Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 21 lipca 2024 napisz DONOS@

SERWATKI NOWOCZEŚNIEJSZE

 

Serwatki na przestrzeni ostatnich 2 –ch lat wyborów samorządowych uległy dużym zmianom na lepsze.Przed poprzednią turą wyborów samorządowych zyskaliśmy wodociąg, co w istotny sposób poprawiło komfort życia – mamy bardzo dobrej jakości wodę. Uzyskaliśmy możliwość zastosowania wielu nowoczesnych urządzeń i rozwiązań w kuchni jak i w unowocześnieniu węzłów sanitarnych. Istotną sprawą, mając dostęp do bieżącej wody, jest również możliwość pięknego zagospodarowania otoczenia domów, co w efekcie daje piękne ogrody, w których wspaniale się wypoczywa. Nie ma jednak róży bez kolców- głębokie wykopy pod rurociąg całkowicie zrujnowały nasze wewnętrzne drogi, poprzez wydobycie na wierzch piasku, który nie dał się w żaden sposób utwardzić. Jazda przez wieś stawała się koszmarem dla jadących i otoczenia. Tumany pyłu w dni  słoneczne, a w dni deszczowe rozbryzgi błota z dziurawej i wyboistej drogi dopełniały reszty. O pomoc w utwardzeniu trwałym naszej drogi zwróciliśmy się do Pana Piątka – naszego Burmistrza i obietnicę takiej pomocy otrzymaliśmy. Pan Burmistrz zaproponował sposób utwardzenia jaki zastosowano we wsi Sulimy. Przedstawiciele Serwatk wraz z Burmistrzem i pracownicą urzędu dokonali sprawdzenia stanu faktycznego w Sulimach i uzgodniono takie utwardzenie w Serwatkach. Do kontaktów roboczych Pan Burmistrz wyznaczył Panią Martę Piaścik – pracownicę urzędu Miasta i Gminy, a efektem tej bardzo dobrej współpracy była naprawa naszej drogi. Kolejną dobrą nowiną jest usunięcie rozwalającej się szkoły w Serwatkach i piękne uporządkowanie terenu po szkole. Drobne usterki w utwardzeniu drogi mają być usunięte w przyszłym roku, jeśli sołtys i rada sołecka o to wystąpią do urzędu miejskiego w Nowogrodzie. Takie zapewnienie otrzymano od Pani Marty Piaścik. Te poczynania w Serwatkach mają na celu poprawienie i ułatwienie życia mieszkańcom, jak i wspaniałe warunki krajobrazowo – przyrodnicze przyczyniają się do rozwoju naszej wsi, czego dowodem jest powstanie nowego  mini osiedla w pobliżu rzeki Pisy. Mamy nadzieję, że w nowej kadencji zarówno nowy – stary Burmistrz, jak i Urząd Miasta i Gminy w Nowogrodzie będą wysłuchiwać mieszkańców Serwatk i w miarę możliwości je realizować. Zbigniew Kuźniar

 

 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę