Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@
źródło: radionadzieja.pl

80 lat MPWiK - koncert urodzinowy

80-cio lecie łomżyńskich wodociągów oraz 15-lecie funkcjonowania świętowało Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży.Na uroczystości przybyli samorządowcy z województwa, miasta, gminy i powiatu. Obecni byli przedstawiciele wszystkich przedsiębiorstw miejskich, wyższych uczelni oraz delegaci z firmy wodociągowych północno - wschodniej polski. Gości w progach filharmonii kameralnej witał Grzegorz Lewańczuk- prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży. Od momentu przekształcenia wodociągów wojewódzkich w miejskie, czyli od 1995 roku Grzegorz Lewańczuk pełni funkcje prezesa. Minęło 15 lat wytężonej pracy - wspominał w rozmowie z naszą reporterką.

Nie osiemdziesiąt, a tak naprawdę ponad 400-ta lat sięga historia wodociągów w Łomży - dowodził Gilbert Okulicz- Kozaryn, wiceprezes przedsiębiorstwa, który podczas uroczystości przedstawił dzieje miejskich wodociągów. W roku 1558 Łomża otrzymała przywilej króla Zygmunta Augusta- prawo do wybudowania rur miejskich. Jednak wodociąg z prawdziwego zdarzenia powstał tu dopiero w 1930 roku.

W momencie utworzenia spółki jej aktywa wynosiły zaledwie 16 mln złotych, obecnie przewyższają one kwotę 58 mln. Piętnastoletnia działalność firmy była okresem intensywnych modernizacji ujęć wody na Rybakach i w Podgórzu. Inwestycje sfinansowano w większości ze środków unijnych. Obecnie MPWiK - to w pełni zautomatyzowane przedsiębiorstwo. Dorobek firmy podsumował wiceprezes Okulicz- Kozaryn.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji to sztandarowa firma komunalna, z której jestem dumny – mówił prezydent Jerzy Brzeziński.

Goście uroczystości otrzymywali pamiątkowe medale oraz albumy prezentujące historię wodociagów i dorobek MPWik-u. Na zakończenie odbył się koncert poświęcony jubileuszom 80-cio lecia wodociągów oraz 15lecia Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży. W sali filharmonii pod batutą  Jana Miłosza Zarzyckiego  wystąpili: ANNA JEREMUS – sopran oraz JACEK SZYMAŃSKI – tenor, zagrali muzycy filharmonii.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę