sobota, 21 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Coraz gorzej.. rodzinne firmy

Firmy prywaciarze upadają w Łomży - będą zwolnienia.. czyja to wina.. ?? gdzie będziemy pracować ?? już niżę j wypłat się nie da obniżyć ..Ludzie czy wy tego nie widzicie..?? co się dzieje..?? ceny rosną.... a Łomża stoi.. zero rozwoju .. poco galerie jak nas stać nie będzie na nie.. ?? Łomża ma ok 100mln zadłużenia.. a prezydent pozatwierdzeniu o 2tyś wiecej bedzie dostawał niż dotychczas.. Po podwyżce, prezydent Czerniawski zarobi 12.362 zł. zato 12 rodzin sie utrzymuje ..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Coraz gorzej.. rodzinne firmy

Ja widzę rozwój w Łomży, np dwie budujące się galerie w których będzie ogromna ilość miejsc pracy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Coraz gorzej.. rodzinne firmy

i drugie tyle miejsc pracy zostanie zlikwidowane na mieście, więc korzyść żadna...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Coraz gorzej.. rodzinne firmy

U prywaciarza najniższa pensja, zero urlopów i często zero ZA urlopy, niech sobie upadają mi akurat ich nie żal. Niech poznają smak życia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Coraz gorzej.. rodzinne firmy





pracujzadarmo masz 20000% racji!!! Niestety my "mali" ludzie możemy sobie co najwyżej ponarzekać bo cóż innego nam pozostaje??? To co się dzieje to jakaś katastrofa!!! Kryzys dopiero się zaczyna!!! :/

------- lepiej należeć do niektórych niż do wszystkich --------

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Coraz gorzej.. rodzinne firmy

czas na obniżki,, zysków również. nawet w warszawce duzo artykułów jest tańsza a to stolica i adekwatne do tego miejsca zarobki

lomzyniak24

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Coraz gorzej.. rodzinne firmy



lomzyniak24 , niestety ale TY tez masz rację... :( aż przykro patrzeć co się tu będzie działo za chwilę :/

------- lepiej należeć do niektórych niż do wszystkich --------

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Coraz gorzej.. rodzinne firmy

vivat PO parówy i jego wyborcom także

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Coraz gorzej.. rodzinne firmy

Za 12.000 tys. można palić głupa ile się da pociągnąć, myślisz, że interesuje go, że ludzie w Łomży nie mają gdzie iść do pracy? Nigdy te forum tak nie wyglądało, żeby co drugi temat dotyczył braku możliwości zatrudnienia w Łomży i nasilającą się redukcją pracowników w firmach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Coraz gorzej.. rodzinne firmy

Glosowaliscie na PO to teraz mordy w kubly. !

...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Coraz gorzej.. rodzinne firmy

nic dziwnego że jest żle w łomży ciągle te same twarze .popatrzcie na zambrów porządnego mają gościa co robi coś dla ludzi a nie dla swej kliki

lomzyniak24

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Coraz gorzej.. rodzinne firmy

To wina Tuska

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Coraz gorzej.. rodzinne firmy

Ja akurat pracę mam, ale ch*j z tego jak widzę gdy Naród cierpi, jak wyjdą z pochodniami i widłami to i Ja idę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Coraz gorzej.. rodzinne firmy

jak słysze określenie prywaciarz to czuje się jak w innej epoce, wypowiadają się dzieci komunizmu... dobrze że galerie to nie prywaciarze... a nie sorki, to są prywaciarze tylko trochę więksi...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Coraz gorzej.. rodzinne firmy

Kliki i rodziny, bo jak jest ogłaszany konkurs na stanowiska, to wymagają doświadczenia, ale od zięcia doświadczenia się nie wymaga, a od Kłosińskiego nawet wykształcenia, to jak widowisko w cyrku :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Coraz gorzej.. rodzinne firmy

U nas wladza miasta chce sie nachapac dla siebie pieniedzmi. Zamiast porzadnie rzadzic i duzo robic(nie gadac, lecz robic) dla naszego miasta. Wtedy to i druga kadencje by ludzie wybrali zaradnego prezydenta. A nie kazdy aby dla siebie, aby dla siebie i w dup* maja zwyklych szarych ludzi bo on to kasiore zarabia. To on jest kims. Kurw* zlodzieje.

...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Coraz gorzej.. rodzinne firmy

Tak tak Kaczyński by wygrał to wszyscy by mieli prace.Żyło by się lżej.Hehe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Coraz gorzej.. rodzinne firmy

U nas w polsce brakuje strajkow. Slyszalem od starszej osoby co juz troche przezyla ze kiedys jak podniesli cene jakiegos produktu o 10 czy 7 groszy to ludzie wychodzili na ulice strajkowac (tak slyszalem, nie wiem czy to prawda). Ale jesli tak bylo to czemu teraz nikt nie wyjdzie.? Ja sie akurat na tym nie znam i nie mam funduszy. Ale gdybym mial, to cos bym dzialal w tej sprawie zeby cos zorganizowac. A nie CZEKAC NA POWOLNA SMIERC.
Pozdrawiam

...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Coraz gorzej.. rodzinne firmy



nie wiem jak Wy ale ja nie poszłam na wybory bo niestety ale nie miałam na kogo głosować :/

żygam polityką, politykami, przepychankami , intrygami a tv kłamie !!!!

p.s. przepraszam za dosłowność ale innymi słowami nie da rady tego ująć :(

------- lepiej należeć do niektórych niż do wszystkich --------

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Coraz gorzej.. rodzinne firmy

Zgadzam sie z Toba kittka701.

...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Coraz gorzej.. rodzinne firmy

Bezesmeny zawsze będą narzekać bo to bo tamto.


ZBIGNIEW W. ŻUREK, wiceprezes BCC:
- Wzrost płacy minimalnej zaszkodzi gospodarce. Nie zgadzamy się z propozycją przedstawioną przez resort pracy, Oznaczałoby to wzrost płacy minimalnej o ponad 8 proc. Płaca minimalna to sztuczna bariera, która tylko teoretycznie chroni pracowników, a w rzeczywistości może być dla nich przeszkodą. Zbyt wysoka płaca minimalna działa szczególnie na niekorzyść osób o najniższych kwalifikacjach oraz ludzi z regionów najbiedniejszych. Jej wzrost spowoduje, że pracodawcom trudniej będzie zatrudniać takich pracowników, a więc mogą oni pozostać bez pracy. Uważamy, iż w obecnej, bardzo trudnej sytuacji budżetowej, nie powinno się dokonywać podwyżek wydatków poza te absolutnie konieczne.


http://www.strefabiznesu.pomorska.pl/artykul/minimalne-wynagrodzenie-wzrosnie-od-2012-roku-bedziemy-zmuszeni-zwalniac-pracownikow-alarmuj





2011-07-16

"Solidarność" zebrała 300 tys. podpisów pod projektem ustawy o płacy minimalnej i złoży projekt w Sejmie. Ma ona automatycznie rosnąć wraz ze wzrostem gospodarczym. Tymczasem podniesienie pracy minimalnej uderzy głównie w małe firmy
Obecnie płaca minimalna wynosi 1386 zł brutto. Od stycznia ma wynosić 1500 zł. Celem "Solidarności" jest aby wynosiła ona ok. 50 proc. średniej krajowej. Oznaczałoby to wynagrodzenie minimalne na poziomie ok. 1750 zł.

- Płaca minimalna to sztuczna wycena pracy, jakby była ustalona minimalna cena za kilogram pomidorów. Jednak w przypadku pomidorów istnieje ryzyko, że ludzie po prostu przestali by je kupować, zawsze tak się kończy sztuczna ingerencja w rynek - mówi Zbigniew W. Żurek wiceprezes Biznes Center Club (BCC). - Każde podniesienie poziomu płacy minimalnej powoduje wzrost kosztów pracy, a tym samym ogranicza konkurencyjność gospodarki. Co gorsza stracą na tym nie tylko małe firmy, ale też trzy najsłabsze grupy pracowników: najmłodsi, wchodzący dopiero na rynek pracy, najsłabiej wykwalifikowani i z najbiedniejszych regionów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Coraz gorzej.. rodzinne firmy

Nie ma w Łomży miejsc pracy,brak pieniędzy na zasiłki?to proszę sprawdzić naszych" beznesmenów".Pracuje u nich 15,20 pracowników,a zarejestrowanych jest 5,6.Kontrole?Nim kontroler wyruszy z urzędu już zainteresowany wie,że do niego idzie i pracujących na czarno wysyła do domu.A o zarobkach niektórych notabli to lepiej nie wspominać to są ludzie pozbawieni wszelkiej przyzwoitości,ale za to często pielgrzymują doZiemi Świętej i RZymu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Coraz gorzej.. rodzinne firmy

zainteresowany wie nawet pare dni wczesniej. ciekawe jak to mozliwe:)

Jestem Polakiem więc mam obowiązki polskie
" Wnuk gestapowca z wnukiem UBowca krzyczą faszysta na wnuka AKowca"
"Tyle, tylko tyle i aż tyle" A. Macierewicz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Coraz gorzej.. rodzinne firmy

macie jakichś konkretnych biznesmenów na myśli?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Coraz gorzej.. rodzinne firmy





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Coraz gorzej.. rodzinne firmy

diana3----a konkretnie o co tobie chodzi? nadmiar ci u nas donosicieli!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org