piątek, 24 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
WYNAJEM MIESZKANIA

Pytanie . Czy każdy właściciel który wynajmuje komuś mieszkanie i klient mu płaci za nie od ręki np 800 zł musi uregulować podatki ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: WYNAJEM MIESZKANIA

Masakra ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: WYNAJEM MIESZKANIA

Ano musi musi .
Bo jak nie komornik za kilka lat sciągnie co do grosza i zostaniesz z gołą du.pa :)




Jeśli obrabiasz mi dupę , to nie zapomnij mnie w nią i pocałować :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: WYNAJEM MIESZKANIA

pytam powaznie odpowie ktos ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: WYNAJEM MIESZKANIA

ale jak to podatki?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: WYNAJEM MIESZKANIA

od wynajmu mieszkania wlasciciel daje mieszkanie do wynajecia dla kogoś to powinien odprowadzać za to podatki ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: WYNAJEM MIESZKANIA

powinienieś płacić podatek za wynajem, jednak w rzeczywistości (a trochę mieszkań się wynajmowało) nikt nie płaci takich rzeczy, bo nikt nie zgłasza tego faktu w US. Dodatkowo jeśli kasa jest do ręki, US nie ma o tym zielonego pojęcia, bo pieniądze są w kieszeni a nie w np. banku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: WYNAJEM MIESZKANIA

jeżeli nie zgłosiłeś dochodów z tytułu wynajmu mieszkania do US to nie musisz płacić podatku, jeszcze tylko jeden warunek nic na papierze wszystko do ręki i wystrzegaj się życzliwych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: WYNAJEM MIESZKANIA

Zgodnie z naszym prawem to należy płacić podatek. "duży" są osoby, które płacą, ja znam osobiście. Rozlicza się PIT-28 i płaci podatek w wysokości 8,5%.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: WYNAJEM MIESZKANIA

Okradacie własną ojczyznę ??
To nie dziwcie się że i ona na was du.pę wypina:):)




Jeśli obrabiasz mi dupę , to nie zapomnij mnie w nią i pocałować :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: WYNAJEM MIESZKANIA

Czyli zgodnie z prawem co miesiac powinien odprowadzac podatki za wynajem mieszkania innych osobom do skarbówki zgadza się ? Czy tylko raz w roku (pit-28) . A jak bierze na łapę od razu całą kwote za wynajem i nic z tym nie robi to już przestępstwo ? Czy to się gdzieś zgłasza?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: WYNAJEM MIESZKANIA

Donosiciel

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: WYNAJEM MIESZKANIA

To jednak dobrze zrozumiałem dziękuję- temat zamykam :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: WYNAJEM MIESZKANIA

jest bardzo duzo osob ,ktore wynajmuja MIESZKANIE ZA OPLATY TYLKO I WYLACZNIE!!!!!! ( nalezy poszukac , jesli jestes UCZCIWYM CZLOWIEKIEM) raqlan zgodnie z prawem -jesli ktos sie opiekuje mieszkaniem!!! nie placi 1 grosza podatku!!!!!!!!!!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: WYNAJEM MIESZKANIA

zgadza się ale jak urząd się przyczepi do tego co wtedy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: WYNAJEM MIESZKANIA

Oczywiście:-) bardzo interesująca luka w prawie!!! I tak oto omija się płacenie podatku od np. wynajmu idąc na skróty.
Ja NIE SPOTKAŁAM takiej osoby, która za free oddaje pod opiekę mieszkanie, a zwłaszcza jeśli chodzi o Łomżę gdzie wynajmujący krzyczą kolosalne kwoty odstępnego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: WYNAJEM MIESZKANIA

: ktoś00 a znam osoby takie!!!!!!!! tak samo ja!! oddam mieszkanie pod opieke gdy wyjezdzam! i tu nie chodzi o kase ale o OPIEKE!~~~~~~

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: WYNAJEM MIESZKANIA

Rzepicha ja nie myślę o opiece na czas wyjazdu gdzieś tam???? Ludzie szukając mieszkania do wynajęcia nie chcą wynajmować na pół roku czy rok ( nie piszę w tym momencie o studentach czy uczniach) lecz na dłużej. No, przepraszam nie wiem też o jakim okresie wyjazdu piszesz?

A swoją drogą dobrze Rzepicha, że są jeszcze tacy ludzie jak Ty- bezinteresowni-. Oby takich więcej...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: WYNAJEM MIESZKANIA

Taa skarbówka na pewno uwierzy :) jak do drzwi zapukają i spytają co ta obca osoba tu robi :) a on odpowie :) opiekuje sie mieszkaniem znajomego bo wyjechał na 2-3 dni :) dobry kit :) jeszcze na tego znajomego poczekają i sprawdzą czy ciuchy pasują hehehehe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: WYNAJEM MIESZKANIA

jeszcze raz powtarzam - znam takie osoby! pijana nie jestem:)))

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org