sobota, 28 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Badania w ciąży-gdzie

Jestem na samym starcie ciaży i właśćiwie nie wiele wiem dlatego pytam tutaj, może jakas mama doradzi mi gdzie mam zrobić te badania: http://www.osesek.pl/ciaza-i-porod/zdrowie-i-badania-w-ciazy/796-badania-w-ciazy.html czy lepeij prywatna opieką wybrać od tej państwowej i jeśli tak to podajcie jakiś namiar-byłabym wdzięczna bo powiem szczerze, że nieco lekam się państwowej opieki-może jestem przewrażliwiona? Dzięki za pomoc

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Badania w ciąży-gdzie

na wszystkie badania bedzie kierował Cię lekarz prowadzący ciążę. ja swoją prowadziłam w Białymstoku prywatnie i jestem bardzo zadowolona- rodziłam też w Białym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Badania w ciąży-gdzie

a w lomzy nie ma szpitala ze cie na sledziowo wywialo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Badania w ciąży-gdzie

Musisz wybrać ginekologa prowadzącego. Najlepiej do 10 tygodnia ciąży umów się na wizytę, zarówno ze względu na bezpieczeństwo Twoje i dziecka, jak i ze względu na becikowe...

Temat nieraz już pojawiał się na forum, dziewczyny doradzały sobie i odradzały różnych lekarzy. Poszukaj dobrze i kogoś na pewno wybierzesz. Ja polecam Bartosza Pękałę, przyjmuje w Łomży na NFZ w przychodni na Wyszyńskiego i w Zambrowie w przychodni Multi-Med. Możesz też zapisać się do niego prywatnie.

Lekarz, prowadząc ciąże, w określonym czasie pokieruje Cię na badania wedle zaleceń ministerstwa zdrowia. Jeśli chodzi o laboratorium, w którym będziesz miała pobieraną krew do badań, to najczęściej lekarze mają już podpisane umowy z określonymi i kierują do tych, którym ufają najbardziej. USG zazwyczaj (już chyba wszyscy) mają u siebie w gabinetach, więc badania ultrasonograficzne maleństwa lekarz będzie przeprowadzał podczas wizyt. Tak samo pomiar ciśnienia i wagi dokonywany jest na wizytach.
Jeśli chodzi o artykuł, który podrzuciłaś, nie jest precyzyjny. Nie jest napisane, które badania są obowiązkowe, a które zalecane. Dowiedz się dokładniej, bo obowiązkowe możesz robić na NFZ, a z zalecanymi różnie bywa...

Jeśli chodzi o opiekę prywatną kontra państwową, to zależy najczęściej tak na prawdę od lekarza. Opinie są podzielone, jak zawsze. Ja chodzę państwowo i jestem zadowolona, najważniejsze, że wszystkie badania mam wykonane na czas i nie muszę wydawać na to majątku. Zaoszczędzone pieniądze mogę odłożyć na maluszka :)

Nie bój się państwowej opieki, najważniejsze żebyś umówiła się na pierwszą wizytę, jeśli lekarz nie będzie Ci odpowiadał, zawsze możesz go zmienić. Pamiętaj, że powinnaś mu ufać, masz prawo o wszystko go/ją wypytać, a on/ona jest od tego, żeby rozwiewać Twoje wątpliwości.
Trzymam kciuki i mam nadzieję, że szybko znajdziesz dobrego lekarza :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org