środa, 28 czerwca 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

PEFRON żąda od Łomży zwrotu niemal 60 tysięcy złotych.

wt, 12 października 2004 08:35

Państwowy Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zażądał od Prezydenta Łomży zwrotu ponad 58 tysięcy złotych. Sprawa dotyczy pieniędzy przekazał miastu i kilku łomżyńskim firmom na zatrudnienie niepełnosprawnych w latach 1999 – 2002. Żądanie zwrotu pieniędzy jest tym bardziej dziwne, że dotychczas Fundusz nie sygnalizował nieprawidłowości w wykorzystaniu tych środków, jak również nie wnosił zastrzeżeń do składanych sprawozdań rocznych.


Bezrobocie spada

wt, 12 października 2004 06:40

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu września 2004 roku wyniosła 7.706 osób, w tym w mieście Łomża 4.701 osoby i w Powiecie Łomżyńskim 3.005 osób. W porównaniu do stanu na koniec miesiąca poprzedniego poziom bezrobocia zmniejszył się o 292 osoby.
We wrześniu br. do PUP w Łomży zgłosiło się 601 bezrobotnych, w tym 467 nie posiadało prawa do zasiłku. W omawianym miesiącu sprawozdawczym do urzędu wpłynęły 243 oferty pracy, w tym oferty pracy subsydiowanej stanowiły 24,7 %.
Stopa bezrobocia dla PUP w Łomży na koniec września 2004 roku wyniosła 17,2 %,
- dla miasta Łomży 19,3 %,
- dla Powiatu Łomżyńskiego 14,8 %.


Zasady amerykańskiej loterii wizowej DV-2006

pon, 11 października 2004 15:03

Departament Stanu USA ogłosił zasady kolejnej edycji loterii wizowej. Tak jak w roku ubiegłym i teraz zgłoszenie musi być złożone w formie elektronicznej przez stronę internetową www.dvlottery.state.gov. Trzeba to zrobić w ciągu dziewięciu tygodni - pomiędzy piątkiem 5 listopada 2004 r. a piątkiem 7 stycznia 2005 r. Zgłoszenie musi być wypełnione po angielsku i co bardzo ważne prawidłowo. Amerykanie podają, że niemal co trzecie nadsyłane w 2003 roku zgłoszenie do loterii DV-2005 miało błędy formalne i zostało zdyskwalifikowane. Udział w loterii DV- 2006 – tak jak we wszystkich poprzednich edycjach - jest bezpłatny.


Bez przepychania i bijatyk

zdjęcie wykonane w niedzielę o 12.00
pon, 11 października 2004 09:58

Kilkaset osób od wczesnych godzin porannych stało przed łomżyński oddziałami banku PKO BP. O 8.05, do siedziby banku przy ul. Niemcewicza 4 wpuszczono pierwsze 20 osób. Tuż przed otwarciem drzwi banku atmosfera była nerwowa – zwłaszcza na końcu kolejki, ale do przepychanek większych nie doszło. Nad bezpieczeństwem kolejkowiczów czuwali ochroniarze bankowi i dwaj policjanci.


List do papieża na zakończenie Kongresu

nie, 10 października 2004 20:56

Specjalny list do Ojca Świętego Jana Pawła II wysłali uczestnicy zakończonego w niedzielę II Kongresu Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Łomżyńskiej. Dwudniowe spotkanie wypełnione było wspólną modlitwą i konferencjami. W Kongresie uczestniczyło niemal 500 osób – przedstawicieli ponad 20 działających tu ruchów i stowarzyszeń katolickich.


SKK załatwi sprawę?

nie, 10 października 2004 13:43

Kilkaset osób w niedzielne przedpołudnie stało przed siedzibą banku PKO BP w Łomży. Jutro o 8.05 w całej Polsce ma rozpocząć się sprzedaż lokat prywatyzacyjnych banku. Stojący w kolejce w Łomży powołali specjalny Społeczny Komitet Kolejkowy – ma to zapobiec przepychankom i awanturom w poniedziałkowy poranek, kiedy chcący nabyć akcje PKO BP pod siedzibę banku przy Alei Piłsudskiego przyjdą ponownie.


Szkolenie dla sklepikarzy handlujących alkoholem

so, 09 października 2004 22:42

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łomży w połowie października zorganizuje szkolenie „w zakresie przestrzegania ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.” Bezpłatnym nauczaniem mają zostać objęci właściciele i sprzedawcy pracujący w sklepach, pubach i restauracjach, czyli wszędzie tam gdzie można kupić piwo, wino i wódkę. Szkolenie ma przede wszystkim uświadomić tym osobom komu wolno, a komu nie wolno sprzedawać alkoholu i co robić gdy alkohol chce kupić nieletni.


II Kongres Katolicki

so, 09 października 2004 10:10

Mszą Świętą w katedrze pod przewodnictwem ks. bp. Bronisława Dembowskiego rozpoczął się w Łomży II Kongres Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Łomżyńskiej. W dwudniowych spotkaniach bierze udział około 400 przedstawicieli z 21 ruchów i stowarzyszeń. Hasłem przewodnim Kongresu jest zdanie zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza „Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął” (Łk 12,49).


“Piwny dąb” stoi

pt, 08 października 2004 16:35

W parku im. Jakuba Wagi stanęło drzewo Żubra. Kilku metrowy dąb szypułkowy – zgodnie z kampanią browaru z białostockich Dojlid staną tuż za rogiem. To to samo drzewo, które pokazywano we wrześniu podczas Festynu Żubra przy plaży miejskiej.


Korki w Łomży do początku listopada

pt, 08 października 2004 07:25

Co najmniej dwa tygodnie wynosi opóźnienie przy pracach remontowych ulicy Szosa Zambrowska w Łomży. Planowano, że nową nawierzchnią samochody pojadą już 18 października, tymczasem będzie to nie wcześniej niż w pierwszym tygodniu listopada. Opóźnienia ratusz tłumaczy niespodziewanymi utrudnieniami jakie napotkał wykonawca - „jakieś wytryskające wody podskórne” - mówi Jarosław Koszewski.
Niemniej już zakończono wszelkie roboty kanalizacyjne i właśnie teraz firma realizująca inwestycje przystępuje do II etapu prac - budowania nawierzchni jezdni. Remont Szosy Zambrowskiej objął odcinek o długości około 670 metrów.


Monitoring w łomżyńskich szkołach

cz, 07 października 2004 18:19

W trzech Publicznych Gimnazjach w Łomży 1, 2 i 3 do końca listopada tego roku zostanie uruchomiony monitoring. Kamery mają być umiejscowione zarówno na zewnątrz budynków jak i w szkolnych korytarzach. Właśnie został ogłoszony przetarg na dostawę i montaż systemu telewizji przemysłowej w “pierwszym” gimnazjum. W sumie ma tu być zainstalowanych 11 kamer, w tym 7 wewnątrz budynku szkoły.


Kwaśniewski w Łomży - oficjalny plan wizyty

cz, 07 października 2004 16:51

18 października 2004 r. w Łomży przebywać będzie Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski. Wizyta związana będzie z uroczystością rozpoczęcia operacji wypłacania rolnikom płatności bezpośrednich. Prezydentowi towarzyszyć będzie Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Wojciech Olejniczak. Temat uroczystości: „Siła w tradycji – szansa w europejskim członkostwie”.


Energetyczny autobus stoi na Starym Rynku

wt, 05 października 2004 18:10

We wtorek na Starym Rynku w Łomży zaparkował energobus. Energetyczny autobus od połowy 2003 roku jeździ po Polsce promując i pokazując jak oszczędzać energię. Energobus wraz z wyposażeniem i ekspertami w Łomży będzie jeszcze w środę. Wszyscy zainteresowani mogą go oglądać – także od wewnątrz - do godziny 16.00.


Brakuje pieniędzy na zwalczanie bezrobocia

wt, 05 października 2004 17:35

Z niemal 3 mln 300 tys. zł. dodatkowych pieniędzy na zwalczanie bezrobocia, o które wnioskował, łomżyński Powiatowy Urząd Pracy otrzymał niewiele ponad 450 tysięcy. W sumie tutejszy PUP występował o pieniądze na realizacje 10-ciu projektów, przeszedł tylko co drugi z nich. Niemniej zamiast 700 w tym roku będzie "zaktywizowanych" będzie tylko 152 bezrobotnych.


“Od krów i Łomży zaczynamy....”

A. Kwaśniewski <br>Łomża 2001r
wt, 05 października 2004 15:14

Wszystko wskazuje na to, że Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski w najbliższym czasie pojawi się w Łomży. Byłaby to trzecia wizyta Kwaśniewskiego jako Prezydenta w mieście. Pierwszy raz był tu w kwietniu 2000 roku – w związku z prezydencką kampanią wyborczą. Powtórnie nawiedził Łomżę w sierpniu 2001 roku - wówczas wystąpił m.in.: na wiecu wyborczym SLD-UP w związku z kampanią przez wyborami parlamentarnymi. Teraz ma przyjechać by oficjalnie zainaugurować wypłacanie dopłat bezpośrednim rolnikom.


Spotkanie ze Strzemboszem

Okładka najnowszej książki prof. T. Strzembosza
"Antysowiecka partyzantka i konspiracja nad Biebrzą X.1939-VI.1941"
so, 02 października 2004 11:50

Antysowiecka partyzantka i konspiracja nad Biebrzą X 1939-VI 1941 – najnowsza książka profesora Tomasz Strzembosz jest już dostępna w księgarniach regionu. W niedzielę autora będzie można spotkać w Jedwabnem. Odbędzie się tam promocja książki, ale przede wszystkim profesor odbierze nadany po raz pierwszy w historii tytuł Honorowego Obywatela Jedwabnego. Jak podkreśla burmistrz Michał Chajewski to dowód uznania i wdzięczności mieszkańców miasta dla profesora Strzembosza.


Polska Rodzina poza granicami kraju - konferencja w Łomży

pt, 01 października 2004 23:21

Popołudniowa Msza Święta w kaplicy Wyższego Seminarioum Duchownego w Łomży zapoczątkowała III Międzynarodową Konferencję „Polska Rodzina poza granicami kraju”. Mszy przewodniczył J.E. ks. Abp Szczepan Wesoły, który przez ponad 20 lat kierował Centralnym Ośrodkiem Duszpasterstwa Emigracji Polskiej w Rzymie. W kongresie, który w Łomży organizowany jest już po raz drugi, uczestniczy kilkadziesiat osób. Sa to przedstawiciele Polonii z kilkunastu państw Eurpy zarówno wschodniej jak i zachodniej.


Łomżyńscy policjanci ścigali cinquecento

pt, 01 października 2004 10:01

Kilka minut trwał nocny pościg policyjnych radiowozów za uciekającym przed nimi cinquecento. Samochody ganiały się ulicami Łomży. Cała akcja zaczęła się około 23-ciej na ulicy Przykoszarowej. Kierowca cinquecento nie zatrzymał się na wezwanie policji. W pościg ruszył za nim policyjny volkswagen transporter, a po chwili dołączyły się do niego także dwa inne radiowozy.


Poszukiwana: „najładniejsza witryna sklepowa 2004”

pt, 01 października 2004 07:57

Prezydenta Miasta Łomża wespół z Komisją Bezpieczeństwa i Porządku Rady Miejskiej zorganizowali konkurs na najładniejszą witrynę sklepową. Konkurs adresowany jest do właścicieli sklepów, a jego zwycięzca w nagrodę dostanie talon na zakupy „w dowolnym sklepie warty 500 złotych”.


Już od jutra w mieszkaniach ma być ciepło

cz, 30 września 2004 13:45

Tak szczęśliwe informacje napłynęły z administracji łomżyńskich spółdzielni mieszkaniowych. Zarówno największa ŁSM jak i ta najmniejsza SM Jedność – oczywiście włączając w to grono także Perspektywę - od pierwszego października włączą kaloryfery centralnego ogrzewania. Prezesi spółdzielni – nie wiadomo czy po wspólnej naradzie, czy też dlatego, że któryś się wyłamał – postanowili ogrzać atmosferę w naszych mieszkaniach.


« · «« · 756 · 757 · 758 · 759 · 760 · 761 · 762 · 763 · 764 · 765 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0