piątek, 23 czerwca 2017 napisz DONOS@

Druga porażka ŁKS-u

pon, 15 sierpnia 2016 12:00

W dalszym ciągu bez punktu w rozgrywkach grupy I nowej III ligi pozostają piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926. W 2. kolejce zmagań podopieczni trenera Mateusza Miłoszewskiego ulegli na wyjeździe silnej ekipie Finishparkietu Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 1:2.


Szczypiornistki Dwójki nie zagrają w I lidze!

Stanisław Niedbała, trener GUKS Dwójka Łomża
śr, 10 sierpnia 2016 10:53

Niestety sprawdził się najczarniejszy scenariusz, którego chyba nikt w Łomży nie brał pod uwagę. Zespół seniorek Gimnazjalnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Dwójka zrezygnował z występów na zapleczu Ekstraklasy i obecnie nawet nie jest pewne czy w przyszłym sezonie wystąpi w II lidze.
- Bardzo trudno było mi podjąć tą decyzję, ale w sytuacji, w jakiej się znajdujemy, to był najbardziej racjonalny krok - powiedział trener „Dwójki”, Stanisław Niedbała - Po długich przemyśleniach doszedłem do wniosku, że pod każdym względem nie jesteśmy gotowi na występy w I lidze.


Mistrzowskie przeszkody Pogorzelskiego

Rafał Pogorzelski
nie, 07 sierpnia 2016 18:30

Rafał Pogorzelski zawodnik LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża i uczeń Liceum Sportowego w Łomży (APLO) zdobył złoty medal w biegu na 2000 metrów z przeszkodami podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu. Podopieczny trenera Andrzeja Korytkowskiego był faworytem biegu i nie zawiódł.


Daniel Pupek pływa, jeździ rowerem i biega najszybciej

nie, 07 sierpnia 2016 18:00

- Od dziecka byłem aktywny: grałem w piłkę nożną w Orle Kolno, ćwiczyłem sztuki walki capoeira w Łomży, biegałem długie dystanse, 10 km w 35 minut 30 sek, a 100 km w 13 godzin... – opowiada zdyszany 30-latek Daniel Pupek, zwycięzca III Triathlonu MOSiR Łomża, jaki przez dwie godziny odbywał się nad Narwią w słoneczne i wietrzne niedzielne popołudnie. Zwycięzca przepłynął 1000 m z nurtem rzeki, przebiegł 3 km ul. Rybaki i wzdłuż bulwaru oraz przejechał rowerem trzy pętle od zakrętu Narwi przy Zjeździe przez Rybaki i mostem „Hubala” do Włościańskiej w Piątnicy i z powrotem, łącznie 15 km. Wszystko do zwycięstwa zajęło mu 51 minut 48 sekund. Drugi na mecie triathlonu był 34-latek z Łap Aleksander Kaczyński – 52 minuty, zaś trzeci – 30-latek z Ełku Michał Utykański, który pokonał trasę w 52 minuty 29 sekund. Publiczności niewiele, lecz emocje wielkie.


Joanna Fiodorow: „Będę walczyć w światowej czołówce w Rio”

Joanna Fiodorow (fot. archiwum)
wt, 02 sierpnia 2016 08:23

Jedyna dziewczyna z Łomży, poniekąd, gdzie rozwinęła się jej profesjonalna kariera zawodnicza, trenuje teraz ciężko w Spale. Z polskimi lekkoatletami, kulomiotami i dyskobolami przygotowuje się intensywnie do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Do Brazylii poleci 5. sierpnia, jednak nie skorzysta z zaproszenia do udziału w ceremonii otwarcia, jej zdaniem, zbyt uciążliwej dla psychiki. - To nie jest czas na siedzenie przez kilka godzin na trybunie, trzeba odpoczywać i regenerować siły na eliminacje 12. sierpnia i na finał trzy dni później – mówi reprezentantka Polski w rzucie młotem Joanna Fiodorow (lat 27), z którą o życiu przed olimpiadą Rio rozmawia Mirosław R. Derewońko.


Wicemistrzyni Polski w pchnięciu kulą

Beata Trzonkowska młodzeżowa wicemistrzyni Polski w pchnięciu kulą
pon, 01 sierpnia 2016 07:05

Beata Trzonkowska zawodniczka LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża, podczas sobotniego konkursu pchnięcia kulą wywalczyła tytuł młodzieżowej wicemistrzyni Polski. Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, które rozegrano w Jeleniej Górze Trzonkowska pchnęła kulę o wadze 4 kg na odległość 13 metrów i 91 centymetrów. Zawodniczka na drugim miejscu była od początku rozgrywek, a swoje najlepsze pchnięcie wykonała w drugiej kolejce.


Badania szybkościowo – wytrzymałościowe w MŁKS

fot. MŁKS
so, 30 lipca 2016 11:33

Przed nowym sezonem najstarsi zawodnicy Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego zostali poddani specjalistycznym badaniom szybkościowo – wytrzymałościowym. Testy pozwoliły szczegółowo określić możliwości zawodników. W trakcie maksymalnego wysiłku diagnozowanego za pomocą sport-testerów każdy młody piłkarz został dodatkowo zbadany morfologicznie.


Międzynarodowe wyniki lekkoatletów

Beata Trzonkowska
cz, 21 lipca 2016 08:08

Beata Trzonkowska, zawodniczka LŁKS „Prefbetu Śniadowo” Łomża i studentka trzeciego roku fizjoterapii na łomżyńskiej PWSIiP zajęła drugie miejsce w pchnięciu kulą podczas rozgrywanego w słoweńskim Mariborze młodzieżowego meczu Polska - Czechy – Węgry – Słowenia. Wynik to 13.62 m i jak podkreśla Andrzej Korytkowski, prezes klubu wynik być może byłby lepszy, ale część konkursu rozgrywana była w deszczu.


Waleczny ŁKS nie dał rady

pon, 18 lipca 2016 08:09

Mimo ambitnej postawy i wbicia dwóch goli zespołowi I-ligowego GKS-u Tychy piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 nie awansowali do kolejnej fazy rozgrywek Pucharu Polski. Po 120 minutach walki lepsi okazali się goście wygrywając 3:2 i to oni zagrają w I rundzie z Olimpią Zambrów.


Sędzia międzynarodowy z Łomży leci na olimpiadę do Rio

Karol Łebkowski
pt, 15 lipca 2016 07:55

Mówi, że spotkała go w życiu wspaniała przygoda i przekonał się, że kariera sportowa to nie tylko bycie zawodnikiem. Później można być trenerem, sędzią i działaczem sportowym. Można w Łomży się urodzić, zostać nauczycielem i zwiedzić prawie całą Europę, podróżować od Las Vegas w USA po Tajlandię w Azji. Aby mieć takie szczęście w życiu, trzeba spełniać dwa warunki: własna pasja, zaangażowanie i praca oraz kochająca żona, która zajmie się dziećmi i domem. Dla szczęścia męża. Dzieci są duże, zatem ona jedzie na wycieczkę do Budapesztu, a on na olimpiadę do Rio de Janeiro.


Reprezentanci z Łomży

Beata Trzonkowska i Rafał Pogorzelski
cz, 14 lipca 2016 08:47

Beata Trzonkowska i Rafał Pogorzelski to zawodnicy LŁKS „Prefbetu Śniadowo” Łomża, którzy w piątek będą reprezentować Polskę na międzynarodowych imprezach sportowych. Trzonkowska wystąpi meczu reprezentacji młodzieżowych Polska – Czechy – Słowenia - Węgry, a Pogorzelski pobiegnie na Mistrzostwach Europy Kadetów.


Sukces małego Bartka

pon, 11 lipca 2016 09:33

Świetnie zaprezentował się jeden z najmłodszych zawodników Klubu Szachowego Maraton Łomża, Bartosz Chełstowski podczas VII Międzynarodowego Kresowego Festiwalu Szachowego "Sokółka 2016". W grupie dzieci do 8 lat mały łomżanin zajął pierwsze miejsce wyprzedzając Jaromira Gałkę z Lwa Krynki i Szymona Ptaszyńskiego z MUKS-u Stoczek 45 Białystok.


Piłkarskie święto na Zjeździe

so, 09 lipca 2016 10:57

Blisko 1,5 tysiąca kibiców zgromadziło się w piątkowy wieczór na łomżyńskim stadionie miejskim by wspólnie świętować 90-lecie Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926. Głównym punktem tego dnia był mecz towarzyski z wzmocnionymi dwoma zawodnikami pierwszego zespołu rezerwami Górnikiem Zabrze, który zakończył się minimalnym zwycięstwem gości 1:0.


Docenienie przez marszałka

fot. Urząd Marszałkowski w Białymstoku
cz, 07 lipca 2016 08:26

Nagrody dla najlepszych sportowców i trenerów, stypendia dla najzdolniejszych sportowo za 2015 rok wręczył Marszałek Województwa Podlaskiego.
– Chcemy aby mistrzowie sportu spotykali się właśnie tutaj z młodymi zawodnikami – mówił marszałek Jerzy Leszczyński – Młodzi ludzie, rozpoczynający swoją przygodę ze sportem, pełni zapału mogą być inspiracją dla doświadczonych kolegów. Z kolei starsi sportowcy, którzy maja na koncie znakomite wyniki są znakomitym przykładem pracowitości, wytrwałości i samodyscypliny dla młodzieży.


„Polska to dla nas drzwi do Europy i okno na świat”

pt, 01 lipca 2016 08:00

Prawie 700 dziewcząt i chłopców stanęło w szranki sportowe przez cztery dni (spędzając w Łomży czasem sześć) podczas XVI Polonijnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej, jakie zainicjował senator Jan Stypuła (1931 - 2001). Na uroczystości wręczania pucharów i statuetek w hali przy pl. Kościuszki w Łomży obecni byli trenerzy, którzy ze społecznikiem zaczynali wakacyjną przygodę sportową, w jakiej co roku biorą udział dzieci i młodzież, tym razem z Estonii, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Polski. Mirosław Skawski (lat 69) i Tadeusz Zdzienicki (lat 60) zapamiętali turnieje Polonii sprzed igrzysk.


Prezes Kulesza wrócił (na krótko?) do ŁKS 1926 Łomża

Jarosław Kulesza
cz, 30 czerwca 2016 09:35

Jarosław Kulesza były prezes ŁKS 1926 Łomża i Jerzy Kierażyński, były wiceprezes klubu, którzy kilka tygodni temu złożyli rezygnację z zasiadania we władzach klubu, tymczasowo wycofali swoje rezygnacje. Taki posunięcie ma umożliwić klubowi podpisanie umów m.in. z władzami miasta Łomża, które zdecydowały się przekazać dodatkowe 150 tys. zł na udział drużyny klubu w trzecioligowych rozgrywkach piłkarskich.


W słońcu kończą się Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej

śr, 29 czerwca 2016 16:48

Dobiegają końca zawody sportowe, połączone z zabawą, wypoczynkiem, poznaniem rówieśników, języka polskiego i kultury dla ok. 500 dzieci i młodzieży z Estonii, Litwy, Białorusi i Ukrainy oraz Polski, skąd przybyło ok. 200 uczestników XVI Polonijnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły w Łomży. Biegi i skoki lekkoatletyczne na stadionie, szachy w Szkole Podstawowej nr 9, zapasy w PG nr 1, pływanie w basenie „Dziesiątki”, również rekreacyjnie, oto niektóre z wydarzeń, emocjonujących, zapadających w pamięć dzieci z polskich rodzin lub rodzin o polskich korzeniach.


Szybki Pogorzelski

Rafał Pogorzelski
śr, 29 czerwca 2016 08:28

Rafał Pogorzelski, zawodnik LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża i uczeń Liceum Sportowego w Łomży osiągnął świetny wynik biegu na 2000 metrów z przeszkodami - 5:53,77sek. To jego rekord życiowy, ale także – co podkreśl;a trener Andrzej Korytkowski - czas Rafała jest zaledwie o 0,77sek gorszy od minimum na Mistrzostwa Europy kadetów, ale ze względu na bardzo mocny wynik zawodnik będzie powołany na tę imprezę.


Korytkowska nie poleci do Rio de Janeiro

Justyna Korytkowska (fot. A. Korytkowski)
wt, 28 czerwca 2016 11:10

- Marzenia o występie na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro legły w gruzach – mówi ze smutkiem Andrzej Korytkowski trener i prezes LŁKS „Prefbetu Śniadowo” Łomża oraz mąż biegaczki Justyny Korytkowskiej, która starała się wypełnić minima stanowiące przepustkę na światową imprezę.
- Justyna podczas tegorocznych Mistrzostw Polski, które zostały rozegrane w Bydgoszczy (24-26.06.2016) doznała poważnej kontuzji. Pierwsze diagnozy nie są optymistyczne, mówią o 2- 3 miesiącach przerwy od treningów – dodaje Korytkowski.


Mistrzyni Obu Ameryk z ŁKK

wt, 28 czerwca 2016 08:28

Klaudia Gawryś z Łomżyńskiego Klubu Karate wywalczyła złoty medal podczas Otwartych Mistrzostw Obu Ameryk w karate. Łomżyńska zawodniczka okazała się najlepsza w grupie wiekowej 16-17 lat.


« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0