Łomża-Drozdowo: utrudnienia z powodu... żab
8 kilometrów więcej w jedną stronę objazdem muszą pokonywać kierowcy, którzy jadą z Łomży do Drozdowa. Wszystko przez zamknięty odcinek w okolicach Kalinowa. Drogowcy kładą tam nową nawierzchnię, a pod nią instalują specjalne przejścia dla żab. Wzdłuż całej trasy są wydzielone tzw. rynny, które zapobiegają wyjściu żab na drogę - mówi Marek Przysiuda z Zarządu Dróg Powiatowych.
Uroczystości katyńskie w Nowych Piekutach i Zambrowie
Cztery Dęby Pamięci zasadzono dziś (18.04) w Nowych Piekutach podczas dorocznych uroczystości poświęconych Sybirakom i Ofiarom Katynia. Do wcześniej zaplanowanych trzech drzew, które mają być wyrazem pamięci o zamordowanych przez NKWD w 1940 roku, dołączono jeszcze jedno, upamiętniające Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i pozostałe ofiary katastrofy z 10 kwietnia.
Marsz Pamięci w Czyżewie
Nawet około tysiąca osób przeszło wczoraj (14.04) ulicami Czyżewa w Marszu Pamięci ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego z 10.kwietnia. Po przypomnieniu nazwisk wszystkich, którzy tragicznie zginęli w wypadku pod Smoleńskiem mieszkańcy przeszli ze zniczami w rękach około kilometrową trasę zaczynającą się i kończącą przy Pomniku Niepodległości, gdzie ustawione jest zdjęcie prezydenckiej pary, składane kwiaty i zapalane znicze.
Zambrów: obok liceum zostanie posadzony dąb Lecha Kaczyńskiego
"W tej chwili Zambrów jest chyba miastem, w którym rośnie najwięcej katyńskich dębów pamięci"- powiedziała Witomiła Wołk Jezierska, córka zamordowanego w Katyniu kapitana Wincentego Wołka.
Lech Kaczyński był związany z naszym regionem
To, że Czyżew - jako jedyny samorząd w Polsce - zdążył nadać tytuł Honorowego Obywatela swojej gminy Lechowi Kaczyńskiemu za życia - jest dla jego mieszkańców powodem do dumy, ale także wywołuje głębszy smutek - mówi wójt Anna Bogucka. Przodkowie Lecha Kaczyńskiego pochodzą z okolic Łomży i Wysokiego Mazowieckiego. Tam mieszkańcy szczególnie odczuwają stratę po tragedii pod Smoleńskiem.
Pow. wysokomazowiecki w zeszłym roku wydał na inwestycje 24 mln złotych
"To był rekordowy rok w całym dziesięcioleciu samorządu" - podsumował starosta wysokomazowiecki Bogdan Zieliński, który - jako jeden z pierwszych w tym roku - uzyskał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Powiat dysponujący po stronie wydatków 60-milionowym budżetem, ponad 40 procent tej sumy przeznaczył na inwestycje.
Instruktorzy tańca z Łomży i Suwałk skazani
Na 3 i 2 lata więzienia skazał dziś (2.04) Sąd Rejonowy w Suwałkach instruktorów tańca towarzyskiego z Suwałk i Łomży - Jarosława P. i Dariusza S. Mężczyźni odpowiadali za gwałt na młodej kobiecie.
Agenci CBA skontrolowali podlaskie instytucje samorządowe
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeszukali pomieszczenia instytucji samorządowych, podmiotów prowadzących działalność gospodarczą i mieszkania prywatne. Działania prowadzone były w Białymstoku i innych miejscowościach na polecenie Prokuratury Okręgowej w Białymstoku.
Obwodnica Zambrowa - na budowę wjechał ciężki sprzęt
Pełną parą ruszyły prace ziemne przy budowie obwodnicy Zambrowa. Na przygotowany zima plac budowy wyjechał ciężki sprzęt do prac ziemnych, który przygotowuje podbudowę przyszłej trasy. "Jeśli takie tempo prac się utrzyma, jest szansa na dotrzymanie najbardziej optymistycznego terminu ukończenia obwodnicy, czyli koniec 2011 roku" - uważa burmistrz Zambrowa Kazimierz Dąbrowski.
Biegli: wychłodzenie przyczyną śmierci 22-letniego Mateusza
Wychłodzenie organizmu doprowadziło do śmierci 22-letniego studenta z Jedwabnego, który w połowie lutego zaginął w Białymstoku. Po trzech tygodniach od odnalezienia jego ciała do białostockiej prokuratury dotarła opinia z sekcji zwłok.
Internet szerokopasmowy w woj. podlaskim dzięki UE
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zakończyło przygotowania do wdrożenia sieci szerokopasmowego internetu w pięciu regionach Polski Wschodniej. Według informacji resortu, teraz inwestycje będą prowadzić samorządy województw podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.
Prace nad wodociągami w gminie Kolno
Ostatni etap budowy wodociągów na swoim terenie przygotowują władze gminy Kolno. W najbliższym czasie do sieci włączonych zostanie 5 ostatnich wsi, w których nie ma jeszcze bieżącej wody, zaś w dwóch wodociąg zostanie zmodernizowany.
Łomża: najlepsze prace dyplomowe na temat ziemi łomżyńskiej nagrodzone
Absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej zdobyły dwie pierwsze nagrody w VIII edycji konkursu "Najlepsza Praca Magisterska i Dyplomowa o Tematyce Łomżyńskiej".
W Kolnie powstaną budynki socjalne
Na razie jeden, a docelowo trzy bloki socjalne wybudowane zostaną w Kolnie. Pomysł władz spotkał się z oporem przyszłych sąsiadów, jednak tym razem chodzi nie tyle o kłopotliwe sąsiedztwo, ile o opróżnienie miejsca pod bloki.
Specjalne przejście dla żab na drodze do Drozdowa
Specjalna konstrukcja długości kilkuset metrów jest każdego roku instalowana przy drodze z Łomży do Drozdowa. Ma ona powstrzymać... żaby przed wchodzeniem na drogę, gdzie giną pod kołami samochodów.
Prokuratura przyjrzy się pracy policji ws. Mateusza Olszewskiego
Jedna prokuratura sprawdza jak doszło do śmierci zaginionego studenta, druga przyjrzy się działaniom policji podczas jego poszukiwań. 22-letni Mateusz Olszewski z Jedwabnego po trzytygodniowych poszukiwaniach został odnaleziony martwy na podmokłych łąkach w okolicach białostockiego osiedla Leśna Dolina.
Łomża: proces oskarżonego o zabójstwo żony
Przed Sądem Okręgowym w Łomży rozpoczął się proces Marka W. z Kolna, oskarżonego o zabójstwo żony. Katarzyna W. zaginęła w tajemniczych okolicznościach prawie dziesięć lat temu. Oskarżony nie przyznał się do jej zamordowania.
Uchodźcy nie wyjadą z Łomży...
Likwidacja ośrodka dla uchodźców w Łomży nie spowoduje, że wyjadą oni z miasta - mówią przedstawiciele Fundacji Ocalenie. Według danych prowadzonego przez Fundację punktu konsultacyjnego, poza ośrodkiem mieszka czterystu uchodźców. "Wynajmują mieszkania, ich dzieci uczą się w łomżyńskich szkołach, próbują ułożyć sobie normalne życie" - mówi Kamil Kamiński z Fundacji.
Łomża: rozstrzygnięcie konkursu im. H. Bielickiej
Osiemnastoletni Jakub Pawlak, pochodzący z małej miejscowości pod Łodzią zdobył Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej "Radość spod Kapelusza", który po raz czwarty odbył się w Łomży. Uczeń IV LO w Łodzi zgłosił swój udział w obu kategoriach, ale ograniczony regulaminem zdecydował się na piosenkę, cały swój program prezentując już po ustaleniu przez jury wyników - poza konkursem.
Łomża: schronisko dla zwierząt ma nowy samochód
Do stycznia służył straży miejskiej, od dziś (12.03) jest własnością schroniska dla zwierząt - władze Łomży przekazały Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami kilkuletniego fiata doblo. Co prawda samochód od 9 lat był eksploatowany przez straż miejską i przejechał już niemal 200 tysięcy kilometrów, jednak w porównaniu z dotychczasowym pojazdem schroniska może być uznany za niemal nowy.