wtorek, 23 maja 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Policja odnalazła skradziony czołg

pt, 18 czerwca 2004 13:06

30-tonowy T34 stał od lat na łące przy drodze Szczuczyn - Biała Piska. Był lokalną atrakcją. Mimo tego w biały dzień przepadł bez śladu.
Policjanci z Pisza postawili sobie za punkt honoru odnalezienie kilkudziesięciotonowego pomnika. Ślady wiodły prosto do Pruszkowa. W nocy na jednym z miejscowych skupów złomu funkcjonariusze znaleźli już częściowo pocięty pojazd. Złodzieje zdążyli odciąć wieżyczkę z lufą.


Nowa, większa Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

pt, 18 czerwca 2004 11:24

Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński powołał w czwartek nową Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W porównaniu ze starą ta jest większa – liczy 12 osób, a poprzednia miał tylko 10 członków. W samej komisji nastąpiły też zmiany personalne. W jej składzie nie ma żony właściciela hurtowni alkoholu.


Biskup zachęca do pielgrzymowania na Jasną Górę

pt, 18 czerwca 2004 07:27

Pasterz diecezji łomżyńskiej J.E. ks. bp Stanisław Stefanek w specjalny liście zachęca – szczególnie młodzież – do udziału w Łomżyńskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymka z Łomży do Częstochowy wyruszy już po raz dwudziesty. Dwa tygodnie pieszego, wakacyjnego, wędrowania do Cudownego Obrazu Matki Bożej Królowej Polski (od 1 do 13 sierpnia) to - zdaniem biskupa - dobra sposobność odnowienia siły dla naszego życia duchowego. „W sposób szczególny zachęcam was ludzie młodzi, ponieważ jest to w znacznej mierze pielgrzymka młodych. Jesteście pełni sił i entuzjazmu. A tego potrzeba nie tylko na pielgrzymce, ale i we współczesnym świecie. Niech udział w pielgrzymce będzie dla was wezwaniem i wielką przygodą” - napisał biskup.


32 miliony na drogi

pt, 18 czerwca 2004 07:00

32 miliony złotych na modernizację dróg wojewódzkich i szkół podzielił Regionalny Komitet Sterujący, działający przy Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku. Inwestycje mają być realizowane w ramach unijnego Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, który zakłada, że podejmujące się ich samorządy muszą mieć tylko 25% potrzebnej kwoty – reszta to dotacja z Unii.


Kultura zyska pół miliona, a sport poczeka

cz, 17 czerwca 2004 22:42

530 tysięcy 833 zł – tyle pieniędzy chcą przeznaczyć władze miasta dla instytucji kultury. Dodatkowe pieniądze, to tylko tymczasowy – przewidziany na okres dwóch miesięcy -zastrzyk gotówki podtrzymujący je przy życiu „do czasu otrzymania dotacji z budżetu państwa”. Na najbliższej sesji radni Łomży mają zająć się zaproponowanymi przez Prezydenta zmianami w tegorocznym budżecie. Pieniądze na kulturę mają pochodzić ze specjalnej rezerwy ogólnej budżetu Łomży.


Złom na wagę złota

cz, 17 czerwca 2004 13:28

Przypuszczenia, że kradzieży dokonali ludzie, zajmujący się handlem złomem wysnuwa sama policja. Komu innemu chciało by się organizować całą akcję – mówią funkcjonariusz z Zambrowa. To właśnie na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w tym mieście zdarzyła się kradzież i to oni prowadzą dochodzenie. Złodzieje całą akcję przeprowadzili na raty. Jednego dnia palnikiem odcięto konstrukcje. Następnego dnia zdemontowano wieże, jak przypuszcza policja również przy pomocy palnika. W powodzeniu, dochodzenia przeszkadza również fakt, że cała ta sprawa miała miejsce już kilka tygodni temu.


Borzuchowski zamiast Kamińskiego w Sejmie

Wojciech Borzuchowski
wt, 15 czerwca 2004 21:55

Michał Kamiński do niedawna „poseł z łomżyńskiego” wygrał mandat w Parlamencie Europejskim startując z pierwszego miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie. Konsekwencją wyboru Kamińskiego do Brukseli jest pozbawienie go mandatu w Sejmie.
Zwolniony poselski fotel zajmie Wojciech Borzuchowski - obecny wicestarosta zambrowski - który w poprzednich wyborach parlamentarnych (krajowych) startował z tej samej listy wyborczej co Michał Kamiński.


Imperialne zakusy Białegostoku

wt, 15 czerwca 2004 09:23

Łączenie czy likwidacja. Pytanie dotyczy przyszłości stacji pogotowia ratunkowego w województwie podlaskim. Dziś w Kurierze Porannym Marszałek Krzysztof Tołwiński przekonuje o słuszności pomysłu połączenia wszystkich trzech działających na tym terenie stacji pogotowia ratunkowego. Sam pomysł - dodajmy – wcale nie jest nowy, a raczej ponownie przez władze województwa odgrzebany. Rok temu spotkał się on ze zdecydowanym sprzeciwem w Łomży i Suwałkach. Dziś też tak będzie tym bardziej, że dyrektorzy stacji o powrocie do koncepcji łączenia dowiedzieli się z gazety podkreśla Grzegorz Wasilewski dyrektor wojewódzkiej stacji pogotowia ratunkowego w Łomży.


Wyniki wyborów w okręgu podlasko-warmińsko-mazurskim do PE

pon, 14 czerwca 2004 15:23

Wyniki wyborów z Okręgowej Komisji Wyborczej w Olsztynie.
Platforma Obywatelska - 95106 głosów - 26%
Liga Polskich Rodzin - 65926 głosów - 18%
Samoobrona - 45717 głosów - 12,9%
Prawo i Sprawiedliwość - 40412 głosów - 11%
Sojusz Lewicy Demokratycznej - 31120 głosów - 8,8%


Konkurs Fundacji Fundusz Współpracy

nie, 13 czerwca 2004 18:49

Do 13 sierpnia można składać wnioski na projekty w ramach Programu Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL
Środki przeznaczone z Europejskiego Funduszu Społecznego na Program Inicjatyw Wspólnotowych EQUAL to około 134 miliony euro. Konkurs ogłoszony na początku czerwca skierowany jest głównie do odbiorców publicznych, ale zgodnie z założeniami, wnioskodawcami mogą być także organizacje pozarządowe.


Motocros na piątnickich fortach

so, 12 czerwca 2004 13:16

Przygotowania do motocrosu idą pełną parą. Już w niedzielę na piątnickich fortach można będzie podziwiać wyczyny motocyklistów. Na fanów motocrosowego sportu czeka mnóstwo atrakcji i emocji. Po raz pierwszy zawody odbędą się na zmodernizowanym torze. W tej chwili trwają ostatnie przygotowania przed niedzielną imprezą - powiedział jeden z organizatorów rajdu - Krzysztof Jasiński.
Swój udział w zawodach zapowiedziało około 80-ciu zawodników z kraju i zagranicy.


Episkopat w Licheniu: Zło w ustawach

pt, 11 czerwca 2004 22:01

- Rząd podejmuje działania wrogie rodzinie - mówił w piątek bp Stanisław Stefanek o ustawie o świadczeniach rodzinnych.
Podczas 328. zebrania plenarnego Episkopatu w Licheniu biskupi nie szczędzili krytyki ustawie.
- Władze tworzą prawo zapewniające dobre samopoczucie nielicznym homoseksualistom przez legalizację ich związków, a normalne rodziny sięgają po rozwody, by móc przeżyć - powiedział bp Stefanek, przewodniczący rady ds. rodziny Konferencji Episkopatu Polski. Krytykował też m.in. skrócenie urlopów macierzyńskich, projekt ustawy o równym statusie kobiet i mężczyzn oraz o ochronie zdrowia reprodukcyjnego.


Psy z łomżyńskiego schroniska czekają na nowy dom

pt, 11 czerwca 2004 16:31

Setka psich sierot czeka na nowych właścicieli. Porzucone zwierzęta przebywają w łomżyńskim schronisku. Niestety adopcje zdarzają się wciąż zbyt rzadko, a zwierząt systematycznie przybywa. Nie dziwi więc fakt, że przy takiej ilości czworongów placówka musi się rozbudowywać. Niestety na dodatkowe boksy brakuje pieniędzy - powiedziała Beata Sobolewska.


Boże Ciało w Łomży

cz, 10 czerwca 2004 13:29

Kilkadziesiąt tysięcy wiernych przeszło ulicami Łomży w procesjach Bożego Ciała. Główną procesję po Mszy Świętej w Katedrze poprowadził biskup łomżyński Stanisław Stefanek. Uroczystość Bożego Ciała jest momentem uświadomienia sobie Bożego Planu zbawienia człowieka i jednocześnie zrozumienia i wyeliminowania błędu sezonowości ludzkich uniesień do Boga – mówił w homilii, podczas uroczystej Mszy Świętej poprzedzającej procesję biskup Stanisław Stefanek. Tej Mszy Świętej przewodniczył biskup Marcjan Trofimiak ordynariusz diecezji Łuck na Ukrainie.


Potrzebni ochotnicy do liczenia bocianów

bocian
śr, 09 czerwca 2004 21:03

W lipcu bieżącego roku, we wszystkich krajach gniazdowania bociana białego Ciconia ciconia odbędzie się już VI Światowe Liczenie tego gatunku. Odbywa się ono co 10 lat, a ostatnie miało miejsce w latach 1994/95 i wykazało na terenie Polski ok. 40,9 tys. par bociana białego (na całym świecie - 200 tys. par).
Liczenie na terenie powiatu łomżyńskiego odbędzie się w dniach od 10 do 30 lipca. Będą prowadzić je pracownicy Muzeum Przyrody w Drozdowie wsparci przez wolonatariuszy.


Żaden z krewnych kandydatów PO nie został aresztowany w związku z nielegalną fabryką papierosów

śr, 09 czerwca 2004 13:53

Gazeta Wyborcza w Białymstoku musi zamieścić na swoich łamach sprostowanie nieprawdziwych informacji zawartych w artykule zatytułowanym „Papierosy szkodzą zdrowiu” (GW w B 8.06.2004r) jakoby w związku z likwidacja nielegalnej fabryki papierosów w Łomży wśród 9. zatrzymanych był także brak kandydata do europarlamentu z listy Platformy Obywatelskiej. Dziś Sąd Okręgowy w Łomży rozpatrywał pierwszą w tej kampanii sprawę wniesioną na podstawie ordynacji wyborczej. Takiego rozstrzygnięcia domagało się dwóch łomżyńskich kandydatów z listy PO Jacek Piorunek i Marek Przeździecki. Obaj żądali sprostowania twierdząc, że podana przez Gazetę Wyborczą w Białymstoku informacja jest nieprawdziwa i że godzi w dobre imię partii politycznej oraz samych kandydatów. Twierdzili, iż żaden z krewnych kandydatów znajdujących się na ich liście do Europarlamentu nie został w związku z opisaną w Gazecie sprawą aresztowany.


Brakuje co najmniej 30 proc. rolniczych wniosków

śr, 09 czerwca 2004 10:29

Jeszcze tylko pięć dni mają rolnicy na złożenie wniosków o dopłaty bezpośrednie. Termin upływa już w najbliższy wtorek. Tymczasem jak informuje dyrektor podlaskiego oddziału Agencji restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Wojciech Szczepkowski wniosków nie złożył jeszcze niemal co trzeci rolnik. Do dziś we wszystkich 14-nastu Powiatowych Biurach ARiMR złożono w sumie 58 437 wniosków. Jest to 70% w stosunku do ilości wniosków o wpis do ewidencji gospodarstw rolniczych i około 60% wszystkich działających w województwie gospodarstw wg. szacunku Głównego Urzędu Statystycznego.


Znaczny spadek bezrobocia w maju

śr, 09 czerwca 2004 09:26

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu maja 2004 roku wyniosła 8.276 osób, w tym w mieście Łomża 5.078 osób i w Powiecie Łomżyńskim 3.198 osób. W porównaniu do stanu na koniec miesiąca poprzedniego poziom bezrobocia zmniejszył się o 552 osoby.
Stopa bezrobocia dla PUP w Łomży na koniec maja 2004 roku wyniosła 18,5 %,
- dla miasta Łomży 20,8 %,
- dla Powiatu Łomżyńskiego 15,8 %.


Jak będzie rozporządzenie to i publiczna uczelnia też będzie

wt, 08 czerwca 2004 08:03

W przyszłym tygodniu rząd ma debatować nad utworzeniem w Łomży publicznej szkoły wyższej. W ministerstwie Edukacji o utworznieu w mieście Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z ministrem rozmawiali przedstawiciele miasta. Jak podkreśla wiceprezydent Krzysztof Choiński – uczetnik tego spotkania - odpowiednie rozporządzenie ma być rzez rząd podjęte w przyszły czwartek - 17 czwerwca.
Zdaniem wiceprezydenta Łomży wydane w tym czasie rozporządzenie Rady Ministrów gwarantowałoby uruchomienie uczelni jeszcze w tym roku.


Zobaczyć wenus

wt, 08 czerwca 2004 06:26

We wtorek od 7.20 można będzie obserwować w Polsce bardzo rzadkie zjawisko astronomiczne - przejście Wenus na tle tarczy słonecznej. "Warto poświęcić czas na obserwacje, ponieważ będzie to pierwsze takie zjawisko widoczne z terenu naszego kraju od 1761 roku. Następne będzie można w Polsce zobaczyć dopiero w roku 2247" - zachęca astronom dr Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego Mikołaja Kopernika w Warszawie. Zjawisko rozpocznie się o godzinie 7.20, kiedy to brzeg tarczy Wenus zetknie się z brzegiem tarczy słonecznej Od 7.30 cała planeta będzie widoczna na tle Słońca. Środek zjawiska wystąpi o godz. 10.22, a koniec całego zjawiska - o godz. 13.23.


« · «« · 756 · 757 · 758 · 759 · 760 · 761 · 762 · 763 · 764 · 765 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0