Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 21 lipca 2024 napisz DONOS@

20-lecie Szkoły Podstawowej

OBCHODY 20-LECIA NADANIA IMIENIA ADAMA CHĘTNIKA SZLE PODSTAWOWEJ  w Nowogrodzie

 

        20 lat temu Szkole Podstawowej w Nowogrodzie nadano imię Adama Chętnika . Z tej okazji 13 października obchodziliśmy  Święto Szkoły.

         Na tę uroczystość zostali zaproszeni: biskup Tadeusz Bronakowski, ks. kanonik Wacław Czajkowski, ks. Mariusz Chmielewski, p. wizytator Dorota Szymonowicz, rodzina Adama Chętnika, kierownik Skansenu p. Urszula Kuczyńska, burmistrz Nowogrodu p. Józef piątek, przedstawiciele Urzędu Miasta i Gniny, nauczyciele emeryci, kierownik GOK-u p. Lilia Estkowska, przedstawiciele Rady Rodziców, pracownicy Zespołu Szkół Samorządowych .

     Uroczystość rozpoczęła się mszą św., którą celebrował biskup Tadeusz Bronakowski. Po niej zaproszeni goście i  cała społeczność szkolna udali się do budynku szkoły podstawowej, gdzie odbyła się uroczysta akademia. Słowo wstępne wygłosiła Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych p. Bogumiła Rybicka. W swym przemówieniu  przedstawiła ona historię Szkoły Podstawowej w Nowogrodzie.

Uczniowie zaprezentowali  życie Adama Chętnika, jego twórczość oraz piosenki, taniec i gwarę kurpiowską. Część artystyczną uświetniły wypowiedzi zaproszonych gości. Pani kierownik Muzeum opowiedziała o trudzie A. Chętnika, jaki włożył w tworzenie Skansenu. Zaś wnukowie patrona podzielili się refleksjami związanymi z postacią dziadka oraz jego myślami zawartymi w literaturze. Ksiądz kanonik i burmistrz Nowogrodu skierowali słowo do uczniów o czerpanie wzorców z tak pełnej poświęceń i wytrwałości osoby, jaką był Adam Chętnik.

Tradycja kurpiowska odzwierciedlana była również w ubiorze uczniów, dekoracji szkoły.

W trakcie trwania uroczystości przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego  złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze na grobie naszego patrona.

        W miłej i pełnej wspomnień atmosferze uczciliśmy pamięć o naszym patronie Adamie Chętniku.

 

                                                               Napisała Anna Gontarska

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę