poniedziałek, 23 stycznia 2017 napisz DONOS@

Bardzo dobry występ Joanny Sokołowskiej w Cetniewie

trener Wacław Tarnacki i Joanna Sokołowska
wt, 31 maja 2016 08:23

1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy medal zdobyli reprezentanci Polski w kategoriach kadetów i juniorów w 5-dniowym turnieju ITTF Premium Junior Circuit Polish Open w Cetniewie. Wśród polskich zawodników była także Joanna Sokołowska z KU AZS PWSIiP Łomża. Sokołowska zaprezentowała się bardzo dobrze zdobywając miejsce 5-8.
- Jest to duży sukces Joanny – podkreśla trener Wacław Tarnacki. - W walce o medal przegrała mecz 2:3 z Rosjanką Kristiną Kazantsevą, która wygrała cały turniej.


Remis na pożegnanie z kibicami

pon, 30 maja 2016 11:53

W niedzielę piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 po raz ostatni w tym sezonie rywalizowali o ligowe punkty przed własną publicznością. W meczu 33. kolejki zespół trenowany przez Mateusza Miłoszewskiego zremisował 1:1 ze Zniczem Biała Piska, a jedynego gola dla ŁKS-u zdobył w drugiej połowie Przemysław Przysowa.


Lekkoatleci z Łomży w dobrej formie

Gracjan Szczechowski
cz, 26 maja 2016 14:13

Po zaledwie trzech tygodniach sezonu lekkoatletycznego kilku zawodników „Prefbetu Śniadowo” Łomża może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami – cieszy się Andrzej Korytkowski, prezes i trener klubu chwaląc zawodników i rektora Państwowej Wyższe Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, który powołał Liceum Sportowe, w którym uczą się młodzi lekkoatleci.


Na I ligę musimy poczekać...

trener Stanisław Niedbała
wt, 24 maja 2016 10:54

Niepowodzeniem zakończyła się walka GUKS-u Dwójka Łomża w dwumeczu barażowym o wejście do I ligi ze Spartą Oborniki. Po wygranej w pierwszym spotkaniu dwoma bramkami, w rewanżu zespół Stanisława Niedbały został rozgromiony 13:42 i marzenia o grze na zapleczu Ekstraklasy musi odłożyć na jakiś czas.


ŁKS bez punktów w Elblągu

pon, 23 maja 2016 11:21

W meczu 32. kolejki grupy podlasko-warmińsko-mazurskiej III ligi piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 ulegli na wyjeździe liderowi rozgrywek, Olimpii Elbląg 1:2. Honorowe trafienie w tym meczu dla gości zanotował Albert Rydzewski.


Taekwondziści z medalami

Medalowi zawodnicy MKS „Medyk” z trenerem Pawłem Remiszewskim
pon, 23 maja 2016 09:00

Z medalami powrócili młodzi zawodnicy MKS „Medyk” Łomża z Otwartych Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS Olsztyn w Taekwondo Olimpijskim. Zawody odbywały się w Olecku, a na matach rywalizowało 150 zawodników z Polski i Europy.


Osłabiony AZS przegrywa na koniec sezonu

Monika Żbikowska
pt, 20 maja 2016 08:09

Porażką 2:8 z rezerwami GLKS-u Nadarzyn sezon 2015/16 w I lidze zakończyły tenisistki stołowe AZS-u PWSIP Łomża. Drużyna prowadzona przez trenera Wacława Tarnackiego ostatecznie uplasowała się na 7. miejscu i utrzymała się na tym szczeblu rozgrywek.


Czas na (dobrą) zmianę w Podlaskim ZPN

Sławomir Kopczewski
cz, 19 maja 2016 12:34

Był kiedyś bramkarzem, później trenerem m.in. ŁKS Łomża, Ruch Wysokie Mazowieckie i ekstraklasowego GKS Bełchatów, a teraz chce zostać prezesem Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. Sławomir Kopczewski, dziś związany z Jagiellonią Białystok, chce zastąpić zajmującego do 16 lat fotel prezesa Witolda Dawidowskiego. Zapowiadał, że tak jak Zbigniew Boniek w centrali, on chce zmienić obraz i działalność piłkarskiego związku w regionie.


ŁKS osiągnął pierwszy cel!

Przemysław Olesiński
cz, 19 maja 2016 09:42

Po wczorajszym wygranym 4:0 meczu 31. kolejki podlasko-warmińsko-mazurskiej III ligi z Wissą Szczuczyn piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 mogli odtańczyć taniec radości. Dzięki temu zwycięstwu biało-czerwoni zapewnili sobie grę w zreformowanej III lidze w przyszłym sezonie realizując tym samym pierwszy zakładany na ten sezon cel.


Sokołowska z medalem i awansem na Euro!

Joanna Sokołowska
wt, 17 maja 2016 08:16

Bardzo dobrze w turnieju indywidualnym Mistrzostw Polski Kadetów zaprezentowała się tenisistka stołowa AZS-u PWSIP Łomża, Joanna Sokołowska. W rozgrywanych w Ostródzie zawodach pochodząca z Kolna zawodniczka wywalczyła brązowy medal.
- To był dla nas bardzo ważny występ. Oprócz medalu Asia rywalizowała o wyjazd z kadrą Polski na Mistrzostwa Europy, które już niedługo odbędą się w Chorwacji. Turniej tak się układał, że jej najgroźniejsze przeciwniczki poodpadały wcześniej i to Sokołowska, obok sióstr Węgrzyn, będzie reprezentować nasz kraj na tej imprezie – relacjonuje szkoleniowiec AZS-u, Wacław Tarnacki.


Akademicki Mistrz Polski z Łomży

Maciej Tercjak Akademicki Mistrz Polski Karate Kyokushin w konkurencji kata.
pon, 16 maja 2016 14:37

Maciej Tercjak, zawodnik Łomżyńskiego Klubu Karate i student Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży został Akademickim Mistrzem Polski Karate Kyokushin w konkurencji kata.


Dwójka bliżej I ligi!

rzuca Amanda Szymborska
pon, 16 maja 2016 10:42

Świetne widowisko zaserwowały kibicom zgromadzonym w niedzielne popołudnie w hali im. Olimpijczyków Polskich piłkarki ręczne GUKS-u Dwójka Łomża i Sparty Oborniki. W pierwszym meczu barażowym o I ligę lepsze okazały się podopieczne trenera Stanisława Niedbały wygrywając 35:33, chociaż po do przerwy to przyjezdne prowadziły trzema golami.


ŁKS o krok od Pucharu

cz, 12 maja 2016 17:04

Piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 awansowali do finału Okręgowego Pucharu Polski po pewnym zwycięstwie w Michałowie nad miejscowym Klubem Sportowym 4:0. W finale Okręgowego Pucharu Polski, który zaplanowano na 1 czerwca, przeciwnikiem ŁKS-u będzie czwartoligowy Dąb Dąbrowa Białostocka. Na razie nie jest znane miejsce rozegrania tego meczu, ale władze łomżyńskiego klubu czynią starania, aby tak jak w ubiegłym roku, finał odbył się na stadionie miejskim w Łomży.


Kolejny medal Moniki

Monika Marcińczyk
śr, 11 maja 2016 14:36

Zawodniczka Klubu Szachowego Maraton Łomża, Monika Marcińczyk wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów do 12 lat, które odbyły się w Olecku. Oprócz kolejnego krążka, utalentowana łomżyńska szachistka uzyskała prawo gry w Mistrzostwach Świata i Europy.


Nagrody w kopertach i „wielka niespodzianka” w Piątnicy

Mariusz Niziński
wt, 10 maja 2016 13:45

- Jeżeli zdrowie pozwoli, wystartuję – zapowiada Tomasz Głasek (lat 55), dyrektor handlowy OSM Piątnica, która jest współorganizatorem i głównym sponsorem I Biegu „z butelką mleka”, w jakim 26. czerwca może wziąć udział każdy chętny i zdolny pokonać dystans 5 km, 10 km lub nawet 21 km 97 m, czyli półmaratonu. - Będziemy biegać z uśmiechem, mamy dobrą pulę nagród 20 000 zł, natomiast w butelkach zamiast mleka – przewidujemy temperaturę 31 stopni Celsjusza - będą losy szczęścia dla wszystkich uczestników – zapowiada dyrektor biegu Mariusz Niziński. - 50 wygrywa, oprócz nagród biegowych. Do startu w samo południe trzymam w tajemnicy wielką niespodziankę.


AZS ponownie zwycięski

Weronika Łuba zdobył w meczu ze Stellą komplet punktów
wt, 10 maja 2016 12:55

Tenisistki stołowe AZS-u PWSIP Łomża wygrały ósmy mecz w kończącym się sezonie I ligi. W przedostatniej kolejce akademiczki pokonały u siebie Stellę Gniezno 7:3 i dzięki temu przeskoczyły swoje rywalki w tabeli awansując na 6. miejsce.


Niespodziewana porażka ŁKS-u

pon, 09 maja 2016 08:28

W mecz 29. kolejki podlasko-warmińsko-mazurskiej III ligi piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 ulegli na własnym stadionie niżej notowanemu GKS-owi Wikielec 0:1. Ta porażka spowodowała, że zespół prowadzony przez trenera Mateusza Miłoszewskiego w dalszym ciągu będzie musiał walczyć o pozostanie w lidze.


W województwie najlepsze, w Polsce 16.

fot. zpodworkanastadion.pl
śr, 04 maja 2016 08:53

- Marzenia można mieć, lecz oceniając realistycznie, to miejsce 16. mamy pewne. Tak szanse Łomżyczki przed wyjazdem do stolicy na XVI Mistrzostwa Polski w piłce nożnej dzieci do lat 10 o Puchar Tymbarku oceniał trener Henryk Pestka. I jak się okazało zespół tworzony od świąt wielkanocnych nie był w stanie przeciwstawić się drużynom grającym regularnie w rozgrywkach ligowych, w licznych turniejach, ogranych, pewnych swej wartości.


Turniej Tenisowy Bona 2016 służy niepełnosprawnym i zdrowym

fot. Paweł Czerwonko
cz, 28 kwietnia 2016 08:24

- Tenis stołowy wymaga skupienia uwagi, dlatego jest wskazany także dla osób z nadpobudliwością - objaśnia Danuta Lasota, absolwentka metodyki wychowania fizycznego specjalnego Akademii WF w Warszawie i opiekunka na III Turnieju Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych Bona 2016, jaki z udziałem 84 zawodniczek i zawodników z 14 ośrodków odbywał się w sali „Medyka” w Łomży. - Znaczenie ma element integracyjny z młodzieżą sprawną z Liceum Sportowego, która sędziuje i towarzyszy gościom z województwa podlaskiego. To dla niej lekcja szacunku: rok temu z 36-letnią wówczas Anią Lumen próbowało wygrać chyba z trzech licealistów. Przekonali się, że nie wolno lekceważyć żadnego przeciwnika. Okazało się, że żaden z uczniów nie zdołał z nią wygrać.


Pieniądze z totolotka na boiska

śr, 27 kwietnia 2016 08:58

Cztery inwestycje w mieście Łomża i po jednej z gmin Łomża i Piątnica znalazło się w „Wieloletnim Programie Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Podlaskiego”. Jego celem jest dofinansowanie inwestycji polegających na budowie, przebudowie lub remoncie obiektów sportowych. Pieniądze na dotacje – do ok. 1/3 wartości inwestycji – pochodzą z zysków z totolotka.


« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
161201033137.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0