piątek, 28 lipca 2017 napisz DONOS@

Sędzia międzynarodowy z Łomży leci na olimpiadę do Rio

Karol Łebkowski
pt, 15 lipca 2016 07:55

Mówi, że spotkała go w życiu wspaniała przygoda i przekonał się, że kariera sportowa to nie tylko bycie zawodnikiem. Później można być trenerem, sędzią i działaczem sportowym. Można w Łomży się urodzić, zostać nauczycielem i zwiedzić prawie całą Europę, podróżować od Las Vegas w USA po Tajlandię w Azji. Aby mieć takie szczęście w życiu, trzeba spełniać dwa warunki: własna pasja, zaangażowanie i praca oraz kochająca żona, która zajmie się dziećmi i domem. Dla szczęścia męża. Dzieci są duże, zatem ona jedzie na wycieczkę do Budapesztu, a on na olimpiadę do Rio de Janeiro.


Reprezentanci z Łomży

Beata Trzonkowska i Rafał Pogorzelski
cz, 14 lipca 2016 08:47

Beata Trzonkowska i Rafał Pogorzelski to zawodnicy LŁKS „Prefbetu Śniadowo” Łomża, którzy w piątek będą reprezentować Polskę na międzynarodowych imprezach sportowych. Trzonkowska wystąpi meczu reprezentacji młodzieżowych Polska – Czechy – Słowenia - Węgry, a Pogorzelski pobiegnie na Mistrzostwach Europy Kadetów.


Sukces małego Bartka

pon, 11 lipca 2016 09:33

Świetnie zaprezentował się jeden z najmłodszych zawodników Klubu Szachowego Maraton Łomża, Bartosz Chełstowski podczas VII Międzynarodowego Kresowego Festiwalu Szachowego "Sokółka 2016". W grupie dzieci do 8 lat mały łomżanin zajął pierwsze miejsce wyprzedzając Jaromira Gałkę z Lwa Krynki i Szymona Ptaszyńskiego z MUKS-u Stoczek 45 Białystok.


Piłkarskie święto na Zjeździe

so, 09 lipca 2016 10:57

Blisko 1,5 tysiąca kibiców zgromadziło się w piątkowy wieczór na łomżyńskim stadionie miejskim by wspólnie świętować 90-lecie Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926. Głównym punktem tego dnia był mecz towarzyski z wzmocnionymi dwoma zawodnikami pierwszego zespołu rezerwami Górnikiem Zabrze, który zakończył się minimalnym zwycięstwem gości 1:0.


Docenienie przez marszałka

fot. Urząd Marszałkowski w Białymstoku
cz, 07 lipca 2016 08:26

Nagrody dla najlepszych sportowców i trenerów, stypendia dla najzdolniejszych sportowo za 2015 rok wręczył Marszałek Województwa Podlaskiego.
– Chcemy aby mistrzowie sportu spotykali się właśnie tutaj z młodymi zawodnikami – mówił marszałek Jerzy Leszczyński – Młodzi ludzie, rozpoczynający swoją przygodę ze sportem, pełni zapału mogą być inspiracją dla doświadczonych kolegów. Z kolei starsi sportowcy, którzy maja na koncie znakomite wyniki są znakomitym przykładem pracowitości, wytrwałości i samodyscypliny dla młodzieży.


„Polska to dla nas drzwi do Europy i okno na świat”

pt, 01 lipca 2016 08:00

Prawie 700 dziewcząt i chłopców stanęło w szranki sportowe przez cztery dni (spędzając w Łomży czasem sześć) podczas XVI Polonijnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej, jakie zainicjował senator Jan Stypuła (1931 - 2001). Na uroczystości wręczania pucharów i statuetek w hali przy pl. Kościuszki w Łomży obecni byli trenerzy, którzy ze społecznikiem zaczynali wakacyjną przygodę sportową, w jakiej co roku biorą udział dzieci i młodzież, tym razem z Estonii, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Polski. Mirosław Skawski (lat 69) i Tadeusz Zdzienicki (lat 60) zapamiętali turnieje Polonii sprzed igrzysk.


Prezes Kulesza wrócił (na krótko?) do ŁKS 1926 Łomża

Jarosław Kulesza
cz, 30 czerwca 2016 09:35

Jarosław Kulesza były prezes ŁKS 1926 Łomża i Jerzy Kierażyński, były wiceprezes klubu, którzy kilka tygodni temu złożyli rezygnację z zasiadania we władzach klubu, tymczasowo wycofali swoje rezygnacje. Taki posunięcie ma umożliwić klubowi podpisanie umów m.in. z władzami miasta Łomża, które zdecydowały się przekazać dodatkowe 150 tys. zł na udział drużyny klubu w trzecioligowych rozgrywkach piłkarskich.


W słońcu kończą się Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej

śr, 29 czerwca 2016 16:48

Dobiegają końca zawody sportowe, połączone z zabawą, wypoczynkiem, poznaniem rówieśników, języka polskiego i kultury dla ok. 500 dzieci i młodzieży z Estonii, Litwy, Białorusi i Ukrainy oraz Polski, skąd przybyło ok. 200 uczestników XVI Polonijnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły w Łomży. Biegi i skoki lekkoatletyczne na stadionie, szachy w Szkole Podstawowej nr 9, zapasy w PG nr 1, pływanie w basenie „Dziesiątki”, również rekreacyjnie, oto niektóre z wydarzeń, emocjonujących, zapadających w pamięć dzieci z polskich rodzin lub rodzin o polskich korzeniach.


Szybki Pogorzelski

Rafał Pogorzelski
śr, 29 czerwca 2016 08:28

Rafał Pogorzelski, zawodnik LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża i uczeń Liceum Sportowego w Łomży osiągnął świetny wynik biegu na 2000 metrów z przeszkodami - 5:53,77sek. To jego rekord życiowy, ale także – co podkreśl;a trener Andrzej Korytkowski - czas Rafała jest zaledwie o 0,77sek gorszy od minimum na Mistrzostwa Europy kadetów, ale ze względu na bardzo mocny wynik zawodnik będzie powołany na tę imprezę.


Korytkowska nie poleci do Rio de Janeiro

Justyna Korytkowska (fot. A. Korytkowski)
wt, 28 czerwca 2016 11:10

- Marzenia o występie na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro legły w gruzach – mówi ze smutkiem Andrzej Korytkowski trener i prezes LŁKS „Prefbetu Śniadowo” Łomża oraz mąż biegaczki Justyny Korytkowskiej, która starała się wypełnić minima stanowiące przepustkę na światową imprezę.
- Justyna podczas tegorocznych Mistrzostw Polski, które zostały rozegrane w Bydgoszczy (24-26.06.2016) doznała poważnej kontuzji. Pierwsze diagnozy nie są optymistyczne, mówią o 2- 3 miesiącach przerwy od treningów – dodaje Korytkowski.


Mistrzyni Obu Ameryk z ŁKK

wt, 28 czerwca 2016 08:28

Klaudia Gawryś z Łomżyńskiego Klubu Karate wywalczyła złoty medal podczas Otwartych Mistrzostw Obu Ameryk w karate. Łomżyńska zawodniczka okazała się najlepsza w grupie wiekowej 16-17 lat.


Półmaraton w 35-stopniowym upale

pon, 27 czerwca 2016 12:40

- Bieg powinien nazywać się... byle dobiec – tak po wbiegnięciu na metę niedzielnego półmaratonu w Piątnicy mówił Krzysztof Drężek. W „I biegu z butelką mleka” zajął on 20. miejsce. W 35-stopniowym upale w biegach na dystansach 5, 10 i 21 km rywalizowało około 280 zawodników. Na zawody przyjechali z Augustowa, Białegostoku, Bydgoszczy, Gdyni i Gdańska, Warszawy oraz z Łomży.
- Biegło się dobrze, do trzeciego kilometra, później zwolniliśmy i dlatego się uratowaliśmy – cieszy się biegacz, który bez koszulki wbiegł na metę biegu ustawiona przy OSM Piątnica – siedzibie głównego sponsora półmaratonu. - Naprawdę ciężko. Duża część szła. Całe szczęście, że często była woda, ludzie polewali, bo byłoby ciężko wytrzymać – podsumowuje.


Igrzyska Polonijne Młodzieży Szkolnej startują w upale

pon, 27 czerwca 2016 08:08

- Po przyjeździe do Łomży poczułem się jak w domu, wszyscy byli dla nas tak serdeczni i gościnni – dzieli się pierwszymi wrażeniami z Polski 23-letni trener piłki nożnej Grzegorz Vilkin, który z 10-oma chłopcami ze szkoły w Jaszunach na Litwie przyjechał na XVI Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły. Po mszy w Katedrze, gdzie powitał ich proboszcz Marian Mieczkowski, parada uczestników przeszła ul. Farną, Starym Rynkiem i Giełczyńską na plac Niepodległości, skąd autokarami pojechali na stadion miejski. Żar lał się z nieba, a pobiegły sztafety 4 x 100 m dziewcząt i chłopców. W igrzyskach bierze udział ok. 500 dzieci z: Estonii, Litwy, Białorusi i Ukrainy. Polskę będzie reprezentowało ponad 200 młodych sportowców z Łomży i regionu północno-wschodniego.


Promocja Łomży przez piłkę nożną i ręczną

śr, 22 czerwca 2016 15:37

150 tysięcy złotych na ŁKS 1926 Łomża, aby jego zespół mógł uczestniczyć w rozgrywkach rundy jesiennej nowej trzeciej ligi piłki nożnej i 50 tysięcy złotych dla GUKS-u „Dwójka” Łomża na rozgrywki zawodniczek klubu w pierwszej lidze piłki ręcznej przekazali, na wniosek prezydenta, radni Łomży. Uchwała została podjęta jednomyślnie.


W Supraślu bez medalu

wt, 21 czerwca 2016 12:02

Szachistom Klubu Szachowego Maraton Łomża nie udało się powtórzyć ubiegłorocznego sukcesu w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego. W odbywającej się w dniach 17-19 czerwca imprezie łomżyński klub drużynowo uplasował się dopiero na 6. miejscu, a indywidualnie najlepszy występ zanotowała Karolina Chojnowska, która w kategorii dziewcząt do 13 lat była czwarta.


Wędkarskie zmagania najmłodszych

pon, 20 czerwca 2016 10:27

Blisko 60 młodych wędkarzy rywalizowało na stawach w Jedwabnem. W niedzielę odbyły się tu już XXII Zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży do lat 16 organizowane przez Koło Nr 80 PZW z Łomży.
- Chociaż długo trzeba było czekać na brania i nie wszyscy zakończyli zawody kontaktem z rybą, to ewentualne rozgoryczenie z pewnością ukoiły otrzymane nagrody, które jak zawsze otrzymali wszyscy uczestnicy – mówi prof. Krzysztof Sychowicz, prezes Koła Nr 80 PZW w Łomży, podkreślając, że to największe zawody wędkarskie dla dzieci w regionie.


Radosny turniej piłkarski

Od lewej: Julia Makowska, mama, Karolina Bajno, Maja Duchnowska, ojciec, Maja Ejsmond, mama, Weronika Kołakowska, tata, Wiktoria Łupacz, mama, Gosia Rykaczewska, mama, Dominika Ciszewska, mama, Madzia Popielarczyk, tata, Gabi Rutkowska, Anna Rutkowska, Natalia Skarżyńska, Marta Szmit, tata, Maja Zysk, Piotr Rykaczewski, Roksana Matulewicz, Julia Łupacz, mama, Emilia i Julia Dąbrowskie, z tylu ich rodzice.
pon, 20 czerwca 2016 08:42

Na boisku przy ul. Katyńskiej rozegrano 8. Turniej o Puchar Przewodniczącego Rady Osiedla nr 12 w piłce nożnej dziewcząt. Na starcie stanęły trzy sześcioosobowe drużyny UKS Łomżyczka, które stoczyły siostrobójcze pojedynki, grając ze sobą dwukrotnie.


W ŁKS teraz rządzi... Giełgut

Mariusz Giełgut
cz, 16 czerwca 2016 10:05

Działacze ŁKS 1926 Łomża, którzy wczoraj wieczorem zebrali się na drugiej części przerwanego przed tygodniem Walnego Zebrania Członków Klubu, nie podjęli żadnych rozstrzygających decyzji odnośnie przyszłości klubu. Zebranie – w oczekiwaniu na przyznanie przez Radę Miasta dodatkowej dotacji dla klubu znowu przerwano tym razem na dwa tygodnie.
Jedyną zmianą jest ta, że po ubiegłotygodniowym poddaniu się do dymisji prezesa Jarosława Kuleszy i jednego z członków zarządu, wczoraj rezygnację z funkcji wiceprezesa i członka zarządu złożył jeszcze Jerzy Kierażyński. Teraz klubem rządzi drugi z wiceprezesów Mariusz Giełgut – wprowadzony do władz klubu jako przedstawiciel prezydenta Łomży, którego jest etatowym doradcą.


150 tysięcy z miasta uratuje ŁKS 1926 Łomża?

śr, 15 czerwca 2016 12:12

Przekazanie dodatkowej dotacji w wysokości 150 tysięcy złotych na rzecz ŁKS 1926 Łomża zaproponował radnym miasta prezydent Mariusz Chrzanowski. Dotacja ta ma umożliwić zespołowi uczestnictwo w rozgrywkach rundy jesiennej nowej III ligi.
Już wcześniej w tym roku klub dostał z kasy miasta 180 tysięcy złotych.


Lekkoatletyczne sukcesy w Łomży

Rafał Pogorzelski
pon, 13 czerwca 2016 12:47

Trenerzy lekkoatletów z Łomży chwalą się sukcesami swoich podopiecznych na Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Juniorów i Juniorów Młodszych. Zawody rozegrano na stadionie w Łomży, a podczas nich świetny rekord życiowy ustanowili Rafał Pogorzelski, zawodnik „Prefbet Śniadowo” Łomża - podopieczny Andrzej Korytkowski oraz Dominik Mieczkowski, wychowanek Jana Kotowskiego. Pierwszy z nich rewelacyjnie pobiegł na 2000 metrów z przeszkodami osiągając czas 5:58,60, drugi fantastyczny wynik osiągnął skacząc w dal 6,84 m.


« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0