niedziela, 04 grudnia 2016 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Siłacze z bursy

Dariusz Wybraniak i Krzysztof Pruszyński z Bursy Szkolnej Nr 2 Łomża triumfowali w rozgrywanym po raz siódmy Otwartych Mistrzostwach Łomży Szkół Ponadgimnazjalnych i Burs w Trójboju Siłowym. W zawodach rywalizowało 50 zawodników z 10 szkół średnich regionu, a dwóch z nich ustanowiło trzy nowe rekordy Łomży: Damian Masłowski z ZST Kolno w kat. wag. 82,5 kg ustanowił nowy rekord Łomży w martwym ciągu z wynikiem 240 kg, a Krzysztof Pruszyński w kat. wagowej do 56 kg w przysiadzie (105 kg) i w całym trójboju (310 kg).

Zawody rozegrano w Bursie Szkolnej Nr 2. Zawodnicy mogli startować w pojedynczych bojach trójboju siłowego takich jak: przysiad, wyciskanie sztangi leżąc, martwy ciąg lub w całym trójboju. Najsilniejsi okazali się gospodarze. Puchar  w kategorii OPEN  młodzików do lat 18 w Trójboju Siłowym zdobył Dariusz Wybraniak  z Bursy Szkolnej Nr 2 Łomża  z wynikiem 477,68 pkt., puchar  w kategorii OPEN juniorów do lat 20 otrzymał Krzysztof Pruszyński także z bursy nr 2 z wynikiem 549,63 pkt, a w klasyfikacji drużynowej wygrała Bursa Szkolna Nr 2 Łomża - 26 pkt. przed III Liceum Ogólnokształcącym Łomża - 25 pkt. i Zespołem Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6  Łomża - 20 pkt.  

Klasyfikacja Open młodzików do lat 18 w martwym ciągu:

1. Dariusz Wybraniak - BS nr 2 Łomża    - 202,65 pkt.
2. Marek Nacewicz - ZSEiO nr 6 Łomża  - 191,69 pkt.
3. Paweł Wyszyński - BS nr 2 Łomża - 189,7 pkt.

Klasyfikacja Open juniorów do lat 20 w martwym ciągu:
1. Krzysztof Pruszyński  – BS nr 2 Łomża - 257,08 pkt.
2. Damian Masłowski - ZST Kolno  - 248,64 pkt.
3.Szymon Biedrzycki  ZSMiO  nr 5 Łomża - 215,68 pkt.

Klasyfikacja Open młodzików do lat 18 w przysiadach:
1. Dariusz Wybraniak - BS nr 2 Łomża    - 156,33 pkt.
2. Mateusz Burzyński - III LO Łomża  - 150,62 pkt.
3. Paweł Wyszyński - BS nr 2 Łomża - 140,92 pkt.

Klasyfikacja Open juniorów do lat 20 w przysiadach:
1. Damian Masłowski - ZST Kolno  - 196,84 pkt.
2. Krzysztof Pruszyński - BS nr 2 Łomża  - 186,16  pkt.
3.Szymon Biedrzycki  ZSMiO  nr 5 Łomża - 157,32 pkt.

Klasyfikacja Open młodzików do lat 18 w wyciskani sztangi leżąc:
1. Daniel Gnatowski - ZSCKR Marianowo    - 133,53 pkt.
2. Maciej Nitkiewicz -  ZSCKR Marianowo - 130,53 pkt.
3. Michał Szaniawski  - III LO Łomża - 127,06  pkt.

Klasyfikacja Open juniorów do lat 20 w wyciskaniu sztangi leżąc:
1. Wojciech Wybraniak   - BS nr 2 Łomża  - 140,84 pkt.
2. Szymon Biedrzycki  ZSMiO  nr 5 Łomża - 137,02  pkt.
3.Marcin Kiewlak ZSWiO  nr 7 Łomża - 135,8 pkt.

Klasyfikacja Indywidualna w wyciskaniu sztangi leżąc:
- Kategoria do 65 kg
1. Daniel Gnatowski – ZSCKR Marianowo Łomża  - 96 kg
2. Marek Nacewicz – ZSEiO nr 6 Łomża  - 95 kg
3. Bartek Wykowski - ZSTiO nr 4 Łomża – 90 kg

- Kategoria do 75 kg
1. Maciej Nitkiewicz ZSCKR Marianowo  - 112 kg 
2. Wiktor Brzózka  - III LO Łomża  - 110 kg
3. Michał Szaniawski – III LO Łomża  - 107,5 kg

- Kategoria do 85 kg
1. Wojciech Wybraniak  – BS nr 2 Łomża - 140 kg
2. Szymon Biedrzycki - ZSMiO Nr 5 Łomża  - 135 kg
3. Piotr Prolesko - BS nr 2  Łomża  - 97,5 kg

- Kategoria do 95 kg
1. Marcin Kiewlak - ZSWiO nr  7 Łomża - 140 kg 
2. Kamil Dobkowski  – ZSEiO nr 6  Łomża  - 115 kg
3. Paweł Piaścik  – III LO  Łomża  - 110 kg

- Kategoria +95 kg
1. Mateusz Burzyński – III LO Łomża  - 140 kg
2. Marcin Sokołowski - ZSEiO nr 6 Łomża - 130 kg.
3. Daniel Niksa - ZSE Kolno - 120 kg.

Puchary, medale i dyplomy zostały ufundowane przez Prezydenta Miasta Łomży, Panią Dyrektor Bursy Szkolnej nr 2 w Łomży i Szkolny Związek Sportowy w Łomży.

cz
pon, 27 kwietnia 2015 08:27
Data ostatniej edycji: 2015-04-27 08:38:45

 
161109032208.jpg
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0