Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 20 lipca 2024 napisz DONOS@

KAWIARNIANE WSPOMNIENIA

 

Mija właśnie 29 lat, kiedy to 16 października 1978 roku, po zakończeniu Konklawe, zgromadzeni przed Bazyliką św. Piotra i telewidzowie z całego katolickiego świata, usłyszeli z ust przedstawiciela Kurii Rzymskiej słowa: "Habemus Papam - kardynał. Karol Wojtyła".  Wspominamy ze wzruszeniem ten dzień, gdy nowym papieżem został wybrany Kardynał Karol Wojtyła, który przyjął imię Jan Paweł II. Był pierwszym od ponad 450-ciu lat biskupem Rzymu nie pochodzącym z Włoch.

                Jana Pawła II nie ma już wśród nas, ale w Dniu Papieskim pamiętamy o Nim w szczególny sposób.

16 października Gimnazjum w Nowogrodzie obchodziło 4 rocznicę nadania imienia Papieża Jana Pawła II. Uczniowie pod opieką p. M. Dąbrowskiej, p. D. Szablak, p. I. Kamińskiej i ks. A. Ryłka przygotowali piękną uroczystość związaną z tym świętem, na którą zostali zaproszeni: ks. kanonik W. Czajkowki, ks. M. Chmielewski, była dyrektor gimnazjum Halina Rupacz, przyjaciel szkoły I. Cwalina, przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy M. Bałazy. Rozpoczęła się ona mszą świętą, na którą przybyli pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych w Nowogrodzie i zaproszeni goście. Po niej wszyscy zebrali się w budynku szkoły, gdzie uczniowie kl. I z gimnazjum złożyli ślubowanie i uroczyście zostali przyjęci do braci uczniowskiej Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II. Po nim wszyscy mieli okazję obejrzeć przedstawienie wspominające Jana Pawła II pt: „ Kawiarniane wspomnienia „. Poprzez przedstawione wiersze i pieśni mogliśmy poczuć obecność naszego rodaka blisko nas. Na koniec uczniowie biorący udział w przedstawieniu ustawili na podłodze w kształcie serca płonące znicze na znak  pamięci, wdzięczności oraz wiecznej miłości do naszego Papieża.

Uroczystość ta wszystkim się podobała i przysporzyła uczniom, nauczycielom wiele emocji oraz wspólnego rozważania nad pytaniem: Kim był Jan Paweł II ?.

Uczniowie gimnazjum przygotowaną przez siebie część artystyczną zaprezentowali też  całej społeczności Nowogrodu. Odbyła się ona w16 października br. w Kościele Parafialnym w Nowogrodzie.

                                               Napisała: Dorota Szablak

 

 

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę