Mlekovita wyjaśnia sprawę zakazu eksportu do Rosji
Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem poinformowała, że wyjaśnia sprawę zakwestionowania przez Rosjan produktów mleczarskich. W oświadczeniu przesłanym mediom tłumaczy, że nie chodzi o gotowe produkty, a jedynie o surowiec do dalszego przetwórstwa.
Rosja zabroniła importu produktów Mlekovity
Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Rosji wstrzymała od 17 kwietnia import mleka i produkcji mlecznej ze Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem. Jako powód podała wykrycie podczas badań laboratoryjnych w produktach polskiej firmy bakterii z grupy pałeczek jelitowych. Prezes Mlekovity Dariusz Sapiński zaprzeczył, jakoby w produktach Spółdzielni znajdowały się takie bakterie.
Handlowcy narzekają na nową halę
Nowa hala targowa przy dworcu PKS w Łomży nie spełnia oczekiwań większości handlowców. Przedsiębiorcy, którzy już odebrali klucze do swoich boksów, uważają, że obiekt nie jest dostosowany do ich potrzeb. Narzekają na konstrukcję ścian, które według nich są zbyt cienkie, by zamontować na nich jakiekolwiek konstrukcje. Poza tym, zgodnie z regulaminem obiektu, nie można tego robić. Handlowcy narzekają też na to, że dostosowanie pomieszczeń będzie bardzo kosztowne, a - jak mówią - boksy miały być gotowe. Twierdzą, że bardziej nadają się na działalność usługową, a nie handlową.
Burmistrz Stawisk znów przed sądem
Kolejną sprawą burmistrza Stawisk zajmie się sąd. Akt oskarżenia przeciwko Markowi W. skierowała kolneńska prokuratura. Zarzuca mu, że prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Grożą mu za to dwa lata więzienia.
Poszukiwania obrazu - podziękowania za walkę z bolszewikami
Władze Łomży i miłośnicy lokalnej historii poszukują obrazu, który mieszkańcy ufundowali 59. Pułkowi Piechoty Wielkopolskiej za zwycięstwo w walkach z bolszewikami pod Łomżą 22 sierpnia 1920 roku. Od II wojny światowej jego losy są nieznane.
Targi Pracy dla Osób z Niepełnosprawnością
W Łomży po raz pierwszy odbyły się Targi Pracy dla Osób z Niepełnosprawnością. Wzięło w nim udział około 20 firm. Pomysł imprezy wziął się z potrzeby, ponieważ w powiecie łomżyńskim jest około 7 tys. osób niepełnosprawnych i wiele z nich poszukuje zatrudnienia - mówi dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Edward Jarota.
Wyjaśnianie śmierci noworodka
Prokuratura sprawdza co było przyczyną śmierci noworodka, którego przywieziono do zambrowskiego szpitala. O śmierci dziecka śledczych poinformowali pracownicy zambrowskiego szpitala.
Śmiertelny wypadek na drodze 61
Do poważnego wypadku doszło na drodze krajowej nr 61 na odcinku Grajewo - Augustów. W okolicach Bargłowa Kościelnego zderzyły się osobowe cinquecento i opel. Po zderzeniu cinquecento stanęło w płomieniach. Kierowca auta zginął na miejscu. Kierujący oplem ranny trafił do szpitala.
Problem z przebudową basenu
Basen przy ulicy Wyszyńskiego w Łomży powinien być przebudowany. Wszystko przez brak jednego brodzika do dezynfekcji, który jest niezbędny ze względu na przepisy sanitarne. Dopóki go nie będzie, odwiedzający pływalnię nie mogą korzystać ze wszystkich atrakcji, kupując jeden bilet.
24-godzinny maraton pływacki
Ponad 500 mieszkańców Łomży bierze udział w pierwszym 24-godzinnym maratonie pływackim. Zawodnicy startują podzieleni na kategorie wiekowe, indywidualnie lub drużynowo. Cel wszyscy mają taki sam - przepłynąć jak największy dystans.
Zambrów. Początek procesu ws. seksafery
Przy drzwiach zamkniętych rozpoczął się w czwartek (20.03) w Zambrowie proces w sprawie płatnego seksu z nieletnimi. O wyłączenie jawności postępowania wystąpiły zgodnie obie strony. Oskarżonym jest 47-letni lekarz z Zambrowa, który - zdaniem prokuratora - kilkakrotnie wykorzystał dwie wychowanki placówki opiekuńczej, płacąc im za to każdorazowo od 50 do 250 zł.
„Jedynka” PiS-u w wyborach do Parlamentu Europejskiego
Były wiceszef MSZ Karol Karski ma otworzyć listę wyborczą Prawa i Sprawiedliwości do europarlamentu w okręgu obejmującym województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie - dowiedziała się nieoficjalnie Państwowa Agencja Prasowa. Ostateczną decyzję o kształcie list w środę (19.03) podjęło ścisłe kierownictwo partii - Komitet Polityczny. Inni liderzy to m.in. prof. Zdzisław Krasnodębski w Warszawie, europoseł Ryszard Legutko w Krakowie, Anna Fotyga na Pomorzu.
Ograniczenie strefy buforowej dot. ASF
Komisja Europejska wstępnie zgodziła się na ograniczenie strefy buforowej dot. ASF w Polsce - poinformował minister rolnictwa Marek Sawicki. Decyzja zapadła na posiedzeniu Stałego Komitetu ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.
Żelichowski jedynką PSL w wyborach do PE
Poseł Stanisław Żelichowski otwiera listę kandydatów PSL w wyborach do Europarlamentu z Podlasia oraz Warmii i Mazur. Na drugim miejscu znalazł się wicemarszałek województwa podlaskiego - Mieczysław Baszko. Listę zamyka szef PSL na Podlasiu Wojciech Dzierzgowski. Takie są ustalenia konwencji wyborczej PSL, która odbyła się w sobotę (15.03) w Ełku.
Śmierć 14-letniego motorowerzysty
14-latek zginął w wyniku wypadku, do którego doszło na ulicy Wyszyńskiego w Łomży. Chłopak kierował motorowerem, kiedy potrącił go volkswagen. Kierowca wymusił pierwszeństwo przejazdu i nastolatek uderzył w pojazd.
Dymisja ministra rolnictwa
Minister rolnictwa Stanisław Kalemba podaje się do dymisji. Jak poinformował na konferencji prasowej, złożył swoją rezygnację premierowi Donaldowi Tuskowi. Stanisław Kalemba mówił, że przyczyną jego dymisji jest brak realizacji ustaleń przyjętych na posiedzeniu Rady Ministrów 25 lutego, dotyczących zwalczania skutków wystąpienia dwóch przypadków afrykańskiego pomoru świń w pobliżu granicy z Białorusią. Plan działań został zaakceptowany przez rząd.
Problemy hodowców trzody chlewnej
Podlascy hodowcy trzody chlewnej wciąż mają problemy ze sprzedażą tuczników. Mówią, że żaden zakład w Polsce nie chce kupić trzody z obszaru zagrożonego afrykańskim pomorem świń. - Wciąż nie rozpoczął się zapowiadany przez ministra rolnictwa specjalny skup trzody chlewnej. We wtorek (11.03) w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim rozmawiał o tym z rolnikami wiceminister rolnictwa - Tadeusz Nalewajk. W spotkaniu uczestniczyli również m.in. wicewojewoda podlaski Wojciech Dzierzgowski, lekarze weterynarii, starostowie powiatów ze strefy buforowej i przedstawiciele największych polskich zakładów wędliniarskich.
360 tys. zł oszczędności po kontrolach ZUS-u
ZUS kontroluje osoby na zwolnieniach lekarskich i dzięki temu oszczędza setki tysięcy złotych. Tylko w 2013 roku podlaski oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych sprawdził ponad 12 tysięcy zwolnień lekarskich i orzeczeń o czasowej niezdolności do pracy.
Były komendant policji pod lupą prokuratury
Prokuratura sprawdzi, czy były komendant powiatowy policji w Zambrowie przekroczył swoje uprawnienia. Jak ustaliliśmy sprawa dotyczy kilku przypadków. Na polecenie komendanta mandaty miały być zmieniane na upomnienia, a jednemu z kierowców policjanci musieli oddać zatrzymany kilka godzin wcześniej dowód rejestracyjny.
Śmiertelny pożar na drodze
Policja wyjaśnia przyczyny tragicznego pożaru. Nad ranem na drodze w okolicach miejscowości Mikołajki w powiecie łomżyńskim spłonął samochód osobowy.