poniedziałek, 23 stycznia 2017 napisz DONOS@

AZS postraszył faworytki

Monika Żbikowska była najlepiej punktującą zawodniczką AZS-u w pojedynku w Międzyzdrojach
pon, 22 lutego 2016 13:26

Z jednym punktem wróciły z Międzyzdrojów tenisistki stołowe AZS-u PWSIP Łomża. W zaległym meczu 10. kolejki akademiczki 5:5 zremisowały z wyżej notowaną drużyną UKS-u Chrobry.
- Patrząc na to, że Chrobry jest wyżej od nas w tabeli, a także na wynik meczu z pierwszej rundy, w którym przegraliśmy w Łomży 1:9, to zdecydowanym faworytem były UKS. Jednak teraz miałem do dyspozycji wszystkie zawodniczki i liczyłem po cichu, że może uda nam się powalczyć o remis - przyznał przed spotkaniem trener Wacław Tarnacki.


Olimpijczyk rozbity przez Rosę

Krystian Tyszka był najlepszym strzelcem GUKS-u w meczu z Rosą, zdobywając 21 punktów i aż pięć razy trafiając za 3 punkty
cz, 18 lutego 2016 08:20

Czwartej porażki z rzędu w rozgrywkach strefowych doznali juniorzy GUKS-u Olimpijczyk Łomża. Zespół prowadzony przez trenera Włodzimierza Wójcika na własnym parkiecie uległ Rosie Sport Radom 47:88 (10:29, 14:22, 13:21, 10:16).


Sokołowska powalczyła w Czechach

Joanna Sokołowska
śr, 17 lutego 2016 13:46

Z bardzo dobrej strony na międzynarodowym turnieju ITTF Junior Circuit Czech Junior & Cadet Open zaprezentowała się zawodniczka AZS-u PWSIP Łomża, Joanna Sokołowska. Wśród kadetek 14-letnia łomżanka dotarła do najlepszej szesnastki zawodów, gdzie minimalnie przegrała z późniejszą finalistką, Koreanką Shin Yubin.


Szachowe zmagania w Łomży

wt, 16 lutego 2016 08:25

Szansę walki w dwóch turniejach zorganizowanych w Łomży mieli w sobotę mieszkańcy miasta. Klub Szachowy Maraton zainaugurował cykl turniejów Grand Prix Łomży w szachach błyskawicznych natomiast w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego rozegrano już czwarty turniej XVII edycji szachowej Ligi Szkolnej zawodów o Puchar Prezydenta Łomży.


AZS o krok od sensacji

Karolina Gołąbiewska
wt, 16 lutego 2016 08:08

Już 3:1 prowadziły tenisistki stołowe AZS-u PWSIP Łomża z liderem grupy północnej I ligi, MRKS-em Gdańsk w meczu 13. kolejki. Niestety później pojedynki wygrywały już tylko gdańszczanki i to one ostatecznie zwyciężyły w Łomży 7:3.
- Chyba nikt nie spodziewał się tak dobrego naszego otwarcia. Tym bardziej szkoda jednego z dwóch meczów deblowych, który przegraliśmy w piątym secie, bo gdybyśmy wygrali, to remis w całym spotkaniu był w naszym zasięgu - mówi opiekun AZS-u, Wacław Tarnacki.


Łyskawy wicemistrzem Polski w trójskoku

Przemysław Łyskawy
pon, 15 lutego 2016 08:39

Przemysław Łyskawy, zawodnik Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża i uczeń Liceum Sportowego w Łomży wywalczył srebrny medal w trójskoku podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Spale.
- Nasz zawodnik swój najlepszy skok oddał w 5-tej kolejce na odległość 13.67m i przesunął się z czwartej pozycji na drugą – cieszy się Andrzej Korytkowski prezes LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża. - Ciekawostką jest, że dla skoczka trenowanego przez trenera Marka Mierzejewskiego z pobliskiej Ostrołęki był to dopiero drugi konkurs w trójskoku w życiu! W pierwszym uzyskał minimum uprawniające do startu w Mistrzostwach Polski i teraz zdobywając tytuł wicemistrza kraju.


Druga porażka Dziewiątki

rzuca Dominik Ziemkiewicz, najskuteczniejszy zawodnik Dziewiątki w starciu z Legią
pon, 15 lutego 2016 08:28

W rozegranym w sobotę w Łomży meczu 2. kolejki rywalizacji o miejsca 7-12 III ligi gospodarze, UKS Dziewiątka PWSIP Łomża ulegli Legii Warszawa 64:90 (9:17, 21:32, 20:21, 14:20). Najskuteczniejszym strzelcem spotkania został zawodnik z Łomży, Dominik Ziemkiewicz, zdobywca 18 punktów.


Zimowy bieg w wiosennej aurze

Paweł Grygo jako pierwszy przybiegł na metę
pon, 15 lutego 2016 08:27

Ponad stu zawodników z całej Polski wystartowało w „II Biegu Zimowym” w Łomży. Wśród pań w kategorii Open na dystansie 10 km najlepsza była Dominika Duda (Biegamy dla Zdrowia), zaś wśród mężczyzn na tym samym dystansie Paweł Grygo (Biegamy dla Zdrowia), który na finiszu okazał się lepszy o sześć sekund od swego klubowego kolegi Adama Szydlika. Publiczność szczególnie gorąco dopingowała dzieci, w tym najmłodszą uczestniczkę imprezy, biegnącą z mamą 3-letnią Karolinkę oraz najstarszego, 71-letniego Józefa Tyborowskiego, który wcale nie był na mecie ostatni, pokonując nawet młodszych o ponad 40 lat rywali.


Dobra pierwsza kwarta do za mało

pt, 12 lutego 2016 08:11

W trzecim meczu strefy mazowiecko-podlaskiej juniorzy GUKS-u Olimpijczyk Łomża przegrali na własnym parkiecie z UKS-em GIM 92 Ursynów Warszawa 60:94 (27:18, 2:29, 17:25, 14:22). Tym samym podopieczni trenera Włodzimierza Wójcika w dalszym ciągu pozostają bez zwycięstwa w tej fazie rozgrywek.


Od marszałka na sport w Łomży niewiele

wt, 09 lutego 2016 16:43

Ponad 915 tysięcy złotych rozdzielił zarząd województwa podlaskiego pomiędzy organizacje w ramach konkursu na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej. Przyznano 74 dotacje. Z tej puli środków do Łomży – trzeciego co do wielkości miasta w województwie - trafi 5 tys. zł. Tyle ma otrzymać Bokserski Klub Sportowy „TIGER” na organizację Międzynarodowych Mistrzostw Podlasia Juniorów w Boksie.


Podopieczne trenera Tarnackiego wygrywają w Białymstoku

trener Wacław Tarnacki i Joanna Sokołowska
wt, 09 lutego 2016 08:05

Pierwsze zwycięstwo w rundzie rewanżowej rozgrywek grupy północnej I ligi odniosły tenisistki stołowe AZS-u PWSIP Łomża. Akademiczki niespodziewanie pokonały na wyjeździe jednego z głównych kandydatów do walki o awans, ATS Białystok aż 8:2. Dzięki tej wygranej łomżanki utrzymały szóstą pozycję w tabeli.


Najwięcej dotacji na piłkarzy ŁKS i biegaczy LŁKS Prefbet

wt, 09 lutego 2016 08:03

Kluby i stowarzyszenia sportowe otrzymają z budżetu miasta Łomża 900 tys. zł dofinansowania do swej tegorocznej działalności. Prezydent Mariusz Chrzanowski podpisał wyniki konkursów ofert na realizację zadań publicznych w sferze kultury fizycznej i sportu, przeznaczając najwięcej – 390 tys. zł na sport seniorów. Najwięcej otrzymają: drużyna piłkarska ŁKS 1926 Łomża – 170 tys. zł oraz wystawiający zawodników do rywalizacji krajowej i międzynarodowej Ludowy Łomżyński Klub Sportowy Prefbet Śniadowo Łomża – 72 tys. zł. Oprócz tego, LŁKS Prefbet ma dostać 53 tys. zł na przygotowanie do startu młodzieży w mistrzostwach Polski. Przyznane w pięciu konkursach kwoty z perspektywy skali działań tuzów nie są oszałamiające, jednak niektóre kluby dostały mało lub nic.


Puchar starosty dla drużyny ze starostwa

pon, 08 lutego 2016 11:41

Drużyna piłkarska Starostwa Powiatowego w Łomży wygrała I Samorządowy Turniej w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Starosty Łomżyńskiego. W rozgrywkach, które odbył się w sobotę w Śniadowie, wystartowało pięć zespołów, ale tylko w dwóch z nich: Śniadowo i Przytuły zawodnikami byli wójtowie gmin Rafał Pstrągowski i Kazimierz Ramotowski.


Osłabiona Dziewiątka przegrywa w Legionowie

pon, 08 lutego 2016 10:39

W spotkaniu rozpoczynającym walkę o miejsca 7-12 w III lidze drużyna UKS-u Dziewiątka PWSIP Łomża uległa w Legionowie tamtejszemu Klubowi Sportowemu Legion 51:78 (7:22, 21:18, 10:21, 13:17).


Laury sportowe dla szybkich, skocznych, pracowitych i wytrwałych

Paweł Grygo, Anna Szyszka i Piotr Łobodziński z LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża
pt, 05 lutego 2016 23:44

- Justyna Korytkowska to łomżynianka z krwi i kości, proszę, abyście do czerwca trzymali kciuki za nią, aby zdobyła nominację na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro – zaapelował w uniesieniu Krzysztof Piszczatowski z LŁKS Prefbet Śniadowo – Łomża, którego zawodniczka jest brązową medalistką Mistrzostw Polski seniorów w biegu na 5 km (Siedlce) i zdobywczynią lauru sportowca roku 2015. Szansę na bilety do Rio ma dwójka laureatów i jej kolegów klubowych w tej kategorii: Anna Szyszka, wicemistrzyni Polski seniorów w półmaratonie, i Jakub Nowak, wicemistrz Polski w maratonie (2 h 14, 09). W uroczystości wręczania kilkudziesięciu laurów przez prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego nie wziął udziału trener roku Andrzej Korytkowski z Prefbetu Śniadowo Łomża, którego dziesięcioro zawodników zdobyło 5 medali mistrzostw Polski, ponieważ trenuje ze złotą Justyną w RPA. Laur dla trenera zdobył także Zbigniew Maleszewski z Bokserskiego Klubu Sportowego „Tiger” i prezes Podlaskiego Związku Bokserskiego. Najlepsi otrzymali nagrody w zł.


Trudne boje Olimpijczyka

Krystian Tyszka
cz, 28 stycznia 2016 08:21

Od dwóch porażek rozpoczęli rywalizację w rozgrywkach strefowych juniorzy GUKS-u Olimpijczyk Łomża. Podopieczni trenera Włodzimierza Wójcika w Pruszkowie ulegli miejscowemu MKS-owi 54:117, a w Warszawie tamtejszej Polonii 64:95.


Falstart akademiczek

Monika Żbikowska
wt, 26 stycznia 2016 08:13

Tenisistki stołowe AZS-u PWSIP Łomża w pierwszym meczu rundy rewanżowej grupy północnej I ligi uległy przy własnych stołach ekipie SCKiS Hals Wadawicz Warszawa 3:7. Dwa punkty dla gospodyń zdobyła Monika Żbikowska, a jeden Monika Narolewska.


Lekkoatleci „Prefbetu” dobrze wystartowali

Diana Piotrowska na 300m poprawiła rekord życiowy o prawie 4 sekundy uzyskując wynik 40.58
pt, 22 stycznia 2016 13:42

- Zawodnicy Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża bardzo udanie zainaugurowali lekkoatletyczny sezon halowy – podaje Andrzej Korytkowski, prezes klubu. - Nasi zawodnicy wzięli udział w dwóch mitingach ogólnopolskich, które rozegrane zostały w Toruniu. Pomimo początku sezonu kilkoro zawodników uzyskało znakomite rezultaty, które są dobrymi prognostykami przed Halowymi Mistrzostwami Polski. Diana Piotrowska na 300m poprawiła rekord życiowy o prawie 4 sekundy uzyskując wynik 40.58 a Rafał Pogorzelski najpierw na 1000 metrów ustanowił rekord życiowy 2:37,57, by tydzień później zwyciężyć w samotnym biegu na 2000 metrów również z nową „życiówką” 5:46,08.


Łomża stolicą polskiego pingponga

Joanna Sokołowska
wt, 19 stycznia 2016 08:22

Katarzyna Grzybowska (SKTS Sochaczew) i Daniel Bąk (UKS Warta Kostrzyn nad Odrą) okazali się najlepsi w rozegranym w dniach 15-17 stycznia w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży III Grand Prix Polski Seniorów w tenisie stołowym. W zawodach wystąpiły również zawodniczki miejscowego AZS-u PWSIP, ale mimo niezłej gry, żadnej z nich nie udało się zakwalifikować do najlepszej "32" turnieju.


Tenis na wózkach rozwija się w Łomży

Mistrzostwa Polski Drzonków 2015r. Od lewej Michał Gomola, Tomasz Chrzanowski (Return Łomża), Bronisław Malinowski, Stefan Dobaczewski (SITK Płock)
pon, 18 stycznia 2016 08:52

Kolejny rok ciężkiej treningów i współzawodnictwa w turniejach Mistrzostw Polski zakończyli łomżyńscy tenisiści na wózkach. W 2015r. uczestniczyli w turniejach OTK A zaliczanych do mistrzostw Polski w Warszawie, Toruniu, Płocku, Łomży oraz Drzonkowie.
- Spośród wszystkich turniejów dwa razy łomżyńskich zawodnikom udało się wystąpić w finale turnieju pocieszenia – przekazuje Piotr Arasimowicz. - W Drużynowych Mistrzostwach Polski w Płocku i Drzonkowie zajęli 6 miejsce na 9 drużyn. Podczas zawodów udało się pokonać kilku bardziej doświadczonych rywali i zdobyć cenne punkty do klasyfikacji generalnej.


« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
161201033137.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0