piątek, 26 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Najlepszy sprinter z... Łomży

Artur Zaczek

Artur Zaczek pochodzący z Łomży sprinter OŚ AZS Poznań, został podwójnym akademickim mistrzem Polski. W trakcie rozgrywanych w Łodzi Akademickich Mistrzostw Polski Artur Zaczek wygrał biegi na 100 i 200 metrów. W mistrzostwach rywalizowało ponad tysiąc studentek i studentów, w tym także Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Wśród nich najlepiej spisała się Beata Trzonkowska zdobywając brązowy medal w pchnięciu kulą.

Pierwszego dnia Mistrzostw, w sobotę, Artur Zaczek wywalczył złoto w biegu na 100 m, pokonując ten dystans w czasie 10,65 sekundy. W niedzielę triumfator stumetrówki, wygrał najsilniejszą serię biegu na 200 m ale przeżywał nerwowe chwile po zakończeniu kolejnej serii. Zwyciężył w niej z identycznym wynikiem 21.51 jego kolega klubowy Bartosz Lewandowski. Ostatecznie o zwycięstwie Zaczka zdecydowały dwie tysięczne sekundy. Zdobywając podwójne złoto w biegach na 100 i 200 metrów 26-letni wychowanek LKS Narew Kurpiewski Łomża i trenera Jana Kotowskiego, powtórzył dublet w sprincie sprzed roku.

W Łodzi dobrze zaprezentowali się także lekkoatleci Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Studentki z tej uczelni w generalnej punktacji drużynowo zajęły, z dorobkiem 441 pkt, ósme miejsce (zwyciężyła Politechnika Białostocka 744 pkt.), w klasyfikacji wyższych szkół zawodowych zdecydowanie wygrały przed Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Tarnowie -154 pkt i Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Lesznie - 115 pkt. Indywidualnie duży sukces odniosła Beata Trzonkowska zdobywając brązowy medal w pchnięciu kulą dobrym wynikiem 13.44m. Dobrze zaprezentowała się także Izabela Dziedziech, która uplasowała się na dziewiątym miejscu w biegu na 800 m - 2:14,34 s. Opiekunem zawodniczek PWSIiP jest Jan Kotowski.