Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Ćwiczenia koreańskich czołgów i armatohaubic

mm pt, 31 marca 2023 19:11

W Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu odbyły się ćwiczenia odebranych ostatnio koreańskich czołgów K2 Black Panther i armatohaubic K9. Przyglądał im się prezydent RP Andrzej Duda i wicepremier i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Zawodowa służba wojskowa w Twoim zasięgu

mm pt, 31 marca 2023 15:45

- To naprawdę nie jest żart na prima aprilis – uśmiecha się podporucznik Marcin Sadziński, 33-letni oficer prasowy Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji przy ul. Polowej w Łomży (d. WKU). Wydarzenie „Zawodowa służba wojskowa w Twoim zasięgu” odbędzie się w WCR w sobotę, 1. kwietnia, od godziny 10. do 14. Można się zgłaszać, niezależnie od wieku oraz płci.

Zaginęła 34-letnia mieszkanka spod Śniadowa

mm pt, 31 marca 2023 15:37

Łomżyńscy policjanci proszą o pomoc w odnalezieniu 34-letniej Moniki Szabłowskiej. Trzy tygodnie temu kobieta wyszła z domu i od tej pory nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Kolizja przed mostem Hubala

mm pt, 31 marca 2023 15:15

Auto osobowe wpadło w poślizg i uderzyło w barierki. Zdarzenia miało miejsce na ul. Sikorskiego, przed mostem Hubala. Są utrudnienia w ruchu, tworzą się korki. Lepiej omijać tę przeprawę przez Narew.

Hulajnoga elektryczna czy rower elektryczny – co lepsze?

JJS pt, 31 marca 2023 12:30

W dzisiejszych czasach coraz częściej decydujemy się na alternatywne sposoby przemieszczania się po mieście. Zamiast korzystać z samochodów lub komunikacji miejskiej, wybieramy rowery i hulajnogi elektryczne. Jednak, kiedy stajemy przed wyborem pomiędzy hulajnogą elektryczną a rowerem elektrycznym, często pojawia się pytanie – które z tych rozwiązań jest lepsze? Przeczytaj artykuł i przed podjęciem ostatecznej decyzji lepiej przyjrzyj się obu opcjom.

Śmieci, szkła i beton na tej ziemi obok Parku Świętego

Gz pt, 31 marca 2023 11:01

- Na ponad hektarowej działce, leżącej w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Jana Pawła II, walają się butelki po alkoholu, leżą porozrzucane szkła, śmieci, opony. Zalegają betoniaki pozostawione przez dewelopera, który tuż obok jesienią zeszłego roku zakończył budowę swojego bloku – interweniuje Czytelnik 4lomza.pl, który zrobił wiosenne zdjęcia bliskiej okolicy Parku Świętego. - Po ulewnych deszczach część działki zamienia się w jezioro, a przechodzący tamtędy mieszkańcy toną w błocie.

Mieszkaniec pyta o "uczciwość" i "odpowiedzialność"

mm pt, 31 marca 2023 08:01

List i refleksje Czytelnika 4lomza.pl po tekście "Chcą drogi, ale dają działkę i pieniądze", który informował mieszkańców miasta o losach ulicy Wierzbowej.

Zajmują samochody pijanym kierowcom, ale jeszcze nie konfiskują

mm pt, 31 marca 2023 07:42

Przepisy o konfiskacie samochodów pijanym kierowcom wejdą w życie za rok, ale już teraz dokonywane są zajęcia pojazdów na poczet przyszłych kar. Tylko w styczniu i lutym br. w Łomży było ich 6.

W powiecie więcej samochodów niż w Łomży

mm pt, 31 marca 2023 07:36

Na koniec 2022 roku w powiecie łomżyńskim zarejestrowanych było ponad 46 tys. pojazdów. Mimo, że powiat ziemski ma o około 10 tys. osób mniejszą populację niż Miasto Łomża, to o ponad 4 tysiące przewyższa ilością zarejestrowanych pojazdów. Prawie połowa z nich ma ponad 20 lat.

Łomżyniacy zarabiają na życie w Islandii

mm cz, 30 marca 2023 20:02

Kazimierz Kamiński z Łomży do Islandii przyleciał z synem, następnie dołączył zięć, zaś później żona z córką. Powód wyjazdu był taki sam, jak u większości Polaków: zarobkowy. W Łomży nie znalazł pracy, a z czegoś trzeba było żyć. W Islandii pracował na budowach i na wyspie urodziły się wnuki – o czym opowiada Katarzyna Chojnowska w Magazynie TPZŁ „Wiadomości Łomżyńskie”.

Ostatnie godziny na tańszy egzamin na prawo jazdy

mm cz, 30 marca 2023 14:59

Ostatni moment na zapisy, by egzamin na prawo jazdy zdać jeszcze po starych cenach. Od 1. kwietnia 2023 roku zaczną obowiązywać nowe ceny, a ci, którzy zapiszą się w WORD-zie, w marcu zapłacą mniej.

Chcą drogi, ale dają działkę i pieniądze

mm cz, 30 marca 2023 14:31

Właściciele nieruchomości, klienci upadłego developera, najpierw odkupili ulicę od syndyka, zebrali sporo gotówki, a teraz proszą o przejęcie ulicy Wierzbowej przez Miasto. W ocenie zastępcy prezydenta Andrzeja Garlickiego to „odpowiedzialna” i „uczciwa” propozycja.

Czy trafi za kratki?

mm cz, 30 marca 2023 11:56

29-latek z czterokrotnym zakazem prowadzenia samochodów wpadł w Nowogrodzie. Patrol łomżyńskiej drogówki zatrzymał do rutynowej kontroli volkswagena, a tam kierowca z zatrzymanymi uprawnieniami.

Komunikat KRUS

mm cz, 30 marca 2023 10:27

Miesięczna składka na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie za podlegającego przez cały miesiąc rolnika, małżonka, domownika i pomocnika rolnika w II kwartale 2023 r. wynosi 60,00 zł – informuje KRUS.

Już nie zgubią notatnika

mm śr, 29 marca 2023 16:03

Łomżyńscy policjanci jako pierwsi w Polsce otrzymali elektroniczne notatniki. Na razie testowo, ale wszyscy czekają na zakończenie, bo pozwoli to na zrezygnować z dokumentacji papierowej.

Odświeżacze powietrza przed drzwiami Zmarłej

mm śr, 29 marca 2023 13:48

W bloku MPGKiM przy ul. Dmowskiego sąsiedzi rozstawili na klatce schodowej, na parapetach i przed drzwiami Zmarłej odświeżacze powietrza. Po dwóch miesiącach od znalezienia w mieszkaniu martwej kobiety, której ciało 2 miesiące rozkładało się w pustym lokalu, lokatorzy nadal skarżą się na trupi odór, nasilający się wieczorami i po nocy. W piwnicy na rurach nadal pozostały ślady krwi.

Rada Miasta Łomży broni dobrego imienia Jana Pawła II

mm śr, 29 marca 2023 13:19

Miała być obrona „dobrego imienia św. Jana Pawła II”, a skończyło się niepotrzebną w tym miejscu dyskusją. Ostatecznie 15 radnych było za przyjęciem stanowiska w tej sprawie, pozostali wyłączyli się z głosowania.

Lalka Barbie - zabawka, która nigdy się nie znudzi

JJS śr, 29 marca 2023 11:42

Lalki Barbie to zabawki, które istnieją na rynku od kilkudziesięciu lat. W pewnym momencie ich popularność nieco zmalała, jednak szereg modyfikacji dotyczących budowy czy ubioru sprawił, że znów znalazły się na szczycie ulubionych dziecięcych zabawek. Pociechy na całym świecie potrafią godzinami bawić się, rozgrywając scenki z udziałem lalek z domowej kolekcji.

Krzysztof Sychowicz radnym

mm śr, 29 marca 2023 10:43

Dr hab. prof. Krzysztof Sychowicz złożył ślubowanie i został radym VIII kadencji Rady Miasta Łomża. Stanowisko to zajął po zmarłym niedawno radnym Janie Olszewskim z Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Ostanie dni dla niektórych, by skorzystać z aktualnych tablic trwania życia

mm śr, 29 marca 2023 09:15

Osoby, które mimo ukończonego wieku emerytalnego odłożyły decyzję o przejściu na świadczenie, będą mogły skorzystać z obecnie obowiązującej tablicy, o ile rozwiążą stosunek pracy do 30 marca 2023 r. i złożą wniosek o emeryturę do 31 marca 2023 r. Jeśli wniosek złożą później, to ZUS do wyliczenia emerytury przyjmie tablicę trwania życia obowiązującą w momencie wpływu wniosku i w momencie ukończenia wieku emerytalnego.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę