niedziela, 29 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Łowienie ryb

Witam, mam pytanie do wędkarzy, a mianowicie czy aby porzucać sobie wedką dla przyjemności na narwii lub pisie to trzeba miec karte czy też jakąś legitymacje?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łowienie ryb

Teoretycznie trzeba mieć kartę wędkarską. To tak jak prawo jazdy na drodze że wiesz co kiedy i jak łowić. Ale żeby móc łowić w konkretnej rzece musisz zrobić opłatę za to. Najłatwiej w którymś sklepie wędkarskim. Opłatę dzienną, tygodniową lub roczną.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łowienie ryb

narew praktycznie cala jest wydzierzawiona. Idziesz do wedkarskiego na legionow i wykupujesz zezwolenie na jeden dzien na rzeke, koszt cos kolo 20zl i juz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łowienie ryb



To to samo gdybys pytal.
Czy gdybym chcial po drodze publicznej pojezdzic
dla przyjemnosci to musze miec prawo jazdy?
Pewnie ze musisz miec karte.W razie kontroli nie
wytlumaczylbys straznikom ze jestes tu tylko dla
przyjemnosci.Bulilbys tylko szum!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łowienie ryb

ok dzieki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łowienie ryb

Dzięki, też mnie to gnębiło, co powiedzieć strażnikom, gdyby się pytali, co ja tu robię.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łowienie ryb

Kartę mieć powinieneś, lecz głównie musisz posiadać licencję, czyli opłatę za wędkowanie. W ostatnich dwóch latach pisze, że do kontroli wymagana jest licencja plus inny dokument ze zdjęciem, więc ja ostatnio nawet nie myślę brać ze sobą karty, chociaż ostatnio miałem na Wiźnie kontrolę policji to przeszło bez problemu, a co do wymiarów ochronnych to masz wszystko w licencji i wystarczy przeczytać, część Narwii od Biebrzy w dół i cała Pisa jeśli mówimy o rzekach, obecnie podchodzi pod GRŁ, a nie PZW, a tak na marginesie jeśli chcesz jechać za drapieżnikiem to odradzam, bo ostatnio nie było ciekawych efektów, a z tego co widziałem to zależy jeszcze od dnia i bierze w miarę biała ryba z gruntu. Powodzenia.

______________________________________
Pozdro wszystkim pozytywnie i realnie myślącym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org