Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Dobroć ludzka i solidarność ludzka zdaje egzamin

cz wt, 10 sierpnia 2010 23:37

Dwa samochody z pieczywem pojechały wczoraj z Łomży do Bogatyni i Zgorzelca. Akcja pomocy dla powodzian z terenów ostatnio doświadczonych żywiołem wody jest inicjatywą Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Cztery tony pieczywa trafią na stoły powodzian dzięki wspaniałomyślności łomżyńskich piekarz, którzy przeznaczyli ten chleb dla powodzian - mówił Radiu Nadzieja Andrzej Przeździecki, wicedyrektor Caritas Łomża.

Ppłk Zalewski Kustoszem Tradycji, Chwały i Sławy Oręża Polskiego.

cz cz, 05 sierpnia 2010 16:14

Ppłk rezerwy Ludwik Zalewski prezes Stowarzyszenia Klubu „Fort” w Piątnicy został uhonorowany Odznaką Honorową i Medalem Pamiątkowym Kustosza Tradycji, chwały i Sławy Oręża Polskiego. Tytuł ten 27 lipca br. przyznał Minister Obrony Narodowej Sekretarz Stanu do Spraw Społecznych i Profesjonalizacji Czesław Piątas. Wyróżnienie ppłk odbierze osobiście 14 sierpnia w siedzibie Ministra Obrony Narodowej.

80 lat MPWiK - koncert urodzinowy

mm pt, 18 czerwca 2010 12:17

80-cio lecie łomżyńskich wodociągów oraz 15-lecie funkcjonowania świętowało Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży.Na uroczystości przybyli samorządowcy z województwa, miasta, gminy i powiatu. Obecni byli przedstawiciele wszystkich przedsiębiorstw miejskich, wyższych uczelni oraz delegaci z firmy wodociągowych północno - wschodniej polski. Gości w progach filharmonii kameralnej witał Grzegorz Lewańczuk- prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży. Od momentu przekształcenia wodociągów wojewódzkich w miejskie, czyli od 1995 roku Grzegorz Lewańczuk pełni funkcje prezesa. Minęło 15 lat wytężonej pracy - wspominał w rozmowie z naszą reporterką.

Świecenia kapłańskie w roku kapłańskim to punkt kulminacyjny

cz nie, 30 maja 2010 12:20

Świecenia kapłańskie w roku kapłańskim to punkt kulminacyjny, w którym spotykają się wszystkie wymiary naszego uczestniczenia w Chrystusowym kapłaństwie, moment ustanawiania tych 13-stu zidentyfikuje się z osobą Jezusa Chrystusa – mówił ks. biskup Stefanek, podczas mszy świętej w Łomżyńskiej katedrze, podczas której 13-stu diakonów otrzymało z rąk pasterza diecezji święcenia prezbiteratu

Piotr Szmidt Nową Nadzieją Jazzu !

cz pon, 17 maja 2010 06:56

Piotr Szmidt zdobył Grand Prix III Przeglądu Młodych Wykonawców Muzyki Jazzowej, ktory odbył się w ramach Novum Jazz Festiwal w Łomży. Przez całe popołudnie jury przesłuchiwało młodych jazzmanów z Polski i zagranicy (przyjechał muzyk z Białorusi i Danii).

Łomżyńskie przedszkola zliczają chętnych

cz śr, 21 kwietnia 2010 15:37

Ile dzieci nie znajdzie miejsca w przedszkolach? Nabór do łomżyńskich placówek właśnie się zakończył. Przedszkola zliczają chętnych, w piątek mają opublikować listy przyjętych dzieci. Już dziś wiadomo, że kilkadziesiąt nie będzie mogło uczęszczać do wybranych przez rodziców placówek.

Już 10 dzień na trasie

cz pon, 10 sierpnia 2009 08:56

Prawie 800 osób zmierza już na Jasną Górę w szeregach łomżyńskiej pielgrzymki. Rozpoczął się 10 dzień marszu. Pątnicy pokonali już ponad 300 km. Dopisuje pogoda, nastroje również, choć zwiększa się ruch w punktach medycznych. - W niedzielę o pomoc poprosiło około 300 pielgrzymów – powiedział nam ks. Piotr Mazurek, kierownik pielgrzymki. Kilkanaście osób dostało przepustki – oznacza to, że nie może pokonywać trasy na własnych nogach ze względu na stan zdrowia. Podwożą ich karetki. - Bo dalszy marsz może grozić nawet wsadzeniem nogi w gips – tłumaczy ks. Piotr Mazurek. Gdy pielgrzymi poczują się lepiej, wrócą do pieszej wędrówki.

Potężna burza zmoczyła pielgrzymów

cz pon, 03 sierpnia 2009 09:01

Są już 3 dzień na trasie. Za sobą mają 70 km. Wczesnym rankiem wyruszyli z Sadownego w województwie mazowieckim, gdzie mieli nocleg, zmierzają w kierunku Pniewnika. Łomżyńscy pielgrzymi odczuwają już trudy podróży. W nocy nad Sadownem przeszła potężna burza – poinformował nas ks. Piotr Mazurek, kierownik 25. Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę.

Bp Stefanek: Nie do końca jestem zachwycony 20-leciem...

cz cz, 04 czerwca 2009 16:13

Do końca nie udało nam się wykorzystać wolności, jaką dał nam upadek komunistycznego reżimu – powiedział bp Stanisław Stefanek. Pasterz łomżyński 20 lat po pierwszych wolnych wyborach w Polsce stwierdził, że Polakom brakuje zaangażowania i chęci współpracy w dążeniu do wspólnego celu.

Młodzi mieszkańcy diecezji łomżyńskiej czekają na Krzyż Światowych Dni Młodzieży.

cz pt, 15 maja 2009 11:56

Po raz pierwszy podarunek od Jana Pawła II trafi do miast regionu. Będzie w Grajewie, Kolnie, Ostrołęce i Łomży i to już w najbliższą niedzielę. Krzyż Światowych Dni Młodzieży papież podarował młodym 25 lat temu w Rzymie Od tego czasu przemierza on kolejne kontynenty. Do Polski przyjedzie z Australii, gdzie przebywał przez ostatnie 2 lata (trafił tam przed Światowym Dniem Młodzieży w Sydney). W naszym kraju gościł będzie jednak tylko 1,5 miesiąca, bo w połowie czerwca przejmą go Hiszpanie (przed Światowym Dniem Młodzieży w Madrycie).

Bp Stefanek do młodych: Jesteście odpowiedzialności za przyszłość Polski i świata!

mm nie, 26 kwietnia 2009 13:58

- Nie na Wiejskiej, ani w Ratuszu, ale w twoim sercu powinien zostać ustalony porządek na przyszłość – apelował w niedzielę 26 kwietnia do młodzieży bp Stanisław Stefanek. Pasterz łomżyński przewodniczył Eucharystii kończącej Jubileuszowe Spotkanie Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej. W homilii podkreślał, że to młodzi odpowiedzialni są za przyszłość Polski i świata, dlatego powinni zabrać do swoich domów „Brunonowy program”. Spotkanie wpisało się w obchody Roku św. Brunona z Kwerfurtu, głównego patrona diecezji łomżyńskiej.

Dziś drugi, ostatni dzień Świąt Wielkanocnych - Lany Poniedziałek

cz pon, 13 kwietnia 2009 14:55

Staropolski to obyczaj, żebyś wiedział i nie krzyczał, gdy w Wielkanoc, w drugie święto będziesz kurtkę miał zmokniętą. Dziś drugi dzień świąt wielkanocnych. Lany Poniedziałek, Śmigus-dyngus, Oblewanka, Polewanka, dzień świętego Lejka-to najczęściej spotykane nazwy pierwszego dnia po Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.Tego dnia idziemy do kościoła, spotykamy się z rodziną i znajomymi a także polewamy się wodą. Drugi dzień świąt Wielkanocy to w Polsce dzień wolny od pracy. Poniedziałek należy do oktawy świątecznej i również dziś czcimy zwycięstwo Jezusa nad śmiercią- podkreśla wikariusz biskupi ks. prałat Jan Sołowianiuk.

Bp Stefanek przestrzega przed "międzynarodowym bezbożnictwem".

cz nie, 12 kwietnia 2009 09:07

O odnowienie umysłów „własnych i społecznych” mądrością Boga apelował w wielkanocny poranek bp łomżyński Stanisław Stefanek. Pasterz przewodniczył rezurekcji w łomżyńskiej katedrze. W homilii mówił o zagrożeniach czyhających na Polaków ze strony „międzynarodowego bezbożnictwa”. Proponuje ono wyrzucenie Boga i powrót do „cywilizacji dżungli”.

„Mamy być godnymi uznania świadkami Boga żywego"- takie słowa skierował bp Stefanek do kapłanów

cz cz, 09 kwietnia 2009 14:32

- Kapłaństwa nie można rozpisywać na role zawodowe – mówił w łomżyńskiej katedrze bp Stanisław Stefanek. Pasterz diecezji łomżyńskiej przewodniczył wielkoczwartkowej Mszy św. Krzyżma. Do zgromadzonych w katedrze kapłanów z całej diecezji apelował: „Mamy być godnymi uznania świadkami Boga żywego”. W homilii bp Stefanek wskazał na istotę kapłaństwa. Przypomniał, że wierni świeccy postrzegają kapłanów jako nauczycieli religii, „z tytułem zawodowym wpisanym w umowy o prace”.

Bp Stefanek w Łysych: Grozi nam globalistyczna koncepcja gospodarki

cz pon, 06 kwietnia 2009 09:32

- Dotknęła nas globalistyczna koncepcja gospodarki – powiedział w Łysych w niedzielę 5 kwietnia bp Stanisław Stanisław. Pasterz łomżyński przewodniczył kurpiowskim uroczystościom Niedzieli Palmowej. W homilii mówił o zagrażającej polskim korzeniom „cywilizacyjnej porze”, w której próbuje się stworzyć globalną politykę kulturową i ekonomiczną, wręcz próbuje się skreślić wszystko co nazywa się bogactwem rodu i natury”.

Daliśmy ponad 800 kg żywności dla ubogich...

cz pon, 30 marca 2009 12:12

Ponad 800 kg produktów żywnościowych zebrała Caritas Diecezji Łomżyńskiej. W sobotę w 10 sklepach na terenie Łomży stali wolontariusze szkolnych i parafialnych zespołów Caritas. Do koszy zbierali trwałe produkty, które mogą trafić na świąteczne stoły najbardziej potrzebujących.

W sobotę Wielkanocna Zbiórka Żywności

cz pt, 27 marca 2009 13:44

Będą stać w sklepach i zbierać żywność dla potrzebujących. Wolontariusze Caritas pojawią się już jutro w 10-ciu łomżyńskich sklepach. To kolejna Wielkanocna Zbiórka Żywności, podczas której zbierane będą podstawowe produkty żywnościowe tj: makaron, mąka, ryż, cukier i słodycze. Z nich, przed świętami Wielkiej Nocy, Caritas przygotuje paczki dla najuboższych. W akcji pomagać będą wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas – łącznie około 50 osób.

A jednak przenosiny „zakaźniaka”?

cz pt, 13 marca 2009 17:07

Szpital Wojewódzki w Łomży, szukając oszczędności, rozważa możliwość przeniesienia oddziału zakaźnego do głównego budynku szpitala przy Al. Piłsudskiego. Póki co „zakaźniak” działa, razem z oddziałem płucnym, w budynku przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej. Od kilku lat dyrekcja zastanawia się nad wyniesieniem stamtąd łóżek, bo – jej zdaniem – koszty utrzymania oddziałów w oddzielnym budynku są zbyt duże. W porannej Rozmowie Radia Nadzieja z-ca dyrektora placówki, Jan Bajno potwierdził, że „po analizach finansowych restrukturyzacja szpitala jest konieczna”. - Pomysł na przeprowadzkę oddziału zakaźnego wyszedł od zarządu województwa podlaskiego - mówił Bajno.

Bp Stefanek: Wielcy ludzie bawią się jeszcze nieodbezpieczonym granatem...

cz pt, 13 marca 2009 06:51

„Świat jeszcze się nie obudził i nie bierze pod uwagę poważnie skutków, jakie może wywołać beztroska ludzi najbogatszych” – powiedział w czwartek 12 marca bp łomżyński Stanisław Stefanek. Wiceprzewodniczący Rady ds Rodziny KEP odniósł się w ten sposób do tematu kryzysu finansowego i gospodarczego na świecie. O jego sygnałach w Polsce rozmawiali biskupi podczas zakończonych 11 marca obrad Konferencji Episkopatu Polski.

Trudna sytuacja w Kuchni Caritas

mm wt, 24 lutego 2009 12:50

Kuchnia Caritas w Łomży przeżywa prawdziwe oblężenie. Liczba osób, którzy przychodzą na ciepły posiłek, drastycznie wzrosła. O ile jeszcze niedawno zupę z „wkładką” jadło w Kuchni Caritas 300 osób, teraz jest nawet o 200 więcej. Wydawanie każdego dnia pół tysiąca obiadów staje się coraz trudniejsze. Dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej, ks. Andrzej Mikucki, prosi o wsparcie.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę