wtorek, 24 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Miliardowe straty?

Taki tekst właśnie przeczytałem po spaleniu zakładów JBB, tylko coś mi się nie zgadza wyceną. Setny polak na liście najbogatszych tygodnika Wprost ma majątek szacowany na 170 mln zł, Bałdygi nigdy na tej liście nie było. A biorąc pod uwagę że na giełdzie są większe firmy mięsne od JBB to i one nie mają takiej wartości jak miliard złotych. Więc ktoś kto pisał ten tekst chyba się zagalopował i to mocno, możliwe że o jedno zero...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miliardowe straty?

czlowieku jak bylem w tych zakladach kiedys na wycieczce ze szkola to bylem naprawde w szoku nowoczesnie czysto(jak na przemysl miesny), i dobry sprzęt wcale mnei nie dziwi ze oszacowali straty na miliard zlotych sama hala i wykonczenie + linia produkcyjna i maszyny inwestowali w ta firme przez lata caly czas unowoczesnienia i innowacje to kosztuje grubo jezeli jest na swiatowym poziomie

Who's Your daddy?!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miliardowe straty?

wieksze firmy miesne od JBB ? toc jasno mowia ze to najwiekszy zaklad w unii europejskiej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miliardowe straty?

to prawda jeden z najnowoczesniejszych zakładów w Europie nie tylko w Polsce

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miliardowe straty?

Trzeba by było zadać pytanie czy ta suma obejmuje również zaciągniete kredyty czy tylko majątek własny właścicieli firmy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miliardowe straty?

jak się dzieci zaczną wypowiadać ze swoją wyobraźnią to szkoda komentować...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miliardowe straty?

Po pierwsze, kto powiedział, że ranking WPROST jest tu jakąkolwiek wyrocznią, co do zamożności naszych krajowych prrzedsiębiorców... ?!
Na udział w tym rankingu trzeba się zgłosić albo conajmniej zgodzić...a wiem, że nie każdy sobie tego zyczy....
Po drugie...czemu Ciebie (OjciecR.) to wogóle tak boli...?!!
Czy nie powinieneś się skupić na tym raczej, że stało się WIELKIE NIESZCZĘŚCIE??!! Ten zakład utrzymywał setki rodzin (jeśli nie więcej) i jeszcze dużo czasu upłynie, zanim uda im się wrócić do sytuacji sprzed pożaru...jeśli wogóle po tym wszystkim co przeszli, będą chcieli się jeszcze tak ciągać... Bo niewiele osób tu chyba zdaje sobie sprawę z tego, ile wysiłku, nerwów, osobistych poświęcej oznacza odpowiedzialność za taką firmę...za tyle rodzin, które w niej pracują... Ja mam tylko nadzieję, że Właściciele podniosą się z tego...i jeszcze będą mieli siłę na to, żeby nadal walczyć... Osobiście, zawsze byłam dumna z faktu, że JBB mamy właśnie u nas, w naszym regionie... Życzę im wytrwałości...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miliardowe straty?

Ranking wprost jest jednym z faktów że wycena w artykule mija się z prawdą. Do tego rangingu nikt nie musi się zgadzać ani udzielać pozwolenia. Luśka ty wyluzuj, nic mnie nie boli to tobie żyłka zaraz pęknie, ja tylko nie lubie jak ktoś podaje fakty z sufitu i mam na forum prawo się wypowiedzieć. A żale nad tym zakładem to idż na inny wątek ten jest o wycenie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miliardowe straty?

Ojciec jak ci sie wycena nie zgadza to skończ studia popracuj sobie w PZU ze 20 lat powłaź w dupę kilku ważniakom a będziesz mógł robić takie wyceny i na pewno będzie sie zgadzało , masz pojecie co ile jest warte ???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miliardowe straty?

OjciecR. a byłeś ty kiedyś w Łysych i widziałeś jak wyglądał ten zakład? pewnie nie bo nie masz pojęcia o czym piszesz tylko już za gorąco i w czasce ciśnienie nie te się wytworzyło :D
Obroty JBB w 2005 roku 421 mln, a na koniec 2006 500 mln i rosną z kolejnymi latami.

Ja myślałem że ważne jest to że 1500 osób nie ma pracy i to że przestuj w tej firmie to są wielkie straty, a nie że to że Ci się jedno zero nie zgadza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miliardowe straty?

no tak ojciec r jakis ranking gazety uwazasz za fakt a wycene ekipy za wziete z sufitu?to o czym wogole rozmowa ?sprzet+hale+zywiec i wyroby miesne+straty zwiazane z przestojem produkcji+kary za niedotrzymanie umów i wiele innych rzeczy = dużo kasy!!!!!!

Who's Your daddy?!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miliardowe straty?

jak juz człowiekowi krzywda się dzieje to znajdą się jeszcze tacy co okraść by chcieli ,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miliardowe straty?

Jakiś redaktor wymyślił sobie miliard złotych a wy się podniecacie, zanim ubespieczalnie to wyceni to minie kupa czasu a i to nikt tego nie ujawni. Ale miliard zlotych to juz gruba przesada. Trochę śledzę rynek kapitałowy i znam wycenę spółek giełdowych w tym mięsnych o wiele większym zasięgu niż tereny pólnocno-wschodnie, i mogę powiedzieć że one wyceniane są w tych granicach miliarda złotych, więc to trochę przesadzone spekulacje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miliardowe straty?

to nie jest wazne kwota bedzie zapewne bardzo bardzo wysoka a to ze si epomylili o jedno zero to tez przesada bo zpewne straty beda wieksze niz 100 mln

Who's Your daddy?!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miliardowe straty?

miliardy miliardami ale gdzie to wszystko się sprzedaje, sklepy zawalone są tą breją, klientów nie widać, co oni robią z tym wszyskim. Afera z konstarem ucichła, ciekawe czy dalej odświeżają?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miliardowe straty?

Czym wy się podniecacie?

Facet dostanie odszkodowanie,firma ubezpieczeniowa pokryje koszty niedotrzymanych umów i niespłaconych kredytów, pracownicy jakieś tam odprawy, i żyć nie umierać. Też bym tak chciał.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miliardowe straty?

tez bys tak chciał ? podpal swoj dom i popatrz jak to wszystko plonie a później idz po odszkodowanie , qrwa ale niektórzy mają pozamiatane

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miliardowe straty?

Jakie tereny północno-wschodnie?Ja bywając w dolnośląskim na własne oczy widziałem sklepy firmowe opatrzone marką JBB.O marketach i innych żuczkach ,żabkach czy biedronkach nie wspomne...

http://main.sqipcom.com/?ref=TomHas

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miliardowe straty?

ktoś-coś - piękna bajka "też tak bym chciał", podpal chatę i zobacz jak to potem wygląda. Karolina25, może nie wszystkie, ale sporo wyrobów JBB mnie smakowałe, a już na pewno nie określałbym ich jako breja. I naprawdę Ojcze R. (chyba od rydza) nie ważne ile zakład był wart czy 1 mld, czy 100 mln, czy może 1 mln. Jest to tragedia dla ponad 1400 osób tam pracujących, również dojeżdżających z Łomży oraz właściciela. Ostatnie informacje, to, że będzie zakład odbudowywał. I tego mu zżyczę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miliardowe straty?

Nie podniecajcie się tak bardzo. Autorem artykułu o wysokości strat jest redaktor ukrywający się pod znanym nam skrótem "cz". Nie brałbym tej treści zbyt poważnie, bo znamy poniekąd jego dokonania na 4lomza. Osobiscie śmieszy mnie ta wycena, gdyby nie było w tym nic z "kaczki dziennikarskiej". Łomżyński Browar z 2% udziałem w rynku został sprzedany za 130 mln złotych. Zysk netto JBB za 2008 rok to kwota około 30 mln złotych. Trzeba byłoby 33 najbardziej "tłustych lat" aby wybudować zakład takiej wartości. A firma zaczynała od małej masarni - 17 lat temu. I nie plećcie tu, że na wartość wyceny firmy i potencjalnych strat wpływają udzielone kredyty, bo żaden bank ich nie da bez zastawu hipotecznego. Wytłumaczenie zdaje się proste. Pan "cz" jeszcze nie przetrzeźwiał albo jak zwykle palnął głupotę.

p/s
życzę wszystkim pracownikom szybkiego powrotu do swoich stanowisk pracy.



Pozdrawiam
Ile nie karmić faceta i tak cycka szuka.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miliardowe straty?

WPROST pokazuje listę ludzi którzy mają taki majątek. Przypadek właściciela JBB pokazuje jasno, że JEGO majątek jeszcze nie dorósł do takiej kwoty aby mógł się znaleźć na tej liście. Majątek JBB to to majątek firmy, a nie właściciela. Firma to firma, a dom to dom. Dodam, że tej firmy nie ma także na liście dłużników.
Jeżeli ktoś uważa, że jest inaczej niech otworzy własną działalność (inwestuje w firmę) i zacznie płacić zobowiązania, niech naciąga przepisy do własnych potrzeb. Po 2 latach niech ją zamknie, a odpowiednie urzędy otworzą mu oczy i wytłumaczą co to jest majątek firmy i ile koszuje "zwinięcie" interesu.
... "1500 osób bez pracy" jestem pełen podziwu, że jeden człowiek potrafił dojść do takiego poziomu. Ile jest jego własnego wkładu, a ile zaradności, jakie mechanizmy przy tym wykożystał niech zostaną jego tajemnicą.
Jednym słowem - POTRAFI.
Ten człowiek na pewno sobie poradzi, ale ci co zostali bez pracy mogą mieć problemy z przetrwaniem.
Miłego dnia



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miliardowe straty?

Autor: karolina25 (---.elomza.pl)
Data: 01-07-09 10:29

miliardy miliardami ale gdzie to wszystko się sprzedaje, sklepy zawalone są tą breją, klientów nie widać, co oni robią z tym wszyskim. Afera z konstarem ucichła, ciekawe czy dalej odświeżają?

dd


karolina25: masz rację

szybki przerób nafaszerowany tablicą Mendelejewa

Rano kupione wieczorem, zielone i śliskie.

wszystkim smakoszom wyrobów JBB życzę smacznego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miliardowe straty?

Dall, ale palnąłeś głupotę że szok, chcesz powiedzieć że pierwszy na liście Wprost Kulczyk ma 5 miliardów na koncie? hehehe wszystko jest liczone , cały majątek to jest tak logiczne nawet dla mało rozgarniętych w temacie. Czyli Bil Gates pierwszy na liście forbsa ma 50 miliardów dolarów na koncie bo według twojej logiki microsoftu mu nie liczą?
Peter w końcu jakiś głos rozsądku.
niektórzy w drodze do Olszytyna widzieli te zakłady i myślą że wszystko widzieli...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miliardowe straty?

zostala podana kwota strat - czytaj: kwota jaka jest potrzebna na odbudowe zakladu do stanu sprzed pozaru.
Zaklad byl rozbudowywane przez 17 lat.
Maszyny kupowane 5 lat temu teraz moga byc drozsze nawet o 30-40%, to samo z materialami.

Poza tym pokryc trzeba koszty utylizacji, rozbiorki, koszty akcji pozarniczej...

Nie odnosilbym tego do majatku wlasciciela. A nawet jesli to zapracowal na to.

BTW - jezeli wlasciciel jest jedynym udzialowcem (w przypadku spolek) badz jedynym wlascicielem (podmioty bez osobowosci prawnej) to majatek firmy jest rowniez jego majatkiem. Chyba ze sie myle...


***
Polacy najlepiej licza pieniadze.. cudze ....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miliardowe straty?

Drogi "OjciecR."
Oczywiście, liczy się majątek (nie wielkość konta w gotówce). Poczytaj dokładnie opis do listy. Microsoft nie jest Bila on dostaje dywidendy.
Poczytaj, poczytaj. Majątek Microsoft'u to zgoła inna bajka.
Pan Kulczyk pewnie nie ma na koncie 5 miliardów ale jego posiadłość ze wszystkimi dobrociami pewnie jest warta, w tym, można dodać np. 63% Kulczyk Investment House - licząc - 1 akcja = XX PLN - to też bo to leży w banku i jest to przeliczalna wartość + wypłata za posadę prezesa, itp.
Ale nikt nigdy nie liczył nikomu mjątku firmy, którą ktoś założył.
Bo 13,2 proc. Aurelian Oil & Gas należy nie do Pana Kulczyka tylko do firmy Kulczyk Investment.
Myślę, że powinieneś zrozumieć.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miliardowe straty?

koleś ty naprawde mało kumaty jestes, poszukaj w google albo gdzieś na portalu wprost, że jak ktoś ma akcje jakiejś spółki to jest liczone jako majątek, gates nie dostawał by dywidendy gdyby nie miał akcji, one też mu są liczone jako jego majątek. Posłowie czy radni w oświadczeniu majątkowy muszą podawać cały majątek w tym firmy jakie posiadają, udziały, akcje, obligacje. Ąle ty jestes naprawde mało kumaty hehehe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miliardowe straty?

Wszelkie akcje, udziały w firmach są jak najbardziej majątkiem danego delikwenta to przecież oczywiste.
Mam wrażenie że dla wielu tu piszących 100mln czy miliard to taka abstrakcja jak lot na jowisza. Są firmy mięsne w polsce które mają po kilka takich zakładów w całym kraju jak ten jeden w Łysych i wycena ich to 400-500 mln. Prawda jest taka że te hale i maszyny były mnie warte niż marka i sieć dystrybucji i odbiorców. Obserwojąc inwestycje tego typu oceniam że odbódowa pochłonie 0d 50 do max 100 mln.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miliardowe straty?

odbudowa oczywiście

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miliardowe straty?

A mnie to by nie zdziwiło bo tam były zajebiste maszyny warte miliony już z siedem lat temu,a zakłady się ciągle rozwijały.Ten kto nie był w środku nie ma o niczym pojęcia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miliardowe straty?

Dali przestań pleść głupoty, bo coraz bardziej się w swojej niewiedzy pogrążasz. W zależności od sytuacji prawnej firmy zawsze możesz ją sprzedać na różne sposoby. Po odprowadzeniu podatku pozostała kwota zasila twoje konto. Masz spółkę z o.o. - sprzedajesz udziały, masz spółkę akcyjną - sprzedajesz akcje, prowadzisz działalność i masz firmę, która nie jest firmą prawa handlowego - sprzedajesz całą. Mozesz to zrobić zawsze i wszędzie. Nie uczą tego w szkole ?


Pozdrawiam
Ile nie karmić faceta i tak cycka szuka.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miliardowe straty?

CZYTAM te wszystkie KOMENTARZE I tak na dobrą sprawę BZDURA każdy ma swoje zdanie i Opinie na ten temat i każdy może je owszem w jakiś sposób wyrazić.Generalnie Chodzi o to iż POLSKA jak i pozostała część Krajów na świecie jest pogrążona KRYZYSEM wiadomo Przez myśl mi Nie przechodzi Jak taki OLBRZYM sam mógł się Od tak sobie samemu podpalić ?? Są Dwie Opcje Jedna to taka że Tego właśnie otóż Olbrzyma zjadły KREDYTY i trzeba było sie ratować, ewakuować jak Ci pracownicy z płonącego Budynku gdzie niemożliwością jest by taki ZAKŁAD nie miał ZACIĄGNIĘTYCH podejrzewam Milionowych kredytów każdy Prosperujący na tak Olbrzymią Skale ZAKŁAD JAKI ON BY NIE BYŁ i czego by nie był Producentem bynajmniej nie znam takiego Nie miał KREDYTÓW A Druga Opcja To taka iż Możliwość jakiegoś POTĘŻNIEJSZEGO KONKURENTA ZZA NASZEJ GRANICY a Wiadomo że od Niedawna JBB zaczął Handel na Skale Europejską Spowodowała iż z tego tytułu Właściciel nie miał Innego wyboru No i sam na swoją rękę postanowił sie wycofać z Interesu Dobrowolnie.Wiadomo Nikt Sam z Siebie nie Ukręca GŁOWY KURZE która ZNOSI ZŁOTE JAJA a Wiadomo jaki obrót miesięczny netto miał ten nie istniejący już ZAKŁAD.I Prawda jest taka nie Oszukujmy sie ten płacz ta Panika te OBIECANKI że "odbudujemy go w przeciągu 3-4 miesięcy"to JEST TYLKO I WYŁĄCZNIE POD PUBLIKĘ Medialnie, w pewnym stopniu to jest Duża skala około 2 tyś ludzi która tam pracowała.Chodżby nie wiadomo jak to nie odbuduje sie tego w tak krótkim okresie to jest NIEREALNE wręcz NIEPRAWDOPODOBNE LOGIKA LUDZIE LOGIKA człowiekiem można tak Łatwo Manipulować a szczególnie ktoś taki kto tak WIELE znaczy dla pozostałych.Nie jestem żadnym Pesymistą ale CZARNO to widzę.A wy w większości Łykacie to wszystko jak Ciepłe Kluchy za Przeproszeniem.W Rządzie też Dużo Obiecują i co mamy ?? nie będę sie brzydko wyrażał.Wszystkim pogrążonych w smutku osobom które tam pracowały Życzę Przede wszystkim Wiary w siebie Nie Martwcie się.Trzeba czasu.Prawdy i tak nigdy sie nie dowiecie pomówienia, plotki Nic więcej co stało za Przyczyną tego pożaru, raz jeszcze użyję tak "pięknego" słowa dla TEGO OLBRZYMA,GIGANTA,POTWORA pomijając na Marginesie weżmy sytuacje z 11 września rzekomo to ten Śmieszny Krasnal Bin Laden zaatakował na Amerykę tak ?? hehe Ameryka sama na siebie zaatakowała aby był pretekst wywołania Wojny Irakowi w Celu przejęcia im ZŁOŻ ZŁOTA I ROPY wiadomo kogoś Trzeba zniszczyć i mu zabrać żeby ktoś Większy Mocniejszy miał więcej tak zwane Prawo Dżungli WYGRYWA NAJWIĘKSZY I NAJSILNIEJSZY jednak są potężniejsi i więksi od JBB takich czasów doczekaliśmy Żądza Pieniądza

..............

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miliardowe straty?

co wy pieprzycie o jakimś ranikungu wprost, że bałdygi nie ma na liście. owszem nie ma go. a dlaczego? na taki ranking trzeba wyrazić zgode a z tego co wiem bałdyga takiej zgody nie wyraził. nauczcie sie czytać: "właściciel wstepnie oszacował straty". nawet jak firma ubezpieczeniowa oszacuje te straty to nikt z was matoły nie bedzie wiedzial ile dokladnie ta kwota wynosi.

powinniscie sie wstydzic. tyle ludzi przezywa tragedie z powodu tego pozaru a wy zawsze o pieniadze sie kłocicie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miliardowe straty?

170 mln?to puł mojei pensi tygodniowej :)))



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miliardowe straty?

Jasiu ty zamożny człowiek jesteś...
-dzienkuje :)))



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org