrozoooo !!! Co za nieuki!

W takim wypadku nie dziwmy się, że nasza wrażliwość na poprawność językową maleje.

Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy PiS wygra wybory?

tak, należy wiedzieć co się pisze.

Ale co zrobisz z typami, którzy tego nie wiedzą?

Po to jest moderator, admin - oni tym wszystkim zarządzają i post typu "Pan X jest przestępcą" powinien być usuwany - moim zdaniem.

No i z tymi Chinami to przesada. Dzięki internetowi popieprzyło się komus w głowie i myśli, że jak go nie widać to może wypisywać co chce...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy PiS wygra wybory?

Ależ ja cały czas dyskutuję o meritum, tylko że dla Ciebie tym meritum stał się temat nie ojczyzny- polszczyzny a dokopania autorom portalu i dlatego tak trudno nam ustalić wspólną płaszczyznę porozumienia.
Jeśli twierdzisz, że nie ważne są polskie znaki diakrytyczne, jak możesz wygłaszać opinie, że ważna jest ortografia? Był wszak i taki postulat (od zwolenników netykiety zapewne), żeby uprościć pisownię w elektronicznych środkach przekazu do jednego "u" i jednego "ż" (przepraszam, po Twojemu to bedzie "z").
Istnieje zresztą gałąź wiedzy nazwana fonetyką i zapewniam Cię, że zupełnie legalny zapis fonetyczny jest jeszcze prostszy niż to co proponujesz, jest zgodny z polską wymową i lekce sobie waży wszelkie niuanse ortograficzne.
Bo dlaczego niby Twoja "laska" miałaby być lepsza od fonetycznej "uask'i"?

P.S.Cieszę się, że spotykasz inteligentnych i wyrozumiałych znajomych na gg. Ja widać ani do jednych, ani do drugich, ani nawet do trzecich nie należę.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Droga Gnido

A ja stale tlumacze, ze nie tedy droga. Nie chce juz przepychanek typu "zrobiles literowke", "nie piszesz polskich znakow" bo nie o tym chcialem. Niektorzy zamiast zgodzic sie badz nie z moja obserwacja zaczeli zupelnie bezsensowne przepychanki. Mam prawo mowic o ortografii, poniewaz drazni mnie jej brak w tym portalu.
Polskich znakow nie uzywam i uzywac nie bede w internecie, tak samo jak maile pisze w formacie txt a nie html oraz ze nie postuje podwojnie albo nie pisze z caps lockiem. Powtarzam, prosze zostawic ten temat.
Internet jest tak specyficznym miejscem ze nieuzywanie polskich znakow nie jest przestepstwem a wrecz czasem jest wygodniejsze i wskazane. Nie raz spotkalem sie na forach ze zdaniami "nie piszcie polskich znakow bo mi krzaczy". Jak widac nie da sie dogodzic wszystkim bo zawsze znajdzie sie ktos kto nie rozumie, ze mna nie kieruje lenistwo lecz cos innego.
Jezeli jestes takim strasznym zwolennikiem ogonkow to znajdz sposob by po wpisaniu "www.4łomża.pl" wyswietlila sie ta strona.
I wystosuj oficjalny apel do PZPS (Polski Zwiazek Pilki Siatkowej) aby Artur(?) Gołaś mial na koszulce "Gołaś" a nie "Golas" bo to co dzisiaj zobaczylismy jest smieszne i niedopuszczalne.
Prosze tez zglosic organizatorom konursow np. "Kangur" by pojawily sie kratki z polskimi znakami, bo np. gdy ktos sie nazywa Lukasz to musi literke 'L' zamalowac, a nie "Ł". Zaloze sie, ze wszyscy Lukasze wybiegna na ulice i oprotestuja ten stan wlasnie. Zrob to za nich.
I dlaczego w kodzie html nie ma polskich znakow! Wstyd!

Czy tak trudno pojac czemu jest akurat tak a nie inaczej?

Co do twoich bardzo zgrabnych dywagacji o fonetyzacji. Powiem krotko: uprawiasz demagogie. I dobrze o tym wiesz.
Aha, i dlaczego chcesz slowo 'laska' chcesz zapisywac fonetycznie jako "uaska"?
Jezeli wciaz masz zamiar klocic sie o moje nieuzywanie polskich znakow to prosze bardzo ale beze mnie, moge cie jednak zapewnic ze znajdzie sie pare osob ktore klac beda na tych przez ktorych im krzaczy, a ja bede w grupie ktora wykleta nie bedzie. :)
A meritum okreslilem na samej gorze lecz ktos juz o tym zapomnial. Dobro jezyka polskiego lezy mi bardzo na sercu i tepie ignorowanie jego zasad. Tutaj prosze mi nie udowadniac ze ignoruje jego zasady nie stosujac ogonkow bo ten chwyt juz znam, prosze natomiast mnie zapewnic ze kazdy kto tu wejdzie bedzie mial standard ISO Srodkowoeuropejski a ogonkow bede uzywal tu zawsze.

.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy PiS wygra wybory?

A tak szczerze to tematy wielokrotnie się powtarzają i nic z nich konkretnego nie wychodzi.Polacy byli zawsze znani z tego,że dużo gadali,a mało mówili:)A teraz to i jedno i drugie nam przypadło do gustu :)

Pozdrawiam wszystkich czujących wiosnę :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy PiS wygra wybory?

Oj bedzie ... jak Via Baltica przejdzie przez Łomze wtedy jusz tranwaje nie pomogą.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy PiS wygra wybory?

Szukam strony na której są umieszczone mp3 albo tytuły Polskich lub Zagranicznych REKLAM ! jeśli ktoś tako strone zna to by mógł się okazac z dobrej strony i podać (z góry Dzięki)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy PiS wygra wybory?

Chodzi Ci o tytuły piosenek wykorzystwanych w reklamach? Bo jakoś dziwnie to napisałeś... Jeśli tak to odwiedź stronę www.reklamy.tv

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy PiS wygra wybory?

Z dobrych stron wiem ze Rafal B. ma odejsc do pogoni szczecin . Uwazam ze nasz ŁKS nie poradzi sobie bez niego

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy PiS wygra wybory?

a skad ty to mozesz wiedziec? z prezesem ptakiem wodke piles? jego szanse angazu w jakimkolwiek klubie pierwszoligowym sa nikle bo nic mu nie ujmujac to do poziomu pierwszoligowca duzo mu brakuje.moze w drugiej lidze by sobie poradzil.ja i kazdy inny czlowiek na jego miejscu odszedlby do i nnego lepszego klubu gdyby mial okazje wiec jezeli chce niech odchodzi.z niewolnika nie ma pracownika.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy PiS wygra wybory?

życzmy mu raczej dobrego transferu niż ślubu z ŁKS, choć niewatpliwie byłaby to starata dla naszego klubu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy PiS wygra wybory?

wiesz co nie chce mi sie juz rozpisywac nawet polskich znakow ani czcionek nie chce mi sie pisac ani nawet kropek i przecinkow to napisze tylko ze napisalem u zamiast l bo nie mam czcionki ktora jest odpowiednia gloska w fonetyce a najblizsza ksztaltem i wymowa jest u wlasnie chyba ze mowisz l przedniojezykowozebowe bo ja nie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy PiS wygra wybory?

dajcie spokuj w szkole sie trzeba bylo szkolic a tu samowola

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Pawlak...

Ramowy scenariusz imprezy w Łomży:

14:00 otwarcie festynu
14:05 koncert zespołu "The Hardworkers"
14:35 konkursy sponsorów
14:40 program przygotowany przez Dom Kultury Dom Środowisk Twórczych cz. I
15:40 konkursy sponsorów
15:50 koncert zespołu "Cornflower"
16:40 konkursy sponsorów
16:45 koncert zespołu "No Way"
17:30 konkursy sponsorów
17:40 program przygotowany przez Dom Kultury Dom Środowisk Twórczych cz. II
18:30 konkursy sponsorów
18:40 koncert zespołu "El Lunes"
19:10 konkursy sponsorów
19:15 koncert zespołu "Analog"
20:15 konkursy sponsorów

20:30 koncert Gwiazdy - ELEKTRYCZNE GITARY

22:30 planowane zakończenie festynu

(http://www.radio.bialystok.pl/studiolato/2005/index.php?id=Lomza)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy PiS wygra wybory?

zresztą taki plan jest na stronie 4lomza... he

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy PiS wygra wybory?

To,że Rafał miał propozycje z Pogoni jest prawdą.Wiem to z pewnego źródła.Ale z tego co wiem,jednak została ona odrzucona.Szacunek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Szkoda tylko, że internauci nie są reprezentacyjni gdyź

z informacji ktore przeczytalem ma byc to droga ekspresowa co znaczy ze beda to dwa pasy ruchu przedzielone pasem zielenii... w wariancie bialystok maja dodac po kilka metrow nawierzchni z kazdej strony trasy co juz jest niezgodne z zalozeniami a z drugiej strony wariant lomza przeciez tez wymagalby wybudowania drugiego pasu ruchu co wymagaloby ogromnych nakladow finansowych.kwestia realizacji projektu to wlasciwie temat drugorzedny bo przeciez oni sie juz od sam nie wiem ilu lat kloca sie ktoredy powinna przebiegac trasa VB.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy PiS wygra wybory?

siemaneczko daj znac na gg co do rodziny soprano:P 4449856 .



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy PiS wygra wybory?

beznadzieja, nie lubię tego typu muzyki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org