piątek, 18 sierpnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Wody w Narwi i Biebrzy coraz więcej

pon, 21 marca 2005 11:49

W górnym biegu Narwi - na stanowiskach pomoru poziomu wody w miejscowościach Narew i Suraż rzeka osiągnęła już stany ostrzegawcze, a do przekroczenia stanów alarmowych brakuje jej około 20 cm, tymczasem w ciągu ostatniej doby w Surażu przybyło jej 31 cm. Na stanowisku w Wiźnie do stanu ostrzegawczego Narwi brakuje jeszcze 14 centymetrów – to mniej więcej tyle o ile podniosło się lustro wody wczoraj.


Nowe okna i nowe windy dla łomżyńskiego szpitala

pon, 21 marca 2005 09:28

W tym roku Szpital Wojewódzki w Łomży będzie miał wymienione wszystkie okna i trzy z czerech wind. Pieniądze potrzebne na inwestycje w głównej mierze będą pochodzić z funduszy europejskich. Projekt wymiany szpitalnych okien i wind w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego został zaakceptowany przez zarząd województwa podlaskiego. Szpital łomżyński na ten cel ze ZPORR-u otrzyma około półtora miliona złotych, a cała inwestycja będzie warta około dwóch milionów – mówi dyrektor szpitala Marian Jaszewski.


XX łomżyńskie spotkania młodych

so, 19 marca 2005 22:52

Około tysiąc osobową grupę młodych ludzi w sobotę wieczorem w Drodze Krzyżowej ulicami Łomży poprowadził biskupem łomżyńskim Stanisław Stefanek. Wieczorna Droga Krzyżowa była głównym punktem pierwszego dnia obchodów XX Światowych Dni Młodzieży w Diecezji Łomżyńskiej. Młodzi ludzie mimo mrozu i silnego wiatru z modlitwą i śpiewem na ustach przeszli przez osiedle południe z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego do kościoła pw. Bożego Ciała przy ul. Przykoszarowej.


Łomżyczka opadła

so, 19 marca 2005 09:38

W nocy poziom wody w tej rzeczce opadł o około metr. Tam gdzie wczoraj było zalane Wody Łomżyczki wróciły już do koryta. Zgodnie z zapowiedziami synoptyków ochłodzenie, które wieczorem dotarło nad region powstrzymało roztopy. Dzięki temu nadmiar wody w Łomżyczce zdążył odpłynąć do Narwi nim przekroczył stany wały przeciwpowodziowe w okolicach osiedla „Maria”.


Apel o przedświąteczną pomoc

pt, 18 marca 2005 16:26

Wspólnota ,, Rodzina Otwartych Serc" im Św. Brata Alberta przy parafii Katedralnej p.w. Św. Michała Archanioła wspólnie z Radą Osiedla nr 4 w Łomży apelują do ludzi dobrej woli o pomoc.
Potrzebna jest pościel, odzież, sprzętu gospodarstwa domowego, a także żywność.


Woda rośnie w oczach

pt, 18 marca 2005 13:06

Tak mówi Krzysztof Wróblewski z Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Wody w Łomżyczce jest coraz więcej coraz więcej posesji jest zalanych i coraz więcej bezpośrednio zagrożonych zalaniem. Kilka minut przed 13-tą Wróblewski przyznał, że niebezpieczeństwo podtopienia realnie jest już nawet na osiedlu domków jednorodzinnych „Maria”. Z powodzią walczą juz służby miejskie przy ulicach Jasnej, Cichej i na posesji przy ul Poznańskiej 7.


Wody coraz więcej... Łomżyczka wylała

pt, 18 marca 2005 08:35

Kilkudniowa odwilż i padający deszcz doprowadziły do tego czego się obawiano. Woda zalewa niżej położone posesje, piwnice i garaże. W Łomży w jednym miejscu z koryta wystąpiła już Łomżyczka – za zwyczaj mała rzeczka, która przepływa przez południowo - zachodnią część miasta. W wodzie są już magazyny firmy Terrazyt przy ul. Spokojnej. Woda podchodzi także pod posesje pomiędzy ulicami Spokojną i Wojska Polskiego.


Podwyżki w ZGM

cz, 17 marca 2005 14:18

Około 42 % więcej będą płacić mieszkańcy bloków administrowanych przez MPGKiM w Łomży. Ta najwyższa tegoroczna podwyżka w zasobach Zakładzu Gospodarki Mieszkaniowej dotyczy funduszu remontowego.


Jadą komendanci

cz, 17 marca 2005 06:59

Podinsp. Janusz Rybakowski w Łomży, a mł. insp. Krzysztof Radomski w Zambrowie – to jak podaje Gazeta Współczesna nowi komendanci policji w tych miastach. Nowy KMP w Łomży ma pojawić się najdalej za miesiąc – dziś jest szefem białostockiej sekcji Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji.
W Zambrowie awans na Komendanta ma dostać dotychczasowy zastępca.


Nowe Piekuty walczą o becikowe

śr, 16 marca 2005 20:55

Gmina Nowe Piekty będzie się odwoływać od decyzji wojewody. Chodzi o tak zwane becikowe. Tamtejsi radni podjęli uchwałę na mocy której mieszkanki gminy Nowe Piekuty, które urodziły lub przysposobiły dziecko miałyby otrzymywać jednorazowy zasiłek w wysokości 1000 złotych. Decyzję radnych gminy uchylił jednak Wojewoda Podlaski.


NPR wyrówna?

wt, 15 marca 2005 10:16

Stworzenie specjalnego programu nadrabiania zaległości rozwojowych dla wschodnich województw Polski chce zambrowski poseł Wojciech Borzuchowski. Program miałby być realizowany na w ramach Narodowego Planu Rozwoju na lata 2007-2013 i wzorować się na tym wprowadzonym przed kilkunastu laty we wschodnich landach Niemiec. Zdaniem posła, który skierował w tej sprawie interpelację do wicepremier, Ministra Gospodarki i Pracy Jerzego Hausnera takie działanie pozwoli uniknąć wrażeniu, że granica Unii Europejskiej leży na Wiśle, a także przyniesie pozytywny efekt z punktu widzenia polityki zagranicznej poprzez wzmocnienie rozwojowe regionów leżących wzdłuż wschodniej granicy Unii Europejskiej.


Za m.in. łomżyńskie biuro TVP pod sąd

wt, 15 marca 2005 08:39

Przed Sądem Rejonowym w Białymstoku zakończył się w poniedziałek trwający od prawie dwóch lat proces kierownictwa białostockiego oddziału Telewizji Polskiej. Chodzi o zorganizowanie w lipcu 2001 roku za pieniądze TVP prywatnego przyjęcia w domu ówczesnego dyrektora białostockiego oddziału TVP w Nieporęcie, wynajęcie na trzy lata bez zgody zarządu TVP lokalu w Trzciannem na biuro Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych imienia Braci Wagów w Wiźnie oraz wynajęcie bez podstaw prawnych od miasta Łomży pomieszczenia na potrzeby Telewizji Białystok.


Uwaga, łosie... na drodze

.. i na drogę...
pon, 14 marca 2005 15:22

„Uwaga, łosie” - znaki drogowe z takim napisem pojawią się na drogach w okolicach Biebrzańskiego Parku Narodowego. Tylko w ostatnim czasie po wtargnięciu łosi na drogę doszło tam do dziesięciu wypadków. Zwierzęta najczęściej giną na miejscu, samochody nadają się tylko na złom, a często jadący samochodami doznają poważnych ran.


Milion więcej na łomżyńskie inwestycje

pon, 14 marca 2005 14:23

Rada Miasta Łomży podczas nadzwyczajnej sesji wprowadziła dziś zmiany w budżecie Łomży. Radni dołożyli do dwóch miejskich inwestycji prawie milion złotych. Co ciekawe dodatkowe pieniądze nie zwiększą zakresu robót, a zostaną przeznaczone na pokrycie należnego państwu podatku. Zgodnie bowiem z wytycznymi Ministerstwa Infrastruktury w przypadku dwóch łomżyńskich inwestycji drogowych, które mają być zrealizowane przy udziale funduszy europejskich podatek Vat powinien wynieść 22%, a nie jak liczył samorząd miasta tylko 7%.


Łabędzie w Łomży czekają na wiosnę

pon, 14 marca 2005 10:09

Około 50 łabędzi czeka na ocieplenie na Narwi w Łomży. Ptaki najprawdopodobniej przyleciały z Europy Zachodniej, gdzie wiosna już się zaczęła i są na szlaku do północnej Rosji. Zima ich zaskoczyła dlatego jak twierdza specjaliści postanowiły tu poczekać na ocieplenie.


Prezydent Łomży ostrzega przez podtopieniami

pon, 14 marca 2005 09:01

Specjalne ostrzeżenie do mieszkańców Łomży mieszkających wzdłuż rzeki Łomżyczki skierował prezydenta Łomży Jerzy Brzeziński. Prezydent ostrzega przed spodziewanym w połowie tygodnia ociepleniem i spowodowanymi nim gwałtownymi roztopami, które najprawdopodobniej doprowadza do wylania Łomżyczki i podtopienia okolicznych terenów. W związku z tym prezydent Łomży prosi mieszkających wzdłuż rzeki łomżan o usunięcie z miejsc szczególnie narażonych na podtopienie cenniejszych rzeczy, które mogłyby ulec zniszczeniu; wyłączenie urządzeń elektrycznych znajdujących się w piwnicach i miejscach zagrożonych zalaniem, a także zabezpieczenie w nisko położonych pomieszczeniach otworów okiennych i drzwiowych.


W Pisie wody coraz więcej

Stan wód w rzekach Polski
nie, 13 marca 2005 20:20

Stan wody w górnym biegu Pisy osiągnął najwyższy w kraju poziom. Hydrolodzy rzekę na mapach zaznaczyli kolorem ciemno niebieskim, a to oznacza że jest to tzw. „stan górny wysoki” - następny jest już alarmowy. W niedzielę była to jedyna rzeka w kraju na której zanotowano tak wysoki poziom wody. Niżej - pomiędzy Turoślą a Nowogrodem - wody w Pisie jest mniej - rzeka jest w tzw. „strefie górnej średniej.”


Lomza Tabacco – płotki a nie bossowie

so, 12 marca 2005 21:40

W połowie kwietnia prokuratura w Radomiu chciałaby zakończyć sprawę nielegalnej wytwórni papierosów zlikwidowanej w maju ubiegłego roku w Łomży. Przypomnijmy aresztowano wówczas 9 osób w tym trzech łomżyńskich biznesmenów. Jak pisze weekendowa Gazeta Współczesna prokuratorzy wyjaśniający tę sprawę doszli do wniosku, że łomżanie byli tylko płotkami, a nie jak pierwotnie sądzono „bossami” grupy. Fabrykę zorganizowała „grupa obywateli Litwy i Łotwy. Oni także zajmowali się dostarczaniem surowców do produkcji i dystrybucją gotowych wyrobów.” I prawdziwi bossowie papierosowego gangu w dalszym ciągu są na wolności.


Drogi śliskie i miejscami nieprzejezdne

so, 12 marca 2005 16:31

Ponad 80 km dróg w województwie podlaskim w sobotę po południu było nieprzejezdnych - informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku. Są to przede wszystkim drogi gminne. Na terenie powiatu łomżyńskiego samochody ciężarowe nie mogły dojechać do pięciu miejscowości: Murawy, Jarnuty – Szczepankowo, Koty – Pęsy, Modzele – Wyżyki, Grądy – Chojny. Komunikacja ma zostać przywrócona do wieczora.


Biskup poświęcił starostwo

fot. powiatlomzynski.pl
pt, 11 marca 2005 20:18

Ordynariusz łomżyński biskup Stanisław Stefanek poświęcił nowe pomieszczenia łomżyńskiego starostwa. Po sześciu latach od ustanowienia powiatów Starosta Łomżyński i wszyscy jego urzędnicy trafili wreszcie do swoich docelowych gabinetów. Właśnie zakończył się I etap modernizacji siedziby Starostwa Powiatowego w Łomży przy ul. Szosa Zambrowska.


« · «« · 756 · 757 · 758 · 759 · 760 · 761 · 762 · 763 · 764 · 765 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0