Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 20 lipca 2024 napisz DONOS@

Dzień babci i dziadka

„Kochana babciu, kochany dziadku...” pod takim hasłem dnia 18.01.2008 roku w świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej w Nowogrodzie miało miejsce spotkanie babć i dziadków z wnukami. Przygotowali je uczniowie należący do koła regionalnego pod opieką p. A. Gontarskiej, p. A. Wierzbowskiej i  p. D. Szablak.

Uczniowie bardzo aktywnie i z dużym zaangażowaniem podjęli się tego zadania. Przygotowali imienne zaproszenia, pomogli w wykonaniu dekoracji, zorganizowali część artystyczną.

     W piątek 18.01. o godz. 16:30 rozpoczęło się to miłe i pełne ciepła spotkanie. W kameralnej atmosferze przy blasku świec, herbacie  i słodkim „co nieco”  babcie i dziadkowie spędzili miły wieczór poprzedzający ich święto.

     Ich wnukowie zaprezentowali wiersze, pełne humoru inscenizacje przeplecione piosenkami, utworami muzycznymi

wykonywanymi na flecie. Wnukowie przygotowali jeszcze jedną niespodziankę – samodzielnie przygotowane układy taneczne. Na koniec części artystycznej dzieci zaśpiewały „Sto lat”  i wręczyły własnoręcznie zrobione maki – wyraz wdzięczności dla swoich babć i dziadków.

     Swoją obecnością zaszczyciła to spotkanie Dyrekcja Zespołu Szkół Samorządowych.

     Po zakończonej części artystycznej wnukowie zasiedli też do stolików. Wtedy rozpoczęła się druga część spotkania przepełniona refleksjami i wspomnieniami.

     Cieszymy się bardzo z tego spotkania, które było wyrazem mocnej więzi, jaka łączy wnuków z ich babciami i dziadkami.

                                       A. Wierzbowska

18 stycznia 2008r.  tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sławcu od rana z niecierpliwością oczekiwały na szczególnych gości.

Mimo deszczowej pogody i chłodowi panującemu na zewnątrz kochane BABCIE i DZIADKOWIE tłumnie pojawili się na uroczystości z okazji ich święta. Niektórzy z nich przyjechali nawet z bardzo odległych miejscowości. Na uroczystość tą przybyli również: Przewodniczący Rady Miasta Nowogród Pan Tadeusz Góralczyk oraz dyrekcja Zespołu Szkół Samorządowych w Nowogrodzie - Panie: Bogumiła Rybicka, Celina Witkowska oraz Renata Zając.

    Uroczystość z okazji DNIA BABCI I DZIADKA rozpoczęła się scenką pod tytułem „ŚWIĘTO NASZYCH DZIADKÓW”. Następnie aktorzy Koła Teatralnego „CHOCHLIKI” zaprezentowali spektakl pod tytułem „PÓJDŹMY WSZYSCY DO JEZUSA”.

Po uczcie duchowej coś dla ciała, nasi goście udali się na miłe spotkanie przy herbatce oraz degustację pysznych domowych wypieków. Na sali, tradycyjnie jak co roku, panowała ciepła, rodzinna atmosfera. W niejednych oczach widać było łzy wzruszenia.Zacnych gości podczas spotkania nawiedziła grupa kolędników z gwiazdą i kozą niosąc wesołą nowinę, że i w tym roku nawiedzać będą gospodarzy  z tradycyjną kolędą. Kolędnicy wzbudzając ogólną radość zostali przyjęci ciepłymi oklaskami. Całą uroczystość przygotowali Pani Jadwiga Sosnowska, Pan Jacek Sokołowski i Pani Monika Grzymała.
Głos Nowogrodzki
wt, 01 kwietnia 2008 17:33
Data ostatniej edycji: wt, 01 kwietnia 2008 18:11:26

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę