Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 20 lipca 2024 napisz DONOS@

Wojewódzkie Zawody Wędkarskie w Nowogrodzie 2021r

6 czerwca 2021r. Stowarzyszenie Przyjaciół Nowogrodu po raz trzynasty zorganizowało zawody wędkarskie. Tym razem partnerem strategicznym był dzięki zaangażowaniu Marszałka Marka Olbrysia Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

      Na zawody stawiło się 26-u zawodników (z woj. podlskiego i mazowieckiego).

Po 5-cio godzinnych zmaganiach wyłoniono zwycięzców:

I. msc. zajął  Karol Depa z wynikiem 3.93 kg

II. msc. zajął Damian Pruszko z wynikiem 2.54 kg

III. msc. zajął Dariusz Krawczyk z wynik.  2.48kg

Największą rybę - leszcza o wadze 2.45 kg złowił Marcin Kruszewski.

Dziękujemy za wsparcie:

- Panu Marszałkowi Województwa Podlaskiego

- Panu Burmistrzowi Nowogrodu,

- PZW w Biwłymstoku,

- Staroście Łomżyńskiemu,

- Firmie "STARFISCH",

Panu Bogdanowi Łepkowskiemu, oraz wielu innym osobom za pomoc w zorganizowaniu zawodów.

Głos Nowogrodzki
wt, 08 czerwca 2021 11:11
Data ostatniej edycji: cz, 10 czerwca 2021 12:44:10

Wyniki Zawodów Wędkarskich 2019`

16.06.2019r. odbyły się coroczne zawody wędkarskie na rzece Narew w okolicach Nowogrodu zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowogrodu. W tym roku uzyskalismy honorowy patronat Marszałka Województwa Podlaskiego. 

Zjechali zawodnicy z Białegostoku, Ostrołęki, Łomży i okolic w liczbie 21 uczestników. Z powodu nocnej burzy start był opóźniony o około pół godziny. Jednak nikogo nie zraziła możliwość powrotu opadów i wystartowali! Po sześciogodzinnych zmaganiach nastąpiło ważenie złowionych ryb i ustalenie zwyzięzców rywalizacji. Komisja w składzie: - Maciej Estkowski - Prezes SPN; - Wojciech Marczak - sekretarz SPN;  - Waldemar Nurkowski ogłosiła wyniki zawodów. Pierwsze trzy miejsca zajęli: 

I.   Dariusz Pruszko łowiąc   - 5,49 kg ryb; 

II. Dariusz Krawczyk             - 4,43 kg

III. Zbigniew Dziekoński       - 3,27 kg

Największą rybę - leszcza o wadze 1,77 kg złowił Maciej Kaczyński. Gratulacje! Za czołowe trzy miejsca zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez SPN. Za największą rybę Burmistrz Nowogrodu ufundował piękną statułetkę. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki w postaci sprzętu wędkarskiego i sportowego ufundowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Myślę, że każdy zawodnik będzie mile wspominałnasze tegoroczne zawody. Na pewno spotkamy sie za rok. Już dzisiaj zapraszamy! Dziękujemy sponsorom oraz zawodnikom za pomoc techniczną w przygotowaniu zawodów

                                                                                                                 Prezes SPN    Maciej Estkowski


Wojewódzkie Zawody Wędkarskie 2019`

Stowarzyszenie Przyjaciół Nowogrodu zaprasza do udziału w Wojewódzkich Zawodach Wędkarskich spławikowo-gruntowych na rzece Narew, które odbędą się 16 czerwca 2019r. w godz. od 6:00 do 12:00. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie aktualnej licencji oraz wpłata 50 zł. Zgłoszenia przyjmuje Maciej Estkowski tel. 505161393. Organizator zapewnia posiłek oraz cenne nagrody.

Głos Nowogrodzki
pon, 20 maja 2019 12:41
Data ostatniej edycji: pon, 20 maja 2019 12:49:33

Wyniki Zawodów Wędkarskich 2018`

 

1 lipca odbyły się coroczne Zawody Wędkarskie na rzece Narew w pobliżu Nowogrodu. Przyjechało i brało udział 24 zawodników z Białegostoku, Ostrołęki i Łomży. Pomimo pogody „w kratkę” i niskiego stanu wody w rzece zawody dostarczyły wiele emocji.

Oto wyniki:

I miejsce  - Choromański Marek

II miejsce – Kurczewski Edward

III miejsce – Pruszko Damian

IV miejsce – Wrzeszcz Piotr

V miejsce Krawczyk Dariusz

VI miejsce Pruszko Dariusz

Nagrody wręczył Prezes SPN Maciej Estkowski, oraz sędzia honorowy

Niestety Pan Burmistrz Grzegorz Palka nie mógł uczestniczyć w uroczystości zakończenia zawodów a w jego imieniu puchar za największą rybę wręczył organizator przekazując również pozdrowienia dla uczestników zawodów.

Dziękujemy sponsorom:

1.     Marszałkowi Województwa  Podlaskiego

2.     Burmistrzowi Nowogrodu

3.     Nadleśniczemu Nadleśnictwa Nowogród

4.     Bogdanowi Łepkowskiemu

5.     Waldemarowi Nurkowskiemu

6.     Edwardowi Kurczewskiemu

 

Głos Nowogrodzki
śr, 04 lipca 2018 09:51
Data ostatniej edycji: pon, 07 czerwca 2021 17:04:19

Wojewódzkie zawody wędkarskie 2018`

Stowarzyszenie Przyjaciół Nowogrodu informuje, że Wojewódzkie Zawody Wędkarskie na rzece Narew, odbędą się 1 lipca 2018r. Zgłoszenia przyjmuje Edward Kurczewski - sklep wędkarski w Łomży oraz Maciej Estkowski z Nowogrodu, tel. 505161393

Głos Nowogrodzki
wt, 19 czerwca 2018 14:21
Data ostatniej edycji: wt, 19 czerwca 2018 14:32:42

Podsumowanie Zawodów Wędkarskich

 

W niedzielę 2 lipca 2017r. odbyły się Wojewódzkie Zawody Wędkarskie na rzece Narew organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowogrodu.

Wystartowało 21 zawodników, którzy przez 5 godzin zmagali się ze słabymi braniami oraz złą pogodą. Ostatecznie wyłoniła się grupa prowadzących w połowach – oto wyniki zawodów:

1.     Edward Kurczewski      - 4230 pkt.

2.     Waldemar Nurkowski   - 4168 pkt.

3.     Marek Depa                  - 3554 pkt.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i puchary za największą rybę  (leszcz o wadze 0,856 kg) zdobył Edward Kruszewski; Urząd Miejski w Nowogrodzie ufundował puchar za największą ilość złowionych ryb, który wynikiem 116 sztuk zdobył Kamil Zyśk. Poza głównymi trofeami w zawodach drobniejsze upominki otrzymało 14 zawodników, a każdy otrzymał koszulkę z nadrukiem od Stowarzyszenia. Bardzo sympatycznym akcentem zakończenia zawodów było wręczenie podziękowania W-ce Prezesowi SPN Maciejowi Estkowskiemu od Zarządu Okręgu PZW za współdziałanie na rzecz upowszechniania sportu wędkarskiego oraz popularyzowanie idei wędkarstwa.

Dziękujemy sponsorom:

·       Urzędowi Marszałka Województwa Podlaskiego,

·       Zarządowi Okręgowemu PZW w Białymstoku,

·       Urzędowi Miejskiemu w Nowogrodzie,

·       Panu Bogdanowi Łepkowskiemu z Łomży

oraz wszystkim uczestnikom tych Zawodów

Zarząd SPN

 

Głos Nowogrodzki
śr, 05 lipca 2017 14:21
Data ostatniej edycji: śr, 05 lipca 2017 14:26:15

Wspomnienia o Koledze

 

7. 06. 2017r. pożegnaliśmy Kolegę Józefa Piątka, który odszedł po długiej i ciężkiej chorobie. Będziemy jednak pamiętali go jako człowieka pogodnego, przyjaznego, otwartego na sprawy lokalnej społeczności.

Ponad 10 lat temu był założycielem Stowarzyszenia Przyjaciół Nowogrodu i później jego czynnym członkiem. Uczestniczył w wydawnictwie „Głosu Nowogrodzkiego”, do którego dostarczał rzetelnych i fachowych tekstów o stanie gospodarki Miasta i Gminy, problemach związanych z kierowaniem naszą Gminą. Jako Burmistrz Nowogrodu bardzo przychylnie podchodził do potrzeb organizacji pozarządowych, w tym także SPN. Z żalem uczestniczyliśmy w Jego ostatniej drodze. Rodzinie składamy najszczersze wyrazy współczucia. Cześć Jego pamięci.

Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Nowogrodu.


 

Głos Nowogrodzki
pt, 16 czerwca 2017 07:43
Data ostatniej edycji: pt, 16 czerwca 2017 07:46:14

Wyniki Zawodów Wędkarskich 2016

 

W dniu 26.06.2016r. odbyły się X Wojewódzkie Zawody Wędkarskie na rzece Narew w okolicach Nowogrodu organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowogrodu. Wzięło udział 15 zawodników: z Białegostoku, Łomży, Miastkowa i Ostrołęki. Po 6 godzinnych zmaganiach w upale i przy niskim niestety stanie wód zawodnicy uzyskali niezłe osiągnięcia.

I miejsce  Pruszko Damian (5180 p-kt)

II miejsce Kurczewski Edward (4620 p-kt)

III miejsce Pruszko Dariusz (3740 p-kt)

Największą rybę złowił Farfułowicz Zbigniew - był to leszcz o wadze 920 g. Ryby, które przeżyły wróciły do Narwi.

Sponsorami nagród był Urząd Marszałkowski Woj. Podlaskiego, Burmistrz Nowogrodu (puchar za największą rybę) oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Nowogrodu. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji tych zawodów oraz uczestnikom. Zapraszamy za rok.

Maciej Estkowski


 

Głos Nowogrodzki
wt, 28 czerwca 2016 10:05
Data ostatniej edycji: pon, 04 lipca 2016 15:23:59

10-lecie Stowarzyszenia Przyjaciół Nowogrodu

 

SZANOWNI PAŃSTWO

Minęło 10 lat od momentu zarejestrowania Stowarzyszenia Przyjaciół Nowogrodu. Nieco wcześniej

15-osobowa grupa podjęła decyzję o powołaniu do życia nowej organizacji pozarządowej, która pobudziła by środowisko naszej gminy do działania na rzecz wszystkich współobywateli.

Dzięki finansowej pomocy Pana Jana Kurpiewskiego udało się zebrać fundusze na opłaty sądowe i inne umożliwiające formalne rozpoczęcie działalności.

Pierwszym Prezesem SPN wybrana została Lilia Estkowska, po trzech latach na dwie kadencje Maciej Estkowski. Obecnie od roku Prezesem jest Zbigniew Kuźniar.

Początki były trudne. Próbowaliśmy różnych form aktywizacji społeczeństwa. Niektóre z nich po krótkim żywocie samoczynnie wygasły, ale wiele działań zyskało zwolenników i trwają do dzisiaj. Najbardziej udanym projektem było powstanie Klubu Seniora. Klub ten rozwija się i stanowi niejako trzon Stowarzyszenia. Do sukcesów zaliczyć  należy także coroczne organizowane wspólnie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Nowogrodzie półkolonie dla dzieci i młodzieży.

Oczywiście nie wiele można by było zdziałać bez poparcia lokalnych władz i naszych sponsorów. Im właśnie chcielibyśmy korzystając z tej okazji serdecznie podziękować.

Jesteśmy świadomi, że jeszcze wiele przed nami, ale mamy determinację oraz siłę i zapał do dalszej działalności. Jesteśmy gotowi na kolejne wyzwania, które wpłyną na naszą wspólną przyszłość. Zapraszamy do współpracy!

Z poważaniem

Zarząd SPN

 

 

Głos Nowogrodzki
wt, 28 czerwca 2016 10:04
Data ostatniej edycji: wt, 28 czerwca 2016 10:08:31

Wycieczka w Bieszczady

W oczekiwaniu na śniadanie
W oczekiwaniu na śniadanie
Muzeum w Łańcucie
Muzeum w Łańcucie

 

Trzydniową wycieczkę w Bieszczady rozpoczęliśmy zwiedzaniem Sandomierza m.in.: podziemną trasę turystyczną, rynek, ucho igielne . Drugiego dnia wybraliśmy się na Połoninę Caryńską szlakiem czerwonym. Dla seniorów szlak trudny ze względu na ostre podejścia prawie całą trasą. Zaliczyliśmy wiele przystanków podczas przejścia grzbietu Połoniny z trzema dostępnymi dla turystów wierzchołkami. Czerwony szlak jest również stromy i nieciekawy do schodzenia. Jedynym pocieszeniem są piękne widoki. Pokonanie tej trasy zajęło nam 6 godz. Zmęczeni i wyczerpani wróciliśmy na nocleg. Trzeciego dnia zwiedziliśmy  Solinę i muzeum w Łańcucie.

 

Głos Nowogrodzki
wt, 04 sierpnia 2015 09:34
Data ostatniej edycji: wt, 29 marca 2016 16:35:40

Zawody wędkarskie 2015`

Stowarzyszenie Przyjaciół Nowogrodu informuje, że Wojewódzkie Zawody Wędkarskie na rzece Narew, odbędą się 5 lipca 2015r. Zgłoszenia przyjmuje Edward Kurczewski - sklep wędkarski w Łomży oraz Maciej Estkowski z Nowogrodu, tel. (86)217-56-10 w godz. 15-20.

Głos Nowogrodzki
pt, 09 maja 2014 10:37
Data ostatniej edycji: śr, 17 czerwca 2015 09:21:00

Zadania SPN na 2015r

 

STOWARZYSZENIE  PRZYJACIÓŁ  NOWOGRODU – rok założenia 2005

Zasadniczymi zadaniami Stowarzyszenia jest zaktywizowanie społeczeństwa gminy Nowogród i innych sympatyków do aktywnego życia, propagowania walorów naszej ziemi, oraz w miarę możliwości działanie na rzecz jej rozwoju.

Plan pracy na 2015 rok.

1.      Półkolonie dla dzieci i młodzieży (ok. 60 osób) – czerwiec- sierpień

Prowadzący – Lilia Estkowska; Grażyna Chojnowska

2.      Wojewódzkie Zawody Wędkarskie w Nowogrodzie – lipiec br.

Prowadzący – Maciej Estkowski

3.      3 dniowa wycieczka w Bieszczady – sierpień br.

Prowadzący – Edward Chętnik

4.      Wycieczki rowerowe – czerwiec-wrzesień

Prowadzący – Regina i Edward Chętnik

5.      Udział w obchodach 130 rocznicy urodzin Adama Chętnika – 14 czerwca br.

Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Nowogrodu

6.      10-lecie działalności Stowarzyszenia + ostatki

Prowadzący – Lilia Estkowska; Grażyna Chojnowska

7.      Uroczysta wigilia – grudzień

Prowadząca - Elżbieta Rogińska

Adres siedziby Stowarzyszenia – 18-414 Nowogród; ul. 550-lecia 9

Spotkania członków SPN – gościnnie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Nowogrodzie

Telefon kontaktowy 86 217 56 10 oraz podane numery członków zarządu.

Krajowy Rejestr Sądowy KRS 0000235186

Dostęp w Internecie – www.4lomza.pl – Stowarzyszenie Przyjaciół Nowogrodu lub gogle

e-mail: glos.nowogrodzki@poczta.fm

Członkowie Zarządu

- Zbigniew Kuźniar Prezes 602701037

- Maciej Estkowski Z-ca Prezesa 505161393

- Edward Chętnik Sekretarz 501545370

- Lilia Estkowska Skarbnik

- Grażyna Chojnowska Członek

- Elżbieta Rogińska Członek 600655768

- Joanna Zyzik Członek 516068762

Członkiem Stowarzyszenia może być każdy, kto podpisze deklarację członkowską, niezależnie od miejsca zamieszkania.

 

Głos Nowogrodzki
cz, 14 maja 2015 18:52
Data ostatniej edycji: śr, 17 czerwca 2015 09:23:45

Wyniki zawodów wędkarskich

1 czerwca 2014r. odbyły się VIII „Wojewódzkie Zawody Wędkarskie” zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowogrodu. Szczęśliwie pogoda dopisała, chociaż prognozy straszyły burzami. Wprawdzie branie było słabe, ale i tak o godz. 12 komisja wyłoniła zwycięzców.

I miejsce – Damian Pruszko

II miejsce – Maciej Daniszenko

III miejsce - Grzegorz Kiersztan

IV miejsce – Krzysztof Sychowicz

V miejsce – Waldemar Nurkowski

VI miejsce – Edward Kurczewski

Dla zwycięzców nagrody ufundowali:

  1. Jacek Piorunek – Urząd Marszałkowski
  2. Tadeusz Góralczyk – Przewodniczący Rady Gminy Nowogród
  3. Józef Piątek – Burmistrz Nowogrodu
  4. Krzysztof Usakiewicz – Nadleśnictwo Nowogród

Sponsor - Bogdan Łepkowski .

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok.

Maciej Estkowski

 

Głos Nowogrodzki
wt, 03 czerwca 2014 09:37
Data ostatniej edycji: śr, 17 czerwca 2015 09:24:38

WYCIECZKA SENIORÓW DO TEATRU

18 maja 2014r. Stowarzyszenie Przyjaciół Nowogrodu zorganizowało wycieczkę do Warszawy. Program obejmował zwiedzanie Stolicy ( Muzeum Łazienki Królewskie, Stara Pomarańczarnia, Świątynia Opatrzności Bożej, Muzeum Jana Pawła II, Grób Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki) oraz obejrzenie sztuki pt. „Konserwator”. w Teatrze KOMEDIA.

Głos Nowogrodzki
pon, 02 czerwca 2014 10:46
Data ostatniej edycji: śr, 17 czerwca 2015 09:24:24

Spotkanie seniorów nad Pisą

20 czerwca 2013r. nad rz. Pisą Stowarzyszenie Przyjaciół Nowogrodu zorganizowało spotkanie integracyjne dla Klubu Seniora z Nowogrodu i Piątnicy.

Do tańca przygrywał zespół ATARAX z Piątnicy.

 

Głos Nowogrodzki
cz, 04 lipca 2013 13:15
Data ostatniej edycji: wt, 04 sierpnia 2015 09:53:57

1 % dla Stowarzyszenia Przyjaciół Nowogrodu  

W 2005 roku Stowarzyszenie Przyjaciół Nowogrodu otrzymało status organizacji pożytku publicznego.Przyznanie takiego statusu upoważnia do przyjmowania pieniędzy od osób prywatnych w wysokości 1% od podatku dochodowego. SPN od 2 lat otrzymuje pieniądze z tego tytułu, które służą nam na finansowanie imprez takich jak: Rajd Rowerowy, Zawody Wędkarskie, działalność „Klubu Seniora”, wydawanie „Głosu Nowogrodzkiego”.

Zdarzają się również darowizny, ich udział w ogólnej kwocie jest skromny. Wszystkim członkom SPN i sympatykom dziękujemy za wpłaty. Nie mamy innych źródeł dochodów, dlatego jesteśmy szczególnie wdzięczni za tę pomoc.


W 2007 roku zaczęły obowiązywać nowe przepisy dotyczące przekazywania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych dla organizacji  pożytku publicznego. Poniżej publikujemy te zasady, które stwarzają wygodniejszą sytuację chętnym do wpłacenia 1% podatku na nasze konto.

Kto może przekazać 1% podatku organizacjom?

- podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych,


- podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,


- podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku.

Jak przekazać 1% podatku organizacji pożytku publicznego?1. Wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-37 lub PIT-28)
Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w ostatnich rubrykach zeznania podatkowego wpisujemy nazwę i numer pod jakim widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym organizacja, której chcę przekazać 1 % należnego podatku (art.45 ust.5c ustawy o pdpf). W naszym wypadku Stowarzyszenie Przyjaciół Nowogrodu, nr KRS 0000235186

Wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać dla organizacji pożytku publicznego, nie może ona jednak przekraczać 1 % podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

 2. Pieniądze - 1% podatku należnego - na konto wybranej organizacji przekaże urząd skarbowy w terminie do 3 miesięcy.
Podatnik nie może podzielić swojego 1% między kilka organizacji.

                Mam nadzieję, że za 2007 rok zbierzemy jeszcze więcej pieniędzy niż za 2006r. Nie krępujcie się gdy Wasz 1% wyniesie mniej niż 10 zł. Czekamy z wdzięcznością na każdą wpłatę.


                               Maciej Estkowski – Prezes SPNZ góry dziękujemy za wszystkie dokonane wpłaty!

Głos Nowogrodzki
śr, 21 grudnia 2005 15:14
Data ostatniej edycji: śr, 13 lutego 2008 15:54:31

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę