piątek, 23 czerwca 2017 napisz DONOS@

Półmaraton w 35-stopniowym upale

pon, 27 czerwca 2016 12:40

- Bieg powinien nazywać się... byle dobiec – tak po wbiegnięciu na metę niedzielnego półmaratonu w Piątnicy mówił Krzysztof Drężek. W „I biegu z butelką mleka” zajął on 20. miejsce. W 35-stopniowym upale w biegach na dystansach 5, 10 i 21 km rywalizowało około 280 zawodników. Na zawody przyjechali z Augustowa, Białegostoku, Bydgoszczy, Gdyni i Gdańska, Warszawy oraz z Łomży.
- Biegło się dobrze, do trzeciego kilometra, później zwolniliśmy i dlatego się uratowaliśmy – cieszy się biegacz, który bez koszulki wbiegł na metę biegu ustawiona przy OSM Piątnica – siedzibie głównego sponsora półmaratonu. - Naprawdę ciężko. Duża część szła. Całe szczęście, że często była woda, ludzie polewali, bo byłoby ciężko wytrzymać – podsumowuje.


Igrzyska Polonijne Młodzieży Szkolnej startują w upale

pon, 27 czerwca 2016 08:08

- Po przyjeździe do Łomży poczułem się jak w domu, wszyscy byli dla nas tak serdeczni i gościnni – dzieli się pierwszymi wrażeniami z Polski 23-letni trener piłki nożnej Grzegorz Vilkin, który z 10-oma chłopcami ze szkoły w Jaszunach na Litwie przyjechał na XVI Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły. Po mszy w Katedrze, gdzie powitał ich proboszcz Marian Mieczkowski, parada uczestników przeszła ul. Farną, Starym Rynkiem i Giełczyńską na plac Niepodległości, skąd autokarami pojechali na stadion miejski. Żar lał się z nieba, a pobiegły sztafety 4 x 100 m dziewcząt i chłopców. W igrzyskach bierze udział ok. 500 dzieci z: Estonii, Litwy, Białorusi i Ukrainy. Polskę będzie reprezentowało ponad 200 młodych sportowców z Łomży i regionu północno-wschodniego.


Promocja Łomży przez piłkę nożną i ręczną

śr, 22 czerwca 2016 15:37

150 tysięcy złotych na ŁKS 1926 Łomża, aby jego zespół mógł uczestniczyć w rozgrywkach rundy jesiennej nowej trzeciej ligi piłki nożnej i 50 tysięcy złotych dla GUKS-u „Dwójka” Łomża na rozgrywki zawodniczek klubu w pierwszej lidze piłki ręcznej przekazali, na wniosek prezydenta, radni Łomży. Uchwała została podjęta jednomyślnie.


W Supraślu bez medalu

wt, 21 czerwca 2016 12:02

Szachistom Klubu Szachowego Maraton Łomża nie udało się powtórzyć ubiegłorocznego sukcesu w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego. W odbywającej się w dniach 17-19 czerwca imprezie łomżyński klub drużynowo uplasował się dopiero na 6. miejscu, a indywidualnie najlepszy występ zanotowała Karolina Chojnowska, która w kategorii dziewcząt do 13 lat była czwarta.


Wędkarskie zmagania najmłodszych

pon, 20 czerwca 2016 10:27

Blisko 60 młodych wędkarzy rywalizowało na stawach w Jedwabnem. W niedzielę odbyły się tu już XXII Zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży do lat 16 organizowane przez Koło Nr 80 PZW z Łomży.
- Chociaż długo trzeba było czekać na brania i nie wszyscy zakończyli zawody kontaktem z rybą, to ewentualne rozgoryczenie z pewnością ukoiły otrzymane nagrody, które jak zawsze otrzymali wszyscy uczestnicy – mówi prof. Krzysztof Sychowicz, prezes Koła Nr 80 PZW w Łomży, podkreślając, że to największe zawody wędkarskie dla dzieci w regionie.


Radosny turniej piłkarski

Od lewej: Julia Makowska, mama, Karolina Bajno, Maja Duchnowska, ojciec, Maja Ejsmond, mama, Weronika Kołakowska, tata, Wiktoria Łupacz, mama, Gosia Rykaczewska, mama, Dominika Ciszewska, mama, Madzia Popielarczyk, tata, Gabi Rutkowska, Anna Rutkowska, Natalia Skarżyńska, Marta Szmit, tata, Maja Zysk, Piotr Rykaczewski, Roksana Matulewicz, Julia Łupacz, mama, Emilia i Julia Dąbrowskie, z tylu ich rodzice.
pon, 20 czerwca 2016 08:42

Na boisku przy ul. Katyńskiej rozegrano 8. Turniej o Puchar Przewodniczącego Rady Osiedla nr 12 w piłce nożnej dziewcząt. Na starcie stanęły trzy sześcioosobowe drużyny UKS Łomżyczka, które stoczyły siostrobójcze pojedynki, grając ze sobą dwukrotnie.


W ŁKS teraz rządzi... Giełgut

Mariusz Giełgut
cz, 16 czerwca 2016 10:05

Działacze ŁKS 1926 Łomża, którzy wczoraj wieczorem zebrali się na drugiej części przerwanego przed tygodniem Walnego Zebrania Członków Klubu, nie podjęli żadnych rozstrzygających decyzji odnośnie przyszłości klubu. Zebranie – w oczekiwaniu na przyznanie przez Radę Miasta dodatkowej dotacji dla klubu znowu przerwano tym razem na dwa tygodnie.
Jedyną zmianą jest ta, że po ubiegłotygodniowym poddaniu się do dymisji prezesa Jarosława Kuleszy i jednego z członków zarządu, wczoraj rezygnację z funkcji wiceprezesa i członka zarządu złożył jeszcze Jerzy Kierażyński. Teraz klubem rządzi drugi z wiceprezesów Mariusz Giełgut – wprowadzony do władz klubu jako przedstawiciel prezydenta Łomży, którego jest etatowym doradcą.


150 tysięcy z miasta uratuje ŁKS 1926 Łomża?

śr, 15 czerwca 2016 12:12

Przekazanie dodatkowej dotacji w wysokości 150 tysięcy złotych na rzecz ŁKS 1926 Łomża zaproponował radnym miasta prezydent Mariusz Chrzanowski. Dotacja ta ma umożliwić zespołowi uczestnictwo w rozgrywkach rundy jesiennej nowej III ligi.
Już wcześniej w tym roku klub dostał z kasy miasta 180 tysięcy złotych.


Lekkoatletyczne sukcesy w Łomży

Rafał Pogorzelski
pon, 13 czerwca 2016 12:47

Trenerzy lekkoatletów z Łomży chwalą się sukcesami swoich podopiecznych na Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Juniorów i Juniorów Młodszych. Zawody rozegrano na stadionie w Łomży, a podczas nich świetny rekord życiowy ustanowili Rafał Pogorzelski, zawodnik „Prefbet Śniadowo” Łomża - podopieczny Andrzej Korytkowski oraz Dominik Mieczkowski, wychowanek Jana Kotowskiego. Pierwszy z nich rewelacyjnie pobiegł na 2000 metrów z przeszkodami osiągając czas 5:58,60, drugi fantastyczny wynik osiągnął skacząc w dal 6,84 m.


Mali mistrzowie taekwondo

pon, 13 czerwca 2016 09:33

Około stu młodych zawodników uczestniczyło Otwartych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego młodzików i dzieci w taekwondo olimpijskim o Puchar Prezydenta Miasta Łomży. Na matach w na hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży rywalizowali zawodnicy z kluby z województw: podlaskiego, warmińsko - mazurskiego, lubelskiego oraz świętokrzyskiego.


ŁKS bez Łomży sobie nie poradzi...

Mateusz Miłoszewski, trener ŁKS 1926 Łomża
pt, 10 czerwca 2016 13:33

Kilkadziesiąt osób – piłkarze, władze i działacze klubu ŁKS 1926 Łomża, kilku przedsiębiorców i radnych Rady Miasta oraz kibice przyszli w piątkowe przedpołudnie do ratusza, gdzie prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zorganizował spotkanie o przyszłości ŁKS-u w perspektywie gry w nowej trzeciej lidze. W spotkaniu, które toczyło się wokół pieniędzy aktywnie uczestniczył także Jarosław Kulesza, który kilka dni temu zrezygnował z prezesowania w klubie, oraz Sławomir Kopczewski nowy prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej, który uświadamiał, że decyzje trzeba podejmować bardzo szybko, bo rozgrywki zaczynają się na początku lipca, a na rozstrzygnięcie czekają także piłkarze i trener.
- Piłka jest po mojej stronie, ja przekażę ją do Rady Miasta i liczę, że radni podają ją dalej – mówił prezydent Chrzanowski zaznaczając, że nie che mówić o wysokości dotacji jaką będzie proponował przekazać klubowi.


Korty opanowały młodziczki

pt, 10 czerwca 2016 12:39

Trzynaście młodych tenisistek rozpoczęło rozgrywki w drugim Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodziczek „Piątuś” Cup 2016. Mecze rozgrywane są na ziemnych kortach przy III LO w Łomży, a wśród zawodniczek są trzy podopieczne działającego przy szkole klubu tenisowego UKS Return Łomża. Nie są faworytkami, ale ich opiekunowie liczą, że uda im się dobrze pokazać.
- Nasze zawodniczki traktują rozgrywki raczej szkoleniowo, żeby pograć z lepszymi tenisistkami, ale Ola (Aleksandra Czerwińska – dop. red.) jest rozstawiona tu z numerem 7 więc teoretycznie jest w połowie stawki i może zagrać o więcej - mówi Ewa Waldzińska, dyrektor turnieju.


ŁKS 1926 Łomża bez prezesa „wisi na krawędzi”

Jarosław Kulesza były prezes ŁKS 1926 Łomża
cz, 09 czerwca 2016 08:45

Podczas środowego Walnego Zebrania Wyborczego członków Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 dotychczasowy prezes oraz sponsor główny klubu – Jarosław Kulesza podał się do dymisji i zrezygnował ze sprawowanej funkcji. Razem z nim z funkcji członka zarządu zrezygnował Kazimierz Zaborszczyk. Pozostały skład władz klubu pozostał na swoich stanowiskach „ze względu na zaplanowane w najbliższym czasie rozmowy o przyszłości Klubu i konieczność uczestniczenia w nich pełnoprawnych członków zarządu”. Tematem będą pieniądze, których klubowi brakuje.


W piątek startuje „Piątuś” Cup 2016

śr, 08 czerwca 2016 09:38

16. młodych tenisistek z Polski będzie rywalizowało w Łomży w drugim Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodziczek „Piątuś” Cup 2016. Zawody rozpoczynają się w piątek rano na kortach III LO przy ul. Senatorskiej.
- Chcemy w Łomży promować tenis, piękną dyscyplinę sportową, oraz pokazać kibicom i naszym zawodniczkom zawody tenisowe na najwyższym w Polsce poziomie w kategorii wiekowej do lat 14 – mówi Tomasz Waldziński, trener UKS Return, zaznaczając, że tym razem w turnieju wystartują trzy łomżyńskie zawodniczki.


Lekkoatleci w formie

wt, 07 czerwca 2016 08:23

Szereg dobrych występów zaliczyli w ostatni weekend lekkoatleci LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża. W hiszpańskiej Huelvie Justyna Korytkowska prosto po zgrupowaniu wysokogórskim wystartowała w swojej koronnej konkurencji czyli na 3000 m z przeszkodami i wywalczyła siódme miejsce z dobrym czasem 10:01,97.


Zwycięstwo na koniec sezonu

pon, 06 czerwca 2016 10:07

Udanie zakończyli rozgrywki podlasko-warmińsko-mazurskiej III ligi piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926. W ostatniej kolejce pewnie pokonali na wyjeździe Romintę Gołdap 3:1.


Nowy prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej

Sławomir Kopczewski
pon, 06 czerwca 2016 08:15

Sławomir Kopczewski został nowym prezesem Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. W głosowaniu delegatów uzyskał 91 głosów, a jego kontrkandydat Witold Dawidowski - rządzący Podlaskim ZPN od 16 lat - tylko 35.


Święto „Królowej Sportu”

pt, 03 czerwca 2016 15:11

Z wielką radością chcielibyśmy poinformować i zaprosić wszystkich mieszkańców Łomży i Ziemi Łomżyńskiej na święto „Królowej Sportu” – IV Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Juniorów i Juniorów Młodszych im. Tadeusza Susoła w lekkiej atletyce, które odbędą się na łomżyńskim stadionie w dniu 11 czerwca 2016 roku o godz. 11.00.
Jest to masowa impreza sportowa, podczas której można zdobyć minimum na Mistrzostwa Polski. Przyciąga ona corocznie ponad 300 osobową grupę młodzieży z Regionu, a zwłaszcza z Ziemi Łomżyńskiej. Jest też swoistą promocją uzdolnionej młodzieży, jak i całego Regionu.


Strefy Kibica na Euro 2016 w Łomży nie będzie

Fot. uefa.com
cz, 02 czerwca 2016 15:59

„Horrendalnie wysokie ceny za licencję na publiczne pokazywanie spotkań Euro 2016, ustalone przez Telewizję Polsat” zmusiły Łomżę do podjęcia decyzji o rezygnacji z organizacji Stref Kibica na Starym Rynku – poinformował ratusz w przesłanym oświadczeniu. Zgodnie z wcześniej zawartymi umowami miasto miała zapłacić m.in. za wynajęcie telebimu do strefy i licencję na pokazywanie na nie meczy. Jak się okazało „koszt za udostępnienie sygnału telewizyjnego w przypadku miasta wielkości Łomży i strefy mieszczącej od 100 do 1000 osób wynosi 153.750 zł brutto, a w przypadku strefy powyżej 1000 osób kwota ta wzrasta do 246.000 zł brutto!!!” - poinformował ratusz informując, że Strefy Kibica na Euro 2016 w Łomży jednak nie będzie.


ŁKS obronił Puchar bez walki

śr, 01 czerwca 2016 17:34

ŁKS 1926 Łomża został zwycięzcą okręgowego Pucharu Polski. Dąb Dąbrowa Białostocka zrezygnowała z gry w finale, który w środę wieczorem z udziałem ŁKS-u miał odbyć się w tej miejscowości.


« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0